2021 Aralık Anneleri

Merhaba sabah ve aç gitmiştim bizimki de hareketsizdi. Herkes bu haftalarda kolu bacağı kıpır kıpırdı diyince ben de endişelenmiştim. Kalp atışını duyduk gerisi önemli değil 😍 benim doktor da azıcık zıplatalım hareket etsin diye sizinki gibi yaptı cihazı 🙈 orada bile bir süre sonra hafif bir irkilme oldu yani bence çok hissetmiyorlar şu an. İnşallah bir dahakine hareketlerini de görürüz ama bebişim şimdilik sağlık göstergesi kalp atışı. Sonra tabi ki hareketini sayacağımız günler de olacak. Bir dahaki kontrol öncesi kahve içip ya da tatlı bir şeyler yiyip gideyim dedim 🙄 genelde öyle olanlar hareketliymiş hep.

Aynen öyle ben de tam sizin gibi yaşadım

Çok şükür normalmiş 🤗

Ben de aynı böyle düşündüm fotoyu görünce 🤣 @Dido337 bacak bacak üstüne attığı için burada göremiyoruz ama belki doktor incelerken görmüştür alttan falan
Ben güya çikolatamı bile yedim de gittim ama 😂😂😂

Ben hala kararsızım ama yaptırmamak daha ağır basıyor.bi şekilde bu zaman geldik bizler cevremizdekilerde bı şekilde dikkat ettiler ama beni asıl korkutan şey aşı olanların artık dikkat etmeyi bırakacak olmaları ve bize bulastirmalari sinovak aşısı olsa gözümü kararta bilirim ama biontech çok çok yeni bi aşı çeşiti. Oğlumu Eylül ayında yarım dönem anaokuluna göndermek istiyorum hem o çok istiyor hemde doğumla birlikte evde kapalı kalsın istemiyorum.eylül ayında da kardeşimin düğünü var.birde çalışma hayatınıda katarsak işin içine karar vermek çok zor
Evet haklısınız umarım hepimiz doğru kararı verir pişman olmayız. Ben de diğerleri daha rahat davranacak önlemler gevşeyecek diye düşünüyorum. Herkes kendi çalışma koşullarını ve ailesinin insan içine karışma durumunu da düşünmeli. Sinovac açıldığını da okudum bugün ama bakmadım doğru mu bilmiyorum. Biontech de evet covid aşısı için yeni bir teknoloji ama oradaki teknoloji yani mrna aşısı daha önce başka aşılarda yapılmış ve gebelerde zararlı olmadığı gösterilmiş. Tamamen yeni bir teknoloji değil yani daha önce kullanılmış. Ama tabi zor bir karar gerçekten. Diyorum ya umarım ne karar verirsek pişman olmayız 🙏

Ben güya çikolatamı bile yedim de gittim ama 😂😂😂

Biraz rahat olacak demek ki keyfine düşkün🙈

Beni de zorluyor baya birde oturup kalkarken o anki baskın bi acı oluyor ozel bolgemde sanki bicaga oturmusum gibi 🙄 sanirim ben enfeksiyondan die dusundum belkide rahim genisledigi icindir.. ben artik doktora surekli sikayetle yazmaktan gitmekten cekinir oldum 🙄
Aynen ben de oyle cnm benim de oyle yatarken kalktigim esnada oturuyorum o esnada sanki bicagin uzerine oturmus gibi oluyorum😅fitil fayda etmedi antibiyotik de 2tane kaldi

Ben dün o ağrılar tavan yapınca işten çıktım doktora gittim 4 gün dinlenme verdi tahlil istedi. 11-12 gibi başlamıştı bende hatta gece acile gittim çocuk düşüyor diye korkudan ama bişey bulamadılar apandisit bile bakıldı. Bence rahim büyüme ve kemiklerin genişlemesi ağrısı bunlar enfeksiyon yoksa. Bazı kişilerde şiddetli bazıları hafif geçiriyor.
Saniyorum oyle canim ben de bugun yatiyorum evde

sinovac aşısı açılmış kızlar, ben hemen doktorumu arayıp bir daha teyit aldım, ol dedi bana, yarın için randevumu aldım, olacağım bakalım.

Aynen ben de oyle cnm benim de oyle yatarken kalktigim esnada oturuyorum o esnada sanki bicagin uzerine oturmus gibi oluyorum😅fitil fayda etmedi antibiyotik de 2tane kaldi
Cnm ben simdi kontrolden geldim idrar yolu enfeksiyonum kalmamis ama diger akintim devam ediyor .. fakat bebegin plesantasi asagidaymis belkide oyuzden ben oturunca acima hissediyorumdur.

Kizlar kontrolden geliyorumm.. Moral olarak çöktüm..
Doktor bebegin plesantasi asagida dedi.. kesinlikle iliski yasak dedi..
Zamanla yukari cikabilirmis ama tam kesin degilmis..
Bakmisken de bebegin bacak arasinda da cıkıntı var dedi ama kesin degil ilerleyen zamanda netlesir dedi..
Hamilelik gecirip basina bole bisey gelen varmi asagida olmasi buyuk bi sorun mu ?

Cnm ben simdi kontrolden geldim idrar yolu enfeksiyonum kalmamis ama diger akintim devam ediyor .. fakat bebegin plesantasi asagidaymis belkide oyuzden ben oturunca acima hissediyorumdur.
Peki zararli mi plesantanin asagida olmasi canim ya muhtemelen rahim kaslarindan kuzum benim de antibiyotik yarin bitiyor doktor 3hafta sonra cagirdi ama ben 1hafta olmadan sanirim kontrol amacli gidecegim

Kizlar kontrolden geliyorumm.. Moral olarak çöktüm..
Doktor bebegin plesantasi asagida dedi.. kesinlikle iliski yasak dedi..
Zamanla yukari cikabilirmis ama tam kesin degilmis..
Bakmisken de bebegin bacak arasinda da cıkıntı var dedi ama kesin degil ilerleyen zamanda netlesir dedi..
Hamilelik gecirip basina bole bisey gelen varmi asagida olmasi buyuk bi sorun mu ?
Daha erken belki çıkar. Ama yatacaksın hep diye biliyorum. Normal doğum olamaz ama yaşayan da çok oluyor bunu

Daha erken belki çıkar. Ama yatacaksın hep diye biliyorum. Normal doğum olamaz ama yaşayan da çok oluyor bunu
Doktorum surekli yat demedi sadece zamanla bebek buyudukce yukari cikabilir cikmayadabilir dedi... valla cnm normal sezaryan farketmez saglikla ilerlesinde baska bisey istemiyorum korkuyorum inan ki erken dogum falan da yazio nette tedirgin oldum ☹

Doktorum surekli yat demedi sadece zamanla bebek buyudukce yukari cikabilir cikmayadabilir dedi... valla cnm normal sezaryan farketmez saglikla ilerlesinde baska bisey istemiyorum korkuyorum inan ki erken dogum falan da yazio nette tedirgin oldum ☹
Okuma oraları da aşağıda denilen arkadaşlar yattı diye biliyorum. Ama bu değisiyo mu kişiden kişiye bilmiyorum.

X