2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar günaydın ❣ bugün 32+2 yiz tontigimle. Devletteki doktoruma kontrole gittim, ve çalışamaz raporu aldim, doğum iznimi başlattım allahın izni ile.
bende bugun doktor kontrolune gittim çalışamaz raporu aldım benim bebiş 1 hafta önden gidiyormuş doktor ailede iri dogan varmı dedi, dedim hayır ben 3200 babası 2650 anneannesini soylemeyi unuttum 5 kg :)dogmuş :) bu erken doguma sebep olurmu acaba birde bende bel fıtıgı vardı zaten birde hamilelikte basur çıktı bunlar sezeryan sebebi olabilirmi ?

Kaç kilo çıktı bebisin canim? Bebeğin dogum pozisyonunu almış mi?, önden gidince kilosu haftasından fazla oluyor..2 3 hafta ileri olanlar var canim erken doğum olur mu onu süreç gösterir, bel fıtığı olan arkadaşıma normal doğum yaptırmadılar tabi seninkinin seviyesi nedir doktorun karar verir.. basur normal doğumu engellemiyor ama normal doğum sonrası artıyormuş..
Benim kız doğum pozisyonunu almamış daha beklemeye devam

Kizlar bu alt bolgede adet sancisi gibi sancim var.kramp falan degil de hani bu agri gibi his baslayinca sanirim adet olacagim ya da oluyorum derdik ya oyle bisey.bugun daha var siddetli degil ama gecmedi de☹doktora da gitmek istemiyorum kotu birsey der diye

Doktora gitmelisin. Kötü bir şey varsa bile erken müdahale ile her şey daha güzel olabilir.

Benim bebegimin poposu o bölgede, o yüzden ara ara o şekilde ağrı oluyor, sanki adet olcakmisim gibi, sonra geçiyor..benimki pozisyon kaynaklı canim, ama sen doktora git neymiş ogren artık sonlara yaklaşıyoruz

Tek seferlik oluyor sonra uzun süre olmuyorsa ayaklarını yukarı kaldırarak uzan, belli aralıklarla oluyorsa mutlaka doktoruna görün canım. Sancıları kasılmaların başlamış olabilir. Bir 10 gün önce nerdeyse doğuruyordum ordan biliyorum

Su an bende de aynı sey var bel ağrısı da eklendi. Ishal olmuşum onunla alakası var mi bilmiyorum. 11'de randevum var.

Merhaba
32.haftada çalışır raporu alır 32-37 çalışırsam doğumdan sonra 16 hafta mı raporlu iznim oluyor?
Ya da 32 de çalışır raporu aldım, 34 bitince sıkıntı oldu çalışamaz raporu aldım.. Doğumdan sonra 14 hafta mı raporlu oluyorum?

Ne kadar çalışırsanız o kadar hafta doğum sonrasına aktarılır. 32-37 arası çalışırsanız o 5 hafta doğum sonrasına geçer, 8+5 haftadan 13 hafta izniniz olur 37.de ayrildiginizda.. 34 de ayrilirsanizda 2 hafta calistiginiz icin o 2 hafta doğum sonrasına aktarılır..

Ne kadar çalışırsanız o kadar hafta doğum sonrasına aktarılır. 32-37 arası çalışırsanız o 5 hafta doğum sonrasına geçer, 8+5 haftadan 13 hafta dogum sonrasi izniniz olur.. +3 Hafta doğum öncesi =16 Hafta eder.

34 de ayrilirsanizda 2 hafta calistiginiz icin o 2 hafta doğum sonrasına aktarılır, 8+2 10 hafta olur doğum sonrası izniniz. +6 Hafta doğum öncesi =16 Hafta eder.

Yok,tek seferlik degil.gun boyu devam etti yani.araliklarla degil..insallah birsey baslamamistir

Yok,tek seferlik degil.gun boyu devam etti yani.araliklarla degil..insallah birsey baslamamistir
Korkma canım açılman yoksa sancıyı ilaçla durduruyorlar. Kaldı ki açılma başlasa bile hemen doğum olacak diye bişey yok, gözetim altında tutarlar. Bebek doğum pozisyonu aldıysa o da baskı yapıyor olabilir. Sen bir an önce doktoruna görün

Yani doğum öncesi+sonrası toplam yine 16 hafta oluyor bir eksilme olmuyor anladığım kadarıyla.. Teşekkür ederim :)

Acilmayi nasil anlayacagim kirandevuda almadim ogleden sonra gideyim insallah sira cabuk gelirinsallah pozisyonla alakalidir,yani hickirmasi kaburgama hareketleri cok guzelbir sorun yoksa daha 29 haftaligiz biz,cok erken cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…