2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
archerwoman archerwoman canım sen momys bliss kullanıyordun galiba. Ne zaman başladın kullanmaya üstünde 1+ month diyor. Baska kullanip fayda gören var mi
Evet canım ben üç haftalıktan beri kullanıyorum gündüz olanını. Sanırım bir aylık olan gece olanıydı. Ben çok memnunum çok nadir oluyor sancı onu da yapıyor zaten biraz masajla. Görseli bu.

Eklentiler

• DC8F56E6-89ED-42C1-927F-0C3D8FD2468C.png
    DC8F56E6-89ED-42C1-927F-0C3D8FD2468C.png
    598,2 KB · Görüntüleme: 38
Lafa gelince kusuruz anne olanlarla dolu etraf. Boşver sen dinleme onları. Öyle değilse bile biz üzülelim diye abartıyorlar bence. Bayılıyorlar enerji düşünmeye. Benim de aşırı sütüm yok ama günü kurtarıyoruz bi şekilde. Bir de hamilelik zamanında öğrendim ki Kimseye bu konudaki endişelerimden bahsetmemeliyim. Birine bunlardan bahsettiğim an başlıyorlar benim bebeğim şöyleydi ben hep şöyle yaptım sende yap vs… sanki herkes kusursuz bir ben yanlış yapıyorum Sanki ben eksiğim.
Mümkün olduğunca kendi içimde çözüyorum bazı şeyleri.dert anlatmıyorum
En doğrusu sizin dediğiniz sanırım diğer türlü hemen atağa geçiyor millet ben de anlamadımm destek olmak varken köstek olan çok... kimseden yardım görmedim her işimi kendim yapmaya çalışıyorum kimseye yük olmak istemedim kimseden yardım teklifide gelmedi zaten gene de yaranılmıyor... Bu süreçte çok kalp kırıklıklarım oldu gene de herkesin canı sağolsun ne diyelim

Kızlar evinde koşu bandı kullanan var mı? Ya da tavsiye edeceğiniz bir model, çok bir bütçem yok max. 6000tl civari birsey istiyorum.

Philipsin biberonunda benimki de red ediyordu memeyi...bir arkadasin onerisiyle drbrowns kolik ve gaz onleyici biberonunu aldim..aksamlari memeyi sagip veriyorum hem benim icin hem onun icin az da ilsa uyuyalim diye o biberonda veriyorum ..gunduzleri de meme veriyorum sukur memeyi reddetme durumumuz olmuyor...meme gibi az verdigi icin sutu bebek meme ve biberon ayrimina varamiyor ama philips aventte ise sut hizli geldigi icin bebek israrla biberonu istiyordu memeyi istemiyordu
Görselini paylaşabilir misiniz

Görselini paylaşabilir misiniz

Bu linkte buldum. Birkac cesidi var. Ben ilk siradakini aldim:

Linki varsa paylaşabilir misiniz acaba

Kızlar benimki geceleri uyurken veya sabaha karşı hep ağzında su varmış ağzını çalkaliyormuş yutkunuyormuş gibi sesler çıkarıyor kalkıp kalkıp bakıyorum tedirgin oluyorum.
Reflüyle alakalı birseymi bu neden oluyor acaba🤷🏻‍♀️Birde acayip kusuyor her dakika üst baş degisiyoruz artık önlükle gezdiriyorum.Kusunca mide biraz rahatlıyor mu boşalıyormu tekrar aranıyor tüm gün meme versem aliyor doymuyor mu doğduğunu mu anlamiyor anlamadım gitti 😔Zaten göğüslerim öyle bir aciyorki sızlıyor bir çekişi var ilk memeyi tutarken ucu açıdan suratimin şekli değişiyor koparicak gibi.😳🥺

Canım göğüs ucu yara olmasın diye kahverengi kisimla birlikte verin diyorlar, bütün kahverengi kısmın hepsini almayacak tabiki, sadece ucunu değil alabildiği kadar kahverengi kısmı da vermek gerekiyor ki yara olmasın, bebek rahat etsin diye değil, ben öyle yapıyorum mesela hiç yara, acı olmadı.
Ama arkadaşın yazdığını iyice okuyun kahvenin tümünü diyor. Acemi anneler bunu okuyup yapmaya kalkışsa facia olmayacağı ne malum. Göğüs ucu her şekilde yara olacak zaten alışılmadık ve yeni bir durum sonuçta. Benim çok canım yandı ama göğüs ucu kremle iki haftada kurtuldum rahat ettim. Şuanda hiçbir sıkıntım yok misler gibi... Biraz sabır ve zamanla aşılmayacak şey yok. Lütfen, sadece anı yaşayın ve doktorunuza güvenin.

Kizlar bebegime artik eldiven takmiyorum el temasiyla gelisiyorlarmis. Fakat elleri hep soguk, ne yapmam lazim usuyor mu acaba yoksa normal mi
Bebişlerin elleri ve ayakları bize göre soğuk olur tatlım endişe etme ama eğer biraz fazlaysa muhakkak eldiven giydir canım. Emzirdiğinde çıkartırsın sadece ben öyle yaptım. Şimdi takıyorum yoksa tırmalıyor cadı kız.

Arkwdaslar bu bestlal damla kullanimi nasil oluyor gunde kac defa ve kacar damla aliyorsunuz?oneri uzerine aldim ama sormayi unuttum kullanimi nasil diye
Hastaneden verirke günde 3 kez 20 damla demişlerdi.
Merhabalar. Bebegi hem emzirerek hem mamayla besleyenler, mamayi nasil veriyorsunuz? Biberonla mi? Biberondan ictikce memeyi reddetmeye basladi. Kasik biberon veya siringa onerdiler ama yapamadik ikisini de. Kasik biberonla veya siringayla agzina veriyoruz yutmuyor oyle kaliyor agzinda. O yuzden aventin kucuk cam biberonunu kullaniyoruz. İste bu sefer de emmeyi birakiyor. Ne yapcam bilemedim
Biz doğdugundan beri mama ile besleyoruz. 1 haftalıktan itibarende avent sıfır akış biberon kullanıyorum güniçinde eds ile emzirme yapıyorum, hala o kadar biberona alışmasına rağmen biraz mızıklanarak alıyor memeyi. Eds yönteminin faydası oldu ama bana. Tam meme reddi yapcak gibiydi eds başladık. Mamayı az bikaç sefer vereceksen Eds yöntemiyle verebilirsin biberona hiç başlamamış olur.
archerwoman archerwoman canım sen momys bliss kullanıyordun galiba. Ne zaman başladın kullanmaya üstünde 1+ month diyor. Baska kullanip fayda gören var mi
Ben cok faydasını gördüm. Sabah akşam 1 ml kullanıyoruz. Çok rahatlattı bebeği.

Kızlar benimki geceleri uyurken veya sabaha karşı hep ağzında su varmış ağzını çalkaliyormuş yutkunuyormuş gibi sesler çıkarıyor kalkıp kalkıp bakıyorum tedirgin oluyorum.
Reflüyle alakalı birseymi bu neden oluyor acaba🤷🏻‍♀️Birde acayip kusuyor her dakika üst baş degisiyoruz artık önlükle gezdiriyorum.Kusunca mide biraz rahatlıyor mu boşalıyormu tekrar aranıyor tüm gün meme versem aliyor doymuyor mu doğduğunu mu anlamiyor anlamadım gitti 😔Zaten göğüslerim öyle bir aciyorki sızlıyor bir çekişi var ilk memeyi tutarken ucu açıdan suratimin şekli değişiyor koparicak gibi.😳🥺
Canım ya gazı var ya başka bi sıkıntısı. Benim ki de öyle yapıyordu aç sanıp birde mama dayıyordum çocuğa aptal gibi. Doktoruna danış mutlaka ben gaz ilacı aldım doktor yazmıştı. Çok rahat ettik valla artık.

Hastaneden verirke günde 3 kez 20 damla demişlerdi.

Biz doğdugundan beri mama ile besleyoruz. 1 haftalıktan itibarende avent sıfır akış biberon kullanıyorum güniçinde eds ile emzirme yapıyorum, hala o kadar biberona alışmasına rağmen biraz mızıklanarak alıyor memeyi. Eds yönteminin faydası oldu ama bana. Tam meme reddi yapcak gibiydi eds başladık. Mamayı az bikaç sefer vereceksen Eds yöntemiyle verebilirsin biberona hiç başlamamış olur.

Ben cok faydasını gördüm. Sabah akşam 1 ml kullanıyoruz. Çok rahatlattı bebeği.
Sen gece mi kullaniyorsun peki?

Benimkide ilk göğüsümu tutarken koparacak gibi oluyor ağrısı sirtima vuruyor. Bu ağrı ne zamana gider

Kizlar yesil soğan ve reyhan emzirirken yenebiliyormu nane gibi anne sütünün tadini degistirir mi
Yeşil soğan nane dereotu maydanoz tüm yeşillikleri yiyorum süt olsun diye 😅 bebeğim emdi sorun olmadı hiç.
Sadece geçenlerde iki küçük acı biber turşusu yedim. Tedirgin oldum sonra. Sütümü sağdım sonra emzirdim kızımı

Arkadaslar merhaba ilk defa bebegim oluyor ve sacmaliyor olabilirim ama bebekler yetiskinlere gore daha mi sik nefes alir verirler..yqni benimki oyle acaba hasta felan degildir degil mi yani normalleri mi oyle...ben 1nefes alirken o iki kere aliyor🙄

Ay aynı benim halimi ve bebeğimi anlatmışsınız. Biz de günde 5 6 üat baş değişiyoruz bende aynu şekilde önlük takıyorum artık. Kusarken bile meme istiyor. Doyup doyamadığını anlayamıyorum bir türlü. Bana sanki doyma hissi yokmuş gibi geliyor 🤷‍♀️

Arkadaslar merhaba ilk defa bebegim oluyor ve sacmaliyor olabilirim ama bebekler yetiskinlere gore daha mi sik nefes alir verirler..yqni benimki oyle acaba hasta felan degildir degil mi yani normalleri mi oyle...ben 1nefes alirken o iki kere aliyor🙄
Cnm bebişler bize göre solunum hızı, kalp atışını daha hızlı endişelenme 😊

X