2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar gümüş kapağı doğumdan önce mi kullandınız nasıl kullandınız göğüs kalkanı kullanan var mı anlatabilir misniz lansinon kremi yarın başlayayım diyorum

Kızlar bebeğinde inek sütü alerjisi olan var mı yada konuyla ilgili bilgisi olan ?
Belirtileri benziyor bebeğimde olan belirtilere aklıma takıldı da 😟
Vücudunda isilik gibi kızarıklıklar bazen yüzünde,bacaklarında ama hemen geçip başka yerde çıkabiliyor.
Kusma bazen mamadan sonra kusuyor böyle ağzında peynir kesigi gibi veya beyaz şeyler oluyor.
Gaz sorunları (sanki karnı ağrıyor gaz cikartamiyor gibi hareketler yapıyor)
Dışkısını yaparken gürültülü sesler çıkarıyor hani şu bahsetmiştim fork fork sesler geliyor diye.
Sizde de bunlar oluyor mu?
Bu aralar sık ağlıyor durduk yere bazen karnı doymuşken altıda temizken ağlıyor neden agladigini anlayamıyorum tabi gazda olabilir ama..
Dün sabah 4:30 da uyandı sabah 9a kadar uyumadı hep ağladı 😟
İshal dışkıda mukus diyor ama onu pek inceleyemedim.
Bebeklerde 40 kadar karin agrisi (kolik) oluyor cok normal bu anlatiklarin benim kizimdada oluyor hepsi ben gaz cikarabilmesi icin ilac veriyorum cok rahat ediyoruz gun boyu gaz cikariyor kakasini zaten kizim yapmiyor ben yaptiriyorum kakas gayet normal kaka yaparken birlikte gaz cikartigo icin o sesler oluyor benim kizmda bazen ilac vermeme ragmen sabah 4/5 arasi uyaniyor 8/9 kadar uyanik kaliyor ama aglamiyor sukur arada bi aglamaya basliyor karnini ya da belini oksuyorum iyi geldigi icin rahatliyor . Bebekler mamadan sonra kusmalari cook normal ufak olduklari icin nekadar yediklerini anlamiyorlar yemekten sonra kusuyorsa ona fazla gelen mamayi kusuyor :) buna normal . Kizariklara gelince bizede oluyor hatta ozelden foto gonderecegim doktora gittim normal oldugunu soyledi doktor her yenidogan bebekte olabiliyormus

Bebeklerde 40 kadar karin agrisi (kolik) oluyor cok normal bu anlatiklarin benim kizimdada oluyor hepsi ben gaz cikarabilmesi icin ilac veriyorum cok rahat ediyoruz gun boyu gaz cikariyor kakasini zaten kizim yapmiyor ben yaptiriyorum kakas gayet normal kaka yaparken birlikte gaz cikartigo icin o sesler oluyor benim kizmda bazen ilac vermeme ragmen sabah 4/5 arasi uyaniyor 8/9 kadar uyanik kaliyor ama aglamiyor sukur arada bi aglamaya basliyor karnini ya da belini oksuyorum iyi geldigi icin rahatliyor . Bebekler mamadan sonra kusmalari cook normal ufak olduklari icin nekadar yediklerini anlamiyorlar yemekten sonra kusuyorsa ona fazla gelen mamayi kusuyor :) buna normal . Kizariklara gelince bizede oluyor hatta ozelden foto gonderecegim doktora gittim normal oldugunu soyledi doktor her yenidogan bebekte olabiliyormus
İnşallah canım ya evet her mama sonrası kusuyor fazla olanıdır umarım dediğin gibi🙏🙏çok teşekkürler biraz içim rahatladı.

benimki emiyor ama uyandıramıyoruz ben uyandıramaöa konusunda cinnet geciricsm
Bugün akşam ben de uyandıramadım elini ayağını yıkadık yok alt değiştirdik yok ne denediysek olmadı uyumadan önce emzirip 90ml süt vermiştim uyanmamasından korkunca doktora gittik zaten yarın kontrolümüz vardı çok şükür sarılığımız 15.18’den 12’ye düşmüş 100gr almış 2 günde doktor besleyin dedik de siz de abartmışsınız bu ne böyle dedi fazla beslemek ve evin sıcak olması da bayıltır çocuğu dedi sizin de bilginiz olsun kızlar

Kızlar gümüş kapağı doğumdan önce mi kullandınız nasıl kullandınız göğüs kalkanı kullanan var mı anlatabilir misniz lansinon kremi yarın başlayayım diyorum
Ben silikon göğüs ucu almıştım her emzirmeden sonra lansiloh sürüp silikonu kapattım üstüne emzirmeden önce de şöyle bir silip emzirdim çok şükür göğüs yaralarım çok büyümeden geçti

Bugün akşam ben de uyandıramadım elini ayağını yıkadık yok alt değiştirdik yok ne denediysek olmadı uyumadan önce emzirip 90ml süt vermiştim uyanmamasından korkunca doktora gittik zaten yarın kontrolümüz vardı çok şükür sarılığımız 15.18’den 12’ye düşmüş 100gr almış 2 günde doktor besleyin dedik de siz de abartmışsınız bu ne böyle dedi fazla beslemek ve evin sıcak olması da bayıltır çocuğu dedi sizin de bilginiz olsun kızlar
Kusura bakma canim doktorun dediginr guldum 🤣 90 ml cok galiba 3 saate bir 60ml idelamis benim doktor oyle soyledi

60 ml dediginiz mama takviyesi mi yoksa 3saatte 1 almasi gereken normal anne sutu mu 60 ml? ???yani bir bebis 3saatte bir toplam 60 ml besin mi almasi lazim
3 saate bir 60 ml besin almasi lazim cnm mama ben gunduz kendimi sağıp 60ml içiriyorum 2 bucuk 3 saat sonra acıkıyor daha erken acıkınca emzik veriyorum gece zaten hazir mama veriyorum ondan da bazen 40 basen 60 ile doyuyor hazir mama daha doyurucu oluyor daha az yerse sorun degil doktor 30-60 ml arasi diyor 3 saaten once besleme midesini genisletebilir

Kızlar ben 20 gün kadar önce sezeryanla oğluşuma kavuştun çok şükür... hamilelik sürecinde gayet iyiydim ancak doğumdan çıktığım andan itibaren yüzüm şiş şiş.. eşimde farketmiş yüzüm şiş gibi duruyor bunun sebebi nedir bilen var mı ve geçer mi

dogumdan 2 hafta öncesimdrn kullanmaya başladım bi de zeytimyagı sürdüm.
dogum sonrası emzirme yapmama ragmen herhangi bir yara olmadı , ki şuan cok istikrarlı kullanamıyorum kapağı

aynı sıkıntıyı bizde yasıyoruz ev cok sıcak ve cocuk uyanmıyor.
halbuki kliöa var evde ama annem sagolsun kocam sagolsun cocuk üşür diye actırmıyorlar.
odayı 27 e düşürebildim en fazla gündüz.
gece odamızda 29 derece.
bugün cocuga kolsuz ve bacakları yarı pemye ince tuluö ve müslin ile uyuttum gece mama ve emme zamanı gelmeden kendi uyandı ilkdefa.
sabahta odayı 27 e düşürüp klimanın orda o şekilden bi tık üst giydiriiriim.
cocuklar sıcaktan uyanmıyor

Ben biberon kullanıyorum ama bu sefer meme emmeyi reddediyor çok ağlıyor meme vermeye calisinca
Ben de bundan korkuyorum uykulu olursa biberonla veriyorum uyanıksa enjektör ile. Doktor bir meme bir mama şeklinde ver 3-4 saatte bir, emzirdikten sonra kalanı da sağıp ver mama verdiğinde de sağ sütünü dedi mama zamanı sağdığım nolacak bir sonraki beslenmeye o da!😮‍💨😵‍💫
3 saate bir 60 ml besin almasi lazim cnm mama ben gunduz kendimi sağıp 60ml içiriyorum 2 bucuk 3 saat sonra acıkıyor daha erken acıkınca emzik veriyorum gece zaten hazir mama veriyorum ondan da bazen 40 basen 60 ile doyuyor hazir mama daha doyurucu oluyor daha az yerse sorun degil doktor 30-60 ml arasi diyor 3 saaten once besleme midesini genisletebilir
Mama verdiğin zaman sağıyor musun sütünü?

Doğumdan önce 4 5 kere kullandım ama asıl doğumdan sonra işe yaradı. İlk gün sütüm gelmeyince göğüs uçlarımı çok acıttı hemşireler uğraşırken yara olmadı ama çok tahriş olmuştu yani önceden takmak işime yaramadı ama aynı gün taktım sabaha tahriş acısı gitmişti ardından lansinoh sürdüm çok iyi geldi ikisi de💖

Doğumdan önce 4 5 kere kullandım ama asıl doğumdan sonra işe yaradı. İlk gün sütüm gelmeyince göğüs uçlarımı çok acıttı hemşireler uğraşırken yara olmadı ama çok tahriş olmuştu yani önceden takmak işime yaramadı ama aynı gün taktım sabaha tahriş acısı gitmişti ardından lansinoh sürdüm çok iyi geldi ikisi de💖
Kremle beraber kullanmayın yazıyor lansinonun sürdüğünüzde takmadınız mı

Ben doğum öncesi başlamadım hiç. Doğum sonrası lansinon sürüyorum. Emerken üst dudağın yukarı alt dudağın da memenin altından dışarı dönük olmasına dikkat etmeye çalışın o zaman çok daha az acıyor ve yara olmuyor kızlar

Eklentiler

• IMG_20210819_104839.jpg
    IMG_20210819_104839.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar siz bebeğiniz tırnaklarını kestiniz mi ?Henüz cesaret edemedim ama uzamislar bayağı eldiveni birakinca yüzünü çiziyor hep😔

Kızlar sezeryan yeri acıyan ağrıyan ya da ne bileyim sızlayan var mı hala aranızda? Ben yataktan kalkarken ya da uzandığım yerden doğrulurken dikişimin sol tarafında çok şiddetli bir yanma oluyor çok canımı yakıyor kalkamıyorum sizde de var mı bu tarz şeyler? Bugün 10 gün oldu doğum yapalı

Kızlar siz bebeğiniz tırnaklarını kestiniz mi ?Henüz cesaret edemedim ama uzamislar bayağı eldiveni birakinca yüzünü çiziyor hep😔
Ben bugün ilk defa kestim canım 🥰 baya uzanmıştı kendini de, emerken beni de yoluyordu😂 ben normal makas şeklindeki tırnak makasından aldım onunla etini kesme ihtimali olmuyoe gönül rahatlığıyla kesiyorum o yüzden oğlumda da öyle kulkaniyorum hatta hala☺️
Kızlar sezeryan yeri acıyan ağrıyan ya da ne bileyim sızlayan var mı hala aranızda? Ben yataktan kalkarken ya da uzandığım yerden doğrulurken dikişimin sol tarafında çok şiddetli bir yanma oluyor çok canımı yakıyor kalkamıyorum sizde de var mı bu tarz şeyler? Bugün 10 gün oldu doğum yapalı
Benim de sızlama gibi yanma gibi oluyor yataktan bebise kalkarken sol bacağıma yük bindirip kalkmış oluyorum o yüzden sol dikiş tarafımda oluyor benim de

X