2021 Aralık Anneleri

Ya benim kız agzina biseyler götürürken deliriyo resmen . Herşeyi ısırmak istiyo. Ama öyle böyle değil. E daha damakta ne şişlik var ne bişey. Daha şimdiden böyleyse napcaz biz 😵🥴

Kızlar merhaba ,12 saat sağım yapamadım sol göğsümde acı var hemen mastit olmuş muyumdur ki ? Sol göğsüm hafif sızlıyor biraz hassas ama acaba damarlar gerildiği için mi sadece yoksa mastit belirtisi mi . 12 saat sağmamayla mastit ihtimali var mı hemen

A Asyaseyit canım dr kontrole gittim çişli bezi sordum
Gece değil gündüz önemliymiş çünkü gece bazen az beslendiği için kg alımı iyiyse hiç bi sıkıntı yok dedi 🥰

Aktivyaayla asla olmuyor 3 kez denedim tutmadı asla süt aldığım peynirciden maya isitiyorum
instagramda doktoranneninblogu diye bir sayfa var oradan bir inceleyin isterseniz öne çıkarılan hikayelerinde yoğurt tarifi var ben onu denicem. Probiyotikli maya ile yapmış baya detaylı anlatıyor.
Kızlar yoğurdum bayaa güzel oldu daha önce ısısınız ayarlayamıyordum heralde taş gibi tuttu valla 😂😂💃
Dinleyerek mi temiz dedi? Bizim de kan temiz demişti ama sonra başka yerde röntgen kötü dediler. Bronşitte iştah kapanması olurmuş bizde olmadi ama. Sadece burnu tıkanıyordu ondan zorlandi. Perşembe iyi haberler alirsin inşallah iyi olsun bebişler 🥰
Alta yazıyorum ikinize de cevap olsun bizim durum 🤗
Evet sadece dinleyerek ciğerler temiz demişti bugün çok daha iyi hırıltı da çok çok azaldı iyileşiyor
Ya öyle mii M morruj1 bak actia kaynaklıymış demek kii. Ben yaptığım yoğurttan ayırıyorum hep ayrı maya almıyorum öyle de oluyor
teşekkür ederim anlattığın adımları bir bir uyguladım tuttu 😍 activia ile yaptım

Kızlar merhaba ,12 saat sağım yapamadım sol göğsümde acı var hemen mastit olmuş muyumdur ki ? Sol göğsüm hafif sızlıyor biraz hassas ama acaba damarlar gerildiği için mi sadece yoksa mastit belirtisi mi . 12 saat sağmamayla mastit ihtimali var mı hemen
Gelen sütün rengi ise hafif kahveye dönük , bilgisi olan var mı kızlar?

Kızlar akşama ilk yolculuğumuza çıkıcaz oğlumla inşallah ben keşanlıyım arabayla 3 saat falan sürüyor anca pazar dönücez yanıma ne alayım aklınıza gelen çık önemli dediğiniz bir şey var mı

Kızlar akşama ilk yolculuğumuza çıkıcaz oğlumla inşallah ben keşanlıyım arabayla 3 saat falan sürüyor anca pazar dönücez yanıma ne alayım aklınıza gelen çık önemli dediğiniz bir şey var mı
Ateş düşürücü muhakkak unutma nolur nolmaz fitil kullanıyorsan onu da al

Canım çok geçmiş olsun inan artık ven kendi adıma söyleyeyim giremiyorum elime telf aldığım anda oğlan telf istiyor.Vermeyince ağlıyor filan uyuduğu zaman bende uyumasam da gözlerimi dinlendiriyorum.Insallah tekrarlamaz canım tetikleyen birsey mutlaka vardır sen oğlanın yastığını yatağını yorganını yun yap elyaf silikon terletiyor terlediginde üstünde kurumasın tecrübeli annesin biliyorsundur mutlaka benimki ufak bi hatırlatma 😍
Benimle yatiyor zaten canım yün yorgan kullanıyor ben de ama daha bu sabah bile altina serdiğim pamuk battaniye su gibi ter olmuş 🙄 Ben anlamıyorum valla tecrübe falan kâr etmedi bu bebede. Kızlar hiç böyle olmamıştı. Serin tutayım diyorum kulakları burnu falan hemen üşüyor. Sıcak olsa terliyor. Ne zamana kadar böyle diken üstünde olacağım bilmiyorum. Evde dursak kendi kendine geçer miydi onu da bilemiyorum. Ama nefes alış verişi kötü olunca yetişkin de değil ki göze alamıyor insan 🙁
Yok canim herkesin kendi derdi var, bebekler zaten başlı başına meşguliyet kimseye gönül koyacak durum yok. Seviyorum hepinizi takılıyorum ben 😍

Kızlar yoğurdum bayaa güzel oldu daha önce ısısınız ayarlayamıyordum heralde taş gibi tuttu valla 😂😂💃

Evet sadece dinleyerek ciğerler temiz demişti bugün çok daha iyi hırıltı da çok çok azaldı iyileşiyor

teşekkür ederim anlattığın adımları bir bir uyguladım tuttu 😍 activia ile yaptım
Aman iyi olsun cok sevindim 🥰

Benimle yatiyor zaten canım yün yorgan kullanıyor ben de ama daha bu sabah bile altina serdiğim pamuk battaniye su gibi ter olmuş 🙄 Ben anlamıyorum valla tecrübe falan kâr etmedi bu bebede. Kızlar hiç böyle olmamıştı. Serin tutayım diyorum kulakları burnu falan hemen üşüyor. Sıcak olsa terliyor. Ne zamana kadar böyle diken üstünde olacağım bilmiyorum. Evde dursak kendi kendine geçer miydi onu da bilemiyorum. Ama nefes alış verişi kötü olunca yetişkin de değil ki göze alamıyor insan 🙁
Yok canim herkesin kendi derdi var, bebekler zaten başlı başına meşguliyet kimseye gönül koyacak durum yok. Seviyorum hepinizi takılıyorum ben 😍
Sen onun altına yun silte yaptır.Silyenin üstünde yatır Allah korusun ilerlemesin.Kulaginin burnunun elinin soğuk olmasına bakma sırtı ensesi sıcaksa sıcaktır.Serin tutman daha iyi birde gece yorgan örtme erkekler sıcağı sevmiyor.Benim eşim yaz kış şortla gezer evde kalorifer filan yok.Sen kendin üşüyorsan onu da üşüyor sanıp giydirme bol giydir birde,Burun temizliği de aynı şekilde önemli o da geniz akıntısı sonra bronşit yapıyor.Nefesini azıcık tikanik hissetsen bile serum fizyolojik sık yıka aspiratör le çek.Ben bunları yapıyorum maşallah daha burnu bile akmadi ilk dogdugunda üsye oldu o zaman doktorumuz bana bunları önerdi inşallah faydası olur 😊

Az mı yaa 😁 ben hic takilmamistim buna bilen biri yazar belki simdi

Aynen ben saymak icin beklettim anca oluru 3 dolu bez yarimda alirsam yada iste 4 saatte bi acarsam artiyor tabi bi arkadas yazmisti ordan aklima takildi hemen hemen aynilar o zaman normaldir ya oluru budur 👍🏻😍

Bez sayısından ziyade çiş miktarı önemliymiş bezdeki o çizgi bezin boyutuna göre de değişiyor sonuçta
Çiş miktarının 180 ml olması yeterliymiş bu dönemde 24 saatlik boş bezi ve dolu bezi tartarak kontrol edebilirmişiz şüpheye düşersek 😁

A Asyaseyit canım dr kontrole gittim çişli bezi sordum
Gece değil gündüz önemliymiş çünkü gece bazen az beslendiği için kg alımı iyiyse hiç bi sıkıntı yok dedi 🥰
Ayy ben sormuştum, yazışmalarınızı okudum, çok sağolun, aklıma takılıyordu hep 🤭

Biz mama değiştirmiştik bebelac almıştık. O yapmıştı. Maflor ama kabızlığının tüm sorumlusu bence. Rotadan sonra ishal yaşadık 1 ay. Başka doktora gitmiştik maflor verdi sonra çocuk gnlerce kaka yapamadı. Bebelacta tuzu biberi oldu. Şehir dışındaydık zeytinyağı verememiştim yoktu yanımda sonra aldık verdin ertesi gün yaptı. Bizim daha bir aylıktan beri kakayı zor yaptığı için zaten zeytinyağı kullanıyordum hep. Sürekli işe yaradı. Hala kullanıyorum. Şimdi mamasına ek gıdasına katıyorum. Çok kabız katı gıdadan dolayı ama hiç değilse yapıyor bir şekilde. Zeytinyağı vermezsem yapamıyor ama
Bende yardımlara başladım. Sebzeleri nasıl veriyorsun benimki oguruyo çiğneme olmadığından. Blender dan mi gecirsem

Bugün dr gittik rota ikinci doz için. Yemeklerinizden tattırın pütürlü şeylerden verin damağında ezebileceği kıvamda olanlardan verin saldırdığı zararsız şeylerin tadına baktırın dedi. 6. Ayda ek gıdaya başlıcaz şimdide tadımlar yapsın yediklerinizden dedi🚨

Bugün dr gittik rota ikinci doz için. Yemeklerinizden tattırın pütürlü şeylerden verin damağında ezebileceği kıvamda olanlardan verin saldırdığı zararsız şeylerin tadına baktırın dedi. 6. Ayda ek gıdaya başlıcaz şimdide tadımlar yapsın yediklerinizden dedi🚨
Şifa olsun kuzuya bizimde 2.dozumuz Haziran'da nasipse bende başladım tadımlara sofrada sürekli saldırıyor hatta yogurda patates havuç haşlayıp 2 3 kaşık veriyorum

Ay hadi iyi çok sevindimmm. Kuzuya da size de afiyet olsun 😍

X