2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
sizler kac haftada bir ultrasona / kontrole gidiyorunuz ? yorumlarda okudugum kadariyla cok sIk gidiyormussunuz gibime geldi.

ben Almanya'da yasiyorum burda ilk aylarda sadece 4 hafta da bir kontrol var, ve her seferinde ultrason yok. sigorta sadece 3 tanesini ödüyormus. gecen hafta gittim, 3 hafta sonra tekrar kontrol var ama ultrason yok, istiyorsam kendi cebimden ödeyecegim. bir sonraki 8 hafta sonra. o kadar dayanamam valla, 4 hafta zar zor dayaniyorum..

Türkiye'de nasil ??
Bacım ben ilk 8 hafta 10 günde bir gittim, 8.haftadaki kontrolde 2 hafta sonra gel dedi, son kontrolde de bir hafta sonrasına çağırdı. Açıkçası ben doktor ne zaman çağırırsa o zaman gidiyorum.

Bebln bu sabah gogus hassasiyetimin de cogu gitti diye doktoruma yazdim o da gun icinde gel bakalim dedi...ben asiri derecede korkuyorum...3 dusugum var ve bunda ilk kez kalp atisi duymustum

Benimde ara ara gögüs hassasiyetim komple geçiyordu. Bende 5 gebeligin ardindan ilk defa kalp atişı duydum hep diken üstündeyim

Canim benim ara ara bel agrim oluyor ama ben omirilik ameliyatlıyım oyüzden öncesindede oluyordu. Ama gebeliğin ilk haftalarında bel ağrisi yaşanıldigini duymuştum
benm belm ağrım çok şiddetli am fıtık vardı bende fzik tedavi de görüyrum ama düzelmedi doktor düzelezse ameliyat dedi gebe iken ameliyat olmak istemiyorum.

Arkadaslar dun aksam bel ve kasik agrim oldu ve bu sabah da var olan gogus hassasiyetim bitmisti.doktoruma yazdim gel bakalim dedi ...lutfen bebegim icin dua edermisniz ...cok ihtiyacim var...3 dusukten sonra ilk defa kalp atisi duyduk ve cocugum yok henuz🤲

Canım hemenn duaya başlıyorum rabbim korusun bebeğini.hemen yaz

Arkadaslar dun aksam bel ve kasik agrim oldu ve bu sabah da var olan gogus hassasiyetim bitmisti.doktoruma yazdim gel bakalim dedi ...lutfen bebegim icin dua edermisniz ...cok ihtiyacim var...3 dusukten sonra ilk defa kalp atisi duyduk ve cocugum yok henuz🤲
Canım inşallah bir sorun çıkmaz bebişin iyidir sağlıkla gelsin👼🏼🙏🏻

Benim ilk haftalarda yani 7. Haftaya kadar hiç göğüs hassasiyetim olmadı hiçbir değişiklikte yoktu göğüslerimde, ama ondan sonra ki haftalar ve şuanda aşırı hassasiyet var yatarken felan çok canım yanıyo 😬

İnşallah bir sorun çıkmaz canım bende ayakta kaldığımda bel ağrısı yaşıyorum içini ferah tut güzel haberlerle gelirsin inşallah 🤲🏻

dualarim seninle.. allah seni ve bebegini korusun.. iyi düsün iyi olsun :nazar:

kotu dusunme bence birsey olmamistir 🙏🏼🙏🏼ama illaki icim rahat etsin diyoraan yinede bir baktir cunku cok korktun ama kotu birsey olsa belli olurdu aimdiye kadar . benimde sabahlar basim cok doner uyanir uyanmaZ acliktan cok kotu oluyorum . gun arasina bende bir asiri sicak terliyorum sorna buz gibi geliyor ev bana bunlar normalmis
Ya ben hiç hamile hissettmiyorum neden acaba karnım bazen şişiyo sanırım gazdan seviniyorum biraz sonra birden geri iniyo o yüzden de biraz korkuyorum 😓 6 hafta sonra randevü verdi az kaldı ama 6 hafta çok uzun bir süre değil mi endişeleniyorum

Neden ağladınız üzmeyin kendinizi bebekler en çok stresten etkilenir bişey olmaz inşallah canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah
Ben biraz yemek yerken annemi özlediğim için gözlerim doldu kayınvalidem de beni istemiyor falan diye ağlamaya başladı tabi böyle olunca eşim hem annesine hem bana bağırdı biraz hadi ben hamileyim duygusalım da kayınvalidem demi hamile alınganlığı üzerinde😓

Ben biraz yemek yerken annemi özlediğim için gözlerim doldu kayınvalidem de beni istemiyor falan diye ağlamaya başladı tabi böyle olunca eşim hem annesine hem bana bağırdı biraz hadi ben hamileyim duygusalım da kayınvalidem demi hamile alınganlığı üzerinde😓
Hep öyle oluyor sebepsiz alıyorum bende en ufak bişeyi dert ediyorum ama kayınvalide de üstüne alınıp gündem yaratmasına gerek yok oda hamilelik yaşadı o da bu duygulardan geçti , anlamıyorum Ya

Kızlar benim de tam tersi 6-7-8 haftalarda çok yoğun göğüs hassasiyetim oldu ama şu an hiç yok benim göğüslerimde hassasiyet normal midir ben de korktum şimdi 🥺

X