2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar daha erkende deneyımı olan var bebek arabasını nasıl almak gerek neye dıkkat edılmelı
bu bence sehirden sehire degisen bir ihtiyac. biz ilk cocukta sadece avm gezdigimiz icin inglesina trilogy almistik. cok cok da memnun kaldim. bebek kucagimda aglarken tek elimle kapatip bagaja koydugumu hatirliyorum, sonra arabaya binip emzirip sakinlestirmistim. o donem hafif, kolay acilip kapanan, iyi tekerlekli, bagaji makul olcude kaplayan bir sey diye almistik, tum beklentilerimizi karsilamisti. ama ne zaman ki yurtdisina ciktik, kaldirimlarda cok rahat olmadigini anladim, ama kaldirimda rahat olan bebek arabalarida bagaja sigmayan cinsten gozlemledigim kadariyla.

eger avm insaniysaniz ve ikknci ele karsi degilseniz tutumluanne.comda cok uygun fiyata inglesina trilogyler var. bizim araba ucaklarda orada burada cok kullanildi misal hala ilk gunku gibi perfoemansi o yuzden ikinci elinin de kotu olacagini sanmam.

kiz 3 yasina gelince bebek arabasi istedi. biz de yeni aldik eskisi annemlerde oldugu icin. yeni arabayi ucuz, gunluk bilinen bir marka almistik. ilk gun cok begendik. ikinci kullanimda eskisi kadar iyi gitmiyordu. ucuncu kullanimda acilip kapanirken islevi olan yayi çıktı.

bu bence sehirden sehire degisen bir ihtiyac. biz ilk cocukta sadece avm gezdigimiz icin inglesina trilogy almistik. cok cok da memnun kaldim. bebek kucagimda aglarken tek elimle kapatip bagaja koydugumu hatirliyorum, sonra arabaya binip emzirip sakinlestirmistim. o donem hafif, kolay acilip kapanan, iyi tekerlekli, bagaji makul olcude kaplayan bir sey diye almistik, tum beklentilerimizi karsilamisti. ama ne zaman ki yurtdisina ciktik, kaldirimlarda cok rahat olmadigini anladim, ama kaldirimda rahat olan bebek arabalarida bagaja sigmayan cinsten gozlemledigim kadariyla.

eger avm insaniysaniz ve ikknci ele karsi degilseniz tutumluanne.comda cok uygun fiyata inglesina trilogyler var. bizim araba ucaklarda orada burada cok kullanildi misal hala ilk gunku gibi perfoemansi o yuzden ikinci elinin de kotu olacagini sanmam.

kiz 3 yasina gelince bebek arabasi istedi. biz de yeni aldik eskisi annemlerde oldugu icin. yeni arabayi ucuz, gunluk bilinen bir marka almistik. ilk gun cok begendik. ikinci kullanimda eskisi kadar iyi gitmiyordu. ucuncu kullanimda acilip kapanirken islevi olan yayi çıktı.
Ben de Pierre cardin almıştım tek başıma kullanmak zorunda kalmadım ama orman çayır Çimen kaldırım avm her yere gittiğimizden tekerlek çok önemliydi ve beklentimizi karşılamıştı. Baston olarakta soobe marka baston almıştık hala duruyor. Ve çok kullanışlı.

evt ilk gebeligim. eltim 11.haftada hissettigini demisti , o yüzden biraz panikledim. onun disinda da simdiye kadar adetin kesilmesi disinda hic bir belirtim yok , o yüzden gercekten hamile olduguma inanamiyorum bazen :=)
Eltin benim kuzenim gibi olmuş bnden bir ay sonra hamile kaldi bn cinsiyet bilmiyorum onunki erkekmis bn hissetmiyorum onunki kipirdiyormus şimdi ilk gebelik tecrübesizlik oluyor hersyee evhamlaniyor insan ilk böyle icinde bisey kaşıyormuş seni gibi hissedersin ilk gebeliksede 16ve 17 haftadan once hissetmezsin net olarakda 20. Hafta hissedebilirsin artik canini sikma saglikla al kucagina 🙏🌸

Maşallah kızlar okuya okuya geldim bitti sonunda rabbim hepimizinkini saglikla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah kendinize dikkat edin bide gercekten bi sorununuz yoksa bu pandemide cikmamak en iyisi bn hic doktora gitmedim daha biliyormusunuz yer yokmus diye almiyorlar beni 😂 napim nerde doğurayım bu çocuğu dedim kadina 😂😂bisey demedi biraz daha geçsin direk dogum hastanesiyle dosyami hazirlatirim sonradan onlarda mecbur bakarlar yer açarlar bana

kizlar sizinda acikinca migdeniz bulaniyo basiniz donuyormu ? testlerim hepsi nornal cikti . Yemek yemesem migde bulaniyo bas donuyor yedikten aornada yine migdem bulaniyor surekli agzimda pis tat oldugu icin sakiz var . 2 saatte bir cok cok acikiyorum ama artik yiyecek birsey bulmaktan cok sıkıldım 😭😭😭😭
Aynıyım cnm. Karnım acıkınca mideme bulantı giriyo sanki bişey yememşim gibi dönüyo. Öyle olunca yemek de zorlaşıyo. 8de yedik yemeği mercimek ve salata yedim 1 saat geçmedi gene tansiyonumdüşer gibi bişeyler yemek istiyorum gene bulantı gibi oluyo. Bulantıdan da yiyemiyorum bazen tam bir kısır döngü 🤣 bizim bebekler çok emiyo galiba biziii

kizlar sizinda acikinca migdeniz bulaniyo basiniz donuyormu ? testlerim hepsi nornal cikti . Yemek yemesem migde bulaniyo bas donuyor yedikten aornada yine migdem bulaniyor surekli agzimda pis tat oldugu icin sakiz var . 2 saatte bir cok cok acikiyorum ama artik yiyecek birsey bulmaktan cok sıkıldım 😭😭😭😭
allah yardimcin olsun.. ben pek bulanti vs yasamadim cok sükür. 10.haftada bazi günlerde sabahlari migdem bulaniyordu ama cabuk geciyordu. bir muz yiyip gecictirmeye calistim.

kizlar cok özel olmazsa baska bir sorum olacakti. , gebelikte özellikle ilk 3 ayda iliskiye giren var mi ? söylemesi ayip olmasin ama benim esim cok korkuyor bebege birsey olacak diye :eek:
O konuda biz de korkuyoruz 🙈 bebegi ögrendigimizden beri hic denemedik ama daha önce bir dusuk yapmistim onun korkusuyla tabi. Oyle olmasaydi çok kasmazdık herhalde 😁

kizlar cok özel olmazsa baska bir sorum olacakti. , gebelikte özellikle ilk 3 ayda iliskiye giren var mi ? söylemesi ayip olmasin ama benim esim cok korkuyor bebege birsey olacak diye :eek:
Bütün eşlerin ortak korkusu bence. Doktora danışıp bunu halledebilir doktorun fikirleri doğrusunda hareket edebilirsin. Enfeksiyon olduğumda prezervatif kullanın demişti. Kanamam olduğunda doktor hamilelik sonuna kadar ilişki yasak dedi. Doktor değiştirip başka bi doktora gittğimde kanamamı söylemiştim progestan kullandığımı filan. 3 4 günde 1 olur demişti o da. Yani durumunuza ve ayınıza göre de değişiyor.

mide bulantısından çok mide ağrısı oluyor bende. bir de bir anda acıkıyorum anlamadım hiç daha yeni yemek yemiş oluyorum ama hemen acıkıyorum ve ellerim titremeye başlıyor. tüp bebek olduğu için bütün değerlere bakılmıştı anlamadım hiç.

mide bulantısından çok mide ağrısı oluyor bende. bir de bir anda acıkıyorum anlamadım hiç daha yeni yemek yemiş oluyorum ama hemen acıkıyorum ve ellerim titremeye başlıyor. tüp bebek olduğu için bütün değerlere bakılmıştı anlamadım hiç.
Benim de aynı yemekten 2 saat sonra ellerim titriyor. Sinirli oluyorum hemen biseyler yiyip şekeri yükseltmek gerekiyor. Reaktif hipoglisemi bu bende hep vardi zaten ama hamile kalinca daha sık olmaya basladi. Doktora sordum gebelikte olur normal, sık sık az az yiyeceksin dedi. Bugun cok oldu ama ya her zaman da hazirda atistirmalik biseyler bulmak zor oluyor bakalim napcaz.

Benim de aynı yemekten 2 saat sonra ellerim titriyor. Sinirli oluyorum hemen biseyler yiyip şekeri yükseltmek gerekiyor. Reaktif hipoglisemi bu bende hep vardi zaten ama hamile kalinca daha sık olmaya basladi. Doktora sordum gebelikte olur normal, sık sık az az yiyeceksin dedi. Bugun cok oldu ama ya her zaman da hazirda atistirmalik biseyler bulmak zor oluyor bakalim napcaz.
benim ilk hamileligimde cok kilo almistim ama seker cikmamisti. ikinci hamileligimde ben endiseleniyorum dedim 7 8 haftalikken seker yukleme yapildi ve seker cikti. hatta daha erken yapilmis bile olabilir. neyse sonra gebelik sekeri birimine aktarildim. egitimde dediler ki 3 saatte bir yiyeceksiniz. hee ogunde bir miktar kaliteli karbonhidrat tuketeceksiniz. ben mesela su an kalkip 1 kaynamis yumurta yiyip evden cikiyorum, 2.5 saat sonra acikip peynirli sandwich yiyirum, 3 saat sonra falan oglen yemegi, 3 4 saat sonra falan aksam yemegi yiyorum. normalde sabah 2 kaynamis yumurta yer 5 gibi de aksam yemegi yerdim.

merhabalar kuzenimin bebeği için yorum yaparmısınız lütfen 🙏 Ikra meyra Ikra meyra

Eklentiler

• E896340D-7709-4EE2-B903-9D30E720877E.jpeg
    E896340D-7709-4EE2-B903-9D30E720877E.jpeg
    103,1 KB · Görüntüleme: 63
benim ilk hamileligimde cok kilo almistim ama seker cikmamisti. ikinci hamileligimde ben endiseleniyorum dedim 7 8 haftalikken seker yukleme yapildi ve seker cikti. hatta daha erken yapilmis bile olabilir. neyse sonra gebelik sekeri birimine aktarildim. egitimde dediler ki 3 saatte bir yiyeceksiniz. hee ogunde bir miktar kaliteli karbonhidrat tuketeceksiniz. ben mesela su an kalkip 1 kaynamis yumurta yiyip evden cikiyorum, 2.5 saat sonra acikip peynirli sandwich yiyirum, 3 saat sonra falan oglen yemegi, 3 4 saat sonra falan aksam yemegi yiyorum. normalde sabah 2 kaynamis yumurta yer 5 gibi de aksam yemegi yerdim.
Aclik sekerim 97 cikti aslinda sınır desek yeri 😁 şeker bende de cikacak buyuk ihtimal. Sadece 1 yumurta mi yiyorsun sabah? Ben yine de duramam 2 bucuk saat boyunca bir tek yumurtayla. Aslinda bir diyet programim vardi 3 ana ögün 3 ara ögün ona dönsem iyi olacak cunku bu durum gercekten kilo aldiriyor, 2 kilo aldim bile 😔

bende ayni durumdayim midem cok bulaniyo bayilicak gibi oluyorum . beni kide tup bebek butun testler normal cikti 🤷🏻‍♀️ 2 saatte bir yiyorum ama sornada kotu oluyom

Aynıyım cnm. Karnım acıkınca mideme bulantı giriyo sanki bişey yememşim gibi dönüyo. Öyle olunca yemek de zorlaşıyo. 8de yedik yemeği mercimek ve salata yedim 1 saat geçmedi gene tansiyonumdüşer gibi bişeyler yemek istiyorum gene bulantı gibi oluyo. Bulantıdan da yiyemiyorum bazen tam bir kısır döngü 🤣 bizim bebekler çok emiyo galiba biziii
bende anlamadim valla 😭😭 prilam kullaniyorum ama yinede baya bulanti oluyor . yoyecek birseyde bulamiyorum artik

Ben su an tam 10 haftaligim , benim esimde bende korkuyorduk ama soylemesi ayip gecen hafta iliskiye girdik cok zorlanadikxa ve risk yoksa birsey olmaz sanirim 🙄🤭

X