2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim cok gecmis olsun. Bol bol yürü bol su iç.yürürken hafif hafif dizlerini kaldırarak yürü. Hatta ben su isıtıcida kaynatıp icmistim. Tuvaletin gelmesede wc ye git bir süre otur. karnına masajda yapabilirsin.Tez vakitte agrilarin uçup gitsin inşallah.
Amiiiin inşallah yapacağım dediklerinizi 🥰🌸

Bebeğinde sarılık olmayan anneler bebekleriniz kaç saat uyuyor gün içinde? Kendisi mi uyanıyor siz mi uyandırıyorsunuz? Bizim sarılık vardı hep uyurdu şimdi normal olması gereken nedir kestiremiyorum!

Doğumdan üç gün sonra sarılık için hastanede kaldıktan sonra eve zor döndüm, kendimi salondaki kanepeye attım, atış o atış canım, ondan sonra lavaboya taşıdılar beni, yürüyemez oldum. Doktora gidemedim, eve doktor, hemşire çağırdık, serumlar, ağrı kesiciler derken, anca geçen salı doktora gidebildim, o da mr ı cuma günü istedi, o yüzden henüz doktor mr sonucunu görmedi. Ben asansörsüz bir apartmanda 3. katta oturuyorum. O merdivenleri inemeyeceğim için doktora gitmek için ağrı kesicilerle bir nebze düzelmem gerekti. Zaman kaybetmiş oldum. Nasıl geçiyormuş bu ödem canım, ilaç tedavisi mi verdiler sana? Ne kadar süre değnek kullanacaksın?

Allahtan annem yanımda canım, o olmasa bebeğe bakacak kimsem yoktu 😌
Çok geçmiş olsun, biran önce şifa bul inşallah🙏🏻🌸
Arkadaşlar çok şükür ben de doğum yaptım spinal ile.Gaz çıkarmam için ne tavsiye edersiniz yürüyorum falan ama fayda etmedi
Hızlı hızlı yürümek gerekiyor, ılık şeyler tüket. Yine de cıkaramıyosan lavman iste hiç acı çekme , ben öyle yapmıştım.
Bebeğinde sarılık olmayan anneler bebekleriniz kaç saat uyuyor gün içinde? Kendisi mi uyanıyor siz mi uyandırıyorsunuz? Bizim sarılık vardı hep uyurdu şimdi normal olması gereken nedir kestiremiyorum!
Bebeğim 29 günlük ilk baslardaki gibi 2 saatte bir uyandırmıyorum. Acıkınca kendi uyanıyor. Mesela gece 11 gibi banyo yapıp uyumustu mama içiyor, saat 3 te kendi uyandı sonra 5:30 da tekrar kalktı. Gündüzleri artık biraz oyalanmak istiyor ilk baslardaki gibi mama içip hemen uyumuyo. Gün içerisinde de 2 saat fln uyuyup uyanıyor. Tabi gaz durumu uyku düzenini değiştiriyor🥶

Özellikle uçak kalkerken ve inerken emzir kulaklarına basınç olmasın.

Bestlak damla sütü arttırmak için mi? Rica etsem görüntüsü atabilir misin?
Bestlak damla görselini ekledim canım umarım fayda eder sana da
Merhaba hanımlar, doğum yapalı tam iki hafta oldu. Daha önce de yazmıştım, normal doğumdan 3-4 gün sonra bel bacak ağrısından yürüyemedim yatıyorum diye. Dün mr çektirdim, bel fıtığım patlamış ve belimde kemik iliği ödemi oluşmuş 😔 Henüz doktora sonucu göstermedim ama durum beklediğimden çok çok kötü maalesef. 2. kez bel fıtığı ameliyatı olmam gerekebilir. Kemik iliği ödemine hiç girmiyorum, o daha beter. Yavrumu doyasıya kucağıma alamadım, sütüm kesilmek üzere, yavrusuna bakamayan bu anne için de dua eder misiniz, güzel dileklerinizi gönderir misiniz? Herkese sağlık diliyorum 🌸
Coook gecmis olsun ya cok zor bir durum inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun merak etme bebişin onu bu kadar düşünen annesi olduğu için çok şanslı 🥰
Arkadaşlar çok şükür ben de doğum yaptım spinal ile.Gaz çıkarmam için ne tavsiye edersiniz yürüyorum falan ama fayda etmedi
Hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah minik 😍 yürüyüş ılık içecekler su ve komposto canım inşallah hemen gaz ve wc yaparsın

Eklentiler

• IMG_20210829_171207.jpg
    IMG_20210829_171207.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 23
Ben de içtim ama bilmiyorum neden böyle oldu kronik migren hastasıyım o yüzden mi şiddetli hissediyor m bilmiyorum inan ayağa kalktığım an çok siddetli ağrım oluyor keşke geçse sürekli devam eder diye korkuyorum
Yookk devam etmezde sen kaç gündür eziyet çekiyorsun ona üzüldüm 😣
Belki migrenin olduğu için hâlâ devam ediyodur bilemedim ki. En iyi yol idrarla atmak biliyosun ama onu da yapiyorsun zaten bi doktorunla görüş istersen belki başka birşey önerir. Benim bu saydıklarım dışında başka bilgim yok maalesef :KK43:

Yediklerinize de dikkat edin onlarda kusma yaparmış doktorum turşuyu yaş fındığı yasakladı bna
Öyle mi teşekkür ediyorum fındıkta turşu da yemedim. Soğuk şeyleri direk dolaptan tüketmiyor gaz yapıcı şeyler yemiyorum aslında fasulye nohut mercimek ya da süt ürünleri gibi ama daha dikkat ederim. 🙏🏻

Benim bebeğimde hiç sarılık olmadı. Uyanık kalma süresi sadece emdiği zaman ve günde bir kaç saat. Geri kalan zamanlarda emerken uyuyakalıyor. Kendisi uyanıyor ağzı aranıyor zaten acıktığı anlaşılıyor. Ama 3 saati geçerse uykusu biz uyandırıyoruz masaj yapıyorız ya da altını açıyoruz.

Bebeğine tek başına bakan anneler gelin bana biraz yol gösterin lütfen 😞
Geceleri bebeğim uyumuyor. Gündüz de sürekli uykuda. 2 saatte bir uyanıp emiyor geri uyuyor. O uyurken biraz evi toparlayayım yemek yapayım kendime zaman ayırayım diyorum ama hiçbiri tam olmuyor. Uykusuzluk zaten çok kötü. Evi toplasam yemek yapamıyorum. Dolapta ne varsa hızlıca baştan savma bi şeyler yapıp yiyorum ama gün sonunu buluyor Aç kalıyorum. Dolayısıyla sütüm azalıyor. Bu gece kızım memeden kopmadı hiç. Doymadı yavrum 😞
Yemeğimi güzelce yapıp yesem üstün başım kusmuk içinde kalıyor çünkü duş alamıyorum. Eşimin çalışma saatleri çok absürt.
ev desen aldı başını gidiyor. Gün içinde 2 saat uyuyabiliyorum bebeğim uyurken.
destek almayan anneler siz nasıl bir rutin oluşturdunuz kendinize ? Ben bu işi beceremedim sanırım. Ağlıyorum geceden beri. Çok yetersiz hissediyorum
Aynı anda hem temizlik hem yemek hem çocuk hem de çiçek gibi bir ev olmuyor işte.
En son dün açlıktan tansiyonum düştü. Kucağımdan iner inmez ortalığı inletiyor kızım. Ilk birkaç zaman heves edip yardıma geldiler, sonra herkes dağıldı.

Kızlar acil yardıma ihtiyacım var. Çoğunuz benden tecrüblisiniz biz geç doğum yapanlardanız. Durum şu bebek ikinci günde kilosunun 220 gr kaybetmiş. Mama takviyesi dedi doktor. Ben de anne sütünümsağıp da verdim. Bir günde 50gr aldı MaşaAllah o gün. Bugün 5. Günümüz. Bebeği uyandıramıyoruz. Sütüm arttı çok şükür mastite ilerliyor. Emmesi gerekiyor ki hem o doysun sarılık olmasın hem de ben mastit olmayayom. Sağım işi çok acılı oluyor. Bebeğe yedirmesi de zor. Yiyemiyor kaşıkla ya da enjektörle hep ziyan oluyor. Biberon vermek istemiyorum meme reddi yapacak diye. Süt tazyikli geldiği için 1 dk kadar anca içiyor snra gaz yapıyor. Hazı alıp tekrar emzirmeye çalışıyorum uyuyor emmiyor. Yediği acaba yeter mi? Uyanık olduğu zaman çok güzel emiyor. Uyandırıp emzirme işini yapamıyorum.
Benim bebeğim doğumdan sonra tam 500 gr. Kaybetti.
Hem emzirip hem mama verilebilir. Fakat önce emzir sonra mama ver ki meme reddi yapmasın.

Aynı benim ki..her beslenme sonrası kusuyor mama olsun sagilmis süt olsun kusuyor bazen sızıntı şeklinde bazen fışkırtarak +burnundan ☹️
Burnundan kusunca ne yapıyorsun dün bi kez oldu kaskatı kesildi ters çevirdim nefes alamadı babasına verdim nasıl düzeldi bilmiyorum ben panik yaptım evde tekken olursa ya da uyurken olursa diye psikolojik bozuldu 😢

Ben de içtim ama bilmiyorum neden böyle oldu kronik migren hastasıyım o yüzden mi şiddetli hissediyor m bilmiyorum inan ayağa kalktığım an çok siddetli ağrım oluyor keşke geçse sürekli devam eder diye korkuyorum
Canım benim de 6. Günüm. İlaç saati geçtiğimde daha çok hissediyorum baş ağrısını. İlaçla hafifliyor. Kahve ve su alımımı artırdım. İdrar ile narkozu atacağız
Bana doktor günün 2/3 sini uyuyarak geçirebilir. Yeterince beslendiği sürece uzun uyumasında sıkıntı yok dedi.

Kızlar bu sıcakta bebeklerinizi tam olarak uyurken ve uyanıkken nasıl giydiriyorsunuz?
Klima veya pencere aciyor musunuz?
Annemle bu konuda anlaşamıyoruz beni bi aydınlatın ne olur

Hamileliğinde tiroid değerleri yüksek çıkıp ilaç kullananlar doğumdan sonra da ilaç kullanmaya devam ediyor musunuz? 20 gün kullan sonda dahiliye ile görüş dedi ama şimdi bebeğime bakacak biri olmadığı için gidemedim. Eylül sonu gibi annem gelecek ancak o zaman gidebilirim. O zamana kadar devam mı etsem?
Ben 50 mg levotiron kullanıyordum. Değerlerim iyi çıkıyordu hamileyken en son. Endokrin doktoru doğumdan sonra 25 mg kullan dedi ve 6 hafta sonrası için randevu al dedi. O gün değerlere tekrar bakılacak. Bence çok ciddi dengesizliğiniz yoksa ve kötü bir şey hissetmiyorsanız kendinizde 3 4 hafta çok büyük zarar verecek bir şey değildir diye umuyorum.

Kızlar bu sıcakta bebeklerinizi tam olarak uyurken ve uyanıkken nasıl giydiriyorsunuz?
Cam açamıyorum yatağının hemen üstünde cam, klimada biz duruyoruz minnos yatak odasında 😂 sadece zibinla gunduz aksam da altına patikli alt ve muslin örtü

Benim bebeğimde hiç sarılık olmadı. Uyanık kalma süresi sadece emdiği zaman ve günde bir kaç saat. Geri kalan zamanlarda emerken uyuyakalıyor. Kendisi uyanıyor ağzı aranıyor zaten acıktığı anlaşılıyor. Ama 3 saati geçerse uykusu biz uyandırıyoruz masaj yapıyorız ya da altını açıyoruz.
Benim kızım da aynı sizin bebiş gibi tedirgin oluyorum sarılıktan mı uyuyor diye ya da sadece emzirince açlıktan mı bayılıyor veya ek mama verince fazla mı kaçırdım ondan mı uyuyor bilemiyorum nasıl başedeceğim kafayı yedirecek bana bu şüphe
Ankara serin olur derdim yanıyor resmen kaç gündür sadece zıbınıyla duruyor dün geceden beri de uyurken altına patikli tek alt giydiriyorum üstüne de bir kat müslin

Bestlak damla görselini ekledim canım umarım fayda eder sana da

Coook gecmis olsun ya cok zor bir durum inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun merak etme bebişin onu bu kadar düşünen annesi olduğu için çok şanslı 🥰

Hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah minik 😍 yürüyüş ılık içecekler su ve komposto canım inşallah hemen gaz ve wc yaparsın
Teşekkür ederim canım

Canim tamamen bilgi amacli söyluyorum malesef herkes 13.14.günler yumurtlamiyor. Ben sirf bu bilgi nedeniyle 1 yıl gebe kaladim. Hatta büyük bir çogunluk bu genele uymuyor. Mesela ben reglinin 23_27.gunleri arasinda yumurtliyorum. Bir seferindede reglinin 3.günü kontrolunde catlamaya hazir yumurtam vardi regli bitiminin 2.günu catladı. En güzeli ovulasyon testi kullanmak. @felexty
Canım ovulasyon testi lh hormonunu gösterir, lh hormonu da adetten 14-15 gün önce pik yapar, eğer adetliyken pik yaparsa zaten gebelik gerçekleşmez çünkü rahim duvarı son döngüye incelemeye başlar, adetten 14-15 gün sonra yumurtlar demek yanlış olur ama tıbben adetten 14-15 gün önce yumurtanır, yani adet dongun 45 gün sürüyorsa adetten sonra 30. Gün yumurtaların adeti de 45. Gün olursun, rahim duvar kalınlığı en uygun zaman o olur, bundan sonra yumurtlama gerçekleşse bile örneğin adete 1 hafta kala, yumurta rahme yerleşmeden adet olmuş olursun rahim duvarı dökülür, gebelik gerçekleşmez, gebelik olabilmesi için lh hormonunun adetten önce 14-15. Gün pik yapması gerekir, diğer türlüsü ciddi bir rahatsızlıktır, döngü bozulmuştur ve gebelik hiçbir türlü oluşmaz.

Öyle de çok rahatsız olmaz mı sıkışınca çünkü normal sırt üstü yatarken çok rahat yatıyor biraz rahatına düşkün sıkıştırınca bunalacak gibi geliyor bana hiç anlamıyorum bebek bakımından 😬
Canım bebegi sırt üstü yatirmamalisin, kusarsa boğazına kaçmaması nefes alabilmesi için, sırt ustu yatıyorsa bile kafasini yan çevir arkasına bir destek koy.

X