2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sezaryenden ne kadar sonra sağa sola yatmaya başladınız, ben hep sırt üstü yatıyorum yan yatarsam zarar verecekmişim gibi bir his var ama rahim daha küçülmedigi için belime asiri baskı oluyor sırt üstü. Bir de yatarken kendim kalkamıyorum birinin tutup kaldırması lazım bu normal mi?
Evet beni de birinin kaldırması gerekti ilk zamanlar sonra kendi bacağımdan destek alıp kalktım.Sağa sola yatış ve kendi kendime kalkış 1 hafta sonra oldu 🤞🏻

Hiç korkma canım, ben de çok korkuyordum doktordan genel anestezi yapmasını istedim ama hiçbir şekilde kabul etmedi, mecbur spinal i kabul etmek zorunda kaldım, ama sana şöyle söyleyim, damar yolu açma acisi ondan 10 kat daha fazla, incecik bir iğne hissetmiyorsun bile 1 saniyelik bisey, iyikide genel olmamış diyorum bebeğimin doğumunu görmek muhteşemdi, o anı düşün sadece.
İnsallahh saglikla yarin ben de almis olurum yavrumu kollarima🙏🙏duaya ihtiyacim var..cok ama cok tesekkur ederim🥰🙏

Günaydın, bebekle alışma evresindeyiz kendimi çöm yetersiz hissediyorum. Her yerim şiş gittikçe şişiyor. Ağlayınca sebebini bulamıyorum, oturup kalkamıyorum kendime yetemiyorum, bebekle ilgilenemiyorum çok mutsuzum. Bebeğim sarılık olmaya başladı galiba. 2 saatte bir yanda daha sık Emzirme döngüsüne dikkat ediyorum yine de oldu. Bu şişlik ve sezeryan yarasıyla ilgili ne yapabilirim? Su içiyorum yürüyüş yapmam mümkün değil bebekten ayrılamam evde geziyorum olduğu kadar. Depresyona gitmeye başladım. Ailem yanımda ama bir kaç gün gitmeleri gerekiyor ne yapacağım? Bebek hemşiresi ya da bebekten anlayan yardımcı nasıl bulunur?
Merhaba bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün 💜 ben 21. Günümdeyim hala böyle hissediyorum ailem dönecekti Mersin’e tek başıma bakamayacağım diye ben de onlarla gitmeye karar verdim çünkü gerçekten hala kendimi tam olarak anne gibi görmüyorum hala çok başarısız hissediyorum oğlumu sakinleştiremiyorum gaz sancısı çekerken ve elimden bi şey gelmeyince ağlayınca ben de ağlıyorum… Şişlik hakkında bilgim yok Benim dikişlerim vs hiç sorun olmadı hala evimi ben temizliyorum annemi yemeğe yönlendiriyorum Allahtan tek başarım bu… Göbeğim gitti ama daha 10 kilo üstüme yapışmış bi halde hiçbir kıyafetim olmuyor… Duş almaya bile zar zor vakit buluyorum her sabah duş alır hafif makyaj yapardım evde bile olsam tipim korkunç şu an öyle yazıyorum… Yürüyüş ben de yapmıyorum ama sling/kanguru alıp hafiften başlamayı çok istiyorum Mersin’e gidince 🙏🏻 Bir gün ağlamıyorsam bir diğer gün çok ağlıyorum Velhasıl lohusa psikozunu dibine kadar yaşıyorum ben de. Yalnız değilsiniz ilginçtir ki 40 ımız çıkınca (bebeğin 40ı yoktur senin 40ın var demişti kadın doğum doktoru) bir anda psikolojimizin rahatlayacağını iddia ediyorlar umarım öyle olur🙏🏻Yara iziniz için de 15. Günden sonra contract tubex krem verdi benim doktorum sabah akşam kullan dedi ben ona bile zor vakit buluyorum belki siz bulursunuz 🥲

Hepimiz az çok bu panik durumunu, stresi yaşıyoruz. İlk eve geldiğimde bende ağlıyodum kendime gelememiştim, bebeğe bakamıyodum ki üzerine covid oldum bugün yeni yeni enerjim yerine geliyor. Ağlarken, oturdum düşündüm isyan etmek gibi geldi. Allah şükür sağ salim bebeklerimizi alıp geldik az çok sıkıntı çekeceğiz herkes bu yollardan geçiyo 3-4 ay sonrasını hayal et mutlu anılar düşün bebeğinle. Ben öyle yapıyorum strese girince geçecek belki bu günlerini bile çok özleyeceğiz tadını çıkarmaya bak canım.
Sezaryen yarasıda 10. Günden sonra fln daha ii oluyo vakit buldukca dinlendir kendini. Hemşire de ben özel hastanede doğum yaptım istersek ücretli eve yenidoğan hemşire desteği geliyor hastanelere bakabilirsin
Covid mi oldun çok üzüldüm nasılsın oğlun nasıl? 🥺 Çok çok geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin Yardımcı olabileceğim bi şey olursa yazsaydın bana keşke benim eşim covid de bakıyor şimdi daha iyi misin canım?

Kızlar sezaryenden ne kadar sonra sağa sola yatmaya başladınız, ben hep sırt üstü yatıyorum yan yatarsam zarar verecekmişim gibi bir his var ama rahim daha küçülmedigi için belime asiri baskı oluyor sırt üstü. Bir de yatarken kendim kalkamıyorum birinin tutup kaldırması lazım bu normal mi?
Bende sağ sola yatamadım 1 hafta kadar ama daha çok omuz ağrısından benimki tabi dikişlerin acisi daha zorladı.
Kalkarken bende zorlanıyordum bebek kucagimda uyuyor hep kalkıp dogrulup yerine yatarmak işkence gibiydi eşimde uyumuş oluyordu birde zar zor kalkıyordum😤
Anca kendim kalkabiliyorum 2hafta oldu.

Merhaba anneler,
Tecrubesi olanlar cevap verirse sevinirim.sabah kahverengi nisanim geldi.sonra hic akintim olmadi ta ki biraz onceye kadar.tekrar kahverengi nisanim geldi.bu basiniza geldi mi.yani bir kere gelir diye biliyordum.
Ben de öyle düşünüyordum doğumdan önce ama hayır, gece 3 gibi sümüksü kahverengi şeklinde gelmişti öğlen 12 olmuştu kesik kesik geldiği oldu sancı çekerken biyandan

Kesinlikle emzik ve biberon kullanmamalıısn canm. Mama veya anne sütü sağıp veriyorsan kaşık biberon alabilirsin veya EDS yöntemi var biraz araştır istersen onunyapabilirsin. Meme reddini geri çevirmek bir hayli zor ama salın pes etme. Sağım yapmak bir yere kadar sütünü devam ettirir. Bebek emmezse ne kadar sağım da yapsan azalır ve erken kesilir.
Kaşık biberon denedik boğazına kaçıyor süt emeceğim zannediyor beceremedik onu şırıngada da aynı durum oldu 😕 çığlık kıyamet meme veriyorum ama sütüm de yetişmiyor 😔

Biberonu mutlaka bırakmalısın. Meme reddi yapmış. Bir de mastitten dolayı bebek zorlanmış olabilir. Emzirme öncesi havluyu ütüyle ısıt bastır göğsüne. Yumuşacık oluyor hemen emzir. Bebek boşaltsın. Sağım ön sütü çoğaltır, mastite iyi gelmez.
Neden biberon kullanmamalı? 👇
Bu hesabı takip et canım eski gönderilere bak. Kafana bir şey takılırsa dm den cevap veriyorlar.
İlk gelen yağlı yoğun süt baya zor sağıldı 3 gün falan kocaman oldu göğüslerim dokunamadım bile . Hemen sayfayı inceliyorum. Teşekkürler 🤩

Henüz aşı olmayan arkadaşlar ne zaman aşı olmayı düşünüyorsunuz? Bir de aşı olduğumuzda emzirme konusunda doktorunuz bir şey dedi mi? Bizim yarın bir ay kontrolümüz var çocuk doktoruna da sormayı düşünüyorum ama bazı yerlerde bir gün emzirmedim sagip döktüm daha önceden stokladigim sütlerden verdim yazanları gördüm benim stokluk sütüm yok bebeğime ancak yetiyor böyle bir şey varsa aşıyı ertelemeyi düşünüyorum.. Sizlerin bu konuda bir fikri var mı merak ettim..

Covid mi oldun çok üzüldüm nasılsın oğlun nasıl? 🥺 Çok çok geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin Yardımcı olabileceğim bi şey olursa yazsaydın bana keşke benim eşim covid de bakıyor şimdi daha iyi misin canım?
Canım geçmişi okurken bu yazdığını gördüm aşı sonrası emzirme konusunda bir bilginiz var mı diye sorsam ben😊

colorfulballoons colorfulballoons canim naptin, doğum yaptın mi?
Eveeeet yazmaya firsat bulamadim 😊 bizim kız çok yaramaz çok 1 saat uykuyla duruyorum dün sabah dogum yaptim. Sezeryan cabuk bitti ama tansiyonum dustu ve nefes darligi yasadim o esnada onun disinda hersey bekledigimden kolaydı 😊sukurler olsun oyle böyle saglıkla kavustum evladıma dogum yapmayan varsa insallah kolaylikla saglikla kucagina alsin herkes 🤲

Arkadaşlar selamlar, yazamadım bir kaç gündür hiç vaktim olmadı bebeğe balkarken 😍 kızlar bişiy sorcam bugün temizlik yaptım evi tümden. Dikişimin en ucunda açılma gördüm az önce biraz da akıntı gibi olmuş. Yine batikonla pansuman yapıyorum başka bir şey yapmak gerekir mi acaba

Bebeklerini Sadece mama ile besleyen var mı? Mama sonrası su veriyor musunuz? Bu konuda bilgisi olan var mı? Su vermezsem hırıl hırıl oluyor boğazı bir iki yudum veriyorum ama her seferinde değil de günde bir ki kere veriyorum.

Selam canım, ben mama ile besliyorum büyük oranda. Ve evet su veriyorum. Sağlık ocağındaki hemşire günlük 100 ml ye kadar su ver dedi. Ağzında pamukçuk da oluşmaz bu şekilde dedi.

Canım çok sağol ilgin için❤️ Ya sorma o kadar dikkat ettim 2 senedir tam sezaryen sonrası covid oldum nerden nasıl aldım anlamadık sanırım hastaneden , evde kimsede yok çok şükür. Bende ameliyatta üşüttüm sanıyorum 38-39 ateşleri gördüm zatürre başlangıcı fln olur diye doktora gittim ki covid. Ciğerlerime indiği için antibiyotik kullanıyorum canım baya toparladım iyiyim Allah a şükür öksürük fln azaldı, kendime geldim. Aman dikkat edin en zayıf zamanlarımız nerden gelceği belli olmuyo.
Oğlum iyi çok şükür o etkilenmedi🙏🏻 Sütüm damla damlaydı artmamıştı zaten doktor covid oldugun için gelmemiştir diyo şimdide birsürü hap kullandım sütüm gelmez artık diye üzülüyorum kıyamıyorum, hep mama veriyorum :/
Senin Can ın nasıl, tahlillerine canın sıkılıyodu en son inşallah normale dönmüştür🙏🏻

Bizde de şükür kardeşini sevmede sıkıntı yok ama el yüz bile yıkamada huysuzlanabiliyor hoş küçük daha benim bıdık 4bucuk sayılır daha😂 alışacağız hep birlikte☺️ yemek ben yokken bizimki de başlamak istemiyor illa kalkıyo geliyo tam uyucak bebe sesli sesli yanımda hadi gel diyor😂

Arkadaşlar emzirme işini büyük kardeşlerin yanında yapıyor musunux? Benim büyük oğlhm 5 yaşında. Yanında emziriyorım ve bence bu çok doğal bir şey olduğundan çekinmiyorum hiç. Sizler nasıl yapıyorsunuz?

X