2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bizde de biraz kabızlık var canım, probiyotik başlamıştı dr ondan mı oldu bilemedim. Bişey kullanıyo musunuz kabızlığa? Çok ıkınıyo zorlanıyo.

Canim benim kız aslinda kabiz degil sulu çıkariyor ama öncesinde ağliyor. Doktor gazini cikartamadigi icin kakasinida yapamiyor dedi. Yani sorun kabızlıktan degilde gazdan oluyormuş. Doktor beslenme sonrasi gazi çikardigina dair ses gelir ama bu tamami çıkti anlamina gelmez o yüzden ağlama nedeni içerde kalan gazın sıkıştırması dedi

Masallah masallah canim bununla geçmiş olsun rabbim bir daha yaşatmasın
Amin hep dua ettim bu süreçte Allahım kimseye yaşatmasın, olanlara da Allah şifa versin Dikkat edin kendinize aşı da olsak sakınmak lazım yine.
Dikkat edeyim canım bende gaz mı kabızlık mı

Benim kızda beslendikten sonra alti degisirse kusuyor o yüzden ayni anda yapmiyorum. Gazının tamami çıkmıyorsa oyüzden yatar pozisyon istemeyip agliyor olabilir
Kayınbiraderim ve görümcem geldiler bu akşam maaile emzirdim sağdığım sütü verdim uyuyakaldı yatırdım eşim de dokunmayın çok tok kusar dedi biz eşimle yemek yerken kaşla göz arasında uyuyan çocuğu önce görümcem aldı sonra eltim. Yazık yavrum öyle bir kustu ki burnundan geldi verdiğim süt genizinde kaldı yarım saat 40dk ağladı nefes alamadıkça yeminle hepsini boğasım geldi
Benimkiler de beni bırakıp gitti kayınvalidemin evinde kalıyorum huylandılar biriki davranışından diye ben ağladım da ama fayda etmedi sonrası kv tavırları kızımın sarılığı sütümün azalması diye uzadı listem ve şu an sebepsiz bile katıla katıla ağlayabilirim çok mutsuz hissediyorum kendimi

Bende artık öyle düşünüyorum
Kuzum ablama doktoru söylemişti bende bebeğime uyguladım gerçekten işe yaradı bi çay kaşığı zeytinyağı içir kabızlığa bire bir hem. Yarım saat içinde yarım yaptı o kadar kötüydü anlatamam 24 saat kaka yapmadı ağladı ağladı durdu ben verme taraftarı değildim annem gel içirelim koca doktoru vardır bi bildiği ki söyledi dedi hakikaten doğruymuş

Kızlar bende şükür 40+6 da normal doğum ile kavuştum kızıma
Elbette doğumun her türlüsü kolay değildir
Ama benim ilk doğumumdu bu tecrübeden sonra normal doğum yapabilmiş insanları yürekten tebrik ediyorum bidaha doğursam sezaryen olurdum ne yalan söyleyim
12 saatte doğum yaptım sanırım 20 kere falan sezaryen kararı aldım ama tabi beni kimse dinlemedi
Özellikle doktor seçimimi bu yönde yapmıştım
Hatta bi ara başka hastaneye kaçmayı falan bile düşündüm
Kimseyi normal doğumdan korkutmak değil niyetim sonu güzel elbette
Allah hepinize evlatlarınızla güzel ömür versin

çok giremiyorum bu sıra . takip edemedim yazılanları.
biz bebegimizin böbrek genişlemesi için kontrole gittik gebelikte tespit edilmişti . hala devam ediyormuş bi taraf 10 mm . antibiyotige başladı doktor.ama önümüzdeki hafta içi şehir dışında cocuk nefrolojisine de bir görünecegiz.
birde kalbinde üfürüm var dediler ultrasonla bakıldı.2 tane delik varmış kapanma ihtimali yüksek olan delikler bunlar dedi.
dili de sürekli dışarda bebeğimin doktor kan alındıgında troitlerine baktırın dedi.
idrar tahlili kültürümverdik onlar cok şükür temiz çıktı.
sürekli koşturma ile geciyor anlayacagınız.
sizlerden dua istiyorum. bebeğim bu sürecleri saglıklı bi şekilde atlatsın inşallah.
ben çok kötü degilim sütüm gitmesin diye elimden geldigince düşünmemeye çalışıyorum.

Benim de 25.haftadan beri preeklampsi riskim vardi. Tansiyonu kontrol altina alamayinca 34+6 da sezaryen ile dogum yaptim.
selamlar, benim tüm hamileliğin boyunca hiçbir problemim olmadı.. 34.hafta kontrol için gittigimizde doktora hafif sancim var dedim nst cihazına bağladılar sonradan kontrol edildi ve 4 cm acilma olmuş bile.. nese apar topar yatış verdiler bana bide ilk gebeliğim yani insan sudan cıkmış balık gibi oluyo doktor ne derse tamam diyosun.. çok uzatmayım 1 hafta hastanede yattim gecem gündüzüm yok sürekli ama sürekli serum verildi normalde cani tatli biri degilimdir en son dedim yani daha fazla dayanamayacağım orada bile doktor sanki sorumluluğu bize bıraktı.. nese 35.hafta sezaryan doğum yaptım.. bu arada doğumda da gayet iyiyim ağrı sancı bitmiş bebiş çok şükür iyi falan.. doğumdan 9 saat sonra nöbet geçirdim arkadaşlar.. sebebi hala net olarak bilinmiyor ama bir ıdrar tahliliyle çok kolay önlem alinabilecekken bizim basiretimiz bağlandı bu zorluğu çekecekmişiz bu sınavı verecekmisiz diyorum.. normalde nöbetler 5 10 dk olur benim nöbetim 25 dk sürmüş 3 tam doz diazem verilmiş tabi bu esnada bilinç tamamen kapalı ve akcigerime sıvı dolmuş solunum cihazına bağlamışım falan.. şimdi hastane adı vermek istemiyorum ama özel bir kadın doğum hastamesindeydim orada müdehale edilemiyor ve yoğun bakim yetersiz kaliyor ve beni okmeydanı ssk yoğun bakimiza kaldırıyorlar. Entube ediliyorum ve 3 gün yoğun bakim sonrası gözümü açıyorum.. Allah oradaki doktorlardan razı olsun gerçekten beni hayata döndürdüler.. 1 ay hastanede kaldım karaciğer pankreas çalışması tamamen bozulmuştu.. epilepsi gecmisim olmamasima rağmen bu nöbeti gecirmeme herkes saskindi.. sebebinin doku arasina sıvı birikmesi olabileceği söylendi.. diğer hastanede kaldigim 1 hafta boyunca her gün 24 saat serum verdiler arkadaşlar bacaklarim davul gibi olmuştu hala aklıma gelince aglayasim geliyo hayatimdan 1 ay çaldılar. yavrumu 1 ay sonra kucağıma alabildim.. tüm ailem durumum yüzünden perişan oldu.. Tanıdık doktorlara tahlil sonuçlarımi yolluyolarmis doktorlar yaşaması gerçekten mucize demişler.. nese uzattım çok özür dilerim.. bu 1 aylık zorlu hastane süreci sonrası yavruma kavusabildim Allah hem sizleri yavrularınıza hem yavrularinizi size bağışlasın. Rabbim bizi birbirimize bağışladı çok şükür yazarken bile ağlıyorum hayatımın en zor zamanlariydi. bunu okuyan anne adaylarına tavsiyem herhangi bir anormallik beklemeden 30.haftadan itibaren düzenli olarak idrar tahlili yaptirsinlar.. bende hiç bir sorun yoktu hatta ben yaşadığım sancıyı bile çok onemsemiyodum.. hiç tansiyon sorunum olmadi.. o yüzden lütfen anomalilik beklemeden 30.haftayla birlikte siz talep edin doktorunuzdan. Sağlıkla kalin Duayla kalin

bu arada bebiş 5 aylık oldu ellerinizden öper benim de son tahlillerimde sorun gözükmüyor doktorlar vücuduna kapat aç yaptın galiba sıfırlandın diyorlar
Benim de 25.haftadan beri preeklampsi riskim vardi. Tansiyonu kontrol altina alamayinca 34+6 da sezaryen ile dogum yaptim.

Co

Kızlar nasılsınız bugün kontrolümüz vardı doktor sarılık için kan almadı kilo ölçtü sadece ve kızım iki günde sadece 10gr almış kızım göğsümü güçlü güçlü emmiyor 5 dk sonra uyuklama başlıyor ama şırınga ile göğsümü emerken süt ya da mama verdiğimde cuk cuk yutuyor. Gün içinde sürekli göğsümde olmak istiyor sürekli aranıyor ama canavar gibi emmiyor emzik etti beni resmen. Doktor bir meme bir mama vereceksin dedi. Emzirdikten sonra kalanı sağıp onu da ver dedi mama verirken sağdığımı da bir sonraki emzirmenin arkasına vermemi söyledi emzirdim 50ml süt sağıp verdim ve çok fena kustu burnundan geldi süt. strese girdikçe de sütüm azalıyor ne yiyip içeceğimi de şaştım ben bu beslenme döngüsü ile nasıl baş edeceğim bir bilen varsa yardım etsin lütfen bana bu şekilde beslenme düzeni oturtan var mı?

Böyle şeyleri okuyunca kan beynime çıkıyor yeminle

Rabbim bir daha yasatmasin. Bende 36.haftada tansiyon yükselmesi nedeniyle dogum yaptim. Benim tek şansim doktorum en ufak şüphede idrar bakiyordu.

Canım alerjiler isilikten daha irice oluyordu ve yarım saat 1 saat sonra filan geçiyordu .

Ay nasıl alırlar yaa küçücük çocuğu ellerine tüh onlara ne diyeyim bugünler de geçecek inşallah iyileşicez ve toparlanıcaz ,

Kızlar bebeğini benim gibi ne yaparsa yapsın uyandıramayan var mı ne yapacağımı şaştım artık Rabbim beterinden korusun ama çok kötü durumdayım ya

Ay nasıl alırlar yaa küçücük çocuğu ellerine tüh onlara ne diyeyim bugünler de geçecek inşallah iyileşicez ve toparlanıcaz ,
Sütümün elimden kayıp gittiğini hissedebiliyorum mücadele ediyorum ama nafile kendi ailem dahil kızımın geleceğine ettiler emzirmek çok değerliydi benim için kızım için doğum için Türkiye’ye geldiğime o kadar pişmanım ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…