2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu arada gaz icin doktor bu sefer BİOGAİA verdi günde 1 kere 5 damla.
Burun tıkanikligi icinde NAZALNEM Burun damlası verdi.
Bu arada ROTA VİRÜSÜ aşısi 3.ayda yapiliyor. Ben ogluma yaptirmistim. O sene salgın olmuştu iyikide yaptirdik demiştik.çunkü cevremizde hastanede çocuğu uzun süre yatmak zorunda kalanlar olmuştu.
Kızimada yaptiracağım ücretli aşi ama olsun. Sizlerde araştırın isterseniz

Kusması varsa az ve sık besleyebilirsin canım. Atıyorum ki 3 saatte bir 80 ml vermen gerekiyorsa sen 1,5 saatte bir 40 ml verebilirsin. Hemşire tavsiye etmişti ilkinde
Bebiş kendi 1-1,5 saatte bir 30 ml almaya başladı, düzeni kendi değiştirdi kuzu Hergün banyo yaptırmaya başlayalı huyu değişti, biraz üşütüyor sanırım sıcacık tutmamıza rağmen. Banyo yapmaya alışmaya çalışıyor yavaş yavaş galiba

Kizlar merhaba. 1 haftadir bende bebegimle ugrasiyorum. Kontrole gittigimizde sarilik degerinin 18 e yukseldigini ogrendik. Doktor bebegime yatis verdi. 1 gece kuvozde isik tedavisi gordu ve deger 10 a dustu ama o bebegimin hastanede oldugu gece cok uzuldum. Meger cogu bebek yatiyormus hastanede. Ben simdi 2 saatte bir utandirip 30 ml mama ve meme veriyorum. Ama sutum de cok degil. Malt icecegine basladigimdan beri biraz fark etti. Yalniz bebegim kusmaya basladi. Alt degistirmeti beslenmeden sonra yapiyorum. O sirada biraz saga sola hareket ettirdigim icin kusuyor olabilir mi? Bir de alt degistiriken kiyamet kopuyor, cok agliyor. Neden olabilir?

Her bebeğin huyu, kapasitesi farklı. Kusacak diye korkuyorum fazla verince her seferinde. Zaten biberonla mama verirken de boğazına kaçıyor mama. Er geç bir düzen kurarız biz de

Mamadan sonra alt değiştirince bizimki de kusuyor. Hemşireler beslenmeden önce değiştirin demişlerdi, boşuna değilmiş

Biz de 4. günde 17 değerle yatış yaptık, 9’la taburcu olduk ertesi gün. Şimdi 13 günlüğüz, yüzündeki sarılık bariz azaldı. Mama ve memeyi de her geçen gün arttırmaya çalışıyoruz hem sarılığı atlatsın hem de kilo alsın diye. İnşallah atlatırız hepimiz sarılığı

Çoook sevindim artık çok şükür atlatmışsım belirtilerin de bir bir iyileşsin inşallah Çok teşekkür ederiz teyzesi rabbim hiçbir bebişe kötü şeyler yaşatmasın Sen nasılsın anneliğe alıştın mı? Oğluşun nasıl?

Sarılık için yatış yapıp taburcu olduktan sonraki 2 kontrolde de alın ve göğüsten aletle baktı doktor sarılık değerine. Sizden de kan almazlar belki

Bende 3 saatte bir 60 , doymazsa da bi 30 daha veriyorum 21 günlük.
Benim çocuk 22 günlük emziriyorum ne kadar çıkıyo bilmiyorum ama mama da vermeye başladım sütüm yetmiyor 90 cc yi hüp diye içiyor hiç kusmuyor geçen annem 120 cc vermiş onu da yemiş hiç kusmadan 1. Ay kontrolünde ne olduğu belli olacak galiba

Ahh canım 120 cc yi mi yutmuş masallah paşaya ama sizede diyet yolda gibi

Bnde 40 gün sağıp besledim ama çenesi güçlendi artık kendi emmeye başladı silikon uc bana işgence gibi. Gelmişti. Şuan ne bulsa emecek vaziyette oğlum güçlendi

9-10 gün sonra sana yazarım diyet hakkında bana fikir verirsin

Valla canim benim kız 1.5 saatte basıyor yaygarayı. Tek çözüm kucağa alıp evi turlamak. Tam 25 dakika evde şarkı söyleyerek yürüdük. Benim kız ne olur bilmemde benim zayıflayacağım kesin.

Benim kızda beslendikten sonra alti degisirse kusuyor o yüzden ayni anda yapmiyorum. Gazının tamami çıkmıyorsa oyüzden yatar pozisyon istemeyip agliyor olabilir

Kızlar bugün bir eczacı bana şunu dedi . Bebek ne yaşıyorsa sende aynısını yaşiyormuş gibi davran. Mesela ishalse ishal kesecek şekilde beslen, kabızsa kabızlığa iyi gelecek şeyler ye, gazı varsa kendini sıcak tut ,sıcak şeyler tüket.

Benim de en fazla 40-50 ml. Çoğalsın diye atmadığım takla, yemediğim yemek,içmediğim malt içeceği kalmadı ama az az artıyo.
Aynen ben de öyle, damla kullanıyorum, emziren anne çayı da içiyorum ama benim kızım hiç emmiyor, sağarak da bir yere kadar süt geliyor, çok üzülüyorum ama elden de bisey gelmiyor ki.

Aynen ben de öyle, damla kullanıyorum, emziren anne çayı da içiyorum ama benim kızım hiç emmiyor, sağarak da bir yere kadar süt geliyor, çok üzülüyorum ama elden de bisey gelmiyor ki.
Benim kayınvalidem de çok üsteledi, beni mahvetti. İlk çocuğumdu, başta sütümün az olduğunu anlamadım. Çocuk sarılık olmuş. Demediğini bırakmadı, nasıl analamazsın vs vs. Farklı konularda da çok üstüme geldi, eşim arkamda durmasına rağmen çok yıprandım. Şimdi gelmeyen sütüm gelsin diye uğraşıp duruyorum işte.
Hakkımı helal etmiyorum, Allah misli misli çıkarsın inşallah.

Öncelikle sağlıklı ve kolay doğumlar diliyorum. Ben kilolu hamile kaldim 10 11 kg civari almistim. Bu sabah tartildigimda -17kg daydim.
-17 mi nasıl verdin O kadar kiloyu. Darısı başıma inşallah. Toplam 14 kilo aldım 11 kilo verdim hedef en az 20 kilo vermek ama çok zor gibi. Kilolu hamili kalınca verdiğim kilo da görünmüyor. Karnım olduğu gibi duruyor hatta eşim dalga geçiyor bir tane daha mı var unuttular mı diye

Canim ben hamilelikte çok yiyemedim reflüm tavan yapti. hamile olmasaydim o süreçtede zayiflardim. 10 11 kg almıstim ama o da ödem dedi doktor. simdide sıcak havalardan dolayı hafif şeyler yiyorum. ayrıca evde 1 tane 7 yasinda cocuk ,doymak bilmeyen 1 koca ve kolik bir bebekle kolay gidiyor kilolar .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…