Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kesin tani icin isdedi cnm hicbilmiyorum cuma gunu bakalim belli olcak ben yuksek bi sorun olur diye sordum bebekde sanmiyorum bi bulgu yok dedi bebegin kilosu suyu iyi dedi senimde kilo alimin iyi dedi 2 ayda. Kilo almisim ben hicbir bulgu yok dedi sorun olmaz dedi ama bakalik cuma gununkunde ne cikcak
benimde öyle bebeğin suyu az bile hatta . hafta olarakta hep ya gününde çıkıyor yada geride. doktorda şaşırmıştı nasıl şeker bu diye. ama çıkıyor işte. diyetle idare edeceğiz napalım

Kızlar bana da 28. Hafta güncellemesi olarak sinir depresyon ve nefret güncellemesi geldi galiba 😔 herkes dertli okuduğum kadarıyla bu ara ama benimki elimi kolumu kaldiramayacak mental yorgunluğa dönüştü bi kac gündür 😶 sürekli kayinvalideyle , eşimle filan kafamda kavgalar ediyorum cevaplar veriyorum had bildiriyorum 🙃 ama en önemlisi yasadigim ve hissettiğim şeylerin değişmeyeceğine dair umutsuzluklarim daha da artıyor , korkunc bir sürecin beni beklediğini her şeyin çok kötü olacağını düşünüp ağlıyorum yataktan çıkmıyorum. Bi taraftan şeker olayı beni bıkkınlık derecesine getirdi ne yapsam düşmüyor ve canım sürekli biseyler istiyor. Her lokmamda vicdan azabından ve sinirden ölüyorum. Ruh halim de kötü olduğu için ekstra zarar veriyorum. Yani hem ruhen hem fiziken bebeğime zarar veriyorum diye ağlamalarım hiç bitmiyor. Bebeğimi sağ salim dünyaya getirmem için bütün sorumluluk üzerimde ve altında eziliyorum. Dogum sonrasi süreci hiç yonetemeyecekmisim gibi geliyor. Bir kaç gün içinde nasil bu hale geldim anlayamiyorum 🤧🤧

Size bişey diyeyim mi? Ben eşimin ailesini buraya yazsam abartmıyorum bir çok insan koşa koşa gider kendi eşlerinin ailesinin elini öper çok net… evliliğin ilk 6 ayı boyunca bana eşimin eski nişanlısını anlattılar. Her konusmada kızın ismi geçti olumsuz şekilde. Duymak istemediğim halde. Annemi ve babamı erken kaybettiğimi öğrendiklerinde bizim dedemiz 90 yaşında kadar yaşadı bizde aile ömrü şöyle böyle bile diyecek kadar cahiller. Bana muhtemel ömür biçtiler. Evlenmeden önce 34 yaşında çocuğu olmaz evlenme açık bize göre değil dediler. Evlendik her gün annesi aradı her gün. Evdeki kedimize kadar karıştılar… Yatak odamıza kadar kardeşi bizi biliyordu çünkü eşim sürekli evliliğimizin içinde tuttu. İlk 6 ay bitti dedim boşanıyorum dedim bebek geliyordu… hala eminim benimle alakalı neler neler diyorlardır. Bırakın aile olmayı insan dahi olmadı kimse… sevmedim sevemedim diye ben kötü oldum… eldivenle bile sevilecek insanlar değillerde işte…
Sen yapmam gerekenleri yapmissin , esinde bitiyor hersey o dengeyi kurmak zorunda sen degil ! Herkes kendi ailesini dizginlicek , esinle aileni icice sokunca olaylar sacma sapan durumlara evriliyor maalesef . Kocan o dengeyi kuramamis ya da kurmak istememis belki de.

Ya kızlar hastalığın zirvesinini yaşıyorum galiba şuan ilaç içtim ama hiç işe yaramadı her yerim ağrıyor o kadar halsizim ki kolum kalkmıyor bugün doğru düzgün yemek yemedim canım hiçbir şey istemiyor ben acile gitsem ne yaparlar parol yapıp gönderirler mi sadece yoksa damardan takviye falan yaparlar mı oturdum ağlıyorum şuan ağrıdan

Kızlar bana da 28. Hafta güncellemesi olarak sinir depresyon ve nefret güncellemesi geldi galiba 😔 herkes dertli okuduğum kadarıyla bu ara ama benimki elimi kolumu kaldiramayacak mental yorgunluğa dönüştü bi kac gündür 😶 sürekli kayinvalideyle , eşimle filan kafamda kavgalar ediyorum cevaplar veriyorum had bildiriyorum 🙃 ama en önemlisi yasadigim ve hissettiğim şeylerin değişmeyeceğine dair umutsuzluklarim daha da artıyor , korkunc bir sürecin beni beklediğini her şeyin çok kötü olacağını düşünüp ağlıyorum yataktan çıkmıyorum. Bi taraftan şeker olayı beni bıkkınlık derecesine getirdi ne yapsam düşmüyor ve canım sürekli biseyler istiyor. Her lokmamda vicdan azabından ve sinirden ölüyorum. Ruh halim de kötü olduğu için ekstra zarar veriyorum. Yani hem ruhen hem fiziken bebeğime zarar veriyorum diye ağlamalarım hiç bitmiyor. Bebeğimi sağ salim dünyaya getirmem için bütün sorumluluk üzerimde ve altında eziliyorum. Dogum sonrasi süreci hiç yonetemeyecekmisim gibi geliyor. Bir kaç gün içinde nasil bu hale geldim anlayamiyorum 🤧🤧
Canım benim yalnız değilsin bak dediğin gibi hepimize bi geldiler bu ara. Geçecek bu günler. Ayrıca çok iyi bir annesin elinden geleni yapıyorsun kendine yüklenme hiç, o sağlıkla doğacak göreceksin. Sinirlenip bir şeylere çatıp rahatlıyorsan bir süre idare ediversinler, sana ne iyi geliyorsa onu yap. Şeker olayı çok can sıkıcı haklısın ama devamlı doktor kontrolündeyiz bir sıkıntı olduğu an müdahale ederler hiç merak etme.

Ya kızlar hastalığın zirvesinini yaşıyorum galiba şuan ilaç içtim ama hiç işe yaramadı her yerim ağrıyor o kadar halsizim ki kolum kalkmıyor bugün doğru düzgün yemek yemedim canım hiçbir şey istemiyor ben acile gitsem ne yaparlar parol yapıp gönderirler mi sadece yoksa damardan takviye falan yaparlar mı oturdum ağlıyorum şuan ağrıdan
Canım çok geçmiş olsun, salgın var ben de halsizlikten bayılacağımı sanmıştım geçen hafta parmağımı kaldıramadım. Serum çok iyi geldi, hemen toparladım. Git bir acile kan tahlillerine falan baksınlar hem

Canım benim yalnız değilsin bak dediğin gibi hepimize bi geldiler bu ara. Geçecek bu günler. Ayrıca çok iyi bir annesin elinden geleni yapıyorsun kendine yüklenme hiç, o sağlıkla doğacak göreceksin. Sinirlenip bir şeylere çatıp rahatlıyorsan bir süre idare ediversinler, sana ne iyi geliyorsa onu yap. Şeker olayı çok can sıkıcı haklısın ama devamlı doktor kontrolündeyiz bir sıkıntı olduğu an müdahale ederler hiç merak etme.
Birilerine çatıp kavga edecek gücü bile bulamıyorum kendimde 😐 akşam psikoloğa gidicez bakalım umarım iyi gelir . Allah hepimize akıl ve ruh sağlığı versin 🙂 teşekkür ederim

Kızlar ben dünden beri psikoloğun tüm tavsiyeleri ile sakin kalmaya çalışıyorum. Gerçekten ailemle birlikte dönmemek için çok zor tutuyorum kendimi eşimden habersiz bir şekilde. Evi terketmek istiyorum. Dün görümcem araba almıştı. Eski arabasını satınca Arada bi farkı vardı o kadar parayı biriktirebildiğine inanmıyordum. Eşimin verdiğine emindim ama bana bişey sormadı. Akşam da kvler yeni arabayla birlikte gelmişler. Eşime dedim aradaki farkı nasıl buldu falan. İşte 0 faizlerden krediler çekmiş bankalarda hesap oluşturmuş dedi. Zaten görümcem marka giyer herşeyini satmış ama çantası 30 binlik falandır öyle markalar. Neyse dedim ee senden ne kadar istedi. Geveledi çok bişey değil ya zaten ekimde şirket promosyon yatırcak falan dedi. Hiç bişey demedim. Görümcemle yemekte ağzını aramak için sordum. 120 bin tl borç vermiş ve kasımda para gelcekmiş. Ve promosyondan daha az gelecekmiş. Ben aylardır araba istiyorum. Bana sürekli para yok modu yapıyor. Her ay benden deli gibi para istiyor. Ama bebek alışverişine de almanyaya gidiyor. Zaten sürekli ailesine bişeyler alan biri. Bana sormasını geçtim en sıkışık anımızda bile görümcemin kaskosunu ödediğini bilirim. Ve geçen bana gelmiş kardeşin tişört istiyordu alma bu ay fazla açıldık diyor. 150 tl tişört için diyor bunu. Maaşımız hemen hemen aynı yatıyor. Onun maaş asla yetmez. Sürekli benim maaşa benden gelcek paraya güvenir. En ufak tartışmada o zaman kiranın yarısını öde der. Bunca kavgalardan sonra gidip bi de 120 bin tl borç veriyor. Ve ben sormadan söylemediği gibi net sayı da söylemiyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla ekonomik güvensizlik olarak boşanmaya da haklılık görülüyor. Ben gerçekten bıktım artık herşeyi bırakıp gitmek istiyorum. Her konuyu kendi aralarında halledip bana hiç bişey söylemeden sanki oğullarının parası kendi paraları gibi yaşıyorlar. Benim aileme gelince de alma sıkışığız diyor. Para konusu iğrenç bir konu biliyorum ama eşinden gizli habersiz de böyle borç verilmemeli diye düşünüyorum haksız mıyım? Henüz kavgamı etmedim. Henüz hiç bişey konuşmadım. Psikoloğun tavsiyesine göre enine boyuna düşünmeye çalışıyorum
Az bir para değil borç verilecek kadar ve ne olursa olsun sizin bir bebeğiniz olacak sana danışmadan hiçbir şey vermemeli kimseye. 30 binlik çanta takıp başkasından 120 bin borç istemekte ayrı bir komik. Üstelik sizde araba istiyormuşsunuz bu parayı araba parası biriktirmek için kullanabilirdiniz kredinin üstüne ekleyebilirdiniz. Üstelik 150 tl lik tişörte laf ediyor. Senden de para istiyor bide yani sana yazık o zaman çalışıp destek oluyorsun da. Çok sinirlendim çok çok haklısın. Genelde böyle şeyler alışkanlık edinilmiş oluyor saha önce net bir konuşmanız oldu mı benzer konularda

Az bir para değil borç verilecek kadar ve ne olursa olsun sizin bir bebeğiniz olacak sana danışmadan hiçbir şey vermemeli kimseye. 30 binlik çanta takıp başkasından 120 bin borç istemekte ayrı bir komik. Üstelik sizde araba istiyormuşsunuz bu parayı araba parası biriktirmek için kullanabilirdiniz kredinin üstüne ekleyebilirdiniz. Üstelik 150 tl lik tişörte laf ediyor. Senden de para istiyor bide yani sana yazık o zaman çalışıp destek oluyorsun da. Çok sinirlendim çok çok haklısın. Genelde böyle şeyler alışkanlık edinilmiş oluyor saha önce net bir konuşmanız oldu mı benzer konularda
Olduğunu sanıyordum. Demekki yeterince net değilmişim. Ailesinden kopamamış erkek modeli işte. Gidip babasından da alabilirdi kardeşi ya da parası yoksa neden araba değiştirdi mesela bunlar benim sorunlarım değil. Bu sefer mevzuyu uzatmadan kavga etmeden çok net cümleler ile kendimi açıklayıp konuyu kapatmak istiyorum. Devam ederse arzunun dediği gibi kendimi daha güçlü hissettiğim dönemde aksiyon alacağım.

Birilerine çatıp kavga edecek gücü bile bulamıyorum kendimde 😐 akşam psikoloğa gidicez bakalım umarım iyi gelir . Allah hepimize akıl ve ruh sağlığı versin 🙂 teşekkür ederim
Ne güzel en azından profesyonel destek almışsın. Ben de benzer düşüncelerde bebeğim beni sevecek mi diye bile düşündüğüm oluyor 😁 Güzel şeyler düşünelim elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Yiyemediklerin ve yediklerin için de vicdan azabı çekme o daha strese sokar. 3 gün sonra yicem diye diye canının çektiklerini belki öteleyebilirsin. Hiç yapmamak bilinçaltında daha çok isteğe sebep oluyor sanki

Ben de oyle olmuştum yazın biraz ateşim de vardı sadece parol vermişlerdi serumla ama o bile baya iyi gelmişti. Viral enfeksiyondur büyük ihtimalle diye doktor ilaç falan da vermemişti

Çok geçmiş olsun :KK43: parol da yapıp gönderseler damardan verince daha çabuk etki eder. Belki enfeksiyon da vardır onun için de ilaç verirler git bence

Serum yapıyorlar ve baya iyi geliyor ağrı sızıya. Antibiyotiklik olmadan gitmekte fayda var bence, zaten hamilelik vücudu yoruyordur bir de hastalıkla yormamak lazım😢

X