2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet ya üzüldüm şimdi. Keşke vajinal bakmasa tehlikeli diilmi yaa ama izin aldım artık işyerinden.
Ben de ilk 4 haftalıkken gittim vajinal baktı kese görünmedi rahim duvarı kalınlaşmış dedi beta HCG ye bakıldı hamilelik ordan belli oluyor zaten. 5+5 de gitmistim sanırım o zaman karından bakti kese göründü ama bebek yoktu 1 hafta sonra da bebek göründü yani hepsi aşamalı olarak görünüyor. Vajinal bakmak daha yeni olduğu için riskli değilmiş Dr a sormuştum ben

Evet ya üzüldüm şimdi. Keşke vajinal bakmasa tehlikeli diilmi yaa ama izin aldım artık işyerinden.
Tehlikeli değil ben de senin gibi korktum 6+0 da baktı bana vajinal sordum tehlikelimi diye hayır dedi ultrasondan daha net bunda dedi ve yurt dışında 12. Haftaya kdr sadece vajinal bakılıyormuş. Bana baktı hatta biraz da sol sağ çevirdi vajinalde canımı acıttı ama hiç birşey olmadı şükür

Tehlikeli değil ben de senin gibi korktum 6+0 da baktı bana vajinal sordum tehlikelimi diye hayır dedi ultrasondan daha net bunda dedi ve yurt dışında 12. Haftaya kdr sadece vajinal bakılıyormuş. Bana baktı hatta biraz da sol sağ çevirdi vajinalde canımı acıttı ama hiç birşey olmadı şükür
Tamam yaa sağolasın emeğine sağlık🤲🏻

Ben de ilk 4 haftalıkken gittim vajinal baktı kese görünmedi rahim duvarı kalınlaşmış dedi beta HCG ye bakıldı hamilelik ordan belli oluyor zaten. 5+5 de gitmistim sanırım o zaman karından bakti kese göründü ama bebek yoktu 1 hafta sonra da bebek göründü yani hepsi aşamalı olarak görünüyor. Vajinal bakmak daha yeni olduğu için riskli değilmiş Dr a sormuştum ben
Çok teşekkür ederim ☺️

Normal arada benim de oluyor canım rahim büyüyor doğal olarak kasılıyor bıçak saplanması gibi acı ama ani hareketlerden kaçın dikkat et
Cevabijoz icin tesekkur ederim ama benim bicak saplamasi gibi ani keskin agrilarim yok ....kasiklarimin tamaminda regla benzer agrilar oluyor 20 dakika kadar sonra bitiyo veya akabinde hafif seffaf bir akintim oluyo

Benim de cok uykum geliyor uyuyamasam bile yatiyorum gozlerimi kapatiyorum. Ilk aylar ve son ay boyle oluyor genelde kizimda da boyle olmustum 😃😃
benim 3. hamileligim bu. ilk kez oluyor bu uyku hali. henuz kalp atisi bile gormedim. gerginlikten de uyuyorum bence.
Ben daha söylemedim hamileligimi kimseye hatta oglum bile bilmiyor. Daha önce kayiplarim oldugundan korkuyorum üzülmesin diye söylemedik bu sefer. Sadece eşim ve ben biliyoruz. Eğer fetal dna testide temiz cikarsa 16 haftada annemlere ve esimin ailesine söyliyecegim. Ama oğlum sürekli keske benimde erkek kardeşim olsa diye üzülüyor 2 3 yildir
benim de 3 kisi biliyor sadece hamile oldugumu. kizima da soylemedim. kizima 8 aylikken falan soylemeyi dusunuyorum. bence cocuklar icin cok bilinmez bir kavram hamilelik, kardes, bu duygular ile uzun sure cebellesmesini istemiyirum. gecen hamileligimde 30. haftaya yakin insanlara soylemeyi dusunuyordum ama bu sefer fetal dna cikar cikmaz soyleyecegim.
Evet o haftalarda normal canim rahmin buyuyor, bebis buyudukce yer yapiyor.. saglikli gebelik gecirirsiniz inshaAllah hafif bir usumede hissediyormusun? 10 dkkdan fazla surmedi benimki
ben o kadar cok usuyorum ki, elim ayagim hep buz gibi, hic bu kadar usumezdim.

bir de benim agrim tuvalete cikma ihtiyacim varmış gibi hissettiriyor.
Bu fetal DNA destini doktorlar kac yaştan sonra öneriyorlar acaba ben 31 yaşındayım ama cok pahalı diye yaptıramayacagim sanırım yine de burda yaptiranlari okuyunca kafama takıliyor. Fikri olan varsa aydınlatırsa sevinirim 🙏
nacizane tavsiyem ikili testinizi yaptirin, onun sonucuna gore doktorunuz onerirse fetal dnayi düşünün. ben 36yim bana fetal onerdiler ama ilk cocugumu 31de dogurmustum o zaman ikili test riskim düşük çıkmıştı, ileri bir tetkike ihtiyac hissedilmemisti.

benim 3. hamileligim bu. ilk kez oluyor bu uyku hali. henuz kalp atisi bile gormedim. gerginlikten de uyuyorum bence.

benim de 3 kisi biliyor sadece hamile oldugumu. kizima da soylemedim. kizima 8 aylikken falan soylemeyi dusunuyorum. bence cocuklar icin cok bilinmez bir kavram hamilelik, kardes, bu duygular ile uzun sure cebellesmesini istemiyirum. gecen hamileligimde 30. haftaya yakin insanlara soylemeyi dusunuyordum ama bu sefer fetal dna cikar cikmaz soyleyecegim.

ben o kadar cok usuyorum ki, elim ayagim hep buz gibi, hic bu kadar usumezdim.

bir de benim agrim tuvalete cikma ihtiyacim varmış gibi hissettiriyor.

nacizane tavsiyem ikili testinizi yaptirin, onun sonucuna gore doktorunuz onerirse fetal dnayi düşünün. ben 36yim bana fetal onerdiler ama ilk cocugumu 31de dogurmustum o zaman ikili test riskim düşük çıkmıştı, ileri bir tetkike ihtiyac hissedilmemisti.
Teşekkür ederim cevap için bende öyle yapacağım sanırım daha mantıklı 🙏

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim evet hafif usume oldu.hatta ben sasirdim cunku genelde sicaklarim uzerimdeki bataniyeleri atarim ates basmasi olur ama kasik agrisi oldugunda usume oluyor...Rabbim hepimize saglikla kucagimiza almayi nasip etsin 🤲🤲
Rica ederim bendede aynisi evet ama bu usumelerde ara ara oluyor.. normaldir herhalde 👍🏻 benim 2 gun once bile agrim oldu saglikli olsunlarda gerisi onemli degil..❤️

Mrb; sağlık ocağında regle 2 gün kala öğrendim gebeliğimi. Cuma kan vermiştim. Bat 10 ocaktı. Yarın hastaneye gidecepiz. Bu anlattıklarıma göre 4 haftalık mıdır? Yarın ultrasondan bakarak da ne kadarlık olduğunu anlıyorlar mıydı ve alttan muayene değildir dimi ilk etapta . Karnımdan ultrasonla dimi? İkinci gebeliğim şükür ama heyecandan unuttum
Karından ultrason ile hicbir şey göremez vajinal bakar ama onda da görmesi zor. Bu haftada anca kanla tespit edilir gebelik bence boşuna gitmeyin. 5. Haftada anca kese gözükür bebek gözükmez bu seferde boş mu dolu mu diye kendinizi yersiniz. Net görmek için en erken 6. Haftada gidilmeli bence.

X