2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar yesil soğan ve reyhan emzirirken yenebiliyormu nane gibi anne sütünün tadini degistirir mi
Herşeyi ama herşeyi yiyorum. Acı, ekşi zaten herşeyi yediğinde sütün kalitesi de miktarıda artıyor. Herşeyden ye cnm ye ki ilerde yediğinde bebeğin tadı yargılamasın😉

Ya kızlar ara ara çevremden en yakınlarımdan duyuyorum yok ben emzirirken taşıyordu cocugumun ağzından vb. sözler🙄 eğer bunlar doğruysa bende mi sorun var diye düşünmeye başladim çünkü benim oğlana sütüm yetmiyor... gördüğüm okuduğum kadarıyla hemen hemen hepimiz aynı durumdayız sütün azlığından yakınıyoruz çok moralim bozuk
Cnm sütünün olmasını istiyorsan sürekli ağzın dolu olacak özellikle suyu ihmal etme mesela her emzirirken sonra 1 bardak su iç aradaki farkı gör

Ay aynı benim halimi ve bebeğimi anlatmışsınız. Biz de günde 5 6 üat baş değişiyoruz bende aynu şekilde önlük takıyorum artık. Kusarken bile meme istiyor. Doyup doyamadığını anlayamıyorum bir türlü. Bana sanki doyma hissi yokmuş gibi geliyor 🤷‍♀️
Bir yerde okumuştum bebekler bizim gibi değil doyduklarini anlamazlarmis hemen diye.Belkide öyle 🙄

Kızlar bebegimin poposu pişik oldu küçük bir alanı. Annem travazol kullan diyor nohut kadar sür diyor kullanan varmi. Ben normalde bubchen ve bepanthol kullaniyordum. Ya da hametan mi sürsem travazolmu. Pişik ilerler diye korkuyorum. Altini açıyorum hava alsin diye o zamanda anında ortaligi batiriyor😂

Hastaneden verirke günde 3 kez 20 damla demişlerdi.

Biz doğdugundan beri mama ile besleyoruz. 1 haftalıktan itibarende avent sıfır akış biberon kullanıyorum güniçinde eds ile emzirme yapıyorum, hala o kadar biberona alışmasına rağmen biraz mızıklanarak alıyor memeyi. Eds yönteminin faydası oldu ama bana. Tam meme reddi yapcak gibiydi eds başladık. Mamayı az bikaç sefer vereceksen Eds yöntemiyle verebilirsin biberona hiç başlamamış olur.

Ben cok faydasını gördüm. Sabah akşam 1 ml kullanıyoruz. Çok rahatlattı bebeği.
Canim kac kere eds yapiyosun gun icerisinde. Zorlugu var mi ? Bende meme reddi yasiyorum. Medela calma aldim biberon bebek hemsiresi onermisti ama yine meme reddi yasadim bence biberon isin icine girince hangi marka olursa olsun meme reddi olur diye dusunuyorum. Eds, siringa vb yapmak gerek.

Canim kac kere eds yapiyosun gun icerisinde. Zorlugu var mi ? Bende meme reddi yasiyorum. Medela calma aldim biberon bebek hemsiresi onermisti ama yine meme reddi yasadim bence biberon isin icine girince hangi marka olursa olsun meme reddi olur diye dusunuyorum. Eds, siringa vb yapmak gerek.
Bu arada bebekten bebege de fark var elbet. Bazilari direniyo inatla bazilari meme reddini asiyo donemsel ataklari oluyo 🤷🏻‍♀️

N numcop Asmin18 Asmin18 kızlar ben de meme reddi yaşıyorum bugün artık net anladım günde bi kere avent biberon kullanıyordum ve çocuk ortalığı yıkıyor mosmor oluyor yine de enjektör kaşık kabul etmedi biberon verince susuyor sütümü sağıyorum hastane tipi kiralamıştım amabu durum çok yorucu resmen kendi ellerimle düzgün emen çocuğu memeden ayırdım nasıl baş edicem bilmiyorum 😔hayır resmen kendi düzenini kurdu. Emzik tutmayan çocuk mememi uykuya dalarken sıcaklığımla memeyi ağzına alıp süt içmeden öper gibi emzik niyetine kullanıyor ama emmiyor. Anne sütünü de memeden almıyor biberon istiyor daha hızlı diye. Yani 1.5 aylık bebek ne kadar hayatımı zorlaştırıp bir düzen oluşturabilirdi bilmiyorum. Emzirme danışmanlığı alıcam bir seansta düzelir mi acaba ağlatmadan nasıl eski düzenime dönebilirim bilmiyorum 😔Bilen birileri yazsın lütfen çok zor durumdayım 😔

Kızlar meme reddi yaşayıp memeye tekrar döneniniz var mı? Emzirme danışmanlığıyla aşan çok varmış ama çocuk ağlarsa kararlılıkla sürdürebileceğimi sanmıyorum bu işin kolay bi yöntemini bilen var mı? Ağlarken bi köşede meme sağmak çok zor güzel kilo alımı var gelişimi iyi biraz kilo kaybederse bu sürede sorun olur mu çok dardayım 🥺🥺🥺

Merhabalar. Bebegi hem emzirerek hem mamayla besleyenler, mamayi nasil veriyorsunuz? Biberonla mi? Biberondan ictikce memeyi reddetmeye basladi. Kasik biberon veya siringa onerdiler ama yapamadik ikisini de. Kasik biberonla veya siringayla agzina veriyoruz yutmuyor oyle kaliyor agzinda. O yuzden aventin kucuk cam biberonunu kullaniyoruz. İste bu sefer de emmeyi birakiyor. Ne yapcam bilemedim
10 gün emziremedim biberon ile verdim tomme tippe antikolit olanını almıştım. Sağolsun buradan bir arkadaşın önermişti. Bu Ben 10 gün emmeyince memeyi almaz demiştim çok şükür aldı. Tabi benim sütüm az yetmiyor.

Arkadaşlar bana bi akıl verin. Her gün aynı saatlerde akşam 7 den 11 e kadar sebepsiz ağlıyor. Emzikle sakinleşiyor. Kucakta gezince de sakinleşiyor. Sonra emziği itiyor başlıyor tekrar ağlamaya. Uykusu var gözleri kapanıyor uykuya dalamıyor. Ortalığı birbirine katıyor emzirmeye çalışıyorum açtır diye mememi parçalayacak gibi ağlyarak emiyor. Sonra genzine kaçırıyor başlıyor ağlamaya memeyi itiyor. Bugün banyo yaptı uyuması lazımken çılgınlarca ağlıyor.Bu söylediklerim kolik belirtisi mi? Günün belli bi saatinde mi ağlama krizleri olur ?

Kızım çok zayıf geliyor bana. Doğduğundan bu yana 1 kilo alamadı. Sarılık geçirdi onun da etkisi oldu tabi ilk zamanlar. Her gün kusuyor. Tıka basa emziremiyorum. Azıcık emse bazen onu bile çıkarıyor.
Biraz kilo alsın diye mama aldım dün. Doktor gerek yok dedi. Eşim de istemiyor mama vermemi ama ben ısrarcıyım bu konuda.
Sizce günde kaç kere vermeliyim ? Emzirip arkasından veremem çünkü kusar biliyorum. Öğün olarak versem meme reddi yapar mı , kafamda deli sorular 😞

Kızlar meme reddi yaşayıp memeye tekrar döneniniz var mı? Emzirme danışmanlığıyla aşan çok varmış ama çocuk ağlarsa kararlılıkla sürdürebileceğimi sanmıyorum bu işin kolay bi yöntemini bilen var mı? Ağlarken bi köşede meme sağmak çok zor güzel kilo alımı var gelişimi iyi biraz kilo kaybederse bu sürede sorun olur mu çok dardayım 🥺🥺🥺
Ben meme reddi yasadim 1gun boyunca cebellestim memeyi almiyordu ..sonra acikmis olacak ki pes etti...sonra dr browns biberonu arkadas onermisti onu alip denedim rahat ettim bi daha meme reddi yasadim sayet

X