2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aaa olabılr canım aynı sekılde ya tirtir titriyor bacagım kas agrısı yoksa bende iğne yaptrdıgımdan fazla yukselıyor galiba
Çok normal. 2 Gebeliğimin ikisinde de bulantıdan çok bacak, karın bel ağrısı çektim. Hatta bir hafta kadar topallayarak yürüdüm ilk çocuğumda. Şimdiyse ek olarak mide ağrısı da var. Bu 3. Yazışım farklı kişilere ama size denk gelmedi demekki. Dinlenince geçen ağrılardan korkmayın hamilelikte :)

İlk ultrason görüntüsünde bebeğin konumuna göre cinsiyet tahmin ediyorlar. Karın ultrasonunda kesede solda ise erkek, sağda ise kız. Vajinal ultrason da sağda ise erkek, solda ise kız deniliyor. Doğruluk yüzdesini bilemiyorum. Ama ilk çocuğumda tuttu.

Simdi nasilsin canim

İnsallah olmaz. Ztn az olmus kanamaniz. Hastanede yatirma sebepleri kanamdan dolayi miydi? Benim yine size gore baya cok kanamam oldu ama durdu cok sukur

İnsallah olmaz. Ztn az olmus kanamaniz. Hastanede yatirma sebepleri kanamdan dolayi miydi? Benim yine size gore baya cok kanamam oldu ama durdu cok sukur
kan uyuşmazlıgı ignesi pahalı bi igneymiş . u igneyi yapmam için yatış yapmam lazım dedi doktor .
artık alerjik etki gösterir diye mi bende bilmiyorum.
progestron ignem aynı mg de vuruldu fazlasına gerek yok dediler .
inşallah benim de kimsenin de bir daha kanaması hiç olmasın
sizin de mi tüp bebel

merhaba,

doktor secimi hakkinda fikrinizi almak istiyorum. yurtdisindayim, bir doktora atanacagim ve değiştirme durumu olmayacak.

3 ay once bir dusuk yasadim. bu surecte gittigim doktor bilgili biriydi vr beni cok rahatsiz eden bir tavirlari olmadi asistaninin da kendisinin de. ancak 10. haftada bu elle kalp atisi dinledikleri dopplerle kalp atisi bulamadi ve bunu onemsemedi..sonra ben 12. haftada gittigimde bu bebegin gelisimi 12. hafta ile uyumlu degil dedi. ofisinde cep telefonu ekrani kadar bir ultrason cihazi var. normal ultrason cihazi yok. ben turkiyede her randebuda bakilir falan diye deneyimimi anlattim ama hic klinikteki diger doktorun standart ultrasonundan bahsetmedi.

facebookta post açıp ultrason cihazi olan doktor sordum bu yil dogum yapan kisilare. onerilen dpktorlardan biri benim bir omceki doktorumla ayni klinikte. normalde ayni klinikte ayni cihazlar kullaniliyor ama bu kadinin ultrasonu kendinin galiba cunku ilk doktoruma giden kimseye kullanilmamis. bu doktorla ilgili pek cok yorum pozitif ama ikiz gebeliklere onem verdigini tekli gebelikleri onemsemedigini yazan.da var.

ucuncu secenegim ise hakkinda 45 yorum olan erkek bir doktor. bu doktor hakkimda olumsuz tek.bir yorum okumadim. ancak kucuk bir hastane ile calisiyor. onun da klinihinde ultrason cihazi varmis.

ikinci doktora basvurursam ilk doktor ile ayni klinikte yani sekreterleri bile ayni, garip olur mu, doktor bu nedenle beni kabul etmez mi bilmiyorum. 3. doktor evime digerlerinden daha yakin ama genel kadin dogum.ehastanesinde degil daha kucuk bir hastanede calisiyor. burada cok buyuk bir kadin dogum.hastanesi var sirf bu iste uzmanlaşmış, oradan olmayan bir doktor, kucuk bir hastanede dogum.nasil olur bilmiyorum.

hadi bana akil verin. 1. eski doktorum.mu? 2. ayni klinikte ultrason cihazi olan doktor mu? 3. baska klinikte baska hastaneden doktor mu? hangisini secerdiniz?

Ay ben hemen karnım büyüsün istiyorum böyle bebekler hareket etsin içerde
kızlar size bişey danışacagım .
ben tüp bebek hazırlık aşamasından beri 50 mg progestron igne , corasprin . estrofem kullandım.
fitil falan kullanmadım .
şuan dün kanamam oldu .50 mg progestron ile kan uyuşmazlık ignesi yapıldı.
fitil falan veren de yok igne dozu artıranda .
sizce bu normal mi ?
yani mg ı artırmak için şimdi gittim hemşireye söyledim tüp bebek hemşirem eger kanama olursa ikinci 50 mg da vurdur demişti dedim . ki öyle dedi benim sadexe kanamam devam etmedi ama garanti olsun diye vurdurmak istiyorm.
sadece 50 mg kalca igne vurduruıp fitil kullanmayan var mı ?
Fly3646 S sevgiliistanbul Rabbimnasip6103 Kriel
allah aşkına akıl verin kac defa doktora söylememe ragmen atırmadı acildeki

Canım benim transferden 1 hafta önce estrofem dışındaki ilaçlar başladı o zaman çift embriyo olacağı belliydi. Şimdi de doktorum 34.haftaya kadar iğne ve fitil devam edicez dedi ikiz olduğu için. Tek gebeliklerde var mıdır fitil kullanmayan bilmiyorum

göbekten igne degil ama beniö kalcadan igne

Canım bana göre dozu az birde kanaman oldu. Devam etmese bile bir süre tedbir amaçlı doz arttırılmalı diye düşünüyorum. Sen dinleme bence. Bir süre iki iğne vurdr.ben hem fitil hem iğne kullanıyorum. Zararı olmaz sana. Benim kullandığım doz senin kinden çok ama çok fazla oluyor.

Ben hiç bilmiyorum canım kanamam hiç olmadı. Kendi doktorun ne dedi bi konuşsaydun

10 dk önce hemşire ile konuştum . ikinci igneyi vurdırmak istiyorum yanımda var dedim. tüp bebek hemşireö çyle diyor dedim ikinci 50 mg da vuruldum . yarında imkan olursa özel doktora tek tek dicem kullandıgım mg ları ve ek tedbir isticeö

AA benim kuzenim tüp bebekle ikiz gebe kaldı 14. Haftada şimdi. Ama doktor 12. Haftada tüm ilaçlarını kesti fitil iğne filan. Benimde tek bana da dedi 1 ay kullan sonra bırakırsın demişti geçen ayın 15.inde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…