2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
benim doktorum sık çişi iyi besleniyor olsrak değerlendiriyor. Sık kaka kilo kaybı diyor. Bebek gerçekten beslenmese o kadar çişi nasıl yapcak. Sağlık ocağında hepatit aşısı yaptırdığımızda 3160 dı, 10 gün sonra 300 gr aldı 3460 oldu. Doktor çok iyi beslenmiş dedi ki o ara 9 gün de kaka yapmadı. Yaptığının ertesi günü gittik.
Benim ki günde 7-8 kaka rahat yapıyor çişte her bezde oluyor kilo alımı iyi 18 günde 1185 gr almıştı hoş saatte bir emzirmiştim çok zayıf diye ama neticede sık yapıyor kaka 🙈 Çok kaka yaptıgı için ben de o mantıkla doktorumuza sormuştum kilo kaybı oluyor mu diye hayır demişti.

Canım biz de alerjiğiz süt-süt ürünleri onun haricinde dana eti, fıstık, tahin, çikolata yiyemiyorum ☹️ Bizim de doğum kilosu 3300dü 3140 la hastaneden çıktık sonra 2990 a düştü saatte bir emzirdim gece gündüz 10 gün boyunca kilo alımı iyi olunca sonra 2 saatte bir emzirdim kilomuz iyi şuanda şükür 4600 olduk oyüzden gece 4 saat uyumasına müsaade ediyorum uyanıyor zaten acıkıyor gündüzleri çok uyumuyor kesfetmek gezinmek istiyor 1-1,5 saatte uyanıyor yavas yavas oturuyor işte düzen şu alerjiden de kurtuluruz inşallah hepimiz 🙏🏻 Sizin dinlenmeniz açısından iyi olmuş uyuması ama kilo az alıyor diyorsanız 3 saati geçirmeyin isterseniz🥰
siz iyi toparlamışsınız . maşallah . kaka sayısı başta nasıldı? bende sizin gibi cogu seyi yrmşyorum. mama da alerjik mamaya yeni gectik.

Benim ki günde 7-8 kaka rahat yapıyor çişte her bezde oluyor kilo alımı iyi 18 günde 1185 gr almıştı hoş saatte bir emzirmiştim çok zayıf diye ama neticede sık yapıyor kaka 🙈 Çok kaka yaptıgı için ben de o mantıkla doktorumuza sormuştum kilo kaybı oluyor mu diye hayır demişti.

çok iyi kilo almış acaba benim sütüm mü yetmiyor 😂 senin doktorun dediğine göre o zaman benimkisi kilo vermeliydi 9 gün kaka yapmamaya. Ya sen saatte 1 i nasıl ayarlıyorsun? Benimki abartmıyorum dün gece 3 te uyandı akşam 9 da uyudu ve o süre boyunca sadece memedeydi. Akşam yemeği yapmak için kalktım ortalığı yıktı, dolabı açmamla eşimin” ne yapıyorsan bırak gel “ demesi bir oldu. Yemek yapamadım. Dışardan söyledik ki yeneği yerken bile hep memede artık geberiyorum. Nasıl ayarlıyorsun 1 saati? Bıraksa 1 saat süt doluyor ama böyle boşken bile çekiyor.

kakayı az yapıyorsa kilo alıyordur. Çok kaka yapması iyi değil ki. Günde 1-2 kaka en iyisi, yoksa kilo almaz yediği çıkarsa. Benim kızım 2220 doğdu, 2040 a düştü. 40 günlükken gittik 3460 olmuş. Kilo aldı toparladı bayağı seninki yine iyi. Kaka azsa iyidir benimki de günde 1-2 yapıyor artık. Başlarda sarılığı da vardı günde 7-8 yapıyordu ama normali o değil.
Ayy bende hep internetten araştırdigim için kakayi fazla yapınca çişli bez sayısı 6-7olunca kilo alımı yeterlidir diye okuyordum öyle sanıyordum.
Çişli bezi bilemem de benimkinin kaka sayısı düşünce kilo alımı arttı.1 haftada 400 kusur g almış.Bezi olmadı 2 numaraya geçtik.

Ayy bende hep internetten araştırdigim için kakayi fazla yapınca çişli bez sayısı 6-7olunca kilo alımı yeterlidir diye okuyordum öyle sanıyordum.
Çişli bezi bilemem de benimkinin kaka sayısı düşünce kilo alımı arttı.1 haftada 400 kusur g almış.Bezi olmadı 2 numaraya geçtik.

Bizim de kaka azalınca kilo artmaya başladı. Ne güzel 2 ye geçmişsin, benimki 1 i yeni dolduruyor 🥰 sağlığı yerinde olsun yeterli beslensin de az kilo almış çok almış önemli değil. Ben 51 le hamile kaldım doğuma 50 ile girdim (çok kilo vermiştim) şu an 47 kiloyum. Boyum da 1.68. Ben kilolu değilim ki kızım da kilolu olsun. Bana çektiyse böyle topalak bir şey beklemiyorum.

Hepatit ilk ay aşısı için kendiniz mi götürdünüz çağırmalarını mı beklediniz? Birinci ayda başka hangi aşı yapılıyor? Aşıları takip iin uygulama gibi bir şey var mı?

Kızlar hani bu 3mzirme zayıflatıyordu. Zayıflamak yerine kilo almışım var mı benim gibi olan
Ben de çok fazla kilo verdim. Yemek yiyemiyorum doğru düzgün. Çocuk için zorla birkaç lokma. Sürekli kahve meyve vs. Genelde çorba içiyorum.
Bu kadar hızlı kilo vermek istemiyordum.
Doktora sordum. Demek ki çok emziriyosun dedi ama sütüm de az. Ben bi alaka göremedim.

gece 4 saat uzun bi süre degil mi ?
biz dün uyıyakalmışız mesela cok üzüldüm birde aşı olmuştu.
benim ki de sürekli emmek istiyo . gögüslerimi boşaltıyo. şöyle ara verip 4 saat uyuyıp dinlensem adam akıllı dolar belki.
ztn artık sütüm nasıl var mı emiyor mu diye bakmıyorum.
bir gün şehir dışına cıktık o gün cok emziremedim. dönüş yolunda gögüslerim taş gibiydi.
sonra dedim demek ki boş cekmiyo emiyo.
Bizim doktorumuz da 1 aylıkken gittiğimizde geceleri uyuyorsa bırak 4 5 saat uyusun sen de uyu uykunu al hem süt biriksin dedi ama geceleri max 3 saat olunca emziriyorum şimdi 46 günlük olduk daha yeni yeni bazen 4 saat oluyor

Ben de çok fazla kilo verdim. Yemek yiyemiyorum doğru düzgün. Çocuk için zorla birkaç lokma. Sürekli kahve meyve vs. Genelde çorba içiyorum.
Bu kadar hızlı kilo vermek istemiyordum.
Doktora sordum. Demek ki çok emziriyosun dedi ama sütüm de az. Ben bi alaka göremedim.
Aynı durumdayız ama ben kahve içmeye de korkuyorum bebek de uyuyamaz diye günde 1 tane türk kahvesi içmeye korkar oldum siz ne kadar tüketiyosunuz? Hamilelikte hiç kahve içmedimm ama artık canım istiyor

Arkadaslar merhaba...bebegim uykusunda kabus goruyor gibi agliyor bi kac saniye dudak bukuyo sonra pispislayinca susuyor yani sanki korkuyor gibi oluyor arada..sizin de oyle mi?veya ne yqpmam lazim bilmiyorum...ilk bebegim basta bir buyugum de yok hani muska felan mi yaptirmaliyim🙄
Benim bebeğim de aynısını yapıyor ama ben gaz sancısına bağlıyorum. Bir iki defa dikkat ettim gazını çıkarıp kaldığı yerden uyumaya devam ediyor. Zaten uyurken bağırıp ağlıyor ve geçiyor 30 sn kadar. Korkudan olduğunu sanmıyorum korkunca genelde elleri ayakları aniden irkiliyor.

Her saat emzirince kusmuyor mu dün ilk defa sütüm boldu memede beklemesin emsin diye hep ben teklif ettim kızıma istemesini beklemedim ama kustu seninki kusmuyor bu kadar emzirmeye

çok iyi kilo almış acaba benim sütüm mü yetmiyor 😂 senin doktorun dediğine göre o zaman benimkisi kilo vermeliydi 9 gün kaka yapmamaya. Ya sen saatte 1 i nasıl ayarlıyorsun? Benimki abartmıyorum dün gece 3 te uyandı akşam 9 da uyudu ve o süre boyunca sadece memedeydi. Akşam yemeği yapmak için kalktım ortalığı yıktı, dolabı açmamla eşimin” ne yapıyorsan bırak gel “ demesi bir oldu. Yemek yapamadım. Dışardan söyledik ki yeneği yerken bile hep memede artık geberiyorum. Nasıl ayarlıyorsun 1 saati? Bıraksa 1 saat süt doluyor ama böyle boşken bile çekiyor.
Az uyuduğu için de az kilo alıyordur uyku da büyüme de etkili diyor bizim doktor.

Hepatit ilk ay aşısı için kendiniz mi götürdünüz çağırmalarını mı beklediniz? Birinci ayda başka hangi aşı yapılıyor? Aşıları takip iin uygulama gibi bir şey var mı?
Topuk kanı için gittiğimizde gün verdiler tam 1 aylık olduğu güne. O gün de arayıp hatırlattılar. İlk ay başka aşı yapılmadı.

Slm kizlar oyun halımız pazartesi akşam geldi dün kullandik. Deneyip yazarım demistim. Yani herçocuk farklıdır. Benim arkadasimin bebegi (kolik) cok iyi gelnis. Saatlerde oynuyormuş. Benim kızı içine koyduk ilk 5 dakika çok iyiydi. Ohhhh dedim sonunda rahat edicem. 5 dakikadan sonra ayaklariyla piyonayi keşfetti. 10 dakikadan sonra bıktı ve aglamaya başladi. Yinede 1 günde 3 sefer 10 dakika durmasi bile bana nimet gibi geldi. bu sabahta koydum eliyle oyuncaklara vurdu 5.dakikada piyanoyu tekleledi 6.dakikada almayınca (belki susup devam eder diye denedim 😦) hırsından piyonayi ayaklariyla kırmaya çalışti. Yani cokta mucizeler beklememek lazım. Gerci her çocuk ayni değil. Benim oglumda 1 oyuncakla 10 dakika oynar ,bıkar ,fırlatıp atardi. O yüzden sürekli lego aldik.sadece legolardan bıkmıyordu. Galiba kızda abisine benziyor koli koli lego almak lazim 😂. Benim hayaller yürütece kaldı.

Kızlar merhaba takviye amaçlı hangi marka mamayı kullanıyorsunuz ? Biz hipp 1 kullanıyoruz ancak diğer mamalara bakınca fiyatı baya yüksek 350gramı 90-95 tl... önerebileceğiniz memnun kaldığınız gaz yapmayan ve içeriği temiz başka bir marka var mı ?

Arkadaslar merhaba...bebegim uykusunda kabus goruyor gibi agliyor bi kac saniye dudak bukuyo sonra pispislayinca susuyor yani sanki korkuyor gibi oluyor arada..sizin de oyle mi?veya ne yqpmam lazim bilmiyorum...ilk bebegim basta bir buyugum de yok hani muska felan mi yaptirmaliyim🙄
Gaz sancısıdır ya da kaka bastırıyodur canım bizimki de aynısını yapıyo sonra bakıyorum ya gürültülü ya da sessiz bir pırt geliyor arkasından😂

Kızlar merhaba takviye amaçlı hangi marka mamayı kullanıyorsunuz ? Biz hipp 1 kullanıyoruz ancak diğer mamalara bakınca fiyatı baya yüksek 350gramı 90-95 tl... önerebileceğiniz memnun kaldığınız gaz yapmayan ve içeriği temiz başka bir marka var mı ?
Biz de yeni hipp kullanmaya başladık ama onu almasak sma alıcaktık fiyatları arasıda da dağlar kadar fark yok sanırım, günde kaç defa mama kullanıyorsunuz?

X