2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aslında hiç yaptırmamak lazım ama insan diyor hadi şunu da yapıyım haydi su da olsun falan. Seninkisi belkide en doğrusu en önemlisi sağlıkla doğması çünkü gerisi boş çünkü

Gayet normal herkes nasıl istiyorsa mutluysa onu yapmalı.. tamamen zevkine keyfine kalmış bir durum benimde ilk bebeğimm.. süs şeker çikolata hiç bir şey yaptırmıyorum.. isimli hastane çıkışı yaptırmıyorum.. önden düğmeli pijama aldım iki tane mesela sade gayet öyle gösterişli değil.. hatta hastane çantasındaki eşyalarımı evde büyük boy buzdolabı poşeti olduğu için ona koydum sonuçta poşetler atılacak diye.. herkesin düşüncesi farklı hiç öyle düşünme önemli olan sağlıklı olması
Ama seneye inşallah güzel bir doğum günü yapmak istiyorum oğluma bak ona çok hevesliyim mesela dedim ya heves ve zevk tamamen

Çok normal bence, böyle şeyler kişisel zevk. Yapana da normal yapmayana da bende yapmadım. Benimde ilk bebeğim sadece bir kapı süsü yaptırmak istiyorum onu da tayinci olduğumuz için oda yapmadık diye kararsız kaldım. Ben pandemiden dolayı pek misafir kabul etmek istemiyorum ama illaki gelen olucaktir, şehir dışındayım bir de belki o yüzden az olur gelen giden. Bir de pek sevmiyorum böyle şeyleri düğünde nikahta yaptırmadım sadece nişanda yaptırdım o da ayıp olmasın diye yani ben kendi kına gecemde düz siyah elbise giymek istemiş insanım hatta aldım da ama ablam beni parçalamak istiyordu diye zorla kırmızı elbise almıştım. O yüzden böyle şeyler bana gerek yok gibi geliyor ama tamamen kişisel zevk herkese saygım sonsuz.

Herkese günaydın Dün akşam sizin tatille ilgili dr önerilerinizi okumuştum. Rüyamda kızım doğmuş, tatile gitmişiz Benim ay parçası kızım (rüyamda hep bembeyaz, tombik, ay gibi, nur gibi güzel bir kız görüyorum) kucağımda havuzdayız. Boynuma başını dayamamış uyuyor. Şu iki ay geçse de alsak kucağımıza artık. Rüyadan uyanınca kendime gelemiyorum

Herkes nasıl mutlu olacaksa tercih ediyorsa öyle tabi ancak ben de biraz sizin kafadanım :) hastaneye zaten kimse gelmez bu pandemide. Öncesinde isim bulursak belki bi kapı süsü yaptırabilirim, hediye verenlere de hoşluk olsun diye ufak bir hediye olabilir. Biraz da herkes yaptırıyor diye bunları yaptırmayı düşündüm çocuğum mahrum kalmasın diye

Ayyy ne kadar güzel ya bende hep rüyamda tosuncuk bir oğluş görüyorum ya daha cinsiyeti bile belli değildi 2 kez görmüştüm, geçen gün de tontiş bir bebiş gördüm emziriyordum

Bir baktircam canim bakalım 1 gün sonra aile hekimliğinde kan verdim hemen zaten bekliyorum bakalım açlık kan sekerim de çıksında bir hayırlısıyla inş. O iyi çıkar
Benim dahiliye doktorum 30. Haftadan sonra şeker her geçen gün daha da yükselecek dedi şuan ben insülin kullanıyorum 2 hafta da bir dozlarını arttırıyoruz şeker olsun olmasın herkesin 30. Haftadan sonra şeker varmış gibi hareket etmesi lazım demişti çünkü bebeğin daha çok ihtiyacı oluyormuş hızlı kilo alma döneminde olduğu için belki de sizde yaşanan böyle bir durum olabilir her gün yediğim şeyler bu hafta yükseltmezken haftaya şekerimi yükseltebiliyor arada olan yükselmeler problem değil ama düzenli olmaması bebiş için daha iyi inşallah o günlük bir durumdur çok geçmiş olsun

Tskler belki benimde 30. Haftayı geçtiğim icin olmuştur. Daha erken bakıyorlar şeker yüklemesine sonuçta. Riskler falan okudum da internette dondurmayı falan bıraktım valla meyveden de korkuyorum yukselticek diye.

Bu da bizim kapı süsümüz ve yastığımız hediye geldi yoksa bende yaptırmayacaktım 1 yaşına kadar oda yapmayacağız park yatak aldık onunla idare edeceğiz. Doğum sonrası üzerinde doğum tarihi olan hediyeler dağıtmak istiyorum yakın çevreme hatıra kalsın diye ama henüz karar veremedim. Gecelik konusuna gelince aman Allahım lohusa gecelikleri sanki gelinlik gibi ve çok uçuk fiyatlar hiç tarzım değil sadece önden düğmeli bir gecelik aldım. Birde sade bir pijama alacağım. İsimli hastane çıkışını eşim çok istedi ismi koyan kendi olduğu için sanırım ama bazı yorumlarda çok kolay solduğunu okuyunca vazgeçtim. Sonra nakışlıları gördüm tabi ama hastane çıkışı aldım artık büyük ihtimalle onu da yaptırmayacağım. Önemli olan bebeklerimizin sağlıkla gelmeleri inşallah

Eklentiler

• IMG-20210619-WA0014.jpg
    112,5 KB · Görüntüleme: 76
Tskler belki benimde 30. Haftayı geçtiğim icin olmuştur. Daha erken bakıyorlar şeker yüklemesine sonuçta. Riskler falan okudum da internette dondurmayı falan bıraktım valla meyveden de korkuyorum yukselticek diye.
Hiç stres yapma zaten önlemini almışsın sen hamurişinden de olabilğince uzak dur az kaldı şurada 2 ay nedir ki

Kızlar merhaba.. Bayram icin uzun seyahat yapacak olan var mi? Dr unuz musade etti mi ve ettiyse neler önerdi
Ben uzun yol yapıp tatile geldim arabada ayaklarınızı uzatarak gelince bir şey olmuyor fakat sakın oturur pozisyonda gitmeyin fil ayağı gibi şişmiştim ben önceki haftalar 3 saatlik yola gittiğimizde

Ben uzun yol yapıp tatile geldim arabada ayaklarınızı uzatarak gelince bir şey olmuyor fakat sakın oturur pozisyonda gitmeyin fil ayağı gibi şişmiştim ben önceki haftalar 3 saatlik yola gittiğimizde
Ben de öyle yapayim o zaman.. Benim yolculuğum 6 7 saat kadar trafiksiz. Sizin kaç saatti ve ara ara yürüdünüz mü?

Ben birer takım gecelik ve pijamayı suwenden aldım, bi gecelik takımı da chakradan. Hani bence normal takımlar öyle abartı bir süsü yok, fikir olursa diye paylaşıyorum.

Çok güzeller hepsi
Çok güzel olmuş hepsi bende yaptırdım hastane çıkışı ama fotoğraf gönderemiyorum buraya nasıl gönderiliyor bilmiyorum sizlerinde fikrini almak isterim

Çok teşekkür ederim evet, çok haklısın canım doktorum da öyle söyledi ama ben biraz fazla evham yaptım. Doğduktan sonra bile geçebilen bir durummuş. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın. Vaktinde sağlıcakla kucağımıza alalım hepimiz inşAllah...

Çok güzeller hepsi

Çok güzel olmuş hepsi bende yaptırdım hastane çıkışı ama fotoğraf gönderemiyorum buraya nasıl gönderiliyor bilmiyorum sizlerinde fikrini almak isterim
Bakalım sizinkilere deyazı yazarken alt kısmında dosya ekle diye bir ibare çıkıyor ataç şeklinde onu tıklayıp ekleyebilirsiniz örnek aşağıya ekledim

Eklentiler

• Screenshot_20210716-134103_Chrome.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 68
Ay ben kapı süsü magnet olayını seviyorum ama lohusa pijaması istemiyorum önden düğmeli spor tarzda çok güzel pijamalar var onlardan alıcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…