Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Allahım sen koru ya rabbim değil alt katım 500 km’den yakınıma yaklaşmasınlar inşallah 🙏
🤣🤣 yok kıız hiç sesleri bile çıkmıyor. benimkinin bi çok konuşması bi de espiri yaptığını sanıp yapamaması var. patavatsız çok. cahilliğine verip geçiyorum artık. annem de diyor kullan işte 🤣🤣 yemek konserve falan yapıyor veriyor

Canım bu saydıklarının hepsini benim kayınvalidem de yapar fazlasıyla. Maddi olarak da hep vericidir. Derdimle dertlenir. İş yerinde bile o gün canımı sıkacak bir şey olsa kızar kendince onlara beni üzdüler diye teselli eder falan. Yani şu süreçte beni üzecek zor durumda olacak her şeyin karşısında durur. 13 bin lira mı ne emekli maaşı var mesela bana üç tane bilezik takmanın hevesinde hala. Geçen sene de abla doğum yaptı diye ona 2 bilezik takmıştı ona takarken bana da almış özenirim üzülürüm falan diye. Geldiklerinde üç valiz yiyecek içecek getirir oraya gitsek ne dersek onu yapacam diye uğraşır. Annemin de kızdığı taraf bu yani seni en az bizim kadar düşünüyor sen daha bunaltıyorlar diyorsun diyor. Ama öte yandan değişik geliyorlar işte bana anlatabiliyor muyum? Yani kendi çocuklarına düşkünlükleri bile çok acayip ve abartı dolu geliyor. Olayları kolay dramatize ediyorlar. Yemeyi içmeyi aşırı sever mesela bize geldiklerinde güya canı çok sıkkın olduğu için yemeden içmeden kesilmiş. Eşim ısrar ediyor ki hadi masaya gel nolur diye. Gelince de üç kişilik yemek yiyip kalkıyor. Hani iştahın yoktu canın bir şey istemiyordu nazlanıyorsun işte oğlun ısrar etsin de öyle oturasın istiyorsun. Bana batan şeyler genel olarak böyle.
Benimki de hem aşırı verici yeri gelince de laf sokucusu djdjdjd bana psikolog bu gıcık olmalarımı azaltmam için kaç seans konuştu. 🤣🤣 ben artık yoklarmış gibi hissetmeye çalışıyorum onlar konuşurken. Bana psikolog şey demişti. Eşin evlenmeden önce sana annem hasta onu böyle kabul eder misin dese hayır der miydin dedi. Demezdim sonuçta hasta kadın ne yapabilir kendisi demiştim. Bu durumu da hastalık gibi göreceksin. Şimdi bazı şeylerine içimden hasta bunlar ya diyip gülüyom. Takmayınca daha az batıyor gözüme ya onlar kim ki bizim canımızı sıkacaklar aman konuşan 1 insan tanesi diyorum geçiyorum. ( Ağlayarak uyudu 3 gün bir cümlesi yüzünden kavga etti kendi kendine 🤣🤣 )

malesef benim aylardır var canım 28. haftaya girdiğimden beride arttı . ama şiddeti hep aynı . çok kısa sürede hemen geçiyor. ağrı değilde bi rahatsızlık hissi oluyor.
benim bayaa gerdiriyor sertleşen kısmı işin kötüsü daha da artacakmış bu son ay biz hiç uyumicaz sanırım

Canım bu saydıklarının hepsini benim kayınvalidem de yapar fazlasıyla. Maddi olarak da hep vericidir. Derdimle dertlenir. İş yerinde bile o gün canımı sıkacak bir şey olsa kızar kendince onlara beni üzdüler diye teselli eder falan. Yani şu süreçte beni üzecek zor durumda olacak her şeyin karşısında durur. 13 bin lira mı ne emekli maaşı var mesela bana üç tane bilezik takmanın hevesinde hala. Geçen sene de abla doğum yaptı diye ona 2 bilezik takmıştı ona takarken bana da almış özenirim üzülürüm falan diye. Geldiklerinde üç valiz yiyecek içecek getirir oraya gitsek ne dersek onu yapacam diye uğraşır. Annemin de kızdığı taraf bu yani seni en az bizim kadar düşünüyor sen daha bunaltıyorlar diyorsun diyor. Ama öte yandan değişik geliyorlar işte bana anlatabiliyor muyum? Yani kendi çocuklarına düşkünlükleri bile çok acayip ve abartı dolu geliyor. Olayları kolay dramatize ediyorlar. Yemeyi içmeyi aşırı sever mesela bize geldiklerinde güya canı çok sıkkın olduğu için yemeden içmeden kesilmiş. Eşim ısrar ediyor ki hadi masaya gel nolur diye. Gelince de üç kişilik yemek yiyip kalkıyor. Hani iştahın yoktu canın bir şey istemiyordu nazlanıyorsun işte oğlun ısrar etsin de öyle oturasın istiyorsun. Bana batan şeyler genel olarak böyle.
Anladım seninkinin sınırı yok vermek ve ilgi konusunda. mesafe güzel bişey yaa gerçekten dünya tatlısı olsa her konuda mesafe güzel :)

Anladım seninkinin sınırı yok vermek ve ilgi konusunda. mesafe güzel bişey yaa gerçekten dünya tatlısı olsa her konuda mesafe güzel :)
Aynen öyle. Bir de ben benim yanımda çok doğal rahat olabilsinler istemiyorum. Aksine biraz kasılıp stres olsunlar. Çünkü ben öyle oluyorum. Eşim o esnada sinir edecek bir şey söylese sesimi yükseltemiyorum mesela ortalık gerilecek diye ya da ailemin yanında diye başlayan cümleler kuramasın diye. Ama kayınvalidem canı ne isterse onu yapabiliyor. Bak en basitinden eşimin doğum günü için bir kafeye dışarıdan pasta alıp getirdi, orada buna izin verilip verilmemesini önemsemedi. Pastayı kişi başı servis ücreti ödeme karşılığında kabul ettirdik işletmeye (ki pastadan pahalıya geldi). Sonra tuttu altın taktı eşimin yakasına yine kafenin ortasında. Eşim o kadar mahçup oldu elden günden utandı hissettim ama anne bu burada yapılacak iş mi yani demedi demiyorlar. Her konuda bu böyle. Evden yemek getirir yanında dinlenme tesisinde ya da cafede yasaktır onu yemek gizli gizli yer eşimle ablası da bunu sevimli bulup gülüşür. Şekeri var sözde masada komik olduğunu düşündüğü bir hamle ile karpuz alır atar ağzına yine çocukları güler salak salak benim ağzının üstüne çarpasım gelir çocuk musun be kadın diyerek 😂 Hayatta ne anne babası ne eşi şımartmamış, sevgisine yeterince karşılık vermemiş o da kendine iki çocuk doğurmuş ve bütün misyonu ikisine yüklemiş. Beni sayın sevin şımartın ilgiye boğun demiş resmen.
AdChoices
ADVERTISING​

benim bayaa gerdiriyor sertleşen kısmı işin kötüsü daha da artacakmış bu son ay biz hiç uyumicaz sanırım
ben artık bebek iyi olsunda ne olacaksa olsun ve bitsin kafasındayım . dün gece ejderha gibiydim. ağzımı açsam alev çıkacak kadar yandım . boğazım kilolarca acı yemiş gibi yandı. bebekte hiç durmadı . daha önce hiç mde ve boğaz yanmam olmamıştı. öğlen yemeği yedim şimdide başladı yanmaya . bi eksik buydu çünkü diyesim geliyor ama demiyorum :KK70:

Size bişey diyeyim mi? Ben eşimin ailesini buraya yazsam abartmıyorum bir çok insan koşa koşa gider kendi eşlerinin ailesinin elini öper çok net… evliliğin ilk 6 ayı boyunca bana eşimin eski nişanlısını anlattılar. Her konusmada kızın ismi geçti olumsuz şekilde. Duymak istemediğim halde. Annemi ve babamı erken kaybettiğimi öğrendiklerinde bizim dedemiz 90 yaşında kadar yaşadı bizde aile ömrü şöyle böyle bile diyecek kadar cahiller. Bana muhtemel ömür biçtiler. Evlenmeden önce 34 yaşında çocuğu olmaz evlenme açık bize göre değil dediler. Evlendik her gün annesi aradı her gün. Evdeki kedimize kadar karıştılar… Yatak odamıza kadar kardeşi bizi biliyordu çünkü eşim sürekli evliliğimizin içinde tuttu. İlk 6 ay bitti dedim boşanıyorum dedim bebek geliyordu… hala eminim benimle alakalı neler neler diyorlardır. Bırakın aile olmayı insan dahi olmadı kimse… sevmedim sevemedim diye ben kötü oldum… eldivenle bile sevilecek insanlar değillerde işte…

Aynen öyle. Bir de ben benim yanımda çok doğal rahat olabilsinler istemiyorum. Aksine biraz kasılıp stres olsunlar. Çünkü ben öyle oluyorum. Eşim o esnada sinir edecek bir şey söylese sesimi yükseltemiyorum mesela ortalık gerilecek diye ya da ailemin yanında diye başlayan cümleler kuramasın diye. Ama kayınvalidem canı ne isterse onu yapabiliyor. Bak en basitinden eşimin doğum günü için bir kafeye dışarıdan pasta alıp getirdi, orada buna izin verilip verilmemesini önemsemedi. Pastayı kişi başı servis ücreti ödeme karşılığında kabul ettirdik işletmeye (ki pastadan pahalıya geldi). Sonra tuttu altın taktı eşimin yakasına yine kafenin ortasında. Eşim o kadar mahçup oldu elden günden utandı hissettim ama anne bu burada yapılacak iş mi yani demedi demiyorlar. Her konuda bu böyle. Evden yemek getirir yanında dinlenme tesisinde ya da cafede yasaktır onu yemek gizli gizli yer eşimle ablası da bunu sevimli bulup gülüşür. Şekeri var sözde masada komik olduğunu düşündüğü bir hamle ile karpuz alır atar ağzına yine çocukları güler salak salak benim ağzının üstüne çarpasım gelir çocuk musun be kadın diyerek 😂 Hayatta ne anne babası ne eşi şımartmamış, sevgisine yeterince karşılık vermemiş o da kendine iki çocuk doğurmuş ve bütün misyonu ikisine yüklemiş. Beni sayın sevin şımartın ilgiye boğun demiş resmen.
AdChoices
ADVERTISING​
kişisel alan ve etik kurallardan da pek haberi yokmuş ki kadının. herkesin biraz sosyal anksiyetesi olmalı bence dediğin gibi azıcık stres olmalı :KK70:

Kizlar bana 50 lik seker yuklemesi yapildi aciklik 86 cikdi
60 dk 186 cikdi 😏 cuma bida cagirdi tani icin yapcak 150lik galiba ozmn asil belli olcak sizin 60 dk kac cikdi sonuclar

Kizlar bana 50 lik seker yuklemesi yapildi aciklik 86 cikdi
60 dk 186 cikdi 😏 cuma bida cagirdi tani icin yapcak 150lik galiba ozmn asil belli olcak sizin 60 dk kac cikdi sonuclar
50lik yükleme için epey yüksek çıkmış. benim 75likte 182 çıkmıştı canım . benimde var gebelik şekerim malesef

50lik yükleme için epey yüksek çıkmış. benim 75likte 182 çıkmıştı canım . benimde var gebelik şekerim malesef
Cocugun kilosu felan iyiydi suyudaiyi benimde kilo alimi iyi ama anlamadim 2 ayda1 kilo almisim doktor yapmiycakdi basda annemde oldu icin seker 50 lik yapalim dedi onda yuksek cikinca tekrar yapcak kesin tani icin

Hayir cnm hic yapmadim ilk defa isde yapdirdim genelde kan testi verdimde bakiliyodu ama onda cikmiyirdu
kan testleri açlık şekere bakıyor genelde. benimde yüksek gelmiyor ama 1. saatim yüksek malesef . diyetle halledersin canım . neden ikinci yüklemeyi istedi ki. belli 50likte bile yüksek çıkmış. 150lik çok yüksek değil mi?

kişisel alan ve etik kurallardan da pek haberi yokmuş ki kadının. herkesin biraz sosyal anksiyetesi olmalı bence dediğin gibi azıcık stres olmalı :KK70:
Kesinlikle. Kadın için çocukları dediğinde dünya duruyor. İkisi mutlu olacaksa herkes sinir olabilir mutsuz olabilir sorun yok.

kan testleri açlık şekere bakıyor genelde. benimde yüksek gelmiyor ama 1. saatim yüksek malesef . diyetle halledersin canım . neden ikinci yüklemeyi istedi ki. belli 50likte bile yüksek çıkmış. 150lik çok yüksek değil mi?
Kesin tani icin isdedi cnm hicbilmiyorum cuma gunu bakalim belli olcak ben yuksek bi sorun olur diye sordum bebekde sanmiyorum bi bulgu yok dedi bebegin kilosu suyu iyi dedi senimde kilo alimin iyi dedi 2 ayda. Kilo almisim ben hicbir bulgu yok dedi sorun olmaz dedi ama bakalik cuma gununkunde ne cikcak

X