2021 Aralık Anneleri

Bnm minnoş cici akıllı kızım kafasına 4 tırnak darbesi atmış 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ve kanamış bu çizikler 🥺görünce şok geçirdim kafayı bi yere vurmuş sandım 😣
Uzun muydu tırnakları o kadar acaba 😬 çok geçmiş olsun. Korkuyorum ben de bu tırnak işinden. Benim kız da ha bire gözünü ovusturup sokuyo gözüne 😬

Uzun muydu tırnakları o kadar acaba 😬 çok geçmiş olsun. Korkuyorum ben de bu tırnak işinden. Benim kız da ha bire gözünü ovusturup sokuyo gözüne 😬
Yeni yeni uzamıştı 🤦🏼‍♀️ Hafta 2 gün tırnak kesicem artık
Bu nasıl hızla uzuyor saçları keşke o kadar hızlı uzasa 😂😂😂
Bizde vukuat çok dil damak göbek 🤣🤣

Bebeleri emzik tutmayan anneler nasıl uyutuyorsunuz bebişleri. Artık tutmuyor emziği diliyle yitiyor. 5 ay ne güzel tutmuştu. Sadece uykuya geçerken kullanıyorduk ama şimdi kabul etmiyor. 🤦🏻‍♀️
Sorma bizde 3 emdik bıraktık çooooook zor dalıyor

Bu müzik iyi geliyor dalarken sallıyorum

Bnm çok nadir 3 saat oluyor nasıl yapcaz bilmiyorum
Arada 2 fırt alıp bırakıyor sonra da keyfi ne zmn isterse
Ya aslinda 3.aydan sonra gece beslenmesini biraktirmak gerekiyormus ama benim ki 5-6 arasi illa bi uyaniyo ben de veriyorum🙄 en son 11-12 gibi besleyip bi daha sabaha icmesi gerekiyormus
4 numara beze gectim bi kaç gündür. Bence gayet iyi oluyo ama ön kulaklar aşağı kıvrılıyo çok tepiniyo diye mi ki acep 🤔
Ben HAAAALA gecmedim😂 bol geldigi icin tepinince asagi kayiyordur 3 numara guzel sariyor 4 e biraz daha var diye dusunuyorum ben

Ya aslinda 3.aydan sonra gece beslenmesini biraktirmak gerekiyormus ama benim ki 5-6 arasi illa bi uyaniyo ben de veriyorum🙄 en son 11-12 gibi besleyip bi daha sabaha icmesi gerekiyormus

Ben HAAAALA gecmedim😂 bol geldigi icin tepinince asagi kayiyordur 3 numara guzel sariyor 4 e biraz daha var diye dusunuyorum ben
Gećmeyebiliyosan geçme gülüm bu tepinip o kadar indiriyodu ki bezi kaka artık arkadan tasacak noktaya geliyodu 😬

Bilemiyorum 3. Ay çok etken değil mi 😞 belli bi yaşa gelmiş çocuk gibi oluyor bunların büyümesi lazım 🙄
Sen kaç cc içtiğini gördüğün için tok aç kestiriyorsun biberon kullanmasan sende anlamazsın belki bn anlamıyorum
bile emiyor tok diyorum yine aranıyor bazen aç diyorum hiç emmiyor 😣 5. Ay kontrolünde dr la detaylı konuşacam bakalım o ne dicek

Bende tam bunu sormak icin bu gruba gelmistim. Kizim 18 haftalik, 15. haftadan itibaren mamayla beslenmeye gecti. Bir arkadasim mamayla beslenen bebeklerin 5. aydan itibaren ek gidaya gecirildigini soylemisti, bende o zaman cok az zamanimiz var diye dusunuyordum, cocuk doktoruna sordum sasirdi, anne sutu almakla devam sutu almak arasinda bir fark yok, cocugun mide ve bagirsaklari kati gidaya gecise hazirsa, biz yemek yerken agzini oynatiyor veya elini uzatiyorsa, boyun kaslari gelismisse doktor onayiyla 5. ayda tattirmaya baslanabilir dedi. Yani mama ile beslenen ve 5. ayini dolduran cok az bebegi tattirmaya geciriyormus. Bizim bebek her ögünde bizimle masaya oturuyor ve dikkatle bizi izleyerek agzini oynatiyor ama bunu bayadir yapiyor. Yarin kontrolumuz var, bakalim ne diyecek.
Eksik bilgi vermeyeyim bizimki sadece mama ile beslendiği için değil iştahsızlık ve kilo alımı alt sınırda olduğu için ek gıdaya biraz erken geçiyoruz. Yavaş ilerleyeceğiz zaten çünkü çok iştahsız zorla beslenen ve kilo alamayan bir bebeğim var . Bende her zaman yemek yerken uyanıksa mutlaka yanımıza alıyorum izliyor kaşığı takip ediyor d vitaminini kaşıkla veriyordum hep, öğrenmiş kaşığı uzatınca ağzını açıyor bence her çocuk için gelişim takip edilmeli ona göre başlanmalı .

Bu kitabı bir arkadaşımız önermişti yanlış hatırlamıyorsam bende aldım ikinci el gayet iyi bir kitaba benziyor 50 syf falan okudum imkanınız varsa okumanızı tavsiye ederim
Bende var kitap hamileyken okudum ama bi turlu alisamadim sevemedim cok duzensiz, bi surec gibi anlatip bi konuyu bitirmiyor surekli ayni konu bolunmus halde baska yerlerde veriliyor bide yazarin kendini ovmesi her sayfada ben ben ben😁😁 insallah siz memnun kalirsiniz

Kızlar bebeklerde rutin ile ilgili önemli yerleri sizinle paylaşıyorum yazar yöntemine E.A.S.Y
adını veriyor E: yemek , A: aktivite, S : uyku Y ise kendimize ayırdığımız zaman olarak kodlamış aşağıdaki saatler 4 -6 ay arası bebekler için uygun 4-6 ay bebekler için beslenme aralığının 4 saatte bir olması gerektiğini söylüyor. Benhala 3 saate bir mama veriyordum.Kitapta saatlere tam olarak bağlı kalınmaması gerektiğini fakat düzene girmek için ilk 5 gün bu saatlere kesinlikle uyulması gerektiğini söylüyor uygulama adımlarını paylaşıyorum sizinle belki denemek istersiniz ben yarından itibaren bu yöntemi deneyeceğim
4 saatte mi bir 😳 bizimki 1.5 saati geçince çıldırıyor

X