2021 Aralık Anneleri

Yola hala çıkmadıysan bol bez al biz hep gittiğimiz yerde bir daha bez arıyoruz yanına bence bebişim çamaşır deterjanını al. Biraz oyuncak bol kıyafet

Şifa olsun kuzuya bizimde 2.dozumuz Haziran'da nasipse bende başladım tadımlara sofrada sürekli saldırıyor hatta yogurda patates havuç haşlayıp 2 3 kaşık veriyorum
Sağol canım Bende vericem artık zaten rahat bırakmıyordu kendi yediğimiz şeylerin içindeki havuç patates pirinç damağında ezebileceği şeylerden veririm tadımlık. 6 ay doluncada tek tek sebzelerle meyvelerle tanışır artık.

Kendi yemeğimizin içindekiler tuzlu bebişlere tuz yasak ya ayrı yapsan daha iyi olur

Evet oda aklıma geldi ama herhalde çok az verileceği için onun için birşey demedi bilmiyorum olmadı yemeklere tuzu en son atarım atmadan ayırırım azcık içinden
Yemeklerden ver demesi tuhaf salçalı baharat olmaması lazım işte sen bi cezvede bile bebişe kaynatsan yeter

Bende yardımlara başladım. Sebzeleri nasıl veriyorsun benimki oguruyo çiğneme olmadığından. Blender dan mi gecirsem
Blender önermiyo doktorlar. Çiğnemeyi öğrenmesi lazımmış. Pütürlü geliyo ağızlarına ondan öğürüyolar. Çok normal doğal bir süreçmiş alışmaları için zaman vermemiz gerekiyomuş. Ben buharda sebzeleri haşlıyorum sonra çatalla eziyorum çok hafif pütürlü bırakıyorum. Zaten katı olunca ona da alışması vakit alıyor

Domates 1 yaşından sonra verilen bir sebze, yemekte salça var. Bence kendi yemeklerinizden hiç verme.
Yok yok domates çilek vs zaten vermem. Masada Saldırdığı zararsız şeylerden dedi.
Tadımlık dediği, örneğin yediğin pilavdan bir pirinç tanesi, ya da meyveden yine pirinç tanesi kadar. Azıcık dilinde tat oluşacak kadar
Evet pütürlerinden verin dedi ama o azıcıktaki tuz miktarı çok önemli değil demekki o konuda birşey demedi.

Bugün bizde hastaneye gittik. Sırtında egzama çıkmıştı oğlumun. Öncesinde de isilik gibi bir şeyler çıkmıştı. Doktor genel muayene yaptı birde burnunun bir tarafı çok doluymuş geçmeyen konak kabızlık süregelen kusma huzursuzluk egzama derken alerjik bir bünyesi var ondan oluyor dedi. Ama biz yediğimiz şeylerden sonra sıkıntı yaşamadık. Anlattım doktora da. Kullandığın ürünleri yiyeceklerini olabildiğince doğal organik kullan paketli gıdadan uzak dur dedi. Düşünüyorum bu egzama şeyden sonra çıktı. Siveno deterjandan roxy'e geçmiştik. Birde o dönem kavanoz mamalardan alıp verdik 2 defa. Tam o sıra çıktı beneklerde egzamada. Tahmin ediyodum ama bir yandan da hiç beklemiyodum

Emiyorsa eğer sizin yediğiniz şeylerde azdırır bizdede aynı şeyler vardı. Balık kızartma,bulgur,çikolata,yağda yumurta,muz,çilek,turşu baharatlı ürünler sucuk vs kes bunları dedi onun etkisi oldu. Vazelin sürdüm çok işe yaradı ve çok kirli değilse deterjansız yıkıyorum artık. Kirliysede lekeleri deterjan sürüp elimde çıkarıp makineye atıyorum. Vazelin baya etki etti şu sıra biraz yumurta ve çikolata yedim yine sırtta başladı yine yemeyi kestim.

Valla bilmiyorum bende şaşırdım yaşlı bi doktorda değil genç 2 küçük çocuk annesi kadın güncel sistemdende haberdardır ama öyle dedi
Evet ya bence de kendi tabağından verme tuzlu tadı alırsa belki ek gıda döneminde yavan tatları istemez
Sonuçta tatsız tutsuz şeyler veriyoruz

Kıyamam geçmiş olsun tostik yanaklıma
En azından kaynağını biliyorsun fikkat edersin geçer annesi

Bana bu tarif filan korkunç geldi yav once tadımlar sonra tadılamları mixleyip ilerleyecem ben nasipse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…