2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sütümün elimden kayıp gittiğini hissedebiliyorum mücadele ediyorum ama nafile😓 kendi ailem dahil kızımın geleceğine ettiler emzirmek çok değerliydi benim için kızım için doğum için Türkiye’ye geldiğime o kadar pişmanım ki🥺

Neyse sıkmamaya çalış canını, mamalare da çok besleyici artık 👍 bunlar hep tecrübe

Eklentiler

• Screenshot_2021-08-22-06-54-19-903_com.miui.gallery-01.jpeg
    Screenshot_2021-08-22-06-54-19-903_com.miui.gallery-01.jpeg
    32,9 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_2021-08-22-06-54-26-006_com.miui.gallery-01.jpeg
    Screenshot_2021-08-22-06-54-26-006_com.miui.gallery-01.jpeg
    31,9 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_2021-08-22-06-54-31-057_com.miui.gallery-01.jpeg
    Screenshot_2021-08-22-06-54-31-057_com.miui.gallery-01.jpeg
    46,2 KB · Görüntüleme: 72
günaydın anneler.minik kuzum 21 günlük oldu iki gündür emzirirken boğazında balgam var gibi hırıltı oluyor ve emdikten sonra kusuyor balgamlı. acaba nerde hata yapıyorum burun temizliğini fazla yapmıyorum ondan mi yoksa üşütüyor mu

günaydın anneler.minik kuzum 21 günlük oldu iki gündür emzirirken boğazında balgam var gibi hırıltı oluyor ve emdikten sonra kusuyor balgamlı. acaba nerde hata yapıyorum burun temizliğini fazla yapmıyorum ondan mi yoksa üşütüyor mu
Kusarken burunlarından fln geldiği içim tıkanıyorlar sanırım. Oğlumda da hırıltı oluyor, beslenme öncesi serum fizyolojik damlatıyorum burnuna rahatlatıyor baya burnunu açıyor.

Bnde 40 gün sağıp besledim ama çenesi güçlendi artık kendi emmeye başladı silikon uc bana işgence gibi. Gelmişti. Şuan ne bulsa emecek vaziyette oğlum güçlendi 😀
Yaa umarım bende o günleri görürüm 🤣🥰 suan sadece memelerim tam doluyken duyabiliyor eğer tam dolu değilse çekim gücü yetmiyor yoruluyor ek olarak veriyorum 🤣

Kızlar bebeğini benim gibi ne yaparsa yapsın uyandıramayan var mı ne yapacağımı şaştım artık Rabbim beterinden korusun ama çok kötü durumdayım ya😥

Sütümün elimden kayıp gittiğini hissedebiliyorum mücadele ediyorum ama nafile😓 kendi ailem dahil kızımın geleceğine ettiler emzirmek çok değerliydi benim için kızım için doğum için Türkiye’ye geldiğime o kadar pişmanım ki🥺
Sarılık vardı sanırım sizde de. Değeriniz kaç ? Benim kızım da asla uyanmıyordu. Neler neler yaptık ama göz kapağı oynamadı hiç yerinden. Sağıp çay kaşığı ile beslemeye çalıştım yutamaz boğazına takılırdı. Çok ağladım. Yetersiz hissettim kendimi. En sonunda 1 gece hastanede yattı sarılıktan. Çıktığından beri de kendi kendine uyanıyor 1,5-2 saatte bir. Kendisi emmek istiyor.
ve sütün için asla stres yapma. Geçen hafta trafik kazası geçirdik. Kızım pusetinde olsaydı şu an benimle olmayabilirdi. Kucağımdaydı allahtan. Araba perte çıktı. İçinden nasıl sağ çıktık bilmiyorum. Çok şükür bizi birbirimize bağışladı rabbim.
onların canları sağ olsun da varsın mama ile büyüsünler. Emzirme konusunda ben de çok takintiliydim ama bu kaza sonrasında biraz rahatlattım kendimi o konuda. Ben hiç emmemişim annemi. İnek sütü ile beslemiş annem 🤣 mama bile değil 😅

Kusarken burunlarından fln geldiği içim tıkanıyorlar sanırım. Oğlumda da hırıltı oluyor, beslenme öncesi serum fizyolojik damlatıyorum burnuna rahatlatıyor baya burnunu açıyor.
Biz de 10 gunluk olduk. Burnunu hic temizlemedim. Serum fizyoojiki nasil damlatiyorsunuz , tarif eder misiniz? Ben korkuyorum yanls bir sey yapmaktan..

Amin Allah razı olsun inşaAllah bende ne olduğunu anlamadım sarılık yoktu ama taburcu olduk eve geçtik ertesi gece ateşi 38 oldu ve yatış yapıldı çok özlüyorum bebeğimi dayanmaya çalışıyorum hasretine yeterki iyi olsun..sakın azaldı diye strese girip daha fazla azaltma ne güzel bebeğin artık kollarında sık sık gerekirse iki memeyle besle pes etme anne sütü onun ilacı sakın bırakma çoğalıyor bak göreceksin
Emzirmeye gidiyor musun ya da sütünü gönderiyor musun? Biz öyle yapmıştık emzirmeye giderken sağdığım sütleri de götürmüştüm. Sonra bende de enfeksiyon çıkınca emzirmeyi kesmek zorunda kaldık biberon ile mama vermeye başladım. Biberona alışınca emmez dediler ama çok şükür ki emiyor da süt yok işte. Emzik niyetine boş boş emiyor beni. Humana stil tea kullanıyorum su içiyorum tatlı şeyler yiyorum ama yok inşallah artar sütüm.

Evet canim burundan ağızdan geliyor emiyor emiyor sonra gazını almak için dik pozisyona getirince çıkarıyor ya icim gidiyor kusunca neler çekiyorum sütü artırmak için kusunca da boşa gitti diye üzülüyorum burnunu şimdiye kadar temizlememiştim artık temizleme zamanı gelmiş korkum reflü olması allahım korusun evlatlarımızı

Arkadaşlar merhaba az önce doktordan geldim çatı muayenesi oldum hiç bir şekilde açıklık da yok sancı da yok 😭 napmaliyim var mı benim gibi olan
40+4 teyim aynı durumdayız canım salıya kadar bekleyeceğiz o gün yatışım yapılacak. Bol yürüyüş merdiven in çık pilates zıpla hurma ye pek işe yaramıyor bende ama elimden geleni yapıyorum ☺️
Kızlar bende şükür 40+6 da normal doğum ile kavuştum kızıma 💕
Elbette doğumun her türlüsü kolay değildir
Ama benim ilk doğumumdu bu tecrübeden sonra normal doğum yapabilmiş insanları yürekten tebrik ediyorum bidaha doğursam sezaryen olurdum ne yalan söyleyim 🙈
12 saatte doğum yaptım sanırım 20 kere falan sezaryen kararı aldım ama tabi beni kimse dinlemedi 😅
Özellikle doktor seçimimi bu yönde yapmıştım
Hatta bi ara başka hastaneye kaçmayı falan bile düşündüm 😅
Kimseyi normal doğumdan korkutmak değil niyetim sonu güzel elbette 😍
Allah hepinize evlatlarınızla güzel ömür versin🧿
Nasıl oldu doğumun anlatır mısın canım?
Selam kızlar...
Ben cuma günü tam 40 haftalıkken doğum yaptım 🥰🥰
Epidural normal doğum ile yola başladık ama epidural bende pek te etki etmedi normal doğum kadar olmasa acıları sancıları hissettim.
Darısı isteyen tüm anne adaylarına inşallah 🤲🤲🥰
Ben de ilkinde epiduralle yaptım. İlk dozda sancım gitti, tekrar geldi bu sefer doğuma kadar daha da vermediler. Tüm sancıyı çektim yerlerde süründüm felan 😀 doğumhaneye alınınca verdiler son şiddetli sancıları çekmedim

kanı tok oldugı için uyanmazmış . biz mamayı azalttık nasıl uyanıyor . mamayı azaltmayı dene bi de daha serin ortamk
Doktor fazla kilo almış deyince mamayı azalttık dün kontrolü vardı iki günde 10gr almış bu sefer de ayarı bir tutturamadık sanırım sarılık değerimiz yine arttı çünkü gözü açılmıyor
Canim nasil emmek icindemi uyanmiyor kac gunluk
13 günlük aslında ilk gün bile sütüm(kolostrum) gelmişti 3.gün normal süte döndü göğüslerim şişti doldu ama sarılık yükselince moral bozukluğu emememesi vs derken azaldı sütüm😔 foruma çok sık yazıyorum bu ara ama danışıp yardım isteyecek başka kimsem yok gibi hissediyorum

Biz de 10 gunluk olduk. Burnunu hic temizlemedim. Serum fizyoojiki nasil damlatiyorsunuz , tarif eder misiniz? Ben korkuyorum yanls bir sey yapmaktan..
Yatar pozisyondayken kucağımda 2 şer damla burun deliklerine damlatıyorum. Hemen ağlıyo ama o arada çekiyo genzine akıp gidiyo rahatlıyo.Doktor bi zararı yok demiştı yarın kontrolü var tekrar sorcam.
Evet canim burundan ağızdan geliyor emiyor emiyor sonra gazını almak için dik pozisyona getirince çıkarıyor ya icim gidiyor kusunca neler çekiyorum sütü artırmak için kusunca da boşa gitti diye üzülüyorum burnunu şimdiye kadar temizlememiştim artık temizleme zamanı gelmiş korkum reflü olması allahım korusun evlatlarımızı
Reflüde fıskırır tarzda kusar diyo doktor. Ağız kenarından, burnundan akma tarzında ise fazla geleni çıkarır demişti. Ben çok dik değilde göğsüme yatırıp gazını cıkarıyorum kendimde hafif yaslanıyorum, o posizyonda bi 15-20 dk kalmak istiyo ama hemen kusmuyo o zaman, azaldı öyle bekleyince. Burnunu temizlemeyi dene bi sadece damla damlat otribebe ile çekme

Son düzenleme:
Kendinize bakabiliyor musunuz kızlar ya da sadece ben mi beceremiyorum 🙄
Saçlarımı duş alınca anne Topuzu yapıyorum ertesi günki duşa kadar öyle kalıyo. Dizleri çıkmış pijamalarımla ve uykusuz gözlerimle harika görünüyorum ben 😪😬
Benimde hep topuz çoğu zaman tokam yarıya kadar kaymış vaziyette..😬üstüm başım süt kusmuk içinde hastane harici gün yüzü görmüyorum..malum 40 ina kadar bebeğinde çıkarmayı düşünmüyoruz en azından yarı kirina kadar kesin.

Kendinize bakabiliyor musunuz kızlar ya da sadece ben mi beceremiyorum 🙄
Saçlarımı duş alınca anne Topuzu yapıyorum ertesi günki duşa kadar öyle kalıyo. Dizleri çıkmış pijamalarımla ve uykusuz gözlerimle harika görünüyorum ben 😪
Sırf doğumdan sonra anne topuzundan başka bişey yapamam diye saçlarımı uzattım ben 😂

X