2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aranizda hic kanamasi olan oldu mu? Benim 12-13 gun once bi kanamam oldu kirmizi. doktor riskli dedi. 1 gun geldi ztn sonra kesildi hep yattim dinlendim aradan bi hafta gecti kahverengi kanamm oldu. 2 gun az az geldi. Doktor cok onemsemedi kirmizi olana kdr takip et dedi. Kesildi kahverengi akinti gibiydi. Bugyn yine geldi:KK43: kanama siviliginda ama kahverengi:KK43: boyle seyler gelen var mi basina ya

Ayy iki gündür benim de sol bacağım ağrıyor. Sızı gibi benim ki kas ağrısı gibi değil. Hatta kalçamdan başlıyor bazen. Bende kalsiyum magnezyum eksikliği diye düşünmüştüm. Doktoruma hemen yazayım. Teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏻
O ağrı bende de var kalçamdan bacağıma eşime sordum ben emboli ağrısı dayanılmaz olur geçmeden sürekli ağrır dedi telaş etmeyin ben de cuma günü gittiğimde doktoruma danışacağım Sunset in the mirror Sunset in the mirror ’ı da bebeğini de Allah korumuş 🤲🏻🧿

2016 haziran anneleri grubunda bebeginin cinsiyeti once kiz soylenip sonra erkek oldugu anlasilan 5-6 anne biliyorum o yuzden hemen emin olmamakta fayda var🙈 o zmn hic unutmam bi benim ki erkek herhalde moduna girmistim hatta😂😂
2016 haziran anneleri gurubunda miydin sen de? Ben de o gruptaydim :) arada baska cocugun oldu mu yoksa insallah bu ikinci mi? Ben cok ara verdim diye hayiflaniyorum da benim gibi misin diye merak ettim.

aharven dun doktora gidiyorum yazdi, uzerine hic yazmadi di mi? Umarim yolundadir hersey, mesaj yazdi mi diye baktim durdum

Aranizda hic kanamasi olan oldu mu? Benim 12-13 gun once bi kanamam oldu kirmizi. doktor riskli dedi. 1 gun geldi ztn sonra kesildi hep yattim dinlendim aradan bi hafta gecti kahverengi kanamm oldu. 2 gun az az geldi. Doktor cok onemsemedi kirmizi olana kdr takip et dedi. Kesildi kahverengi akinti gibiydi. Bugyn yine geldi:KK43: kanama siviliginda ama kahverengi:KK43: boyle seyler gelen var mi basina ya
Ben aynı şeyleri yaşadım kırmızı kan, açık pembe, kahverengi hepsini de gördüm🙄akıntı gibi ama rengi kahverengimsi değil mi ? korkma canım Allah’ a emanet bebişlerimiz kaç kere acillik oldum ben de bebişim iyi çok şükür içini ferah tut, bol su iç ve dinlen alcaz kucağımıza miniklerimizi inşallah🙏🏻

Ben aynı şeyleri yaşadım kırmızı kan, açık pembe, kahverengi hepsini de gördüm🙄akıntı gibi ama rengi kahverengimsi değil mi ? korkma canım Allah’ a emanet bebişlerimiz kaç kere acillik oldum ben de bebişim iyi çok şükür içini ferah tut, bol su iç ve dinlen alcaz kucağımıza miniklerimizi inşallah🙏🏻

Ay insallah ya. Kirmizi degilse korkmamam gerek gibi konistu doktor ama insan tedirgin oluyor. Bir de pes pesede degil bi hafta arayla geldi:KK43: insallah sag saglim kucaklarimiza alalim bebeklerimizi. Cvp icin cok cok tesekkurler icim rhatladi

Çatlak önlemek için gebelikte kullandığınız bir şeyler var mı? Ne kullanılır nenkullanılmaz hiç duydunuz mu?

Ay insallah ya. Kirmizi degilse korkmamam gerek gibi konistu doktor ama insan tedirgin oluyor. Bir de pes pesede degil bi hafta arayla geldi:KK43: insallah sag saglim kucaklarimiza alalim bebeklerimizi. Cvp icin cok cok tesekkurler icim rhatladi
Rica ederim☺️Evet kırmızı değilse korkma tabi ama şu da bir gerçek ki kırmızı da olsa kahve de olsa ya da hiç birşey olmasada onların nefes alıp almayacağı belli oyüzden kafanı rahatlatmaya çalış, benm mesela sabah çok çok açık renk leke geldi birkaç damla Allah’ a emanet dedim geçtim normal de aşırı evhamlı birisiyim ama yapabileceğimiz birşey yok ki herşey O’ nun elinde ne derse o, herşey çok güzel olacak inş🙏🏻🌼💝

Bana da dün ense kalınlığı 11+0 da 2.1 mm ölçülüp riskli denilmişti cvs çnerilip perinatolojiye yönlendirilmiştim. Bugün dayanamadım başka bir doktora daha gittim o da aynısını dedi. Sınır 3 yazıyor internette her yerde ama 2 ve üzerini de riskli sayıyorlarmış. Ama hiç cvs yaptırmak istemiyorum. Bu arada 2 doktor da erkeğe benziyor dediler, umarım sağlığı da yerindedir evladımın çok tedirginim 🥺

Teşekkür ederim cevap için canım 🙏😊
biraz geç gördüm canım mesajını ama kesinlikle bir çok doktor denemiş biri olarak söylüyorum hemde ismi olan bir çok doktora gittim şu an ki doktorumu tek geçerim kesinlikle çok bilinçli gereksiz hiç bir şey yaptırmıyor ve beni adım adım bilgilendiriyor hiç bir soru işareti olmuyor kafam da ne zaman mesaj yazsam arasam hemen dönüyor

türkiye hastanesinde Ayşe Meryem uslu hanıma gidiyorum hem Meryem hanım hem asistanı özlem hanım güler yüzlü samimi sıcakkanlı pozitif yapıcı davranan kişiler

Rabbim nasibime kaç evlad yazmışsa nasipse Meryem hanıma gideceğim 3. ayımıza yeni girdik riski bir hamilelik geçiriyorum hep eli üzerimde sağolsun kesinlikle bir şans vermeni tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar. Benim gibi midesi bulanmadan hamileliğini geçirenler var mı? Hiçbir şey aşermiyor hiç birşeyden tiksinmiyorum. Sadece göğüslerim şiş. Acaba bebeğim sağ mıdır diye sürekli kuşku duyuyorum. Randevuma da daha çok var.
Aynı senin gibiyim canım sadece acıkırsam midem bulanıyo gibi oluyo ama bu zaten normalde de oluyordu. Hiçbir problem olmayacak nasipse 🤲🏻

bende galiba oyle yapicam da risk cikarsa sorna diger testleri tek tek yapmak gerekmis , egerki kesin bi engelde cikarsa 3 hekimin onayli raporu gerekmis anne baba kurtaj istiyorsa eger . cok cok kafam karisik bende karar veremedim . diger testler cok pahali , pahali oldugu icin acaba para tuzagi gibimi geliyor sornada vicdan yapiyorum bende anlamadim 🙄🤷🏻‍♀️😭
Ay seni o kadar iyi anlıyorum ki. Tek bebek olsa ikili yaptırır kurtulurduk. Sağlıkla vaktinde doğsunlar inşallah 🤗

Bana da dün ense kalınlığı 11+0 da 2.1 mm ölçülüp riskli denilmişti cvs çnerilip perinatolojiye yönlendirilmiştim. Bugün dayanamadım başka bir doktora daha gittim o da aynısını dedi. Sınır 3 yazıyor internette her yerde ama 2 ve üzerini de riskli sayıyorlarmış. Ama hiç cvs yaptırmak istemiyorum. Bu arada 2 doktor da erkeğe benziyor dediler, umarım sağlığı da yerindedir evladımın çok tedirginim 🥺
Canım ınsallh hersey yolunda gıder ben cvs yaptırdım korkulucak bırsey degıl gerçekten sen hısstmıyorsun bıle

Geçmiş olsun canım inşallah tertemiz cikar sonuç. Bebek icin riskli mi peki?
Benım dusuk rıskım olmasına ragmen hıc bırsey olmamıstı baska hastalıklardan kaybettım benım bebegın ense kalınlıgı 3,5 tu senın temız cıkacagına ınanıyorum🤲🏼Benım doktorum boyle rısk olunca fetal dna yerıne cvs onermıstı

Çatlak önlemek için gebelikte kullandığınız bir şeyler var mı? Ne kullanılır nenkullanılmaz hiç duydunuz mu?
Şuan duş sırasında bebe yağı kullanıyorum ben ilerleyen dönemler için de indirim takip edip lierac aldım.. İlk gebeligimde lieracdan memnun kaldım.. Bunun dışında hindistan cevizi yağı, badem yağı kullanılabilir.. Badem yağı tüylenme yapıyor tarzı yorumlar okumuştum daha önce onu çok kullanmamıştım o yüzden ben..

X