2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Emziriyorsanız eğer rezene içebilirsiniz sütten etki ediyor. Uyku konusunda işime yaramıştı.
Sütüm etki edecek kadar cok değil malesef, mama yiyoruz☹️ Teşekkürler yine de aklımda olsjn🌸
Kızlar göbeginizdeki çizgi geçti mi? Benim hala aynı duruyor.
Ben banyoya girdikçe keseliyorum o bölgeyi belli belirsiz kaldı.

Benim de ağrı oluyor bazen o sertlikle ben de sağıyorum emzirme arkasına geçiyor

Bir akşam sadece sol memeden 90cc çıkarmıştım ertesi gün nereye gitti anlamadım o süt bir sabah ikisi birden 60cc zor çıktı başka gün ikisini emzirip sağdım toplam 90 CC çıkmıştı bir artıyor 3 azalıyor
Sen benden iyisin bacı valla ne yesem süt artmıyor miller 200 cc şerden bahsediyo bana hayal gibi geliyo

Canım mommys bliss merak etme kaka da yaptıracak daha yeni başladın sen düzenli kullan göreceksin zaten esas kaka yaptırarak gaz yaptırıyor o ilaç faydasını yüzde yüz göreceksin. Uyanıyor benimki koca adam gibi gaz çıkarıyor bacağını bisiklet sürüyor gibi ileri geri ittiriyorum rahat 6-7 uzun gaz yapıyor.
Benimkinin de sorunu uykuya dalamama dünyayı keşfetmeye dalıyor gezdir diyo kucakta sırayla alıp gezdiriyoruz görme isteğinden uyku saati kaçınca ortalığı yıkıyor. Ve her gün aynı saatlerde oluyor bu durum. Huzursuz yani çocuk aynı saatlerde. Uyku için hiçbi şey kullanmıyorum şimdilik zaten gaz için kullanıyoruz ya ekstra daha vermeyim diyorum şimdilik ite kaka geçiyor günler. Bir de ben belki hala çocuğu anlayamıyorum açlık mı gaz mı uykusuzluk mu yanlış mı anlıyorum diyorum 😔
Emzırdıkten sonra mama dene üstne mama içerse doymuyor demekki.. bıde bebegi rahatltan müzikler var hatta app var babysleep adı hep ac dene hangısı severse,,, benım krızı tutunca odsyi karanlik yapiyorum bıraz ayagımda hızlı hızlı sallıyorum sakınlesıyor,,, illa bırsey hosuna gider hep dene ne aklina geliyorsa,, mesels ben dün kriz aninda zipliyarak komik komik sesler cikardim bakiyor saskin saskin bu kadin ne yapiyor der gibi.. ama sustu en azindan😌

Annelerim hepinizin tavsiyesine ihtiyacım var. Kızım daha 3 günlük sarilik tehlikesi var diye mama verdik ama normalde ilk gün emiyordu ama mama verince biranda bıraktı göğsümu napacagimi sasirdim lütfen yardım edin

Annelerim hepinizin tavsiyesine ihtiyacım var. Kızım daha 3 günlük sarilik tehlikesi var diye mama verdik ama normalde ilk gün emiyordu ama mama verince biranda bıraktı göğsümu napacagimi sasirdim lütfen yardım edin

ben de sarılıktan dolayı mama destekli emzirdim. Emziriyordum 15 dk bi göğüs 15 dk diğer göğüs ve şırıngayla mama. 1 hafta sonra burun aspiratörüyle vermeye başladım mamayı altı tombik olan aspiratörlerden. Ondan sonra biberona geçtim. 10 gündür sadece emziriyorum. Bebek iyice acıkınca memene daya. Ağlasın bayağı. Önce kendi memene alıştır.

Siz vermeye devam edin bence..
Benim ki hep mamayla beslendi şuan yaklaşık 40 günlük 1haftadir emmeye başladı.Biberondan sonra meme reddide olmadı şükür seninki daha çok minik pes etme ☺️

Kızlar aranızda adet olan var mı🙄
Çamaşırımda lekelenmeler başladı regl öncesi gibi ve kasıklarım karnım ağrıyor regl olucak sanırım.
Perşembe 40imiz çıkıyor.

Annelerim hepinizin tavsiyesine ihtiyacım var. Kızım daha 3 günlük sarilik tehlikesi var diye mama verdik ama normalde ilk gün emiyordu ama mama verince biranda bıraktı göğsümu napacagimi
B B-s-k-12 emzik ve biberon kullanımı meme reddi yapar. Mamayı enjektör, kaşık ya da kaşık biberonla verebilirsiniz. Parmak emme diye aratın onu deneyebilirsiniz. Bu sayfayı takip edin aradığınız tüm soruların cevabı var. Dm den yazarsanız yardımcı olurlar

Kızlar bizim topikte emzirme danışmanı Şeyma hanımı önermişti bir arkadaş hala burada mı acaba nasıl bir yol izlemişler sonuç nolmuş merak ettim de
Bendim o canım hiç memeyi tutmayan bebegime ilk silikon ucla tutturduk o da bi kaç gün. Biberonu biraktirmamiza direndi bi süre sonra memeyi tutmaya başladı. Suan tutuyor çok şükür ama emme gücü zayıf olduğu için tam kendini memede doyuramadigindan günde bir iki kere sağdığım sütle destekliyorum. Ne zaman tam anlamıyla güçlenecek merak ediyorum artık🤷‍♀️ Şeyma hanıma ihtiyacım olduğunda ulaşıyorum şuan sadece sık görüşmeleri bıraktık. Emzirme olayı doğumdan bile zor bir sürermiş ve desteksiz çok zormuş gerçekten bilsem bu kadar zorlanacagimi hamileligimden itibaren destek almaya başlardım 😊

Gece huzursuz olduğunda Spotify’dan white noise listesini açıyorum linkini de paylaşıyorum deneyin. Bir de kolik listesi var o da işe yarıyor. Muhakkak deneyin bebeği baya sakinleştiriyor uyumasına yardım ediyor.

1. White Noise

2.

kendinizi sıcak tutun, bir gün dikkat etmedim hem kendim hem benek hasta gibi olduk. Ter içinde kalsam bile çorap sabahlık olmadan gün geçirmiyorum gece de battaniye örtüyorum artık. Üşüttüğüm an gaz daha da artıyor gece gündüz şaşıyor bir de su içmeyi azaltmamak lazım. Tabaklarınıza muhakkak kimyon dökün. Rezene çayını gece için. Benim deneyimlerim bunlar oldu. Aklıma geldikçe yazarım.

Kızlar ben de deneyimlerimi yazmak istedimm...
Her gün bi tatlı kaşığı tahin
Sabahları omletime ya da domates doğrayıp üzerine bir yemek kaşığı yulaf+1 çay kaşığı çörek otu
Bol su tüketimi
Günde 2-3 bütün ceviz+kuru üzüm
Sabah+gece rezene çayı(çay demlenirken 1 çay kaşığı toz kimyonda ilave ediyorum. Kimyonu kaynatmıyorum)

Emzırdıkten sonra mama dene üstne mama içerse doymuyor demekki.. bıde bebegi rahatltan müzikler var hatta app var babysleep adı hep ac dene hangısı severse,,, benım krızı tutunca odsyi karanlik yapiyorum bıraz ayagımda hızlı hızlı sallıyorum sakınlesıyor,,, illa bırsey hosuna gider hep dene ne aklina geliyorsa,, mesels ben dün kriz aninda zipliyarak komik komik sesler cikardim bakiyor saskin saskin bu kadin ne yapiyor der gibi.. ama sustu en azindan😌
Canım memede süt varken ağzından döküp ittiriyor derdi o an mama değil bence ama memelerim yumuşakken kalkıp teklif ediyorum çünkü meme tıngır mıngır oluyor çocuk yutkunmuyor ama o zaman bile artık istemiyor ağzını kapıyor artık. Günde 1 öğünü meme vermeden mama o da biraz uyuyayım diye işte…
Pişpiş sesini seviyor beyaz gürültü falan sanki daha da bağırtıyor 😂
Hızlı sallama bak Allah korusun sarsılmış bebek sendromu diye bi şey var 🙌🏻
Şaşırtmayı ben de deneyeyim 😂

Sütüm etki edecek kadar cok değil malesef, mama yiyoruz☹️ Teşekkürler yine de aklımda olsjn🌸

Ben banyoya girdikçe keseliyorum o bölgeyi belli belirsiz kaldı.
Hiç üzülmeyin ilk
3 ay bende mama verdim stres en önemli faktör sütte.1 çay kaşığı mamasına koyabilirsiniz.

Arkadaşlar alıntı yapamadım ama bahsettiğiniz oyun halısından aldım ben 10 gün kadar oldu. Fiyatına göre gayet kaliteli renkleri çok canlı, piyanonun sesi vs çok iyi çok beğendik biz . Ama şuanda çok ilgisini çekmiyo tahminimce 2 aylık olunca çok işimize yarıycak

Merhaba herkese biz bugün covid ilk doz aşımızı olduk. Bebeğim 3 günlük bir kala yapma ma süreci geçirdi fitil vermiştim anında geldi. Ondan sonra ki 4. Günümüz gala kakasını yapmadı. Doktorun dediği 10 güne kadar yapmasa sakıncası yok dedi. Ben okadar beklemek istemiyorum huzırsuz oluyorum. En uzun kaç güne kadar beklediniz?

Merhaba herkese biz bugün covid ilk doz aşımızı olduk. Bebeğim 3 günlük bir kala yapma ma süreci geçirdi fitil vermiştim anında geldi. Ondan sonra ki 4. Günümüz gala kakasını yapmadı. Doktorun dediği 10 güne kadar yapmasa sakıncası yok dedi. Ben okadar beklemek istemiyorum huzırsuz oluyorum. En uzun kaç güne kadar beklediniz?
Aşı sonrası emzirmekte sakınca var mıymış? Ben de 40 çıkınca ilk aşımı olacağım. Bu arada biontech mi oldunuz?

X