2021 Aralık Anneleri

Oy maşallah darısı bize
Yok ya ben rotadan korktum valla 9. Ayda yaptıracağız yüksek ihtimalle Eskiden öyle yapıyorlarmış zaten suriyeliler gelince 5. Aya çekmişler
Kakası da düzeldi birkaç gündür ama bakalım
Yani sütüm mü yaramıyor artık anlamadım ki miktarı iyi aslında ama o kadar yağlı mı değil artık acaba
Öyle benim sütüm nasıl yaramaz diye bi kompleksim de yok valla gerekiyorsa mamayı dayayalım dedim ama gerek yok diyorlar

Kızlarr bu arada yoğurt muhabbeti geçti geçen gün ben araştırmalarım sonucu oluşturduğum tarifi sizle paylaşıyorum
Öncelikle çiğ inek sütünü alıp kaynatmayı gıda mühendisleri genellikle önermiyor içinde ne var ne yok gidiyor
Pastörize süt daha güvenliymiş bu konuda
Marketten aldığımız normal sütü 43-45 dereceye kadar ısıtıp Büyüyo markalık probiyotik mayayla mayalayıp 6 saat fırının içinde fırını çalıştırmadan muhafaza edeceğiiz
Sonra üzerine kağıt havlu örtüp kapağını kapatarak bir gece dolapta dinlendireceğiz böylece sulanmayan taş gibi yoğurtlar oluyormuş

Amin amin
Öyle düşünme ya hareket olduğu için kg alımı ister istemez düşüyor doymasa yaramasa belli eder
Bi de bu Zamana kadar yaradı da şimdi mi yaramıyor kız
Valla bnmde red döneminde mama verim dedim dr kızdı

Makine yalan oldu desene
Afiyetle yesin paşa

Benim eşim de sıcak hiç sevmez. Siz olmasanız ben açmam kombiyi der kış boyu. Erkek bebek nazlı oluyor kolay hasta oluyor dediler bir de
Burun temizliğine çok dikkat ediyorum aslında. Hastalığın başında özellikle dikkat ettim açık olmasına. Benim küçük kızımın bu seneye kadar kontrol dışında hastane kaydı yoktur o derece hastalanmayan bir çocuktu bu zorladı beni gerçekten inşallah son olur ne deyim. Sağol canım tavsiyelerini dikkate alacağım

Aaa yok bizim ki böyle değil. Sırtının bir yerinde 1 tlden biraz daha büyük yuvarlak bir tane var. Çok şükür geçmiş inşallah bir daha tekrarlamaz

Kaşınınca hareketleri değişiyor bizimkide bir kaç gündür sıçrıyodu yerde yatarken poposunu sağa sola oynaymaya başlıyodu yerde sürterek belki sırtı kaşındığı için yapıyodu. Yediğimiz içtiğimiz kullandığımız her şey sıkıntılı. Onlarında bünyesi hassas. Her şeyin şimdi organiği çıktı. Madem her şeyin organiği çıkıyo bizim senelerdir yediklerimiz neydi? Organik değilse içlerinde ne var kim bilir. Bozdular bütün sistemimizi şimdi çocuklar en küçük şeyden hasta oluyolar alerji çıkıyo. Büyükler diyor ki biz eskiden bilmezdik böyle alerji falan yoktu diyor. Cahillik bilmemezlik yada durumun kötü olmasından değil bence gerçekten bu kadar yaygın değildi o zaman bu hastalıklar. Onlar her şeyi daha doğal tüketiyorlarmış. Bide bizim zamanımıza bak. Her şey yapay. Tabi hastalanırız. Çok sinirlendim

Benim bebenin kaka düze değişmiş olabilir mi? Geçen tam 4.günde yapmıştı, şimdi de yine tam 4.günde neredeyse aynı saatte yaptı.
Hep böyle 3-4 günde bir mi yapıyor büyüyen çocuklar e biz yetişkinle bile hergün yapıyoz kafam karışık

Aynn öyle yeni moda hastalık gibi olmuş alerji
Organik de bn organik olduklarına bile güvenmiyorum

Ben gece mayaladim hazır günlük sutu ilittim sok markette probiyotik toz yoğurt mayası var onunla mayaladim yoğurt makinasinda 8 saat kaldı belki daha erken olmuştur ama ben 8 saatte çıkardım taş gibi olmuşlar bardakta tek yemelik 7 bardak çıktı.Kapaklarini kapatıp dolaba kaldırdım yarın sabah vereceğim.Daha önce kendimize de kullaniyordum toz mayayi tatlı yoğurt oluyor denemek isteyen olursa diye paylaşmak istedim.

Serçe parmağın yanmayacak şekilde olacak ılık değil sıcakta değil mesela serçe parmağını sokunca 10 a kadar sandığında yanacak kadar.Umarım anlatabilmidimdir
İşte bu beni paranoya yapabilir soğuk süte mayayı koyupta yapanlarda var sanki tam emin olmadan söylüyorum bunu tabi bidaha bakmam lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…