2021 Aralık Anneleri

Kızlar merhaba hepinize. Covit aşısı olan var mı aranizda ? Ben 1. Dozu oldum da merak ettim
İki perinatologla görüştüm aşı için biri sinovac olursan ol ama biontech olmanı onaylamıyorum dedi. Diğeri ikisini de olmanı tavsiye etmiyorum dedi. Ben de olmadım, yıllık izinlerimi aldım kapattım kendimi eve, korumaya aldım, eşim de evden bilgisayar başında çalışıyor. Tatil matil bi yere gitmem bu sene.

İki perinatologla görüştüm aşı için biri sinovac olursan ol ama biontech olmanı onaylamıyorum dedi. Diğeri ikisini de olmanı tavsiye etmiyorum dedi. Ben de olmadım, yıllık izinlerimi aldım kapattım kendimi eve, korumaya aldım, eşim de evden bilgisayar başında çalışıyor. Tatil matil bi yere gitmem bu sene.
Bende 3 perinatolog 1 kadindogumcu görüşü aldım da oldum hiç biri birbirini tutmuyor işte venimkiler kesinlikle olmalısın diyen bölümdü 🤣🤣 gebelerde ölüm riski çok daha yuksekmis Allah korusun . Hepimizin hakkında hayırlısı inşallah. Asi ürken doktora ysptirttim oda çok iyi yaptığımı vs anlatti durdu her bir kesim farklı

Bende 3 perinatolog 1 kadindogumcu görüşü aldım da oldum hiç biri birbirini tutmuyor işte venimkiler kesinlikle olmalısın diyen bölümdü 🤣🤣 gebelerde ölüm riski çok daha yuksekmis Allah korusun . Hepimizin hakkında hayırlısı inşallah. Asi ürken doktora ysptirttim oda çok iyi yaptığımı vs anlatti durdu her bir kesim farklı
Evet ben de o kesimle konuştum 😄Eşim de hekim o da olmamı destekledi.
İlk seferinde ağır geçirmiştim o dönemde hamile olsaydım 10 gün boyunca o kadar ateş bebeği çok kötü etkileyebilirdi o yüzden riske almadım.
Sinovac biraz daha hafif bi aşı olduğundan onu oldum

Kızlar benm bebeğim aşağıda doktora gttm normal diyordu ama bu hafta baya aşağıda dedi kasıklarımda hissedyrum çevresinde veya kendi böyle olan var mı ne zamn çıkmış yukarı ??
Hep asagida mi diyordu canim ilk gebelik mi neye dikkat edilmesi gerekirmis ne dedi dr

İlk seferinde ağır geçirmiştim o dönemde hamile olsaydım 10 gün boyunca o kadar ateş bebeği çok kötü etkileyebilirdi o yüzden riske almadım.
Ya bana ısrarla biontech dedi hepsi yaa wala akıl sır ermiyor hep kaos hep kaos

Bana da biraz aşağıda eşi dedi ağır kaldırma, bir süre ilişkiye girme, ağır iş yapma dikkat et dedi.
Bana eşi aşağıda demedi aslında . Bebek böyle doğum pozsyonu alıyor gbi kafasını aşağıya götryor rahmimde kasılma varmış sanırım o yüzden oluyormuş aşağıda hissetmek tedirgin ediyor ayrıca 10. Haftadan beri yatyrum bende 😪

Bana eşi aşağıda demedi aslında . Bebek böyle doğum pozsyonu alıyor gbi kafasını aşağıya götryor rahmimde kasılma varmış sanırım o yüzden oluyormuş aşağıda hissetmek tedirgin ediyor ayrıca 10. Haftadan beri yatyrum bende 😪
Geçmiş olsun canim. Kasılmalar için ilaç vermiş sana o zaman seninki daha farklı bir durum. Dikkat et dr kalkma dediyse kalkma. Doğuma kadar yatanları duymuştum inşallah öyle olmaz seninki sağ salim bebeğine kavuşursun.

İnsan içinde olanlar, çalışanlar, eşinden çocuğundan geçme ihtimali olanlar risk almasın yaptırsın tabi ama ben imkanı olan, çalışmayan vb hamileler kendini korusun, olmasın aşı düşüncesindeyim. Tabi bu benim görüşüm, yurtdışında çoğu ülkede hamilelere aşı yapmıyorlar; yapanlar da beş aydan sonra yapıyor. Benim içime sinmedi. İnşallah o günleri görürsem 24 haftadan sonra işyerinde idari izinli olucam, eylüle kadar da izin aldım. İmkanım olduğu için yaptırmadım, her gün işe gitsem yaptırırdım, herkesin şartları farklı.

Geçmiş olsun canim. Kasılmalar için ilaç vermiş sana o zaman seninki daha farklı bir durum. Dikkat et dr kalkma dediyse kalkma. Doğuma kadar yatanları duymuştum inşallah öyle olmaz seninki sağ salim bebeğine kavuşursun.
Amin umarm öyle olmaz . Hepimiz inşallah 🤲

Bende iki doktorumla da konuştum ikisi de aşı hakkın varsa 12. haftan dolunca hangi aşıyı buluyorsan hemen yaptır demişlerdi. Ben alerjik bir insanım Sinovac daha çok yattı kafama onu bekledim.15. haftada sinovac aşı geldi hemen yaptırdım 9 gün sonra 2. dozu olacağım inşallah

X