2021 Aralık Anneleri

Cok sevindim ya cok sukur korkulan hic bisey olmamis her sey yolunda 😍 bizde bi gun diger gunu tutmuyor tadim hic sevmedi sadece anne sutu aliyor damla vermek icin kasik biberon emzik hic biseyi agzina degdirmiyor pure yapiyorum gunlerdir ama bosa kurek cekiyoruz asla istemiyor kusana kadar zorluyor kendini degisik bi cocuk 😁 ama cok sukur sagligi yerinde gece uykumuz guzel gunduz 3 gun iyi 5 gun kotu seklinde devamkee 🤣🤣
Çocukların hepsi öyle bazen benimki de kitliyor ağzını vermek mümkün olmuyor😄 zorla yediriyorum bazen de istekle yiyor🤷🏻‍♀️ Zaten ana besin anne sütü veya formül mama o yüzden çok takmamak gerek şuan nasıl istiyolarsa öyle olsun😄

Ahahahh amiiin inşallah 😂 süt kampı uyguluyorum 4 saat boyunca saat başı 10 dk sonra her 3 saatte bir sağım yapıcam solgarın hapını da sipariş vereceğim birde burafan bir tarif aldım onu uygulayıp kombo yapacağım daha da artmazsa ne yapayım kabulleneceğim bu durumu 😂
Önce niyet, sen memelerine ve sütüne inan. Ve sürekli şunu tekrarla
Niyet ediyorum bebeğimi sağlıkla ve kolaylıkla 2 yaşına kadar emzirmeye
Adına dua, olumlama, evrene mesaj artık ne dersen sen bilirsin. Ama bence kesinlikle büyük faydası var.

Ayy aradığım kişiyi buldum 😂
Süreç nasıl ilerliyor ne kadar süreli eğitim alıyorsunuz?
Bizim yaklaşık 2 ay çok fena oldu uykularımız yani hep uyudu aslında gündüzleri de ama uykuya dalarken krizler yaşadık
Şu anda da pilates topunun üzerinde kucağımda pışpışlayarak uyutuyorum uykuya direnmiyor bu şekilde, gündüz toplam 3-4 saat kadar uyuyor yine
Ama kendi kendine uykuya geçebilmesi için düşünüyorum bu eğitimi Eylül itibariyle bakıcı ilgilenecek haftanın bikaç günü, elin kadını da pilates topunda oğlumu pışpışlayabilir mi ya da oğlum bunu ister mi sanmıyorum 😂

Ay evet süreci biraz detaylı anlatabilir misiniz? Neler yapıyorsunuz, çok zorlayıcı oluyor mu? Ben çalışıyorum o yüzden yapabilir miyim diye hep soru işareti var aklımda.
Ben Bi danışmanla devam ettim. Çok memnun kalmadım bu arada onu da söyleyeyim. 14 gün sürdü süreç Kim West metodunu uyguladı. Ben odaya bırakıp çıkma kısmını istemiyordum fakat uyguladık yöntemi tamamlamak adına. Uyku koçuyla anlaşma sebebim de yanlış Bi şey yapmadığımdan emin olmaktı hani hasar falan bırakmayayım çocukta diye yoksa her yerde yazan bilgileri biri size uygulanıyor çoook da bi esprisi yok yani. 1. Ve 4. Gün ağlama oldu sadece onun dışında sürece çok güzel uyum sağladı, taa ki dönmeyi ve emeklemeyi öğrenene kadar. Ağlama konusuna da çoook karşı değildim, zaten ben bu çocuğu uyutmaya çalışırken artık benim verdiğim desteklerle uyumakta zorlandığı için ağlıyordu her uyku öncesi 2 kere ağlasın ve bitsin bu çile dedim yani. Anladım ki diş çıkarırken, hastalıkta aşıda hep bi başa sar az bu işten kurtuluş yok analık böyle bir şey 😵 şimdi yine gündüz uykuları kısa sayılır bazen 1.5 saat bazen 45 dk belli olmuyor neye göre olduğunu da anlamıyorum açıkçası 😒 uyku aralığını mı kaçırıyorum Bi hata mı yapıyorum diye düşünüp duruyorum 😅 sürecin bana getirisi pilates topunda zıplamıyorum kanguruda zıplamıuorum emzik düştü uyanalım derdimiz yok ailecek 🤣 yatağında uyuyor. Eğitim bittiğinden beri ben her ihtiyaç duyduğunda yanındayım iç güdüsel davranıyorum diyeyim. Yatağında uyumasını sağlıyorum ama terk etmiyorum bunu daha doğru buldum şahsım adına yapmayana da saygım sonsuz.

Baldan Anne diye bi instagram hesabı var onun sayfasındakileri uygulayarak aşama aşama gidebilirsiniz bence uyku koçu şart değil. Uykuya geçişteki destekleri yazın bunları aşama aşama bırakın diyor kadın. Ben eğitime başladığımda zaten emzik sss pat yöntemiyle yatağında uyutmaya alıştırmıştım son 2 haftadır. Emzik desteğini kesmek çok kötü oldu bağımlı olduğu için. Emzik kullanmayı bilmiyormuşum daha doğrusu. Bebek uyuyunca emziği ağzından almak gerekiyormuş. Bizimki bağımlı oldu kolik zamanı 🤷🏻‍♀️ neyse çok uzattım 🙈 sorunuz olursa cevaplarım yine 🙏🏻

Ya sana sorcam unuttum delikanlıyı denize soktun mu naptın 😍
Diyolar ki denize havuza sokmayın vücuduna iyi gelmezmişmiş Bn havuz değilde deniz düşünüyordum
Aaaa niyeee temmuzu bekliyorum bende bol bol deniZe gideriz diye 🙄
Çimdirdigine goree ic anadolumu akdeniz mii memleket 🤣
Karadeniz de olabilir 😂😂😂
Ben de trukid ya da mustela alırım diyordum biraz son dk ya bırakmış oldum eczanede mustela vardı onu aldım aöa koruması güzel memnun kaldık 😻

Karadeniz ama ruhum akdeniz 🤣🤣🤣
😂😂😂

Arkadaşlar diş böyle bişey mi umarım böyle bişey mi dediğim şey gözüküyodur zor şartlar altında çektim 😃değilse bu nedir🙄

Eklentiler

• EF402E18-C482-4880-BC38-A474A3A18E56.jpeg
    EF402E18-C482-4880-BC38-A474A3A18E56.jpeg
    114,3 KB · Görüntüleme: 67
Haa anladım sanırım, sadece emiyor ama biberon da alsın istiyorsun değil mi? Emmeye devam edecekse yavaş akıl öneririm, biberonun konforuna alışmasın. İşe başlayacaksan keşke daha önceden verseydin. Hemen alışmayabilir ama denemeye devam edeceksiniz mecburen.

Haa anladım sanırım, sadece emiyor ama biberon da alsın istiyorsun değil mi? Emmeye devam edecekse yavaş akıl öneririm, biberonun konforuna alışmasın. İşe başlayacaksan keşke daha önceden verseydin. Hemen alışmayabilir ama denemeye devam edeceksiniz mecburen.
1 Aydır deniyorum ama sonunda yine de memeyi emmek istiyor bide sanırım biberonun ucu çatlamış akışı çok ondan dolayı sordum sorumu belki ondan içmek istemiyor

Yok canım işe başlıycam da süt sağıp bırakacam ama biberonla pek arası yok o yüzden memeye yakın bi biberon arıyorum
Öncelikle çok sabırlı olmalısın. Benim büyük kızım 2 ay hiç biberon almadı, deli etti annemi ve eşimi. Kaşıkla döke saça içti. Sonra birgün pat diye içmeye başladı. Birkaç çeşit biberon denedim, lansinoh aldı. Küçük kızıma 40 çıktıktan sonra verdim, sanki hep içiyormuş gibi hemen içti. Arada vererek unutturmadım. Hep en küçük numara başlık kullanacağım. Çünkü alışması çok kolay biberona.
Bir de stoklamaya başla hemen, aca alışır sağıma.

X