2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet canım meme reddi yapar diye korkuyorum ama kaşık falan zor geldi yazık minicik bebeğe işkence gibi hissettim. Eds diye bişey var onu düşünüyorum eğer meme reddi hissetmeye başlarsam. Sütüm eskiye göre iyi ama yine de doymuyor mama arıyor kızım
Eds nedir? Benim kızım da göğsümde uyuyor hemen inanır mısın daha 3.dakikada uyuyor emerken ne çekiyor ne alıyor bilemiyorum sütüm yok da ondan mı uyuyor yoksa sarılığı yüzünden mi bilemiyorum 😭 çok üzülüyorum dayanamıyorum böyle bayılıp kalmasına uyanması için bir sürü şey yapıyoruz eziyet etmiş gibi geliyor bu kez de nasıl baş edeceğimi bilemiyorum 😔

Kızlar sizler kendinize vakit ayırabiliyor musunuz valla duşa bile girmeye zamanım kalmıyor üstüm başım süt kusmuk içinde 😩2saatte bir bebeğim uyaniyor hatta bazen 1.5 saat sagdigim sütü yada hazır mamasını veriyorum gaziydi altını almaydi uyutmaydi derken diğer mama saati geliyor bana dinlenmeye fırsat bile kalmıyor😟Beni emmedigi için sürekli süt sağiyorum yetişemiyorum artık uykusuzum fırsat zaman kalmıyor.
Her gün 4-5 saat süren ağlama atakları özellikle sabaha karşı bugün öğlene kadar devam etti saat 7den 11-12ye kadar.
Gece altını alırken tek seferde 6kere altına yaptı ard arda.Kolik belirtileri alerji belirtileri aynı üşüttümü bilemiyorum da çok bunaldım yardım edenim olmasına rağmen.Gün içinde çok güzel uyuyor ama günün farklı saatlerinde ağlama atakları oluyor acı çekiyor gazı var gibi.
Zombi gibi geziyorum dogdugundan beri bu haller ne zaman geçer 2aylik 3aylik olduklarında da böylemi oluyorlar 😩😩Ne zaman duzelicek bu durum hep böylemi gidecek 😰
Birde reflü yatağı almış ablam işe yarar mı bilmiyorum ama bilgisi olan varmı ?
Kaç CC veriorsunuz çektiğiniz sütü ? Ve günde kaç öğün ?

1.5 yada max 2saatte bir 30 ml tabi bazen 40 yada 50 de verdgim oldu ama kustu.O yüzden genellikle 30-40 ml veriyorum.
Ben fazla mi veriyorum ya 😒
Benim de 2 saatte bir 50-60 falan... Yani hep aynı olmuuor ama genelde ölçü bu şekilde az önce mesela 75 cc verdim.. maksimum 2 saatte bir besleniyor

Az önce bir arkadaşım bebeğe fazla yedirdigimi soyledi.. yani bizim ölçü hep aynı genelde 50-60 yiyor.. 50 nin altına Nadir düşüyoruz ama bazen de 70-75 i görüyoruz.. mide fıtığı olur dedi 😳 ne alaka anlamadım.. zorlamiyorum ki çocuk ne yiyosa onu veriyorum şuanda da sarılık durumumuz olduğu için doktor bol bol yedir dedi.. böyle bsey mümkün mü yemekten mide fıtığı mi olunuuor bilginiz var mi

Ben fazla mi veriyorum ya 😒
Benim de 2 saatte bir 50-60 falan... Yani hep aynı olmuuor ama genelde ölçü bu şekilde az önce mesela 75 cc verdim.. maksimum 2 saatte bir besleniyor

Az önce bir arkadaşım bebeğe fazla yedirdigimi soyledi.. yani bizim ölçü hep aynı genelde 50-60 yiyor.. 50 nin altına Nadir düşüyoruz ama bazen de 70-75 i görüyoruz.. mide fıtığı olur dedi 😳 ne alaka anlamadım.. zorlamiyorum ki çocuk ne yiyosa onu veriyorum şuanda da sarılık durumumuz olduğu için doktor bol bol yedir dedi.. böyle bsey mümkün mü yemekten mide fıtığı mi olunuuor bilginiz var mi
Canım herkesin bebeğinin bünyesi farklı sonuçta bende burdan okudugumla az verdiğimi düşünüp üzülmüştüm fazla verince hep kustu.Senin ki yiyorsa verebilirsin daha araniyorsa yedikten sonra kusmuyorsa bence sorun yoktur.
Ama fazlasını vermekte iyi olmayabilir bende doktoruma sorucam bunu.

Kızlar sizler kendinize vakit ayırabiliyor musunuz valla duşa bile girmeye zamanım kalmıyor üstüm başım süt kusmuk içinde 😩2saatte bir bebeğim uyaniyor hatta bazen 1.5 saat sagdigim sütü yada hazır mamasını veriyorum gaziydi altını almaydi uyutmaydi derken diğer mama saati geliyor bana dinlenmeye fırsat bile kalmıyor😟Beni emmedigi için sürekli süt sağiyorum yetişemiyorum artık uykusuzum fırsat zaman kalmıyor.
Her gün 4-5 saat süren ağlama atakları özellikle sabaha karşı bugün öğlene kadar devam etti saat 7den 11-12ye kadar.
Gece altını alırken tek seferde 6kere altına yaptı ard arda.Kolik belirtileri alerji belirtileri aynı üşüttümü bilemiyorum da çok bunaldım yardım edenim olmasına rağmen.Gün içinde çok güzel uyuyor ama günün farklı saatlerinde ağlama atakları oluyor acı çekiyor gazı var gibi.
Zombi gibi geziyorum dogdugundan beri bu haller ne zaman geçer 2aylik 3aylik olduklarında da böylemi oluyorlar 😩😩Ne zaman duzelicek bu durum hep böylemi gidecek 😰
Oğlum aynen bu şekildeydi benm 2 yasına kadar düzenli uyku uyumadı hiç inşallah sizinki düzelir

Doktor bizede 3 saatte bir 60 cc ver dedi. Hatta bi 60 cc diğer saatte 90 cc dene demişti. 90 ı bazen almıyot zorlamıyorum. Bazen 2 saatte acıkıyor bazen uyuyo 3 saati buluyo. Bence bebekler kendilerine göre ayarlıyor stres yapmayın. Fazlalığı da çıkarıyor zaten.

Aslında gündüzleri çok güzel uyuyor daha uyanmadan mamasinj veriyorum tam atılmadan geri uyuyor ama gece sabaha doğru o aralık'ta birşey oluyor çocuğa.
Gündüz biraz uyanık kalmasını sağlarsanız belki gece uyanıklık hali gündüze döner. Gündüzleri uyanıp iyice kendine gelince verin mamasını konuşun uyanık kalması için gibi inşallah işe yarar

Ah canim ayni durumdayiz geçenlerde gece sütümu sağmak istedim. Okadar uykum vardiki sagma makinasina bireronu takipta sağacagima ,biberonun ucunu gögsüme takmisim makinanin ucunuda diğer elimle havaya kaldirip sagmaya uğrasiyormuşum. 😥

Gündüz biraz uyanık kalmasını sağlarsanız belki gece uyanıklık hali gündüze döner. Gündüzleri uyanıp iyice kendine gelince verin mamasını konuşun uyanık kalması için gibi inşallah işe yarar

Ben bugün aynisini deniyorum 17.00 den beri çenem düştü uyutmuyorum bakalim işe yarayacak mi 😂

Merhaba kızlar
Dün gece benim oğlan da böyleydi :KK43: sabaha uykusuzluktan tükendim.. Çareyi youtube dan elektrikli süpürge sesi açıp uyutmakta buldum umarım doğru bi yoldayımdır🤪 gündüz rezeneli kimyonlu çay içtim bakalım bu gece nasıl geçecek 🙏

Merhaba kızlar

Dün gece benim oğlan da böyleydi :KK43: sabaha uykusuzluktan tükendim.. Çareyi youtube dan elektrikli süpürge sesi açıp uyutmakta buldum umarım doğru bi yoldayımdır🤪 gündüz rezeneli kimyonlu çay içtim bakalım bu gece nasıl geçecek 🙏
Bende bir kaç gündür bu sesle uyutuyorum burdaki bir arkadaştan görmüştüm gerçi ablamın kızını uyuturkende acardik o sesi 😬 bayağı popülermiş altındaki yorumları okuyunca 😂İyi ki yuklemisler YouTube'a.

Ah canim ayni durumdayiz geçenlerde gece sütümu sağmak istedim. Okadar uykum vardiki sagma makinasina bireronu takipta sağacagima ,biberonun ucunu gögsüme takmisim makinanin ucunuda diğer elimle havaya kaldirip sagmaya uğrasiyormuşum. 😥
Al benden de o kadar düzenim dengem şaştı zorlanacağı mi biliyordum ama bu kadar zor olacağını bende tahmin etmemiştim açıkçası 😔Annelik gerçekten çok kutsal.

A
Kizlar uykusuz geçen gazlı bir gecenin daha sonuna geldik. :KK57: Günaydin herkese. Bugün 40 ımız çıkıyor. Günler haftalar biran önce geçsede şu gazlı günleri atlatsak. Tüm gece sabit yatağı +elektrikli beşik arasinda mekik dokuduk uyumadi uyumadı.sabaha karşı mama hazirlamak için bebek arabasina yatirdim bir baktım cadi orda uyumuş :kızgın:. Bebek arabamizi henüz dışarda kullanmadık mutfakta işlerimi yaparken kullaniyorum iyi oluyor. simdi horul horul uyuyor .tam yatağa kafamı koydum oğlan uyandı . Anne cikolatalı krep yapalım diye. Simdi biri uyuyor diğeri kahvalti ediyor bende sert bir kahve yaptim içiyorum. Allah güç versin.
Ay abimiz ile bebiş arasında sabaha kadar mekik dokuyorum. Biri uyuyor diğeri uyanıyor. Abimiz krizlerde resmen. anne yanımda yat, anne kucağına al, anne yemek yedir. Bebiş ağlıyor kardeşine bakalım diyorum annene baksın sen yanımda kal diyor. Nasıl dengeyi kuracağım bilmiyorum annemde gittikten sonra daha da zor olacak benim için.

Kızlar bebeklerinize ne giydiriyorsunuz 🙄 ben çıtçıtlı zıbın üzerine sadece tulum giydiriyorum. Kucağıma alırken müslin örtüyorum üzerine. Ama ev çok sıcak. Kızım üşür diye pencerenin birini açıyorum ama ordan da hiç esmiyor.
boynunda kırmızılıklar var. Sanırım isilik başlangıcı 😑
Kısa kollu Zıbın eldiven ve çorap giydirsem üşütmem bu kez de di mi 🥺
Ne giydireceğimi şaşırdım iç zıbın üzerine bi kat tulum başka bir şey giydirmiyorum ama boynunda küçük küçük isilikler başlamış bugün. Bi bakıyorum eli ayağı buz gibi giydirsem terliyor giydirmesem üşüyor. 🥺

X