2021 Aralık Anneleri

Anladım canım sağolasın. Tek değilmişim demek ki hala kullanan. Gerek olmasaydı keşke ama doktorlar kullan diyorsa kullancaz artık napalım
Bende hergün iğne yaptryrum ama benm ağrım var pek harket etme dedi doktor. Kalçamın heryeri mor ve yeşl iğneden ötürü 😪

Kızlar 16. Haftadayım doktorum hala günde bir progestan fitil kullandırıyor, devam et daha dedi. Benden başka kullanan var mı ? Sıkıldım artık fitilden yalan değil
Ben de hala kullanıyorum ve 32. Haftaya kadar kullanacakmışım 😭

Kizlar aranızda kilo almayan yada karnı çok çıkmayan var mı benim gibi ? 4 aylık olduk ama daha 1 kilo almışım onun da bir kısmı ödem hatta. Karnım da çok hafif çıktı. Böyle olunca acaba bebek büyümüyor mu diye telaşa düşüyorum, bebisi görmeyeli de 1 ay oldu ptesi kontrolüm var 🙄
Ben de 1kg aldım. Kusunca o da yarıya düşüyor hatta 🙈 Yarın kontrolüm var bakalım ne diyecek dr. Bir önceki hamileligimde 3 ay sürekli çıkarmış hicbirsey yiyememistim ama şükür bir sorun yaşamadım. Bunlar da büyüyordur bence 😊

Günaydın ☀️
benziyo belirtilerimiz 🤩 ben de belirtiler üzerinden tahmin etmeye çalışıyorum. Annemin, eşimin, çok yakın arkadaşlarımın tahminleri var, bakalım kiminki tutacak 🤨
Ben de ilk haftalardan beri ekşi-tuzlu şeyler yiyorum. Sanki tatlı şeyler kokuyo gibi, ama ekşi şeyler yiyince içime bi ferahlık geliyo 😋 Aynı şekilde bizim de kalp atışı 160 ile başladı, o zaman da 140 altı olursa erkek, üstü olursa kız diyolardı 🤔 Bulantı ben de çok uzun sürmedi, genelde yatmadan önce midem bulandı hep, onda da yatmaya yakın yemek yemeyi bırakınca kesildi bulantılar.
Bu arada 13. haftanın içindeyiz, en son kontrolümüzde doktorum tahmin edebiliriz istersen dedi ama ilk heyecanlar, ben de cinsiyet partisinde öğrenmek istiyorum 🥳 Bayramdan sonra biradaysa gelince yapmayı planlıyoruz 😎
Böyle geçti benim. Senin bi tahminin var mı?
:) ben o kadar dayanamadım iyi bekliyorsun

Gerçekten ben böyle şeylerin hiçbiri ile tahmin yürütemiyorum
Ayni annede aynı cinsiyette olan bebekler bile farklı belirtiler sergiliyorken..
Ben tatlı şeylerden hic tiksinmedim :) yemeyi seven biri olarak
İlk haftalar sabah salçalı soğan kavurup aksam yas pasta yemisligm var..
Ama şu dikkatimi çekti kizimda aserme gibi bisi pek olmadı ama bunda ruyamda yemekler :))

Kızlar 16. Haftadayım doktorum hala günde bir progestan fitil kullandırıyor, devam et daha dedi. Benden başka kullanan var mı ? Sıkıldım artık fitilden yalan değil
16. Haftada biraktirdi. Anlayabiliyorum omu ittirmek hayli rahatsiz ediyor
Bende hergün iğne yaptryrum ama benm ağrım var pek harket etme dedi doktor. Kalçamın heryeri mor ve yeşl iğneden ötürü 😪
Haftada bir vurunuyordum. Son ignem yayilmadi nohut gibi elime geliyor sizde de boyle oldu mu hic

16. Haftada biraktirdi. Anlayabiliyorum omu ittirmek hayli rahatsiz ediyor

Haftada bir vurunuyordum. Son ignem yayilmadi nohut gibi elime geliyor sizde de boyle oldu mu hic
İğne yerini kolonyayla masaj yaparak dağıtın çok ağrı yapar

Günaydın kızlar. Epeydir takip edemiyorum burada yazılanları. Bizde de cinsiyet belli oldu dün. Kendi doktorum izinde olunca tanıdık bir radyoloğa gittik, o söyledi direk cinsiyeti. 15+2'de öğrenmiş olduk yani.

Bir oğlan da benden gelsin merve merve cim. Listeye ekleyiver. 😊
Bütün hurafeler ve Çin takvimi bende tutmuş oldu bu arada. He bir de merve merve kız demişti, Nosking Nosking oğlan. Artık aranızda anlaşın. 😄😄😄

Pazartesi günü tahlil vermeye gideceğim sağlık ocağına
Doktor tahlil kağıdında ca15-3 diye bi tahlil de istemiş
İnternetren baktım şimdi meme kanseriyle ilgili diyor
Acaba yanlışlıkla mı işaretledi onu 😯

Günaydın kızlar. Epeydir takip edemiyorum burada yazılanları. Bizde de cinsiyet belli oldu dün. Kendi doktorum izinde olunca tanıdık bir radyoloğa gittik, o söyledi direk cinsiyeti. 15+2'de öğrenmiş olduk yani.

Bir oğlan da benden gelsin merve merve cim. Listeye ekleyiver. 😊
Cnim hayirli olsun💙grcen gittiginde kac haftalikti gostermemisti galib degilmi?

Arkadaşlar bugün ikili test için hastaneye gittim yaklaşık 1 saat boyunca ultrasonda baktı ultrason uzmanı bebek pozisyon değiştirmediği için yarın tekrar çağırdı yalnız o kadar uzun zaman o kadar çok bastırarak baktı ki kalktığımda yarım saat karnım ağrıdı bu normal mi acaba? Böyle benim gibi uzunca bir süre ultrasonla bakılan oldu mu? İlili test kısa sürer diye biliyordum ama ?
benim doktorumda cinsiyeti görmek için baya bastırarak bakmıştı 1 gün boyunca acıma olmuştu kasığımda.

Cnim hayirli olsun💙grcen gittiginde kac haftalikti gostermemisti galib degilmi?
En son gittiğimde tam 13 haftalıktı. Kendi kadın doğum doktorum erken dönemde tahmin yapma konusunda iyi olmadığını kendisi zaten söylemişti. Aslında eşim de doktor ve o belirgin bir çıkıntı gördüğünü söylediğinde doktor bu haftada kızda da aynı çıkıntı olabilir, birkaç hafta sonra tekrar bakalım demişti.

Bizim de o doktorun izinde olması bir bakıma işimize geldi. Ultrason konusunda daha bilgili olan bir radyoloğa gittik. Kadın doğum doktorumdan daha ayrıntılı bilgi verdi. Cinsiyeti de bebiş Allah için çok net gösterdi bu kez. Yani bilemiyorum, k.d. doktorum da bu kadat net görseydi yine söylerdi herhalde. 😊

X