2021 Aralık Anneleri

Arkadaşlar benim doktor perinatolog çok yoğun oluyor şimdi çıktık. Beni şaşırttı, kesin aşı ol der sanıyordum. Biontech aşıyı kesinlikle olma dedi. Fetal üzerinde çalışma olmadığı için onaylamıyor aşıyı.
siz almanya da misiniz

Bana 1tane kullan fitil dedi cnm otle gorunurde sari akintim yoktu pek bakalim kullandim ben de ya acaba rahim genisledigi icin mi O ozel bolge bacak agrisi o da aklima geliyor ama beni cok zorluyor bugun izin aldim bilac gun evden calisacagim
Beni de zorluyor baya birde oturup kalkarken o anki baskın bi acı oluyor ozel bolgemde sanki bicaga oturmusum gibi 🙄 sanirim ben enfeksiyondan die dusundum belkide rahim genisledigi icindir.. ben artik doktora surekli sikayetle yazmaktan gitmekten cekinir oldum 🙄

Arkadaşlar benim doktor perinatolog çok yoğun oluyor şimdi çıktık. Beni şaşırttı, kesin aşı ol der sanıyordum. Biontech aşıyı kesinlikle olma dedi. Fetal üzerinde çalışma olmadığı için onaylamıyor aşıyı.
Farklı bakış açıları var bir çoğu da ikisini de olabilirsin diyor. Uzun yıllar süren bir inceleme ortamı olamadığı için doktorlar da çok yönlendirmek istemiyor gibi.
Ben bir süredir Sinovac bekliyorum. İnaktif bir aşı, olacağımız tetanoz aşısından çok bir farkı yok gelirse hemen yaptırmayı düşünüyorum.
Covid daha ilk çıktığı zamanlar geçirmiştim ve zor geçmişti etkileri de bir süre kalmıştı üzerimde o yüzden aşı olmamanın vücudumdaki zararının daha büyük olacağını düşünüyorum.
Sinovac uzun bir süre gelmezse de biontech olacağım, eşim sağlık çalışanı bana taşıma riski yüksek ve göze alabileceğim bi risk değil 😊

Ben idare ediyordum yine simdi bugun artik aglayacaktim o denli agri yapti kalcam karisik ozel bolgemle beraber enfeksiyondan degil de sanki boyle kaslarim kemiklerim zonkluo gibi izin aldim ilk defa bugunku kadar zorlandim ya gecici bir surectir insallah🤲
İnşallah öyledir canim bende de durum öyle işte morarmış gibi basen kalça kasıklar bu haftalardan sonra hızlı büyüyecekler ya ondandır umarım

Ben idare ediyordum yine simdi bugun artik aglayacaktim o denli agri yapti kalcam karisik ozel bolgemle beraber enfeksiyondan degil de sanki boyle kaslarim kemiklerim zonkluo gibi izin aldim ilk defa bugunku kadar zorlandim ya gecici bir surectir insallah🤲
Ben dün o ağrılar tavan yapınca işten çıktım doktora gittim 4 gün dinlenme verdi tahlil istedi. 11-12 gibi başlamıştı bende hatta gece acile gittim çocuk düşüyor diye korkudan ama bişey bulamadılar apandisit bile bakıldı. Bence rahim büyüme ve kemiklerin genişlemesi ağrısı bunlar enfeksiyon yoksa. Bazı kişilerde şiddetli bazıları hafif geçiriyor.

Günaydın kızlar, aşı konusunda yorumlarınızı okudum, ben öğretmenim bu ay sonu artık işe gitmicez inş 24 hafta izni devam ederse de doğumdan önce bir 5 hafta kalıyor o yüzden ben aşı olmayı düşünmüyorum şimdilik. Avrupada hamilelere yapılmaması kafamı çok karıştırıyor özellikle Almanya benim kriterim adamlar garantici çünkü.

Farklı bakış açıları var bir çoğu da ikisini de olabilirsin diyor. Uzun yıllar süren bir inceleme ortamı olamadığı için doktorlar da çok yönlendirmek istemiyor gibi.
Ben bir süredir Sinovac bekliyorum. İnaktif bir aşı, olacağımız tetanoz aşısından çok bir farkı yok gelirse hemen yaptırmayı düşünüyorum.
Covid daha ilk çıktığı zamanlar geçirmiştim ve zor geçmişti etkileri de bir süre kalmıştı üzerimde o yüzden aşı olmamanın vücudumdaki zararının daha büyük olacağını düşünüyorum.
Sinovac uzun bir süre gelmezse de biontech olacağım, eşim sağlık çalışanı bana taşıma riski yüksek ve göze alabileceğim bi risk değil 😊
Benim doktor biontec olabilirsin dedi,bu sabah bir docentle görüştüm o da olabilirsin aşı dedi canım bende 20 gunden fazladir sinovac bekliyordum aşı gelmiş ama ikinci dozu bekleyenler için gelmiş biontec olmaya karar verdim koruyuculuğu daha yüksek olduğu icin.

Kızlar merhaba Bugün doktor Randevum vardı ense kalınlığı1.5dedi doktor normal bir değer dedi. Kan verdim haftaya çıkacak. Bebeğim hareketsizdi doktor baktı uyuyor dedi, kalp atışını da duyduk gayet iyi dedi doktor. Ama cihazı karnıma yavaş yavaş vurmasına rağmen bebeği uyandıramadık bu durumu yaşayanınız var mı?
Merhaba sabah ve aç gitmiştim bizimki de hareketsizdi. Herkes bu haftalarda kolu bacağı kıpır kıpırdı diyince ben de endişelenmiştim. Kalp atışını duyduk gerisi önemli değil 😍 benim doktor da azıcık zıplatalım hareket etsin diye sizinki gibi yaptı cihazı 🙈 orada bile bir süre sonra hafif bir irkilme oldu yani bence çok hissetmiyorlar şu an. İnşallah bir dahakine hareketlerini de görürüz ama bebişim şimdilik sağlık göstergesi kalp atışı. Sonra tabi ki hareketini sayacağımız günler de olacak. Bir dahaki kontrol öncesi kahve içip ya da tatlı bir şeyler yiyip gideyim dedim 🙄 genelde öyle olanlar hareketliymiş hep.

Canim bende ikili test verdim benimki de bildiğin oturuyodu doktor çok güldü, cinsiyetine bakmak için kaldırmaya çalıştı oda ama kaldiramadik bir türlü sabit duruyordu ,bende tedirgin oldum hareketsizdi ama sonra düşündüm ki ben aç gitmiştim test vericem diye hiç bişey yememistim karnımda çok acikmıştı ona bağladım , kalp atışını duyduktan sonra bence hiç kafanı yorma Allah korusun bı durum olsa zaten atış normal olmazdı 🙏

Aynen öyle ben de tam sizin gibi yaşadım

Been. Karnıma vurrmadı ama çok harket etmiyordu normal dedi sürekli harkeet etmez dedi
Çok şükür normalmiş 🤗
Bu rahatlik ancak bir erkekte olur 😅😅😅
Ben de aynı böyle düşündüm fotoyu görünce 🤣 Dido337 Dido337 bacak bacak üstüne attığı için burada göremiyoruz ama belki doktor incelerken görmüştür alttan falan

Merhaba sabah ve aç gitmiştim bizimki de hareketsizdi. Herkes bu haftalarda kolu bacağı kıpır kıpırdı diyince ben de endişelenmiştim. Kalp atışını duyduk gerisi önemli değil 😍 benim doktor da azıcık zıplatalım hareket etsin diye sizinki gibi yaptı cihazı 🙈 orada bile bir süre sonra hafif bir irkilme oldu yani bence çok hissetmiyorlar şu an. İnşallah bir dahakine hareketlerini de görürüz ama bebişim şimdilik sağlık göstergesi kalp atışı. Sonra tabi ki hareketini sayacağımız günler de olacak. Bir dahaki kontrol öncesi kahve içip ya da tatlı bir şeyler yiyip gideyim dedim 🙄 genelde öyle olanlar hareketliymiş hep.

Aynen öyle ben de tam sizin gibi yaşadım

Çok şükür normalmiş 🤗

Ben de aynı böyle düşündüm fotoyu görünce 🤣 Dido337 Dido337 bacak bacak üstüne attığı için burada göremiyoruz ama belki doktor incelerken görmüştür alttan falan
valla hic bisey demiyolar beni cildirttilar heralde dogduktan sonra altina bakip anlicam ne oldugunu ahhahah😂😂

X