2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar siz bebeğiniz tırnaklarını kestiniz mi ?Henüz cesaret edemedim ama uzamislar bayağı eldiveni birakinca yüzünü çiziyor hep😔
Ben kestim 3 güne yine uzadı😬
Ben bugün ilk defa kestim canım 🥰 baya uzanmıştı kendini de, emerken beni de yoluyordu😂 ben normal makas şeklindeki tırnak makasından aldım onunla etini kesme ihtimali olmuyoe gönül rahatlığıyla kesiyorum o yüzden oğlumda da öyle kulkaniyorum hatta hala☺️

Benim de sızlama gibi yanma gibi oluyor yataktan bebise kalkarken sol bacağıma yük bindirip kalkmış oluyorum o yüzden sol dikiş tarafımda oluyor benim de
Doktorunuza sordunuz mu hiç neden olurmuş acaba

Ben kestim 3 güne yine uzadı😬

Doktorunuza sordunuz mu hiç neden olurmuş acaba
Evet sordum iki gün önce kontrolüm vardı, dikişlerin düğüm yerleri sağ ve sol kenarlarda o yüzden biraz daha sızlama olabilir orda herhangi bir sıkıntı yok ultrasonda dedi

Kızlar ya bu ailelerden çektiğimiz nedir. Annemi doğum öncesi erken çağırmadım ki sıkılmasın diye. İki gün oldu geleli üçüncü gün gideyim ben demeye başladı.Günüm doldu her an doğum olabilir. Pazartesi ye kadar olmazsa yatış yapıp suni sancıyla başlatacağız dedi doktor. Eşimin gece gündüz karışık mesai saatleri var ve ani durumda en az bir saat yol gelmesi gerekiyor. Üst katımda eltim var Pazartesi günü bir haftalığına köye gideceklermiş. Görümcem desen aramıyor bile. 2,5 yaş çocuk var evde tek kalacağım nasıl rahatlık milletteki hiç düşünen yok insanın ağırına gidiyor 😔

Kızlar, ikinci normal doğumunu yapıp , ilkinden kolay oldu diyen var mı? Yoksa yazmayın moralimiz bozulmasın
İlkinde 39+3 te suyumun gelmesi peşine kendi sancımla doğumum olmuştu. Şu an 40+1 ne su ne sancı ne açılma ne kanala girme hiçbişey yok. Pazartesi suni sancıyla başlatacağını söyledi doktorum. İkinci normal doğum olacak nasipse kolay olursa yazarım 🙈

İlkinde 39+3 te suyumun gelmesi peşine kendi sancımla doğumum olmuştu. Şu an 40+1 ne su ne sancı ne açılma ne kanala girme hiçbişey yok. Pazartesi suni sancıyla başlatacağını söyledi doktorum. İkinci normal doğum olacak nasipse kolay olursa yazarım 🙈
Benim suni sanciyla 38+5 de olmuştu, Allah bağışlasın, 🤲 inşaallah daha kolay olur, sağlıkla hayırlısıyla gelsinler 🤲

Kızlar siz bebeğiniz tırnaklarını kestiniz mi ?Henüz cesaret edemedim ama uzamislar bayağı eldiveni birakinca yüzünü çiziyor hep😔

Canim ben kestim kesilmezmi diye diyaneten baktim kesilebilir diyor. Kesmiyorsanda eldiven tak muhakkak Allah korusun jilet gibi keskin göz bebegini yırtar. Birde ben eldiveni çıkarttiktan sonra çocuğun farkindaligi arttı.

Kızlar ya bu ailelerden çektiğimiz nedir. Annemi doğum öncesi erken çağırmadım ki sıkılmasın diye. İki gün oldu geleli üçüncü gün gideyim ben demeye başladı.Günüm doldu her an doğum olabilir. Pazartesi ye kadar olmazsa yatış yapıp suni sancıyla başlatacağız dedi doktor. Eşimin gece gündüz karışık mesai saatleri var ve ani durumda en az bir saat yol gelmesi gerekiyor. Üst katımda eltim var Pazartesi günü bir haftalığına köye gideceklermiş. Görümcem desen aramıyor bile. 2,5 yaş çocuk var evde tek kalacağım nasıl rahatlık milletteki hiç düşünen yok insanın ağırına gidiyor 😔

Canım ben böyle durumlarda şöyle düsünürüm hep.
1) Evet ben hamileyim ve kimse bana bakmak zorunda değil sonuçta ben onlara güvenerek hamile kalmadım. Evet baksalar yardimci olsalar beni mutlu ederler ama tercih onların.
2) Hal böyleyken onlarda yaşlaninca veya farklı bir durum olunca benimde mecburiyetlerim ortadan kalkar herkes başının çaresine bakar.
3) Bunları yaşamak ayni zamanda farkındalık yaratıyor.çünkü bunları yaşayan bizler evlatlarimiza bunları yaşatmayacağız
ÖZET = NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE.
Rabbim yardimcın olsun iyi insanlarla karşılaştırsin.

Uzgunum canim. ayni seyleri yasiyorum hemen hemen.

Ben Ankara’da doğum yaptım kv evinde kalıyorum annemler doğuma geldi 5.gün biz gidiyoruz dediler kv tavırları yüzünden gitmemiz gerekiyor diye inat edip gittiler üstelik ağladım bir sürü beni bırakıp gitmeyin diye gittikleri akşam kv et çıkardım ocağa koyabilir misin yarın ben düğüne gideceğim dedi ertesi gün zırıl zırıl ağladım başta ana baba olmayınca böyle oluyor demekki diye ertesi gün sarılığımız arttı doktora git geller başladı sütüm geriledi mamaya başladık iki gün önce annemler arayınca açtım ağzımı yumdum gözümü size evden git diyen mi oldu alınganlık yapıp size en muhtaç olduğum anda beni bırakıp gittiniz yalnız bıraktınız dedim sonra da dediler ki tamam biz geliyoruz seni alıp eve getirip bakarız biz ev dediği de 6 saatlik yol zaten zor oturup kalkıyorum ben eşini arayıp kızlarımı almaya geliyorum diyeceğim diyor annem ortalığı ayağa kaldıracak iyice dişini sıkamadı da beni alıp götürecek sarılıklı bebekle ben de geçti artık ne geri gelin ne beni götürün size muhtaçken bırakıp gitmeyecektiniz dedim kv de az değil 10 gün oldu iş yaptırmaya çalışıyor alttan alttan ben anlıyorum ama eşimin ruhu duymuyor çok zoruma gidiyor çok😔 Allah’a şükür sarılık değerimiz düşüyor 2 hafta sonra evimize döneceğiz inşallah o zamana da hem kızım iyileşir hem sütüm artar yine🙏 Çok uzun yazdım kusura bakmayın ama çok doluyum çok

Bugün akşam ben de uyandıramadım elini ayağını yıkadık yok alt değiştirdik yok ne denediysek olmadı uyumadan önce emzirip 90ml süt vermiştim uyanmamasından korkunca doktora gittik zaten yarın kontrolümüz vardı çok şükür sarılığımız 15.18’den 12’ye düşmüş 100gr almış 2 günde doktor besleyin dedik de siz de abartmışsınız bu ne böyle dedi fazla beslemek ve evin sıcak olması da bayıltır çocuğu dedi sizin de bilginiz olsun kızlar

Benim kızin 40 i çıktı daha yeni yeni 90ml veriyorum .

Canım ben böyle durumlarda şöyle düsünürüm hep.
1) Evet ben hamileyim ve kimse bana bakmak zorunda değil sonuçta ben onlara güvenerek hamile kalmadım. Evet baksalar yardimci olsalar beni mutlu ederler ama tercih onların.
2) Hal böyleyken onlarda yaşlaninca veya farklı bir durum olunca benimde mecburiyetlerim ortadan kalkar herkes başının çaresine bakar.
3) Bunları yaşamak ayni zamanda farkındalık yaratıyor.çünkü bunları yaşayan bizler evlatlarimiza bunları yaşatmayacağız
ÖZET = NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE.
Rabbim yardimcın olsun iyi insanlarla karşılaştırsin.
Annem 52 yaşında aslında genç ama 70-80 yaşında yaşlı neneler gibi davranıyor. Dediklerinde çok haklısın. Onlar bize yapıyor biz de onlara yaparız da diyemiyorum çünkü annelik hamileyken başlıyor bebklik çocukluk vs bu yaşımıza kadar ne zorluklarla yetiştirmiş büyütmüş diye düşünüyorum. Kalbini kırmak da istemiyorum ama iki cümleden biri gideyim ben gideyim ben oluyor. İçten içe çok sinir oluyorum kestirip atmamak için zor tutuyorum kendimi

Kizlar randevudan geldim.kanala inmemis bebee daha.onemli degil daha once dogurdugun icin sancilarla iner hemen dedi.siyirma islemi yapti.haftaya dogmazsa bir siyirma daha ve yine olmazsa 41+5 de suni sanci icin randevu verdi.prosedur boyleymis erken olmazmis 😥

Petek11 Petek11 Yardıma ihtiyacımız olmasa zaten niye çağıralım dimi zorla duruyorlar. Gitmek için bahane arıyorlar. Evinize geçince rahat edersin İnşaAllah canm Rabbim yardımcımız olsun. İyileşme sürecindesin şükür ki ben daha doğum yapmadım ve ne zaman yapacağım da belli değil. Şu an tek isteğim eşim evdeyken doğumun başlaması 😔

Annem 52 yaşında aslında genç ama 70-80 yaşında yaşlı neneler gibi davranıyor. Dediklerinde çok haklısın. Onlar bize yapıyor biz de onlara yaparız da diyemiyorum çünkü annelik hamileyken başlıyor bebklik çocukluk vs bu yaşımıza kadar ne zorluklarla yetiştirmiş büyütmüş diye düşünüyorum. Kalbini kırmak da istemiyorum ama iki cümleden biri gideyim ben gideyim ben oluyor. İçten içe çok sinir oluyorum kestirip atmamak için zor tutuyorum kendimi
Rahat etmiyorlar bir turlu siginti gibi hissediyorlar galiba.benim kinin Evi yakin 11gibi geliyor.esim gelince gidiyor.ama isleri etkileniyor gitmeyince diye stres oluyor.beni de ediyor.butun gun dogursamda kirtulsam diye dua ediyorum.

Kızlar gümüş kapağı doğumdan önce mi kullandınız nasıl kullandınız göğüs kalkanı kullanan var mı anlatabilir misniz lansinon kremi yarın başlayayım diyorum
8. Aydan itibaren her gece yatmadan önce lansinoh sürdüm. 9. Aydan itibaren günde birkaç saat gümüş kapak kullandım ama düzenli değil. Doğumdan sonra göğüs ucum yara oldu, birkaç gün garmastan pomad kullandım. Kuruyunca gümüş kapak taktım, birkaç gün içinde düzeldi. Şimdi her emzirmeden sonra gümüş kapakları takıyorum, hiç yara olmuyor. Ben doğumdan önceki sürecin de etkisiyle hafif atlatmış olabileceğimi düşünüyorum.

Selam anneler yardiminiza ihtiyacim var. Bugün bebeğim çok huzursuz, sadece kucakta uyuyor. Her meme beslenme sonrası kusuyor. Kusmuğu beyaz süt kesiği gibi. Sonra tekrar emmek istiyor. Acaba üşüttü mü anlamiyorum. Hapşırıyor ve ara sıra da öksürük mevcut. Ne yapmak gerekir

Ben de bundan korkuyorum uykulu olursa biberonla veriyorum uyanıksa enjektör ile. Doktor bir meme bir mama şeklinde ver 3-4 saatte bir, emzirdikten sonra kalanı da sağıp ver mama verdiğinde de sağ sütünü dedi mama zamanı sağdığım nolacak bir sonraki beslenmeye o da!😮‍💨😵‍💫

Mama verdiğin zaman sağıyor musun sütünü?
Gogsum sisince agri yapiyor sagıyorum onuda atmiyorum 3 saat oda sicakliginda bekleyebilir 3 saat icinde vermeye calisiyorum olmazsa atiyorum gece memeden emmek istemiyor yoruluyor diye bende mama veriyorum gece gunduz de sagıp veriyorum vaktim yoksa memeden emzirmeye calisiyorum

X