2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sanirim bu reflu isi gebelikte sans isi...kiminde hic olmuyor kiminde 9 ay devam ediyor...doktorunuzla gorusun belki buna iliskin biraz ilac verir
Ben bundan önce bir buçuk yıl reflü ile yaşadım, endoskkopiye giriyordum reflü çıkmıyordu, ama ağır reflü ilaçları kullanmadan ( 5-6 kutu ilaç)
asla kendime gelemiyordum. İş stresinden olduğu anlaşıldı ve bir yıldır çok rahattım. Geçmişti. Şimdi hamilelikle tekrar başladı.
Reflüm olmasa belki hamile olduğumu bile unuturdum, öteki belirtilerin ya da hamilelik sorunlarının o kadar önüne geçiyor ki, mide bulantısını, halsizliği falan sorundan saymıyorum, bir tek onlar olsa şükredicem.

Allah yardimciniz olsun...reflu cok pis bizzat bilirim o mereti.. tez vakitte biter de gebeliginizin tadini cikarirsiniz insallah

Bence kesinlikle gebelik depresyonu diye birsey var. Yorgun hissediyorum kendimi, bazen işlerimi yapacak hal bulamıyorum kendimde ve yetmezmiş gibi sıkılıyorum da. Çözüm ben de ama çözüme gücüm yok gibi. Cok sevdiğim dizileri izleyemez oldum. Başladığım kitaplar hep yarım kaldı. Huysuzum da biraz. Anlayacağın seni çok iyi anlıyorum canım. Sanirim tüm bunlar ani değişen hormonlardan. Neyse ki burası var cok şükür . Guzel haberlerle güne birkac gülümseme bırakıyorum.

Çoook sevindim canım benim kendini takip et benim de oluyor ama inan hiç takmıyorum bilmiyorum bi rahatlık geldi cuma günü görünce bebişi Allah ağrı sizi hiç yaşatmasın inşallah
Ben uzun süredir görmedim canım 3 hafta oldu sanırım. 12. Haftada gidip ikili tarama testi yaptırıcam. Şubata randevu aldım. O yüzden pimpirikleniyor olabilirim canım Allah hayırlısını versin inşallah. Hamileliğimiz ağrısız sızısız geçsin

Kızlar merhaba aramızdan 6 haftalıkken kahverengi akıntısı olan olmuş muydu acaba
Benim oldu. 4 gün sürdü canım. Doktor 10 gün kullanmam için progestan verdi. Sabah akşam 1 tane aldım. Sonrasında ise ultrasona girdim. Kanama alanı yok kesen ve şekli çok iyi 1 hafta daha iç bırak demişti doktor.

Anladım canım ben bugün ilk kez farkettim çamaşaorda kahverengi çizgi şeklinde korktum açıkcası yarın da randevum var bakalım

Anladım canım ben bugün ilk kez farkettim çamaşaorda kahverengi çizgi şeklinde korktum açıkcası yarın da randevum var bakalım
Korkma canım benim bildiğin vardı çamaşırın ağını nerdeyse kaplamıştı ilk gün kahverengi lekem, sildikçe de geliyordu. Plesantal shift denen durumda 6 ve 7. Haftalarda olabiliyormuş diye okumuştum. Sonrasında azaldı ve bitti. Bolca dinlen kalkma pek. Ağır iş yapma. Zaten randevun varmış doktor bakar kesene ona uygun bir şey söyler.

Ay sağol canım ya bende bugün tam 6+1 oldum inşallah doktorda güzel şerler söyler. Çok teşekkür ederim

Bende ayni sorunlari yasadim halen yasiyorum 11 haftaligim, Prilam kullaniyormusun , hamileler icin bulanti ilaci cok cok ise yariyor . halen migde yanmasi oluyor biraz ama cogunu goturdu ilac

Kizlar hamilelikde tuyleriniz cogaldimi ozellikle gobek bolgemde cok fazla tuy olustu hatta bildigin kıl cikmaya basladi ve diger bolgelerdede cok tuysiz olan ben 4/5 bir tuylerimi almak zorunda kaliyorum artik

O kadar bensin ki :)
Bende ayni sorunlari yasadim halen yasiyorum 11 haftaligim, Prilam kullaniyormusun , hamileler icin bulanti ilaci cok cok ise yariyor . halen migde yanmasi oluyor biraz ama cogunu goturdu ilac
Reflüye de iyi geliyor mu? Ben şuan reflü olmasa mide bulantısını öpüp başıma koyacağım. En azından istifra ediyorsun geçiyor, reflü geçmiyor ki.

Kizlar hamilelikde tuyleriniz cogaldimi ozellikle gobek bolgemde cok fazla tuy olustu hatta bildigin kıl cikmaya basladi ve diger bolgelerdede cok tuysiz olan ben 4/5 bir tuylerimi almak zorunda kaliyorum artik
Canım bende de durum öyle. Ki ben lazere gittim 5 seans bitmese bile azalmıştı. Göbeğim için de gitmiştim eski haline döndü resmen. Belki daha fazla bile artmış olabilir. Yüzümdeki tüylerde de artış oldu. Hamileliğim boyunca ağda yapıcam gibi görünüyor. Lazeri onaylamadı doktorum. 9 ay nasıl geçecek bilmiyorum

Benim de cogaldi ...hem gobek hem de meme etrafinda ince tuyler cikti yani yalniz degilsiniz...saclarim ise durmadan dokuluyo

Arkadaslar gebeligin ilk haftalari 6-12haftalari arasinda kasik bolgenizde arada agri ve hafif dolgunluk disinda bisey hisseden var mi?yani bend egogus hassasiyetim olmazsa veya arada koku hassasiyetim gebe oldugumu unutacagim...bian evvel karnim sissin istiyorum veya en azindan bebisimin hareketini hissetmek istiyom ki iyi olup olmadigini anlayabileyim bu haftalarda kafayi yememek elde degil ...ultrason alacagim bu gidisle

Canım kontrolünü öne yani yarına alma şansın yok mu?
Bana doktor folik asit e ek Coraspin ve OMEGA 3 hapı verdi.

O kadar bensin ki :)

Reflüye de iyi geliyor mu? Ben şuan reflü olmasa mide bulantısını öpüp başıma koyacağım. En azından istifra ediyorsun geçiyor, reflü geçmiyor ki.
kesinlikle ise yariyor , kullanmalisin . ilac kullanmiycam diyorsan sen bilirsin ama hamileler icin ozellikle bulanti ilaci . ben 5 haftadan belli cok cektim ilac cok cok ise yaradi . aksam 10 gibi 2 tane oglede 1 tane aliyorum . birde cok iyi degil biliyorum ana 2 haftadir gece gunduz naneli sakiz var oda ise yaradi . baska cubuk olsun galeta vs vs hic hic birsey hafifletmedi . cok cektim ben bunlari acliktan basim donuyo yiyemiyorum ama yedikden hemen aorna bulanti ve kusma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…