2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
benim de 6. haftada sadece kesem görünmüştü. umarım siz de yakında kalp atışını duyarsınız: ) yurtdışındasınız galiba, kesin ne yapılması gerekiyorsa yapan doktorlar vardır ama insanın psikolojisini de biraz gözetseler keşke, hele anne adaylarınınkini..

teşekkürler, kesin iyi gelir de şekerin şekerinden çekiniyorum açlık glukozum 106 çıktığından beri: ) kardeşim hindistan cevizi yapı ile gargara yaptı dedi, geçici ağzımın içini düzeltti ama.. demir takviyeleri de bu tada sebep olabiliyormuş, multivitamin dışında demir de almıyorum.
kolay gelsin bize: )

Arkadaslar merhaba... ben deli gibi yatiyorum yani asiri donerim uykumda...ve bazen uyandigimda cok korkuyirum acaba uykudayken ters bir hareket yapmis olabilirmiyim bebegime zarada vermis olabilirmiyim diye...daha 9 haftaligim ama gercekten endiseleniyorum...hoyrat yatan varmi benim gibi veya zarar gelirmi bu haftalarda bebege uyku sekli....genelde sol tarafa veya sirt ustu yatiyom ama uykudayken dondugum kessin

11 12 ne demek anlayamadım da 11. 12.hafta mı diyorsunuz?
Kalp atışı için 8. Haftayı bekleyin isterseniz
canım ne olduğunu tam olarak bilmiyorum içini ferah tut doktorun dediğini yap takip et Bize güzel haberlerini ver buradan inşallah

Kalp atışı için 8. Haftayı bekleyin isterseniz

canım ne olduğunu tam olarak bilmiyorum içini ferah tut doktorun dediğini yap takip et Bize güzel haberlerini ver buradan inşallah
Birşey soracağım 8.hafta dediğinizde yani 7+1den 7+6 ya kadar olan süreç değil mi? Bu konuda hep kafam karışıyor

Birşey soracağım 8.hafta dediğinizde yani 7+1den 7+6 ya kadar olan süreç değil mi? Bu konuda hep kafam karışıyor
Evet mesela ben şu an 12+3 sem 13 haftalık sayılıyorum benim 7+3 ken yani 8haftalıkken karından duyuldu kalp atışı ama böyle gümbür gümbür değil miniş miniş atış sesiydi. Zaten çok uzun da dinletmedi 4-5 saniye bakıp çekti. (11+6’da ikinci randevuma gittim çok net gümbür günbürdü baya dinletti)
Hatta 7+3’ ken gittiğimde doktorum muayeneye başlamadan dedi ki bir karın deneyelim duyulmayabilir korkma vajinal deneriz demişti Keseniz göründüyse dış gebelik ihtimalini elediyseniz 8. Haftadan itibaren kalp atışı için gidebilirsiniz gibi geliyor bana

Ben 5+1 karından keseyi gördüm, 6+3te karından kalp atışını duydum galiba kişiden kişiye değişiyor bu durum ya da ultrason cihazının hassasiyetine mi bağlı bilmiyorum.

Ben 5+1 karından keseyi gördüm, 6+3te karından kalp atışını duydum galiba kişiden kişiye değişiyor bu durum ya da ultrason cihazının hassasiyetine mi bağlı bilmiyorum.
Aslında Şöyle oldu doktora 5+4de gittim, sadece kese vardı, doktor haftaya gel bebeği görebiliriz yada 10. Gün gel çünkü ücretsiz kontrolün son günü oluyor belki kalp atışını da görürüz dedi. O da 6+6 oluyor. Nolur dua edin bana da ikisini de göreyim hayırlısıyla sağlıkla

yok canım birşey olmaz. Daha çok küçük zaten. Etkilenmez merak etme.

Benimde 5+3 te kese görüldü. 1 hafta sonra gel kalp atışını duyarız dedi. 6+4 te gittim kalp atışını gördü ekrandan. çok küçük şuan bu aşamada sesi dinletmek çok sağlıklı değil dedi. Bir sonrakinde 11+3 te gümbür gümbür kalp atışını duyduk.

Yani inşallah seninde 5+4 de sadece keseyi görmesi çok normal. 10 gün sonra inşallah kalp atışını görür rahatlarsınız :)

Korkma stres yapma canım duyarsın kalp atışını 6+6da inşallah sıkıntı yoktur

İnşallah duyacaksın hiç merak etme stresini azalt yeter ki bebiş olumsuz etkilenmesin üstte arkadaş yazmış bak o duymuş sen de duyarsın inşallah

Arkadaşlar Bebek görününce kaç gün sonra kalp atışı görünür, yani aynı anda mı oluşur yoksa daha sonra mı ? Hem vajinal hem karından muayene için soruyorum
Ben 4+5te karından keseyi gördüm. 5+5te kalp hareketlerini gördüm, 6+5te kalp atışını dinledim. Herkeste farklı oluyor ben erken duydum normale göre.

Ben çoğunlukla yüz üstü yatan biriyim yastık kullanmıyorum çoğu zaman ne kadar yan dönüp uyusam da uyandığımda kendimi yüz üstü uyurken buluyorum.. ilk hamileliğimde de böyleydi iç karnım geniş olduğu için karnım çok geç çıkmıştı uzun süre istemeden de olsa yüz üstü yattım bir sıkıntı yaşamadım karnım çıkmaya başlayınca otomatikman kendimi kısıtlamaya başladığımı farkettim senin de öyle olacaktır. Bir süre sonra sen de dikkat etmeye başlarsın.. İnşallah bir sıkıntı olmaz doktorlar yan yatilmasini öneriyor..

Korkma stres yapma canım duyarsın kalp atışını 6+6da inşallah sıkıntı yoktur

İnşallah duyacaksın hiç merak etme stresini azalt yeter ki bebiş olumsuz etkilenmesin üstte arkadaş yazmış bak o duymuş sen de duyarsın inşallah
Çok sağ olun dualarınız için, inşallah inşallah Allah hepimizi korktuklarımızdan uzak etsin. Tekrar teşekkür ederim hepinize

Ay insallah cok tesekkur ederimRabbim biz isteyen herkese saglikla kollarimizda gormeyi de nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…