2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bana da d vit ve demir hapı ekledi. Diğer ilaçların ne durumda senin azalttığı oldu mu ?

Ben günde 1 tane coraspin 100 lük +1 tane 0.6 oksapar iğne+ 9 damla devit+1 tane ocean mummy +1 tane kan hapi kullaniyorum. Benim progestan ve folic asidi kesti sadece

Canım grafikli rapor yok mu ? Mail mi attılar alt kısımlara bak oraya ekli olabilir grafikli rapor
Yok mail olarak atmadılar direk e nabıza düşmüş ama malesef göstermiyor o değeri hastanenin labaratuvar sonuçlarından bakıyorum yine aynı sadece doktormu görecek acaba anlamadım 😣

Yok mail olarak atmadılar direk e nabıza düşmüş ama malesef göstermiyor o değeri hastanenin labaratuvar sonuçlarından bakıyorum yine aynı sadece doktormu görecek acaba anlamadım 😣
Bizim de hastanenin sisteminden baktığımızda rapor ektedir yazıyordu hastaneyi arayıp eki göremediğimizi söyledik mail adresimizi isteyip mail olarak gönderdiler..

Muhtemelen büyüyen rahim yapısı ve değişen ağırlığı kaslarına baskı yapıyor ve bazen de kalçada ki siyatik sinirine kadar etki ediyor onun ağrısı olabilir. Doktorunla paylaş mutlaka tabi ama eğer ciddi bir şey değilse kalça kaslarını rahatlatacak egzersizler yapmam faydalı olacaktır.
Ben de siyatik diye düşündüm magnezyuma devam etcem faydası olur belki teşekkür ederim cevabınız için💙

Size bugün yaşadığım kısa süreli gerilimi anlatayım
Benim rahim ağzım hassas. Ikiz bebek olduğu için de doktor her hafta rahim ağzını kontrol ediyor serviks uzunluğunu ölçüyor. Bu hafta kasıklarda agrım var dedim hemen baktı tabi.
Karından 10 dakika boyunca inceledi konuşmadan. Ben bi korktum bakıyor bakıyor hicbir şey söylemiyor vajinal bakalım dedi. Çatala ciktim ama aklımdan milyon tane şey geçiyor. Kesin serklaj yapılacak dedim acaba eve gidip gelmeme izin verir mi diyorum. Bi 3 dakika kadar da vajinal inceledi ama hiç konuşmuyor bu arada. Ölçüyor tekrar ölçüyor başka yere bakıyor falan eyvah dedim.
Neyse en son baktı 3 cm görememiş orda panik yaptırdı beni. Ama az daha ruhumu çatalda teslim ediyordum

Ben geçen hafta Fetal Dna testi için kan verdim,doktorum bu testin ayrıca cinsiyet belirleme konusunda da bilgi verdiğini söyledi.Ben haftaya perşembe günü alıcam test sonucunu,merak ettim. Bu testi yaptırıp sonucunu alan var mı?
Ben aldım sonucumu şükür herşey yolunda çıktı, yasak dediler söylemediler ilk etapta sonra çok ısrar edince söyledi ama kimseye söylememem gerektiğinden bahsetti 🙈 Oğluşumuz olacağını öğrendik bu vesileyle💙

Sagol canım dün aynen dedigin gibi yaptim yeşilliğini evde bol bol ykkadım dürüp yedim :) bir de benim kedim var zaten ben toxoplasma geçirmişim daha önceden gebe kalmadan önce baktirmiştim pozitifim antikor ürettim hasta değilim ondan da biraz rahatım ama yine de işte bambaska bir duygu normalde hiiç takmayacagim şeylerdir bebek olunca bi koruma içgüdüsü cok fazla oluyor :KK66:
Canım ben de geçirmişim yani bağışıklığım var. Bu bir daha geçirmeyeceğimiz anlamına mı geliyor. Ben en çok toksoplazmadan korkuyorum 😭 Annemin 2 ölüm 2 düşüğü var toksoplazmadan.

Kızlar selam🌸benim dünden beri sağ kalçamdan bacağıma inen bir ağrı var ayaktayken de yatarken de canım yanıyor ağrıyı tarif edemiyorum ama kalçamdan bacağıma vuran değişik bir ağrı yaşayan var mı buna benzer birşey 🤔
Ben canım sol bacağımda yaşadım aynısını. Derin ven trambozundan şüphelenip kalp damar cerrahisinde randevu alıp doppler yaptırdım. Temiz çıktı doktor varis dedi. Bel fıtığı da ağrı yapabiliyormuş.

Kızlar çok şükür kanamam ya da düşük riskim yok 12. haftadayım . Uçak yolculuğu ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? İzmir e ailemin yanına gitmeyi planlıyorum ama bi riski olur mu acaba.
9. Haftada uçak yolcuğu yaptım. 11. haftada tekrar yapıp evime döneceğim. Bunu en iyi doktorun bilir. Danışarak hareket ettim ben.

Size bugün yaşadığım kısa süreli gerilimi anlatayım
Benim rahim ağzım hassas. Ikiz bebek olduğu için de doktor her hafta rahim ağzını kontrol ediyor serviks uzunluğunu ölçüyor. Bu hafta kasıklarda agrım var dedim hemen baktı tabi.
Karından 10 dakika boyunca inceledi konuşmadan. Ben bi korktum bakıyor bakıyor hicbir şey söylemiyor vajinal bakalım dedi. Çatala ciktim ama aklımdan milyon tane şey geçiyor. Kesin serklaj yapılacak dedim acaba eve gidip gelmeme izin verir mi diyorum. Bi 3 dakika kadar da vajinal inceledi ama hiç konuşmuyor bu arada. Ölçüyor tekrar ölçüyor başka yere bakıyor falan eyvah dedim.
Neyse en son baktı 3 cm görememiş orda panik yaptırdı beni. Ama az daha ruhumu çatalda teslim ediyordum
cok gecmis olsun 💕 hersey yolunda degilmi bir sorun yok ozaman

Ben aldım sonucumu şükür herşey yolunda çıktı, yasak dediler söylemediler ilk etapta sonra çok ısrar edince söyledi ama kimseye söylememem gerektiğinden bahsetti 🙈 Oğluşumuz olacağını öğrendik bu vesileyle💙
Gözünüz aydın daha önce dr tahminde bulunmuş muydu bu arada doğum tarihlerimiz aynı bebeklerin ❤ şuan kaf haftalık bebeğin

X