2021 Aralık Anneleri

Ayy bu akşam üstümüzden kamyon gibi geçti
Genel olarak uysal bi bebek benim oğlum akşamları da güzelce yatar uyurdu valla
Bu akşam bişey oldu çocuğa yaptırdığımız gibi ağladı sürekli kasıyordu kendini bi gevşemedi vücudu kucakta sustu ama yine huzursuzdu.
Gözleri de uykudan kıpkırmızı oldu ama nedense çok direndi
Eşimle açtık her yerine baktık görünen bişey yok rahatsızlık verecek
Öyle amansız bir ağlaması da yoktu ağrısı var desek
En son eşimin kucağında uyudu az önce saç baş yolacaktım kendimi artık valla
Atak böyle bişey değildir heralde

Böyle bişey bizde de oluyor bu hafta malesef

Karanlık be sessiz ortam olsa yine mi uyumuyor?

Malesef, odanın ışığını açmıyorum, emzirirken falan kısıkta tutuyorum. Hatta diyolar ya odadan çıkmayın diye odadan da çıkmıyorum ama uyumuyor. Kucağımda, ayağımda her türlü uyutmaya çalışıyorum gözleri kapansa da dalamıyor en ufak bir şeyde açıyor gözlerini. Ama saat 5 olsun küt gidiyor. Ya o saati bekliyor ya da o saat olunca artık uykusuzluktan uyuyakalıyor

Böyle bir şey olabilir atak valla bizim her günkü halimizyatiriyorum kalmıyor yatiriyorum kalkiyor

Uykusuzluktan bayılıyor demekki artik 5 te:s ben de kaçan beri ayagimda uzun uzun salliyorum yatiyrm uyanıyor simdi yine ayagmda bakalm

Gttım cnm sukur bısey demedı ama yınede ıcınde kurt var kemiriyor benı nıye dörtlü 1.53cıktı cok yüksek rısk dıye ıkılı yaptırmadım cok kışının ıkılı rısksız çıkıp dörtlü neden rısklı çıkmış anlam veremiyorum

Bizimki de aynı canım... Geceyi gündüz, gündüzü gece etti resmen, bazen 4 bazen 5 bazen 6 uyuma saati. Ne yaparsam yapayım değişmiyor. Bazen de keyfi yerinde olursa erkenden (2 gibi) uyuyor

Böyle bir şey olabilir atak valla bizim her günkü halimizyatiriyorum kalmıyor yatiriyorum kalkiyor
Bizimki de gündüz öyle. Günüm onu uyutmaya çalışmakla geçiyor. Uyanıkken de sürekli kucakta geziyor. Oturmaya başlasalar da ellerine bisey verip oturtsak en azından oyalanacak biseyleri olur. Simdi sünnetli diye bacak arasından tutmaya da korkuyorum heryerim kaskatı oluyor gezdir gezdir

Selam kızlar nasılsınız. Ben ölmedim sürünüyorum acayip bir atak dönemindeyiz ama azaldı çok şükür. Bu 4. Ay atağı en zoruydu perişan olduk maaile. Uyku reddi,meme reddi,emzik reddi ile başlayan sürecimiz şuan biberon reddiyle devam ediyor. Sütüm yetmiyor akşama kadar boşalıyor gögüsüm mecbur mama içmek zorunda ama biberonu kabul etmiyor. Boş memeyi çektikçe basıyor çığlığı. Neyse bunlarda geçer elbet.. bu arada ek gıda konuşulmuş. Bendede bu çocuk aç kitabının pdf si var isteyene yollayabilirim. Ek gıdaya 5. Ayını doldurduktan sonra başlayabilirsin dedi doktorumuz. Kızım başını dik tutabiliyor ve artık kucağımızda rahatlıkle oturuyor. Ek gıda için önemli olanın bu olduğunu söyledi doktor. Ayrıca iştahlı bir çocuk ve sütüm yetmiyor malesef. Biz birşeyler yerken sürekli ağzını açıyor içim parçalanıyor o öyle yapınca kötü ana gibi hissediyorum kendimi. Bu sebeple 5buçuk aylıkken tadımlara başlarız biz bayramdan sonra. Ek gıda beni çok heycanlandırıyor. Şimdiden yeni tarifler araştırıyorum. Birde trendyoldan şu seti alıcam. Doğal içeriklu ve memnuniyetleri çok yüksek. Bakalım umarım bebeklerimiz iştahlı olur ve herşeyi yerler.

Merhaba canım Allah yardımcın olsun + senin meme ve beslenme reddi oluşmuş benimkide onlardan maalesef bu saatleri bekliyorum emzirmek için yoksa gündüz damla emziremiyorum kêza beslenme reddi çok fazla sadcee meme değil yani mama da dahil . Bana linki atabilir misin hem PDF olarak hemde bu onerdigin ürününün linkini rica edebilir miyim ? Umarım bütün çocuklarımız bu süreçleri sağlıcakla atlatır.

Sanada çok geçmiş olsun canım. Umarım bir an önce geçer bu atak dönemi. Benimki yeni uyandığında silikon meme ucuyla emiyor biraz. Belki denersen işine yarar. Denemediğimiz yol kalmıyor vallahi.
Hemen yolluyorum mesaj sana.

4. Ay gerçekten zor bebeklerin dış dünyaya ilgisi arttığı için reddetmeler oluyor boynuna bi kolye takarsan ilgisini çekeceği beslerken işe yarayabilir bi an önce atlatırsınız inşallah bu dönemi sabırlar diliyorum bu arada ben de alabilir miyim pdf dosyasını seni yormazsam

Bu arada şimdi uykuyla ilgili tam da böyle bişeye denk geldim acaba bebeklerimizi olduğu gibi kabul etsek daha mı kolaylaşır her şey ben bazen ediyorum bazen edemiyorum

Ben bu markanın pekmezini ve bazı unlarını alıyorum gerçekten güzel el gıda döneminde ben de buradan alışveriş yapacağım
Dün yaşadığımız korkunçlu şeyin atak krizi olduğuna ikna oldum okuyunca

Böyle bişey bizde de oluyor bu hafta malesef

Yapmayın etmeyin böyle mi geçecek bir süre hepimize geçmişler olsun bol sabırlar gelsin
Gerçekten atak kriziymiş galiba şimdi uyandı emzirdim pıt uyudu bi sıkıntısı olsa yine kriz çıkarırdı heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…