2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu sıcakta bebeklerinizi tam olarak uyurken ve uyanıkken nasıl giydiriyorsunuz?
Klima veya pencere aciyor musunuz?
Annemle bu konuda anlaşamıyoruz beni bi aydınlatın ne olur
Bizde doğduğundan beri günün birçok saatinde klima açık gece gündüz 26 derecede tutuyoruz dr öyle söylemişti. Gündüz ince penye uzun kollu patikli tulum ve müslin battaniyeyle duruyor gece de uzun kollu daha kalın bir patikli tulum içine bi kat çorap ve penye battaniye ile duruyor.klima direk gelmeyecekse doktorlar da bir sakınca görmüyor biz 1 aydır böyleyiz ne isilik ne üşütme bir problem yaşamadık.

Canım ovulasyon testi lh hormonunu gösterir, lh hormonu da adetten 14-15 gün önce pik yapar, eğer adetliyken pik yaparsa zaten gebelik gerçekleşmez çünkü rahim duvarı son döngüye incelemeye başlar, adetten 14-15 gün sonra yumurtlar demek yanlış olur ama tıbben adetten 14-15 gün önce yumurtanır, yani adet dongun 45 gün sürüyorsa adetten sonra 30. Gün yumurtaların adeti de 45. Gün olursun, rahim duvar kalınlığı en uygun zaman o olur, bundan sonra yumurtlama gerçekleşse bile örneğin adete 1 hafta kala, yumurta rahme yerleşmeden adet olmuş olursun rahim duvarı dökülür, gebelik gerçekleşmez, gebelik olabilmesi için lh hormonunun adetten önce 14-15. Gün pik yapması gerekir, diğer türlüsü ciddi bir rahatsızlıktır, döngü bozulmuştur ve gebelik hiçbir türlü oluşmaz.

Reglinin 27.günü çatlayan yumurtamdan oldu kızım. Normal zamandada 30 günde bir regli oluyorken 22.günler testim pik olurdu. döngü değişebiliyor oyüzden reglinin 14.gününde yumurtlanir demek yanlis oluyor. Kadinlarin bir çoğunda pko var. Mesela arkadasim 33.günde yumurtlayip gebe kaldı. Döngüsü sabit degildi. Internette 14.15.günler yumurtlanir dedigi icin yumurtlamayi kaçıriyormus. Sonra doktor takibinde ortaya cikti. Bende ilk yıl iliskide 14 15.günlerde yogunlasiyordum megerki 22.23.günlerde yumurtluyormusum . 😂

Bebeğinde sarılık olmayan anneler bebekleriniz kaç saat uyuyor gün içinde? Kendisi mi uyanıyor siz mi uyandırıyorsunuz? Bizim sarılık vardı hep uyurdu şimdi normal olması gereken nedir kestiremiyorum!
Bizde sarılık hiç olmadı gündüzleri 2-3 saatte bir uyanmazsa ben uyandırıyorum. Geceleri de aynı düzende gidiyordum ama kendimde çok uykusuz kalıyodum 3 gün önce doktorumuz gece mesela 11 gibi son emzirmeni yaptıysan bırak 5 6 saat uyusun eğer uyuyabiliyorsa dedi. Şekeri düşcek vs diye korkma beslemeni iyi yap uykunuzu alın sen mutlu ol ki bebek de mutlu olsun dedi. Tabi ben max 3bucuk 4 saat uyandırmıyorum. 6 saat bana çok uzun geldi, Bugünlerde böyle devam ediyoruz canım

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum

Kızlar bu sıcakta bebeklerinizi tam olarak uyurken ve uyanıkken nasıl giydiriyorsunuz?
Klima veya pencere aciyor musunuz?
Annemle bu konuda anlaşamıyoruz beni bi aydınlatın ne olur

Canim hava bugünlerde çok sıcak oyüzden yarim kollu zıbın altina patikli pijama giydiriyorum. Gece uyandiginda yelek giydirip aliyorum yada kumdağa sarıp alıyorum çünkü vücudu çok sıcak oluyor üşütmesin diye. bazende sabaha karşi çok sıcaksa üst pijamasinida giydiriyorum. Penceremiz yarim açık sabaha karsi kapatiyorum.

Burnundan kusunca ne yapıyorsun dün bi kez oldu kaskatı kesildi ters çevirdim nefes alamadı babasına verdim nasıl düzeldi bilmiyorum ben panik yaptım evde tekken olursa ya da uyurken olursa diye psikolojik bozuldu 😢
Canım o öyle denk gelmistir benimki 2-3 sefer burnundan kustu bir tanesinde bayağı tazyikli bir şekilde kustu hemde 🤦🏻‍♀️ama kötü bir durum olmadı şükür.
Uyurken genellikle yan yatiriyorum zaten sese çok duyarliyim ufak bir kipraşmasinda hemen bakıyorum şuana kadar kötü bir durum olmadı olmazsa inşallah..
Sende panik olma sakın yatarken tekrar kusarsa yan çevir hemen başını yükselterek.

Kızlar selamlar 🖖 bebeğim bugün 16 günlük. Bende emzirerek besliyorum sütüm yetiyor mu yetmıyor mu bilmiyorum hiç sağmadım ama doğduktan sonraki hafta kontrole gittiğimizde doktor dogum kilosunun üstüne cıkmış sütün yetiyor mama verme demişti. Mochi nin manuel sağma makinesi var onunla sağmayı denedim beceremedim. Sizce elektrikli sağma makinesi alıp kontrol etsem mi ne kadar sütüm cıktığını. Yani bebeğin doyup doymadığını nasıl anlayacam? Bir de çok kaka yapıyor her emzirme sonrası kaka yapıyor kakası da kokuyor gaz cıkarıyor
Doymayan bebek ağlar uyumaz canım. Pompanın sağdığı süt de gerçek süt miktarı değil bebekler çok daha fazlasını emiyor.

Umutumut82 Umutumut82 Nosking Nosking kızlar sizin bebekler 2aylik olmuş bile 🥰
Ayın 6sinda benimkide 1aylik olacak.
2aylik olunca nasıl oluyorlar yani bir değişiklik var mı hareketleri,uyku düzeni,beslenmesi fln.
Bizimki şimdiden elimizi takip ediyoer nereye götürürsek oraya bakıyor bakışları birazdaha anlamlı gibi:)
Ama bir an önce gülümsemesini, değişik sesler çıkarmasıni bekliyoruz.😍

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum
Ben 63 ile hamile kaldım 80 ile doğuma gittim bazen 71.5 bazen 73 çıkıyorum arada gidip geliyor kilom ama süt yapsın diye sürekli beslenme halindeyim sanırım ondan takıldım ben

Umutumut82 Umutumut82 Nosking Nosking kızlar sizin bebekler 2aylik olmuş bile 🥰
Ayın 6sinda benimkide 1aylik olacak.
2aylik olunca nasıl oluyorlar yani bir değişiklik var mı hareketleri,uyku düzeni,beslenmesi fln.
Bizimki şimdiden elimizi takip ediyoer nereye götürürsek oraya bakıyor bakışları birazdaha anlamlı gibi:)
Ama bir an önce gülümsemesini, değişik sesler çıkarmasıni bekliyoruz.😍
Benimkiler 2 aylık ama düzeltilmiş tarihe göre 1 aylıklar canım. 6 hafta erken doğdukları için bu dediklerini 15 gündür yapmaya başladılar gelişimleri hep dogmaları gereken tarihe göre ilerliyor. Sadece kolik olması gereken zamandan önce başladı zaten iyi bir sey olsa başlamaz 🤣
Uyku düzenimiz de oluştu çok şükür 11 gibi yatıp gece 4te kalkıyorlar sonra sabah 8de tamamen uyanıyorlar.

Benimkiler 2 aylık ama düzeltilmiş tarihe göre 1 aylıklar canım. 6 hafta erken doğdukları için bu dediklerini 15 gündür yapmaya başladılar gelişimleri hep dogmaları gereken tarihe göre ilerliyor. Sadece kolik olması gereken zamandan önce başladı zaten iyi bir sey olsa başlamaz 🤣
Uyku düzenimiz de oluştu çok şükür 11 gibi yatıp gece 4te kalkıyorlar sonra sabah 8de tamamen uyanıyorlar.
Nasıl oluşturdunuz o düzeni ? Uyku koçu yardımı falan mı aldınız?

Ben 10 kilo almıştım doğumdan 1 hafta sonra hepsi gitti ama şimdi doğumdan önceki kilomunda altına düştüm bende hızlı kilo vermekten muzdaribim arada başım falan dönüyor :/

Nasıl oluşturdunuz o düzeni ? Uyku koçu yardımı falan mı aldınız?
Henüz yardim almadım ama 6.ayda almayı düşünüyorum. Açıkçası ben hiçbir şey yapmadım. Bebeklerimin ikisi de kolik akşam 6da atak başlıyor 22.30 gibi bitiyor. Yorulup uyuyorlar sabaha kadar sadece bir kez uyanıyorlar. Bence tamamen çılgınlar gibi bağırmaktan böyleler

Henüz yardim almadım ama 6.ayda almayı düşünüyorum. Açıkçası ben hiçbir şey yapmadım. Bebeklerimin ikisi de kolik akşam 6da atak başlıyor 22.30 gibi bitiyor. Yorulup uyuyorlar sabaha kadar sadece bir kez uyanıyorlar. Bence tamamen çılgınlar gibi bağırmaktan böyleler
Anladım umarım bir an önce geçer gaz sorunları 🙏

X