2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeklerinize ne giydiriyorsunuz 🙄 ben çıtçıtlı zıbın üzerine sadece tulum giydiriyorum. Kucağıma alırken müslin örtüyorum üzerine. Ama ev çok sıcak. Kızım üşür diye pencerenin birini açıyorum ama ordan da hiç esmiyor.
boynunda kırmızılıklar var. Sanırım isilik başlangıcı 😑
Kısa kollu Zıbın eldiven ve çorap giydirsem üşütmem bu kez de di mi 🥺

Kaka yapıp yemesi durumunda enfeksiyon kapmış olabiliyor. Arkadaşımın bebeği beş gün antibiyotik tedavisi gördü yoğun bakımda. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

Normal doğum isteyenler farklı neler yapıyorsunuz ya da doktorunuzun önerdikleri neler? Hadi biz de çıkaralım artık şu keyifli bebişlerimizi ☺️ Bu gece rüyamda doğum yaptığımı ve emzirdiğimi gördüm. Çok şükür sütüm gelmiş ama kimseye söylemiyordum nazar değmesin diye 🙈
Pilates topunda doguma hazirlik hareketleri, adacayi, dogum danslari, kuvette oturma, dun ilk defa iliski 😏,
Evim dubleks diye mecbur kaldikca merdiven cikma ama bugun egzersiz amacli extra cikip inecem.comelme, full ev isi, yuruyuse cikmiyorum cocuklar park diye tutturuyor diye.birde hurma yiyecem bugun extradan 🤪keyifleri gelince cikacaklar ne yapsak Bo's gibi geliyor artik.ha bir de yarin siyirma yapilacak.ondan umitliyim.🤭

Çok geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum 5 haftalık hamileyken fıtığım vardı daha önceden o tekrarladı ve ben iki büklüm kaldım babamla eşim koluma girip hastaneye zor götürdüler 15 gün fizik tedavi gördüm çok ağrı oluyor Allahım kimseye vermesin. Haftaya salı geç değil mi başka bir yerden randevu almayı deneseniz o kadar beklemeseniz
Bel fıtığım kötüleyip fizik tedavim bittikten hemen sonra hamile kalmıştım ben de, artan ağırlık, hormonlar derken ilk altı ay nerdeyse yatarak geçirdim hamileliğimi. Hiçbir doktor ilaç veremiyordu, manuel tedavi de karnım büyüdüğü için yapılamadı bir yerden sonra. Sonra bir doktor buldum, osteopati tedavisi uygulayan. Onunla şifa bulmuştum en son. Ama doğumdan sonra sol bacağım komple iptal oldu, hiç bu kadar kötü olmamıştı. Yine aynı doktora gitmek istedim. O zamana kadar da kas gevşetici iğnelerle ayaklanırım diye düşündüm. Tuvalete zor gidiyorum, klozette otururken ağlıyorum 🥺 Dün evde parol serum verdiler, kas gevşetici iğne vurdular hiç işe yaramadı. Sıcak havlu kompres, nimes combo kas gevşetici jel, majezik, Voltaren ne verdilerse de geçmiyor. Çok üzgünüm ve korkuyorum. Sürekli ağlıyorum, ağladıkça ağrım artıyor. Sütümü sağıp atıyorum ilaçtan sonra. Doktora gidebilecek halde değilim şu an, üç kat merdiven inemem, çok çaresiz hissediyorum. Güçlü bir ağrı kesici, kas gevşetici verseler de ayaklanıp doktora gidebilsem keşke.

Dün randevum vardı. Açılma kanala girme sancı hiçbirşey yoktu. Hemen suni sancı vermeyelim biraz daha bekleyelim. Artık gün aşırı takip edeceğiz dedi. Yarın tekrar gideceğim. Sanırım ufak da olsa bir başlangıç için kıpırdama bekliyor. Yürüyüşü artır, ilişki olabilir, pilates yapabilirsin, çömelmeyi artır, merdiven in çık, hurma ye dedi. Doğumu başlatacak her türlü hareketi çoğaltmamı istedi.
Bebeğin hareketlerine dikkat edin sağ salim kavuşursunuz inşallah

Bel fıtığım kötüleyip fizik tedavim bittikten hemen sonra hamile kalmıştım ben de, artan ağırlık, hormonlar derken ilk altı ay nerdeyse yatarak geçirdim hamileliğimi. Hiçbir doktor ilaç veremiyordu, manuel tedavi de karnım büyüdüğü için yapılamadı bir yerden sonra. Sonra bir doktor buldum, osteopati tedavisi uygulayan. Onunla şifa bulmuştum en son. Ama doğumdan sonra sol bacağım komple iptal oldu, hiç bu kadar kötü olmamıştı. Yine aynı doktora gitmek istedim. O zamana kadar da kas gevşetici iğnelerle ayaklanırım diye düşündüm. Tuvalete zor gidiyorum, klozette otururken ağlıyorum 🥺 Dün evde parol serum verdiler, kas gevşetici iğne vurdular hiç işe yaramadı. Sıcak havlu kompres, nimes combo kas gevşetici jel, majezik, Voltaren ne verdilerse de geçmiyor. Çok üzgünüm ve korkuyorum. Sürekli ağlıyorum, ağladıkça ağrım artıyor. Sütümü sağıp atıyorum ilaçtan sonra. Doktora gidebilecek halde değilim şu an, üç kat merdiven inemem, çok çaresiz hissediyorum. Güçlü bir ağrı kesici, kas gevşetici verseler de ayaklanıp doktora gidebilsem keşke.
Diprospan verdiler mi ben iki kez o kortizonu vuruldum sıcak uygulamadan sonra bel hareketlerini yapıyordum inan bende öyleydm wcde ağlıyordum gece ağrıdan uyuyamadım Allah en kısa zamanda şifa versin çok üzüldm

Pilates topunda doguma hazirlik hareketleri, adacayi, dogum danslari, kuvette oturma, dun ilk defa iliski 😏,
Evim dubleks diye mecbur kaldikca merdiven cikma ama bugun egzersiz amacli extra cikip inecem.comelme, full ev isi, yuruyuse cikmiyorum cocuklar park diye tutturuyor diye.birde hurma yiyecem bugun extradan 🤪keyifleri gelince cikacaklar ne yapsak Bo's gibi geliyor artik.ha bir de yarin siyirma yapilacak.ondan umitliyim.🤭
İlişkiden korkuyorum cesaret edemiyorum zaten annem var evde küçük de çocuk fırsat yok 🙈 yürüyüş en etkilisi dedi dün bana doktorum. En az bir saat durmadan yürüyeceksin dedi. Stad var yakınımda gittik orada yürüdüm, peşine parka gittik. Çocuk parkta oynarken ben de etrafında yürüyorum. Banyo yıkıyorum ben de habire çömelip fırçalıyorum yerleri 😀 dün vajinal muayene yaptı ama sıyırma yapmadı sanırım. Açıklık yok dedi sadece 🤨

Diprospan verdiler mi ben iki kez o kortizonu vuruldum sıcak uygulamadan sonra bel hareketlerini yapıyordum inan bende öyleydm wcde ağlıyordum gece ağrıdan uyuyamadım Allah en kısa zamanda şifa versin çok üzüldm
Diprospan yazabilir mi diye sorayım ben, çok teşekkür ederim 😌

Benim günüm doldu. Bebek hareketler hem az hem de sert değil. Önceden çok canımı acıtırdı hareketleri ve gazla hareket ederdi. Şimdi arada hareket bar ama yumuşak dikkatle takip edersem hissediyorum. Normal mi ne dersiniz. Dün de ilk mst de hareket az diye ikimci nst istemişti doktor
Bir kaç gün daha bekle baktın açılma falan yok sezeryan ol. Mesela bebeğin ayakları nerende duruyor

Bir kaç gün daha bekle baktın açılma falan yok sezeryan ol. Mesela bebeğin ayakları nerende duruyor
Suni sancıyla başlatacak canım o da olmazsa artık sezaryen le alır. Göbek deliğimin az yukarsında hissediyorum ayaklarını. Önceden kaburgalara vuruyordu aşağı indi biraz ama kanala girmemiş. Sen nasıl oldn biraz daha iyi misin

Kızlar 33 günlüğüz ve uzamış sarıldığımız vaz bilibirun değeri 13 bizim gibi uzamış sarışığı olan var mı?

Sağlıcakla büyüsün inşallah 🙏 geçmiş olsun sana da canım ☺️

Ahh iki çocuklu hayat zormuş gerçekten daha biz alışamadık oğlum beni istiyor biraz hırçın davranıyor isteklerinde davranışlarında umarım bir an önce denge kurarız 😣

Benimkide kardesini cok seviyor ama bazi konularda hirçinlaştı. Mesela yemek hazirliyorum bebek uyandigi icin esim ve ogluma siz başlayın diyorum.oglum kabul etmiyor beraber başlayacagiz yemeğd diyor.

Kızlar 33 günlüğüz ve uzamış sarıldığımız vaz bilibirun değeri 13 bizim gibi uzamış sarışığı olan var mı?
20 günüğüz. En son doktor iki hafta önce değeri 11 çıkınca sorun yok bir ay sonra gelin demişti. Ama bana halâ sarılığı var gibi geliyo. Ağlayinca alnında görüyorum mesela.
Sende ne gibi belirtiler var?

Kızlar bebeklerinize ne giydiriyorsunuz 🙄 ben çıtçıtlı zıbın üzerine sadece tulum giydiriyorum. Kucağıma alırken müslin örtüyorum üzerine. Ama ev çok sıcak. Kızım üşür diye pencerenin birini açıyorum ama ordan da hiç esmiyor.
Ev sıcak olunca sadece kısa kollu çıtçıtlı zıbın corap giydiriyoruz ince bi müslinle de sarıyoruz. Banyodan sonra ya da gece yatırırkende üzerine bi tulum giydiriyoruz üzerini yine ince müslinle örtüyoruz. Çok sıcağa alıştırmak istemiyorum, üşümeyecek kadar ince tutmaya calısıyoruz

Benimkide kardesini cok seviyor ama bazi konularda hirçinlaştı. Mesela yemek hazirliyorum bebek uyandigi icin esim ve ogluma siz başlayın diyorum.oglum kabul etmiyor beraber başlayacagiz yemeğd diyor.
Bizde de şükür kardeşini sevmede sıkıntı yok ama el yüz bile yıkamada huysuzlanabiliyor hoş küçük daha benim bıdık 4bucuk sayılır daha😂 alışacağız hep birlikte☺️ yemek ben yokken bizimki de başlamak istemiyor illa kalkıyo geliyo tam uyucak bebe sesli sesli yanımda hadi gel diyor😂

Kızlar sarilikta şekerli su deneyen var mı ?? Benim kızın yüzünde var şuanda doktor ileri düzeyde değil suratında var sadece kan almaya gerek yok belli ediyor zaten kendni kontrol edin bacaklara gövdeye inerse o zaman sıkıntı dedi. Bu şekerli su ise yariyor mu ? Ya da emzirme harici ne yapablrm 2 saatte bir doyuruyorum ama cokk fazla uyuyor ayrıca bu sarılık uyku yapar mı ? Ondanmi bu kadar fazla uyuyor acaba
Sarılık çok derin uyku yapar uykuda da yeterli besin alamıyorlar. Benim kızım da sürekli uyku halindeydi yeterli emmedi kan şekeri çok düştü 3 gün yoğun bakımda yattı sarılık başlangıç düzeyindeydi. Sonrasında bir kaç kez şekerli su verdik şimdi kendi uyanıyor acıkınca. Çok zorlanıyordum ayıltmak için. Tavsiyem süt yeterli değilse mutlaka sarılığı atlatana kadar mama takviyesi. Ve bana yoğun bakımda söylenen sütünü bir süre sağarak ver gerçekten anne sütünü içtiğine emin ol. Çünkü memede emerken uyuyor ne kadar emdi anlamıyorum.

Sarılık çok derin uyku yapar uykuda da yeterli besin alamıyorlar. Benim kızım da sürekli uyku halindeydi yeterli emmedi kan şekeri çok düştü 3 gün yoğun bakımda yattı sarılık başlangıç düzeyindeydi. Sonrasında bir kaç kez şekerli su verdik şimdi kendi uyanıyor acıkınca. Çok zorlanıyordum ayıltmak için. Tavsiyem süt yeterli değilse mutlaka sarılığı atlatana kadar mama takviyesi. Ve bana yoğun bakımda söylenen sütünü bir süre sağarak ver gerçekten anne sütünü içtiğine emin ol. Çünkü memede emerken uyuyor ne kadar emdi anlamıyorum.
Biberon mu kullandınız mama ve anne sütünü verirken

Kızlar sizler kendinize vakit ayırabiliyor musunuz valla duşa bile girmeye zamanım kalmıyor üstüm başım süt kusmuk içinde 😩2saatte bir bebeğim uyaniyor hatta bazen 1.5 saat sagdigim sütü yada hazır mamasını veriyorum gaziydi altını almaydi uyutmaydi derken diğer mama saati geliyor bana dinlenmeye fırsat bile kalmıyor😟Beni emmedigi için sürekli süt sağiyorum yetişemiyorum artık uykusuzum fırsat zaman kalmıyor.
Her gün 4-5 saat süren ağlama atakları özellikle sabaha karşı bugün öğlene kadar devam etti saat 7den 11-12ye kadar.
Gece altını alırken tek seferde 6kere altına yaptı ard arda.Kolik belirtileri alerji belirtileri aynı üşüttümü bilemiyorum da çok bunaldım yardım edenim olmasına rağmen.Gün içinde çok güzel uyuyor ama günün farklı saatlerinde ağlama atakları oluyor acı çekiyor gazı var gibi.
Zombi gibi geziyorum dogdugundan beri bu haller ne zaman geçer 2aylik 3aylik olduklarında da böylemi oluyorlar 😩😩Ne zaman duzelicek bu durum hep böylemi gidecek 😰
Birde reflü yatağı almış ablam işe yarar mı bilmiyorum ama bilgisi olan varmı ?

Son düzenleme:
Tırnaklarını 2 3 günde 1 kesip eldiven kullanmayabilirsiniz biz eldiveni ilk 3 gün kullandık gerçekten hava çok sıcak doktorumuz da takmayın dedi. Gün aşırı banyo yaptırıyoruz hep klimalı odada 26 derecede kısa kollu çıtçıtlı altına da ince patikli alt giydiriyoruz gece uyurken de ince penyeden patikli ve uzun kollu bir tulum giydiriyoruz. Kucakta veya uyurken hep müslin var üstünde tam isilik olcakken böyle böyle kurtulduk

Biberon mu kullandınız mama ve anne sütünü verirken
Evet canım meme reddi yapar diye korkuyorum ama kaşık falan zor geldi yazık minicik bebeğe işkence gibi hissettim. Eds diye bişey var onu düşünüyorum eğer meme reddi hissetmeye başlarsam. Sütüm eskiye göre iyi ama yine de doymuyor mama arıyor kızım

X