2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba...artik cok aktif sekilde katilamiyorum....malum tim gunumu bebek aliyor ve ben mi alistirdim bilmiyorum gece nereedeyse hic yatmiyor ve ben tum gun zombi gibiyim ne yapacam biliuorum..gunde 1.5-2saat yaysam sansliyim...sizin de oyle mi veya nasil bebegimin uykusunu geceye cekebilirim..bir de surekli meme istiyor.normal.mi...yani memesiz durmuyor sutum de var anlamiyom nereye gidiyo bu ictikleri🙄

Canim kanguru bizim bebislere erken bence. Özel aparatli olanlar varmis ama ben güvenmiyorum. Beline yığılma oluyor illaki. Oyüzden ben 5 aydan önce kullanmayı düşünmüyorum.
Doktorların bazılarıda kullanabılırsınız dıyo 🙁bızımkı hep gezmek istiıyor oturunca aglıyor bende kangurumu alsam dıyorum

Henüz yardim almadım ama 6.ayda almayı düşünüyorum. Açıkçası ben hiçbir şey yapmadım. Bebeklerimin ikisi de kolik akşam 6da atak başlıyor 22.30 gibi bitiyor. Yorulup uyuyorlar sabaha kadar sadece bir kez uyanıyorlar. Bence tamamen çılgınlar gibi bağırmaktan böyleler
Benımde kolık saat beste baslıyor sekız gıbı bıtıyor sonra uc dort saat uyuyor sen cok sanslıymıssın ne guzel baya uzun uyuyorlar :)

Umutumut82 Umutumut82 Nosking Nosking kızlar sizin bebekler 2aylik olmuş bile 🥰
Ayın 6sinda benimkide 1aylik olacak.
2aylik olunca nasıl oluyorlar yani bir değişiklik var mı hareketleri,uyku düzeni,beslenmesi fln.
Bizimki şimdiden elimizi takip ediyoer nereye götürürsek oraya bakıyor bakışları birazdaha anlamlı gibi:)
Ama bir an önce gülümsemesini, değişik sesler çıkarmasıni bekliyoruz.😍

Canım benim kızım 36+0 da doğdu . Kilo boy sıkıntımız yoktu. 2.aya gelince çocuğun vücudu toparlandı kucakta daha derli toplu duruyor. Bakışları gülüşleri daha anlamlı. Arada değisik sesler çıkarıyor(mamasını geç verince kavga ediyor resmen) . 2 gündür evin icinde abisini takip edip gülüyor. Dünde baktim tv ye gözı takılmıs izliyordu hemen çevirdim izlemesin diye. onun dışında gaz sıkıntısı tam gaz devam. 😦

Reglinin 27.günü çatlayan yumurtamdan oldu kızım. Normal zamandada 30 günde bir regli oluyorken 22.günler testim pik olurdu. döngü değişebiliyor oyüzden reglinin 14.gününde yumurtlanir demek yanlis oluyor. Kadinlarin bir çoğunda pko var. Mesela arkadasim 33.günde yumurtlayip gebe kaldı. Döngüsü sabit degildi. Internette 14.15.günler yumurtlanir dedigi icin yumurtlamayi kaçıriyormus. Sonra doktor takibinde ortaya cikti. Bende ilk yıl iliskide 14 15.günlerde yogunlasiyordum megerki 22.23.günlerde yumurtluyormusum . 😂
Evet o olur, benim regl doğum 35 gün mesela, 20 ya da 21. Gün yumurtalarım ama adetten 14-15 gün önce yumurtlarim hep.

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum
15 kilo almıştım 10 kilo gitti 5 kilo gitmiyor hatta 11 kilo vermiştim de 1 kilosunu geri almışım. 10 kilo daha versem süper olacak da vermek yerine alıyorum artık.

Bebeğinde sarılık olmayan anneler bebekleriniz kaç saat uyuyor gün içinde? Kendisi mi uyanıyor siz mi uyandırıyorsunuz? Bizim sarılık vardı hep uyurdu şimdi normal olması gereken nedir kestiremiyorum!
Benimki ilk hafta cok uyudu emmeye bile zor uyandiriordm simdi gun icinde 4 saat ayik duruyor yinede cok uyuyor annem normal diyor ama bende bilemedim

Kizlar çapaklanma hepimizin ortak derdi galiba benim kiziminda 1 gun iyise diger gun çapaklanma oluyor yavrum gozunu açamiyor süt sağıyorum gozune en azindan içinde kileri dişara atiyor doktora termin yapmayi dusunuyorum

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum

Ben ortalama 10kg aldim 17kg verdim. Kilolu hamile kalmistim. 3 gündür emzirmeme uygun diyet ve yürüyüşe başladım 10kg daha vermem lazim

Arkadaslar merhaba...artik cok aktif sekilde katilamiyorum....malum tim gunumu bebek aliyor ve ben mi alistirdim bilmiyorum gece nereedeyse hic yatmiyor ve ben tum gun zombi gibiyim ne yapacam biliuorum..gunde 1.5-2saat yaysam sansliyim...sizin de oyle mi veya nasil bebegimin uykusunu geceye cekebilirim..bir de surekli meme istiyor.normal.mi...yani memesiz durmuyor sutum de var anlamiyom nereye gidiyo bu ictikleri🙄

Canim her emdiginde sütün doyurmuyorsa sık beslenmek ister. Süt sagma makinasiyla ölcebilirsin . Uykuya gelince çogumuz aynıyız. Benim kız gece gündüzu ogrendi. Gündüz uykusu olsada balkona güneşe çıkardım. Uyandiginda uyumasin diye oyaladim. birde ben çik konuşuyorum kızımla sürekli birşeyler anlatiyorum .Bebek arabasinı camin önüne koydum gündüzü anlasın diye.gecede yattigi odanin ışıkları tam kapatiyordum. Birde her akşam hava kararinca yıkayıp doyurup yatirdim.simdi banyo yapinca emip küt uyuyor.

Kızlar günaydın. 10 günlüğüz bebeği ıkınan var mı? Gaz ya da kakası geldiğinde çook ıkınıyor. Kıpkırmızı oluyor yavrum. Gazını kakasını zor çıkartıyor gaz damlası da kullanıyoruz

Ben de içtim ama bilmiyorum neden böyle oldu kronik migren hastasıyım o yüzden mi şiddetli hissediyor m bilmiyorum inan ayağa kalktığım an çok siddetli ağrım oluyor keşke geçse sürekli devam eder diye korkuyorum

Mrb canım gecmis olsun. Dogum yapali kaç gün oldu. Dogum sirasinda omiriliğe igne girişi yapildigindan o bölgeden hafif bos sıvısı (beyin omirilik sıvısi) akabiliyor oyüzden dogum sonrasi biraz agri oluyor. Çoğunlukla dogumdan sonra sırtustü yatinca o delik kapaniyor . Ama bazi durumlarda sızinti devam edebiliyormuş . Bizim komşumuzun dogum sonrasi ayaga kalktiginda siddetlenen baş ağrisi nedeniyle müdahale yapilmisti. Benimde 2 sene önce ayağa kalktigimda siddetli başağrım oluyordu meğerki sezeryan yerimden sızınti varmis 2 sefer yama yapildi. Genelde sırt üstü yatınca delik birkac günde kapaniyor. Sen eger yardim edenin varsa yastıksız sırt üstü birkac gün kalkmadan yat .bebegi emzirmek icin yataga alip emzir .wc dısında kalkma ve wc de ıkınma. Birde çay kahve ve kola içiriyorlar hastanede. Ayrica en az 3 3 litre su icmelisinki sıvi tamamlansın.Tedavide kullanilan ilaçların içeriği bile kafein. Eger dogum yapalı çok oldu ve hala gecmiyorsa muhakkak nöroloji doktoruna görünki ilerlemesin. benim ağrılarim çok oluyordu. Ayaga kalkinca ağriyor yatinca geciyordu. Rabbim şifa versin.

Kızlar günaydın. 10 günlüğüz bebeği ıkınan var mı? Gaz ya da kakası geldiğinde çook ıkınıyor. Kıpkırmızı oluyor yavrum. Gazını kakasını zor çıkartıyor gaz damlası da kullanıyoruz

Çogumuz ayni şeyi yasiyoruz canım. Bağirsaklar yeni düzene alişıyor cok normal. Sen sırtını popo üstünü ve karnını ovala çok iyi geliyor. eger kakasi katıysa kabız olmustur. ozaman sabah yarim çay kaşığı aksam yarim çay kaşığı saf zeytin yağı ver. ateş olçerin ucuyla popo deliginin etrafini hafifçe gezdirip uyarincada ıkınma içgüdüsü oluyor. Eğer ıkınıyor ama kakası cıvıksa ozaman demekki çıkartamadığı gaz nedeniyle kakasınıda yapamiyor. ozamanda masaj yapmak gerekiyor. Benim kızın kakasi normal ama ıkınıp kızarıyor o yüzden masaj yapiyorum alttan gazi çıkınca kakasida boşalıyor.
Birde beslendikten sonra ilk gazi çikinca masaji bırakma çünkü içerde gaz kalabiliyor. Mesela benim kız beslenme sinrasi 2 3 kez gaz çıkarıyor.

X