2021 Aralık Anneleri

Bu arada bi kaç gündür canı darlandığinda ama sırf bizi sevdiğinden ağlamadığı anlarda kahkahalar atıyo. Bakın sinirimden gülüyorum der gibi. Gözler dolmaya meyilli bi şekilde. Anlatamam görmeniz lazım 🤣🤣

Aman aman boşver tv ile ne kadar geç tanışırsa o kadar iyi bakalım nereye kadar direneceğiz 😄
Bebişin iletişim kurma güdüsünü çok zayıflatıyor pasif, alıcı konumda olmaya alıştırıyor.
Oyuncak da bir ara ilgisini çekecektir mutlaka kısa süreli olsa da ilgilenir. Zaten uzun süreli olması da tavsiye edilen bir durum değil okuduğum kitapta bebeğe hamster muamelesi yapamazsınız, öylece yatıp uzanmasını ya da uzun süre bir oyuncakla başbaşa vakit geçirmesini sağlamamalısınız diyordu o oyuncakları çok uzun olmayacak şekilde bir işimizi halledeceğimiz zaman kullanacağız😄
Ortak uzman görüşü şu an bebişe sunabileceğimiz en etkili aktivite göz göze temas kurarak konuşmak. O da karşılıklı olmalı birkaç kelime söyleyip karşılık bekleyerek.
Benimki sohbete çok alıştı oyun halısında biraz oyalanınca beni çağırıyor bağırarak
sonra uzun uzun sohbet ediyoruz çok keyifleniyor🤣
Ya benimki de çağırıyor bildiğin çığlık atıyor gitmezsem 😂

Fisher-Price Müzikli Uyku Arkadaşı Zürafa - Sakinleştirici Şarkılar 20dk'lık Müzik FGG90
Böyle uyku arkadaşı kullanan var mı
Ben bundan kullanıyorum karnında ışık var nefes alır gibi karnı inip çıkıyor onu izleyerek uyuyor bazen
Fisher-Price Uyku ve Oyun Arkadaşı Su Samuru, Müzikli Pelüş Bebek Oyuncağı FXC66

Kizlar bebisim dis cikariyor olabilir mi?👀

Cenesinde kirmizilik vardi bir haftadir, dokuntu gibi kuruyor kizariyor parmak ucu kadar yer.
Salyalar girla, heryer salya.
Eller surekli agzinda emmiyor cigniyor resmen

Ben de bi bakayim dedim damaga gomulu iki tane dis gordum sanki o her bebekte var mi acaba? Alt ortada gordum ben
Bizimki de öyle eller her fırsatta ağızda ve her yer tükürük salya😀

Ya kızlar biz rota aşısı olduk bebeğim aşıdan sonra 1 ay falan ishal oldu. Doktora gittik ama biri içi temizleniyordur dedi biri ilaç verdi maflor olanı. Kullandık ilacı günde 4 5 kez kaka yapan çocuk önce günde 1 kere yapmaya başladı sonra da 2 gün boyunca hiç yapmadı 3. Gün yaptı. Onun ardına da 6 gün boyunca hiç kaka yapamadı. Şimdi dün yaptı baya ama kakanın şekli bile değişti. Kahveye dönük tamamen mukuslu sıvıya yakın bir kaka. 2 3 gündür geceleri durmadan ıkınıyor çok mutsuz. Vücudunun bazı yerlerinde de sivilce gibi şeyler çıkmış. Alerji falan mı yaptı bu aşı acaba ya başına gelen duyan bilen var mı?
Bilmiyorum yazdılar mi geç gördüm , çocuk Dr kuzenim rotadan sonra ishal olma ihtimali çok yüksek dedi

Aralık bebelerine has galiba 😂 benimki dili olsa tartışacak düzeyde hatta eminim söz saydığına bazen
Yay burcu ya bizim bebeler ondan olabilir mi ?Bilen yazsın yay özelliklerini, komşumun oğlu tam 1 yaş büyük benim oglumdan çocuk yürümeye başladı annesi feryat figan saniye durmuyor heryeri karıştırıyor.O bebe de 1 yıl sonraki halimi görüyorum 🤣Bittim ben biliyorum bu günleri mumla arayacağım 🤣🤣

Dün gece evi terk etmek iyi fikir olabilirmiş 🤣
Oğlum geceden başladı ıkınmaya kakasını yapamadı bi türlü uyudu öyle
Gece iki kere uyandı ikisinde de feryat figan ama emip 5 dk içinde uyuduğu için yine yaptıramadık
8de uyandı bu kez hem feryat figan hem burnu aşırı tıkanmış burnunu açarken ne biçim ağladı 🥺
Yenidoğan döneminde bezini değiştirirken öyle ağlardı katıla katıla valla bayılacaktım
Sonra şakalar gülücükler böyle dengesizlik görmedim 😂
Bu sefer de rahat yaptı kakasını bütün bezi tepeleme 🤣
Ay mercimek yedim ondan gazlandı dicem gazlansa bile çıkarabiliyordu zaten
Eşim dedi ki bu boyı devrilesice rota aşısı bağırsak hareketlerini sıkıntıya soktuğu için olurmuş böyle
Üstümüzden sinek uçsa rota aşısı çıkacak ben artık bu iki kelimeyi unutmak istiyorum 😂

Gece iki kere uyandı ikisinde de feryat figan ama emip 5 dk içinde uyuduğu için yine yaptıramadık
8de uyandı bu kez hem feryat figan hem burnu aşırı tıkanmış burnunu açarken ne biçim ağladı 🥺
Yenidoğan döneminde bezini değiştirirken öyle ağlardı katıla katıla valla bayılacaktım
Eşim dedi ki bu boyı devrilesice rota aşısı bağırsak hareketlerini sıkıntıya soktuğu için olurmuş böyle
Üstümüzden sinek uçsa rota aşısı çıkacak ben artık bu iki kelimeyi unutmak istiyorum 😂
Ayy yavrum ya 🥺bizim karnımız bi Ağrısa kıvranıyoruz onla napsın
Aşıların hepsinin ayrı derdi var keşke hiç yan etkisi olmasa 🥺

Merhaba,rotayi 3.ayda mi yaptiriyorsunuz yoksa 3 ay bitince mi?benim haberim yoktu ve 3.ayimiz dolmak uzere
En gec 16. Haftada yapilabiliyor. 16.haftayi gecirmeyin ilk doz icin
Anaaam kiz bizimki de ondan mi mirmirdi acaba? E kac gun suruyo bu bagirsak hareketlerinin felci ama yaa😞

X