2021 Aralık Anneleri

Hiç fikrim yok cnm bu dönem için dr soracaktım unuttum bunu
Her seferinde dolmuyor çizgi 3-4 saatte bi açıyorum genelde bazen gece bile tam mavi olmamış oluyor
Havalandırıyorum popoyu alt açmaya bazen çiş yapıyor bazen çok az bazen çok anlamadım
A asabiyimben5 sizde durum nasıl bu dönem için çişli bez sayısı önemli mi
Aynen ben saymak icin beklettim anca oluru 3 dolu bez yarimda alirsam yada iste 4 saatte bi acarsam artiyor tabi bi arkadas yazmisti ordan aklima takildi hemen hemen aynilar o zaman normaldir ya oluru budur 👍🏻😍

Aynen ben saymak icin beklettim anca oluru 3 dolu bez yarimda alirsam yada iste 4 saatte bi acarsam artiyor tabi bi arkadas yazmisti ordan aklima takildi hemen hemen aynilar o zaman normaldir ya oluru budur 👍🏻😍
Kızlar aynı şey benim de aklıma takılmıştı, sizde de öyle demek. Dün dışarı çıkacaktık, bezi temiz olsun dedim, 3 saat olmuştu değiştireli, tamamen mavi değildi. Belki de mesane genişliyor, hemen yapmıyorlar çişlerini

Kizlar ben yeni dolap hesabi actim 20 tl kupon geldi bu cocuk ac kitabini 42 liraya buldum orda kargo eklendi 14 iste indirimdi falan derken 36ya aldim👏🏻👏🏻 normalde 100 tl bi kitap almak isteyen olursa dolapta kitaplar uygun tabi guzel kullanildigini umut ederek😁😁

Kızlar günlük süt ve activia ile yoğurt mayalayan var mı bir türlü tutturamadım 😓

Kızlar günlük süt ve activia ile yoğurt mayalayan var mı bir türlü tutturamadım 😓
Bennn ama normal yoğurtla mayalıyorum. Sütğ kaynatıyorum ılıtıyorum. Serçe parmağım içinde 8 sn tutuyorum son iki saniyede falan yanar gibi olunca elim o kıvamdayken küçük kavanozlara sütü boşaltıyorum üstüne mayamı ekliyorum önden fırını 20 dk 100 derecede ısıtıyorum. Fırın tepsiside içinde ısınıyo. Fırına kavanozları kapağı açık koyuyorum 6 saat bekletiyorum. 6 saat sonra alıyorum sallamadan direk dolaba koyuyorum kapağı açık 6 saatt yada daha fazla da dolapta bekliyo. Böyle daha iyi tutuyor yoğurdum. Küçük kavanozlarla geleneksel usülde tutturamadım bende

Senin ki level atlayıp döner dönmez emeklerse hiç şaşma
Bnm abi hiç emeklemedi 10 aylık koşuyordu 😂😂😂
Bakalım cimcimem nasıl olacak 😂
Valla olursa şaşırmıcam artık. Geri kalan şeylerde aslında pek problem yok. Ama dönme sıkıntılı cidden hala adım yok

Biraz mayasını fazla koysan tutmaz mı
1lt süte 1 kutu activia koydum YouTube da izliyorum taş gibi yoğurt yapıyorlar benimki tutmuyor bugün bir kez daha denicem belki sıcaklığını ayarlayamıyorumdur
Bennn ama normal yoğurtla mayalıyorum. Sütğ kaynatıyorum ılıtıyorum. Serçe parmağım içinde 8 sn tutuyorum son iki saniyede falan yanar gibi olunca elim o kıvamdayken küçük kavanozlara sütü boşaltıyorum üstüne mayamı ekliyorum önden fırını 20 dk 100 derecede ısıtıyorum. Fırın tepsiside içinde ısınıyo. Fırına kavanozları kapağı açık koyuyorum 6 saat bekletiyorum. 6 saat sonra alıyorum sallamadan direk dolaba koyuyorum kapağı açık 6 saatt yada daha fazla da dolapta bekliyo. Böyle daha iyi tutuyor yoğurdum. Küçük kavanozlarla geleneksel usülde tutturamadım bende
Her bir kavanoza ne kadar maya koyuyorsun bi yerde bi şeyleri kaçırıyorum 😂

Valla olursa şaşırmıcam artık. Geri kalan şeylerde aslında pek problem yok. Ama dönme sıkıntılı cidden hala adım yok
Dönmek bi gelişim basamağı değil dedi doktor ve her şeyin bir zamanı var gerçekten bi gün bi bakacaksın her gün dönüyormuş gibi ustaca dönecek 😂😂😂

1lt süte 1 kutu activia koydum YouTube da izliyorum taş gibi yoğurt yapıyorlar benimki tutmuyor bugün bir kez daha denicem belki sıcaklığını ayarlayamıyorumdur

Her bir kavanoza ne kadar maya koyuyorsun bi yerde bi şeyleri kaçırıyorum 😂
1 litre süte 3 4 dolu kaşık maya hazırlıyorum eşit pay ediyorum 😂

Hiç fikrim yok cnm bu dönem için dr soracaktım unuttum bunu
Her seferinde dolmuyor çizgi 3-4 saatte bi açıyorum genelde bazen gece bile tam mavi olmamış oluyor
Havalandırıyorum popoyu alt açmaya bazen çiş yapıyor bazen çok az bazen çok anlamadım
A asabiyimben5 sizde durum nasıl bu dönem için çişli bez sayısı önemli mi
Bez sayısından ziyade çiş miktarı önemliymiş bezdeki o çizgi bezin boyutuna göre de değişiyor sonuçta
Çiş miktarının 180 ml olması yeterliymiş bu dönemde 24 saatlik boş bezi ve dolu bezi tartarak kontrol edebilirmişiz şüpheye düşersek 😁

Dönmek bi gelişim basamağı değil dedi doktor ve her şeyin bir zamanı var gerçekten bi gün bi bakacaksın her gün dönüyormuş gibi ustaca dönecek 😂😂😂
O günü dört gözle bekliyorum eğer dönerse ona bebek pastası yaparım 😝😝😝😝

M Matmazelkedi bizim oğlanın derdi havuçlaymış 🤣
Bugün kabak deneyeyim onu da istemezse ara veriririm dedim 1 tatlı kaşığı yedi versem daha da yerdi kaşığın dibini sıyırdı yalana yalana 🧿😻😻
Ben dedim sanaa 😂 havuç daha pütürlü geliyor galiba sevmiyolar çok katı şeyleri😂 bir dahakine anne sütüyle biraz aç belki öyle daha iyi yer 😂 ek gıda çok güzel bir süreç yerken şapırdata şapırdata yiyolar birde bitiyorum o yemeği yesin ben onun o şapırdayan ağzını yiyim bayılıyorum 😂

Ben dedim sanaa 😂 havuç daha pütürlü geliyor galiba sevmiyolar çok katı şeyleri😂 bir dahakine anne sütüyle biraz aç belki öyle daha iyi yer 😂 ek gıda çok güzel bir süreç yerken şapırdata şapırdata yiyolar birde bitiyorum o yemeği yesin ben onun o şapırdayan ağzını yiyim bayılıyorum 😂
Ay benim de çok hoşuma gitti ya inşallah kolay bi süreç olur 😻😻

Bebeği bugday ve süt alerjisi olan anneler ek gıdaya ilk olarak ne ile başladınız? Doktorumuz bugün lütfedip bir öneride bulunmadı, genel konuştu sebze meyve filan diye. Bebeğim artık biz yemek yerken tepki veriyor, istiyor. Ama bağırsaklar öyle hassas ki,bir iki kez elma suyu verdim gaz ishal vs. Korkuyorum açıkcası, alerjen anneleri net olarak ne ile başlamalıyız?

X