2021 Aralık Anneleri

Evet dogru ben biberonla 220 cc degil 170 cc ictiginde bile bu ogun doymadi diye delleniyorum🥶
Bir ogunde 220 ve ustu icerse 4 saatten once acikmiyor, gece uykusunda bu 6 saati buluyor. Ben de bi sorayim doktora ne zaman kdar gece beslenmesi sart bakalm👀
Bizim doktor kilosu normalse gece kendi uyanmıyorsa uyandırma dedi. 5-6 saat deliksiz uyuyabiliyor.
İlk ayları düşününce ne kolayladık diyor insan.
Bende de oldu ama ben psikolojik olduguna kanaat getirdim. Bebislerle cok yoruluyoruz ve farkinda olmadan kendimizi kasiyoruz. Kendimizi kastikca da beden bi yerden uyari veriyor🙃
1 sene onceki hayatimi dusununce gercekten cok hizli adapte olmusum diyorum her seye, belki de olmus gibi yapiyorum ama ictennicten biseyler disari cikiyor iste
İlk kucağıma aldığım günle şimdiyi düşününce bende sanki 5. Çocuğumu büyütüyormuşum gibi 🙂 Acaip bir şey bu kadar kısa zamanda, bu kadar çok bilgi yüklenmesini özümsemek. Bugün instagramda reflülü bebeği olan kıza tavsiye verdim filan. 🙂 Zamanla bebeğin dilini çözünce ne istediğini de anlıyorsun. Bugün beraber pide aldık. Başta sadece korku vardı. Şimdi tecrübe konuşuyor 🙂 küçük bir canlı var, her girdiğin ortamda ilgi odağı oluyor. Bilir kişide sensin 😂

İnşallah canım valla kendim olmuş gibi canım acıdı resmen 😔
Henuz oyle can yakan bi agri yok ya dur o kadar uzulme halime🥶 cok baslangic seviyede🥰 insallah ilerlemeden tecrubelerimle halledicem 😎😎 resmen tecrubeli ana olduk allahim sana sukurler olsun🙏🏼😂
Bizim doktor kilosu normalse gece kendi uyanmıyorsa uyandırma dedi. 5-6 saat deliksiz uyuyabiliyor.
İlk ayları düşününce ne kolayladık diyor insan.

İlk kucağıma aldığım günle şimdiyi düşününce bende sanki 5. Çocuğumu büyütüyormuşum gibi 🙂 Acaip bir şey bu kadar kısa zamanda, bu kadar çok bilgi yüklenmesini özümsemek. Bugün instagramda reflülü bebeği olan kıza tavsiye verdim filan. 🙂 Zamanla bebeğin dilini çözünce ne istediğini de anlıyorsun. Bugün beraber pide aldık. Başta sadece korku vardı. Şimdi tecrübe konuşuyor 🙂 küçük bir canlı var, her girdiğin ortamda ilgi odağı oluyor. Bilir kişide sensin 😂
Kesinlikle cok fazla yol geldik, iki saatte bir beslenen bebeler icin simdi 6 saatleri konusuyoruz😿 Benimki gece 6 saati gecince mizirdaniyor, belki emzik falan taksam pispislasam uyur ama hic denemedim hep sut verdim🥶 6.aydan sonra gece sutunu tamamen biraktirmaya niyetliyim ama bi doktora danisicam yine de bakalim🙃

Bu kadar hizli bunca bilgiyi ozumseyebilmemiz bence dna’mizda varolanin ortaya cikmasi. Yuzyillardir biriken bilgiler bir vucutta can buluyor resmen. Ateisler???😂😂😂

Başlattığın halde ihtimal varmi 😬Yaa uzak mesafe ilişkisini uzak şehirlere mi tasisam 🤣🤣
10 binde 1 varmış 🙄
Benimki bebek çıktıktan sonra baya uğraş verdi o ara sordum tüpleri bağlıyorum dedi 🤪Sonra hemşire oo iyi bundan sonra rahatsın bağlamışsın tüpleri dedi bidaha doktorla bahsi geçmedi.
Bebek çıktıktan sonra bizimki de bayagi bi uğraştı ama bağlama işlemi diye düşündüm hiç sormadım. Her kadın doğumcu anlar herhalde dimi ya zaten kaç ay önceki yaptığını kendi de hatirlamaz kontrol edip bakacak duruma. Başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum bakalım ne durumda 🤔
Ben doktora aman sıkı bağlayın dedim, o da merak etme kestim ucunu iki kere bağladım dedi. Ordan biliyorum yani. Ama bir arkadaşımın doktoru unutmuştu yapmayı.
Hamile kalıp mi anladı yoksa 😳

Merhaba teşekkür ederiiz 140 günlük.
Ama kıyaslama yapmayın hepsi farklı farklı bişeyler yapıyorlar işte 😄
5-6. ayda dönmesi normalmiş
Bizimki tamamen kurtlu oluşundan böyle yerinde durmuyor maalesef😂
Ama ayaklarını daha görmüyor mesela hiç ilgisi yok gösteriyorum eliyle tutturuyorum kendi kendine ilgilenmiyor hiç keşfettiremedik😬
Teşekkürler evet benim ikinci çocuğum kıyaslama yapmamak gerek ama görünce hevesleniyo insan ☺️dün bir iki kere egzersiz yaptırdım bu hafta döner inşallah

Kızlar dün eşim bakiyodu bebeğe ben de mutfakta yemek vs uğraşıyodum. Baktım bebek koltukta. Eşime dedim ki bak saniyeler içinde dönüyor ordan indir düşer. Mutfaga gittim beş on dk sonra çat diye bı ses. Aklım çıktı anladım bişey oldu. Bebeğim düşmüş koltuktan eşim koşmuş ama ayak kısmından yakalayabilmis kafası yere çarpmış . Zor sakinlestirdik korkmuştu da çok 😥 sizler de dikkat edin aman.

Önce sen sakın olman lazım bide dün okurum yorgun uyku diye bisey varmış.Uyku zamanı gecikince uyumakta zorlanırmis bebek.Erkek bebek seninki de sanırım canım karnının tok olduğundan emin ol.Ayaklarini soy odayı serin yap sıcaksa cam aç yatağa yatir yanına yat ediyorsa emzir emmiyorsa emzik ver ama bebegin yüzü saba dönük yan yatır.Ayaklariyla filan oyna sakinkesir.Sonrada uyur.Ama lütfen önce sen sakın ol ağlıyor diye korkma bide saat tut uyandıktan 2 saat sonra mutlaka tekrar uyut.Ga birde uyutma şeklinde sen kararlı ol.Yatakta uyuyamadım diye hemen kucağa alıp kalkma oyun oyna 5 dakika sonra yine dene🥰
2 saat uyanık kalırsa savaş çıkıyor o yüzden max 1.5 saat sonra uyutmaya başlıyorum ben yoruluyo çünkü ama dediğin gibi bir yöntemde sabit kalamıyorum istesemde. O kadar çok huysuzlanıyor kendini atıyor ağlıyor ki mecbur yöntem değiştiriyorum😔 inan sakin kalmak için çok çabalıyorum ama olmuyor yapamıyorum çok yoruldum 😔
Sürekli tek bir yöntemle uykuya geçirmeye çalışın o yönteme alışana kadar sadece onu tekrarlayın ilk başta uyuması 2 saat sürsede zamanla alışıp artık kısa sürede uyucaktır. Banyo ve masaj tercih edebilirsiniz gece uykusundan önce. Karnı tok ve alttan üstten gazının olmadığından emin olun gece uykusu için sürekli aynı saatte odaya geçin. Gündüz uykularında uyanık kalma aralıklarını eşit tutmaya çalışın siz rahat ve sakin olun kucağınızda sakinleştirip öyle uyku hazırlığına geçebilirsiniz.
Gündüz uykularında aralıklaro genelde eşit tutmaya çalışıyorum ama saatleri sabitlemeye çalışacağım belki o fayda eder
Sen erken doğum yaptin ya biraz atak zamanlarınız yeni mi geliyo acaba? 🤔
Bence öyle ya. 21 aralıkta doğması lazımdı 3 kasımda doğdu. Şuan 4 ayı 10 gün falan geçmiş durumda o hesaba göre. Dünden beri daha ılımlı gibi birde. Yine zor geçiyo uykuya ama en azından kucağımda falan uyutabilmeyi başardım yine. Umarım ataktor uyku gerilemesidir de düzene girer böyle devam etmez ya

Kızlar dün eşim bakiyodu bebeğe ben de mutfakta yemek vs uğraşıyodum. Baktım bebek koltukta. Eşime dedim ki bak saniyeler içinde dönüyor ordan indir düşer. Mutfaga gittim beş on dk sonra çat diye bı ses. Aklım çıktı anladım bişey oldu. Bebeğim düşmüş koltuktan eşim koşmuş ama ayak kısmından yakalayabilmis kafası yere çarpmış . Zor sakinlestirdik korkmuştu da çok 😥 sizler de dikkat edin aman.
Bişey yok demi çok geçmiş olsun 😞
Bilirim bnm oğlan yataktan öyle düşmüştü 🥺kafasını iyi kontrol et cnm Allah korumuş

Bir diğer gelişme de akşam misafir varken bebeği oyun halısına koydum . Kızcem de sırtı yer bulur bulmaz dönüyor artık oyuncak vs umrunda değil. Neyse döndü yine yüz üstü. Dedim öyle kal duzeltmicem. Kafamı bı çevirdim kizcem yüz üstü iken sırt üstü dönmüş yine ben sookkk 🤪😳 artık nasıl döndü tesadüf mü bilinçli mi anlamadım 😂

Bişey yok demi çok geçmiş olsun 😞
Bilirim bnm oğlan yataktan öyle düşmüştü 🥺kafasını iyi kontrol et cnm Allah korumuş
Aynen canım Allah korudu. Ben ondan çok korktum heralde birlikte agliyoduk. baktık her yerine ama bi anormallik olmadı hareketleri falan da normal. Dokunduk ufak ufak hani çok ağrı sızı şişlik varsa Dr a gidelim diye ama yoktu 🤷

Aynen canım Allah korudu. Ben ondan çok korktum heralde birlikte agliyoduk. baktık her yerine ama bi anormallik olmadı hareketleri falan da normal. Dokunduk ufak ufak hani çok ağrı sızı şişlik varsa Dr a gidelim diye ama yoktu 🤷
Aman iyi olmasın bi kaç saat uyutma öyle durumlarda kusma bişi olursa dr götür belki biliyorsundur ama 😔
Buralardan uzak olsun arkadaşın bebeği düşüyor kafa çatlıyor 2-3 gün müşadede kaldı darbe almaması gerekiyormuş tekrar çatlar diye aynı yer bişey olur diye
Bn oğlandan tecrübe bi yerde bırakamıyorum beşiğe koyuyorum ağlasın daha iyidir diyorum

10 binde 1 varmış 🙄

Bebek çıktıktan sonra bizimki de bayagi bi uğraştı ama bağlama işlemi diye düşündüm hiç sormadım. Her kadın doğumcu anlar herhalde dimi ya zaten kaç ay önceki yaptığını kendi de hatirlamaz kontrol edip bakacak duruma. Başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum bakalım ne durumda 🤔

Hamile kalıp mi anladı yoksa 😳
Olur tabi başka doktor da anlar sonuçta ikiside ulteasonla bakıyor.Ihmal etme git kafanda takintiyla yaşama 😉

Aman iyi olmasın bi kaç saat uyutma öyle durumlarda kusma bişi olursa dr götür belki biliyorsundur ama 😔
Buralardan uzak olsun arkadaşın bebeği düşüyor kafa çatlıyor 2-3 gün müşadede kaldı darbe almaması gerekiyormuş tekrar çatlar diye aynı yer bişey olur diye
Bn oğlandan tecrübe bi yerde bırakamıyorum beşiğe koyuyorum ağlasın daha iyidir diyorum
Kesinlikle öyle. Ben çok hareketli olduğu zamanlarda yerde bile tutmuyorum tek başına olunca WC ye gidersem falan.
Uyanikti zaten canım. Benim kızın pek uykusu yok zaten.. Korkmuştu sadece çok şükür bi sıkıntısı olmadı. Allah yardımcımız olsun bebeklerimizi korusun inşaallah. 🙏

Benim bir derdim var kızlar. Oğlum uykuya geçeceği zaman yıkıyor ortalığı. 45 dakika ağladı sakinleştiremiyorum. Katılıyor çocugum. Sonra uyudu kaldı ama uyuyacağından mı yoksa yoruldu ondan mı bilmiyorum çok canım sıkılıyor
Aynı durumdayız. Bende çaresizim bu konuda çarelerde çaresiz 😂 sabırla geçmesini bekliyorum sanırım başka çare yok gibi

2 saat uyanık kalırsa savaş çıkıyor o yüzden max 1.5 saat sonra uyutmaya başlıyorum ben yoruluyo çünkü ama dediğin gibi bir yöntemde sabit kalamıyorum istesemde. O kadar çok huysuzlanıyor kendini atıyor ağlıyor ki mecbur yöntem değiştiriyorum😔 inan sakin kalmak için çok çabalıyorum ama olmuyor yapamıyorum çok yoruldum 😔

Gündüz uykularında aralıklaro genelde eşit tutmaya çalışıyorum ama saatleri sabitlemeye çalışacağım belki o fayda eder

Bence öyle ya. 21 aralıkta doğması lazımdı 3 kasımda doğdu. Şuan 4 ayı 10 gün falan geçmiş durumda o hesaba göre. Dünden beri daha ılımlı gibi birde. Yine zor geçiyo uykuya ama en azından kucağımda falan uyutabilmeyi başardım yine. Umarım ataktor uyku gerilemesidir de düzene girer böyle devam etmez ya
Düzelir düzelir sadece sabır 😬

Bizim sadece gece uykuya geçerken öyle oluyordu 2 gündür gündüz uyuturken 1 saat arbede yaşıyoruz 😂
Saat 10dan 11e kadar uyutmaya uğraştık hüngür hüngür ağladı yavrum altını soydum ayaklarına masaj yaptım emzirdim kucağımda bayıldı en son
Dünden beri koltuktan ayrılamıyorum uyuduktan sonra popom düzleşti valla 😂

Bizim sadece gece uykuya geçerken öyle oluyordu 2 gündür gündüz uyuturken 1 saat arbede yaşıyoruz 😂
Saat 10dan 11e kadar uyutmaya uğraştık hüngür hüngür ağladı yavrum altını soydum ayaklarına masaj yaptım emzirdim kucağımda bayıldı en son
Dünden beri koltuktan ayrılamıyorum uyuduktan sonra popom düzleşti valla 😂
Benim ki de 3 gündür böyle sabah 7 de uyandı 9.5 da zarzor uyutmustum ayağımdan bıraktım uyandı geride uyumadı,uyumadigi gibi dursa oyun oynasa yok sürekli mizirdaniyor kucakta gezmek istiyor.Birde pamukcuk geçmedi karnını da tam doyuramıyor sanırım bugün birde sıcak var evin içi 28 derece saat 12 gibi hamakta sallayarak uyuttum.Yaninda duymasam uyumuyor.Bittim ben valla yardımcı istiyorum.Ama bebeğim başkasında durmuyor☺

X