2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar nasip olursa bende pazartesi kızımı kucağıma alacağım çoğunuz evladınıza kavuştunuz doğumdan sonra kilolarınız ne alemde hızlıca gidiyor mu yoksa kaldımı biraz kilo takıntım var çok merak ediyorum
Ben zaten 6kilo almıştim en son 7 olmuştu gerçi :)
1hafta sonra sağlık ocağında tartildigimda 1kilo fazlam vardı hamile kaldığim kilodan şimdi muhtemelen oda gitmiştir göbek tamamen gitti diyebilirim 😊

Arkadaşlar selamlar, yazamadım bir kaç gündür hiç vaktim olmadı bebeğe balkarken 😍 kızlar bişiy sorcam bugün temizlik yaptım evi tümden. Dikişimin en ucunda açılma gördüm az önce biraz da akıntı gibi olmuş. Yine batikonla pansuman yapıyorum başka bir şey yapmak gerekir mi acaba
Aman dikkat et doktor bana iltihaplı akıntı gibi birşey olursa mutlaka gel demişti.

Selam canım, ben mama ile besliyorum büyük oranda. Ve evet su veriyorum. Sağlık ocağındaki hemşire günlük 100 ml ye kadar su ver dedi. Ağzında pamukçuk da oluşmaz bu şekilde dedi.
100 ml su çok fazla🙄 bir çay kaşığı kadar olmalı her mama dan sonra, ebe bana öyle söylemişti. Yanlışlık olmasın tatlım 100 ml için🤔

Selamlar tekrar :) 40+0 da yani dün sıyırma işlemi yapıldı bana da.. şu an ağrılarınız nasıl? Benim şiddetli adet ağrısı gibi. Bide yürüyüşüm zorlandı bacakalrımı kapatamıyorum 🙈 Doğum sancısını da anlayamıyorum önden mi olmalı toplanma gibi adet ağrısı gibi mi olmalı:/
Adet ağrısı gibi başlıyor ilk başlarda, daha sonra aralıklı önde toplanma (kasilma) ağrısı olarak devam ediyor bu biraz daha ağrılı yaklaşık 1 dkka yada 50 sn gibi sürüyor geçiyor sonra tekrar tekrar bu şekilde periyodlarla devam ediyor.

Sezeryan doğumsa sıcak suya oturmayı denesen… bir de ıkınma tuvalette bekle kendisi gelsin ilk kızımda doktorum 1 ay ıkınma yok otur bekle demişti😁 geçmiş olsun

Allah yardımcın olsun inşallah sağ Salim kavuşursunuz yavrunuza
Hemoroitte sıcak su ağrısını alır iyileştirmez soğuk buz masajı iyileştiriyor

Kızlar nasip olursa bende pazartesi kızımı kucağıma alacağım çoğunuz evladınıza kavuştunuz doğumdan sonra kilolarınız ne alemde hızlıca gidiyor mu yoksa kaldımı biraz kilo takıntım var çok merak ediyorum
Ben 12.5 kg almıştım en son. İlk hastaneden gelince tartıldığımda 4.5- 5 kg vermiştim. Şu an 11 gün oldu. 3.5 - 4 kg geriye kaldı. Bundan sonrası öyle hızlı gitmez gibi duruyor. Belki 1 kilo daha gider devamı bana kalmış gibi.
Normal doğum yaptım ama doğum öncesinde olmayan ödem sonrasında oldu. İlk 4 5 gün yüzüm ve bacaklarım korkunç şişti. Ama zamanla indiler. Şu an yememe hiç dikkat etmiyorum yani ne bulursam ne zaman istersem yiyorum. tatlıymış tuzluymuş bakmadan gömüyorum ( gerçi ödem olunca 3 4 gün tuza dikkat ettim )
Sağlıklı şeyler sokmaya çalışıyorum eve genelde.
Şu dönemdr zayıflamaya odaklanmak çok güç olur. Zaten vücudun çoğunu atacaktır. Şöyle bi 2 ay geçsin bebişin bir düzeni olmaya başlasın o zaman yeme düzenine dikkat ediş hemen atarsın kalanları da.

14 kilo almıştım. 14 gün oldu doğum yapalı 7 kilo gitmiş Sütüm etkilenmesin diye yediklerime dikkat etmiyorum hiç. Ağzım boş durmuyor. Üstüne kilo alırım bu gidişle 🤣

Bende doğum yaptım salı günü 10:30 da sezaryanla 39 hafda 0 günlükken dün çıktık ama bugün bebeğimin ateşi 38 derece olunca yatış yapıldı yoğun bakım ünitesinde kalıyor gözlemliceklermis orada neden böyle oldu alt üst oldum evde bom boş kaldı çok kötüyüm bebeginde böyle bir durumla karşılaşan varmı Allah kimseyi evladiyla sınamasın 😭
Canım bebeğin nasıl oldu , ne dedi doktorunuz 🙄

secondlife secondlife ne yaptn canm var mı gelen giden ☺️ Ben de ne sancı ne su. Sızıntı şeklinde su geliyor gibi arada ama pek anlamadım da. Sabah randevum var bakalm ne olacak.
Yok ya sanki hic dogum yapmayacakmisim gibi hissediyorum.aksam ustu yine kahverengi Nisan geldi.arada kasilma sanci Vs ama gecip gidiyor.
Suyun siziyor olabilir onu iyi kontrol et kokusuna vs.bak Eger oyleyse gitmek gerekiyor hastaneye.enfeksiyon riski oluyormus.

Canım 55 le hamile kaldım 80 le doğuma gittim şuan 78 kiloyum 🤦‍♀️ doğum sonrası ödem topladı vücudum, 8-10 litre kadar ödemim var, onları atabilirsem sıra kilo vermeye gelecek inşallah 😀

Canım çok sağol ilgin için❤️ Ya sorma o kadar dikkat ettim 2 senedir tam sezaryen sonrası covid oldum nerden nasıl aldım anlamadık sanırım hastaneden , evde kimsede yok çok şükür. Bende ameliyatta üşüttüm sanıyorum 38-39 ateşleri gördüm zatürre başlangıcı fln olur diye doktora gittim ki covid. Ciğerlerime indiği için antibiyotik kullanıyorum canım baya toparladım iyiyim Allah a şükür öksürük fln azaldı, kendime geldim. Aman dikkat edin en zayıf zamanlarımız nerden gelceği belli olmuyo.
Oğlum iyi çok şükür o etkilenmedi🙏🏻 Sütüm damla damlaydı artmamıştı zaten doktor covid oldugun için gelmemiştir diyo şimdide birsürü hap kullandım sütüm gelmez artık diye üzülüyorum kıyamıyorum, hep mama veriyorum :/
Senin Can ın nasıl, tahlillerine canın sıkılıyodu en son inşallah normale dönmüştür🙏🏻
Gerçekten çok ilginç olmuş ama kesin hastaneden kapmışsındır Allah bir daha yaşatmasın inşallah bebeğinin etkilenmemesine çok sevindim Sen de kullan ilaçlarını inşallah geçecek son kaç günün kaldı şimdi son birkaç günse hiç korkma belirtiler de zamanla kaybolacak inşallah bana istediğin an yazabilirsin kötü hissettiğinde 🙌🏻İnsanların 9 10 ay sonra sütü geliyor onu şu an dert etme kendini toparla ki ona iyi olasın 🙏🏻💙🧿 Can’ım büyüyor kirpiği bile uzuyor 🥲 Tsh değeri yüksek çıkmıştı kan vere vere bi hal oldu çocuk ama çok şükür düştü geçici yenidoğan hipotiroidisi dediler önümüzdeki ay tekrar kontrol edilecek çok şükür şimdilik sorun yok ama ben takipteyim Allah dermansız dert vermesin inşallah hiçbirimize 🙏🏻

Gerçekten çok ilginç olmuş ama kesin hastaneden kapmışsındır Allah bir daha yaşatmasın inşallah bebeğinin etkilenmemesine çok sevindim Sen de kullan ilaçlarını inşallah geçecek son kaç günün kaldı şimdi son birkaç günse hiç korkma belirtiler de zamanla kaybolacak inşallah bana istediğin an yazabilirsin kötü hissettiğinde 🙌🏻İnsanların 9 10 ay sonra sütü geliyor onu şu an dert etme kendini toparla ki ona iyi olasın 🙏🏻💙🧿 Can’ım büyüyor kirpiği bile uzuyor 🥲 Tsh değeri yüksek çıkmıştı kan vere vere bi hal oldu çocuk ama çok şükür düştü geçici yenidoğan hipotiroidisi dediler önümüzdeki ay tekrar kontrol edilecek çok şükür şimdilik sorun yok ama ben takipteyim Allah dermansız dert vermesin inşallah hiçbirimize 🙏🏻
Son aşamaları canım düşüşe geçmiş, birkaç güne negatife dönersin demişti dr belirtiler bitti gibi çok şükür belki dönmüşümdür test vercem bikaç güne tekrar. Çok sağol kuzum❤️
Kıyamam, herkesin bi uğraşı,derdi oluyo doğum sonrası işte dediğin gibi amin, dermansız dert vermesinde Allah bunlar halledilir. Çok sevindim düşmesine değerlerinin minik kuzunun. Böyle böyle büyüyecekler , sağlıklı olsunlarda🙏🏻🌸

Kızlar merhaba .. bizim göbek bağımız 11. Gün düştü yani 3 gün önce.. az önce altını değişirken farkettim kanamis. Akşam üzeri bir şey yoktu şimdi kanama olmuş biraz.. böyle birşey yaşadınız mı yani düştükten 3-4 gün sonra falan .. normal mi ya da

Benim bugün tam 14. Gün
Toplamda 10 kilo gitmiş.. hamileliğimde 9 kilo almıştım 😊

Arkadaşlar selamlar, yazamadım bir kaç gündür hiç vaktim olmadı bebeğe balkarken 😍 kızlar bişiy sorcam bugün temizlik yaptım evi tümden. Dikişimin en ucunda açılma gördüm az önce biraz da akıntı gibi olmuş. Yine batikonla pansuman yapıyorum başka bir şey yapmak gerekir mi acaba
Pansumanını yap istersen doktorun ile de görüş benzer hatayı ben de yaptım biraz kanadı sonra da akıntı gelmeye başladı doktora gittiğimde enfeksiyon oluşmuş 10 gündür ağır antibiyotik kullanıyorum onun için bebeğimi de emziremiyorum.

Günaydın, bebekle alışma evresindeyiz kendimi çöm yetersiz hissediyorum. Her yerim şiş gittikçe şişiyor. Ağlayınca sebebini bulamıyorum, oturup kalkamıyorum kendime yetemiyorum, bebekle ilgilenemiyorum çok mutsuzum. Bebeğim sarılık olmaya başladı galiba. 2 saatte bir yanda daha sık Emzirme döngüsüne dikkat ediyorum yine de oldu. Bu şişlik ve sezeryan yarasıyla ilgili ne yapabilirim? Su içiyorum yürüyüş yapmam mümkün değil bebekten ayrılamam evde geziyorum olduğu kadar. Depresyona gitmeye başladım. Ailem yanımda ama bir kaç gün gitmeleri gerekiyor ne yapacağım? Bebek hemşiresi ya da bebekten anlayan yardımcı nasıl bulunur?
O şişlikler sezaryenden 4 gün sonra başladı bende şimdi tamamen gitti. Tuvalete çıkaracak şeyler iç bol bol su ve sıvı. Bende kabızlık da vardı o geçince şişlikler de azalmaya başlamıştı. Bu üçüncü sezaryenim diğerlerinde böyle bi şişlik olmamıştı.
Sarılık ister istemez oluyor. Ne kadar çok emzirirsen o kadar çabuk atlatıyorlar. Bir de tatlı şeyler ye o zaman daha çabuk atlatıyormuş bebişler. Abimizde sarılık değerlerimiz yükselmedi hafif atlattık ama bunda ışık tedavisi aldı. Enfeksiyon ateş sarılık hapsi bi arada olunca yoğun bakıma aldılar. Bende ameliyat yeri enfeksiyon oldu ilaç kullanıyorum bebeği emziremiyorum. Yetmezmiş gibi abimiz hastalandı o iyileşti babamız hasta şimdi. Annem bu hafta dönecek memleketine. Yine de bırakmıyorum kendimi. Bebeğinin sadece sana ihtiyacı var sen yetersin bebeğine.

Öncelikle sağlıklı ve kolay doğumlar diliyorum. Ben kilolu hamile kaldim 10 11 kg civari almistim. Bu sabah tartildigimda -17kg daydim.

X