2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar antibiyotik kullanan var mi?
Yan etkilerini hissediyor musunuz?
Basim cok agriyor bilinc bulanikligi bas donmesi yaşıyorum.. ilactan dolayi mi bilmiyorum.. benim gibi olan var mi
Antibiyotikten o kadar etkilenmemen lazım bi alerjin yoksa, ama dediğin etkiler ciddi bulgular bence doktorunla bi haberleş hemen canım geçmiş olsun

Tuzu kuru olanlar tarafından lınc yemek kolay,, durumu olmayıp devlete gıtmek zorunda kalıp her türlü muameleyı gören ınsanları tanıyorum ,,, ya adalet yok ınsan gıbı muamele görmen ıcın paranmı olması lazım,,, ustelıkl aldıkları maası bıle halk ödüyorkn
Tuzu kuru veya degil..yanlisa yanlis diyebilmek lazim...benim durumum var ve sukur degil ozel hastaneye , klinigi olan bir perinatologa gidiyorum ama gonul isterdi ki devlet hastaneleri ve calisanlari insan gibi davransin da ordan burdan kisarak ozle klinige gitmeseydim...burda oncelikle devlet sistemini zaten elestiriyoruz...eger denetim olsaydi, sorumluluk hekimde olsaydi ve hekim de risk almayacagi.icin karsisindakini daha dikkatli inceler isini ciddiye alir ve tetkikleri bastan savma yaptirmazdi....burda ilk hatali olan devlet ve gercekten isini insan gibi yapmayan saglik calisaninda....grupta saglik calisani yakinlari var ve sert tepki verebilirler bisey diyemem..benim de yakinlarim doktor ama ben her saglik calisanina demiyorum zaten her meslekte oldugu gibi sgalik calisanlari icinde de insanliktan nsibini almamis olanlar var ve bunu kabullenmek lazim...koru korune kimseyi savunamam...biri cikip avukatlara laf etse umursamam ...derim ki canini yakmislar ve sonucta her avukat isini adam akilli yapmiyor yani kimseye kefil olamam meslektasim diye....o yuzden tartismanin anlami da yok...denk gelmemislerdir oyle kotu calisanlara ve insallah da denk gelmezler....devlet hastanesinde calisan her sgalik calisani insan gibi davranmiyor bu devletin verdigi imkanla da alakasi yok... Sen hekimsin en azindan bir dogum sezeryan veya normal dogum olmasi gerektigine sen karar verirsin ...devlet de memuru oldugun icin yaptigin islemi.onaylar...devlet sana elinden geldigince yapmamaya calis der ama elzem duruma karismaz obur turlu sana ihtiyac duymaz......ama insanlar sikisinca tum b... Devlete tek atarlar...yok efendim devletin de hatali oldugu yer cok saglik calisanin da

Merhaba arkadaşlar 😊
Pazartesi gecesi 9 ağustosta bebeğimiz dünyaya geldi. Çok mutluyuz çok tatlı, sağlıklı bir bebek.
Bu süreçte sorunlarıma cevaplarıyla yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Aslında doğumdan itibaren emiyor ama çok sıkıntılıydı yavrum. Özellikle dün öğlen 3 saat boyunca ağladı katılarak. Artık hastaneye götürecektik de bi şekilde sakinleşti. Bugün sarılık vs için doktora götürdük orada da aynı şekilde çığlık kıyamet ağladı, doktor açlık ağlaması bu dedi. Sarılık değeri de 13 çıktı. Kan uyuşmazlığı da olunca sınıra yakın dedi. Mama takviyesine başladık.
Emzirme danışmanı bebeğimi yanlış tuttuğumu söyledi. Meme başını güzel koyamıyormuş ağzına galiba. Biraz öğrettiler şimdi evde öyle denedim ama çok insan vardı etrafta tam düzgün yapamadım.

Bir de evde beni yemek ye diye çok darlıyorlar, özellikle de kayınvalidem. Normal sağlıklı insan yemekleri yiyorum aslında bir de şeker takibindeydim zaten onu da ister istemez saldım şu 3 gündür. Bu kadar çok yemeğime takılmaları sinirimi bozuyor. Onlar görmeden hızlıca ağzıma bişeyler atıştırıveriyorum arada, görmedikleri için yemedim sanıyorlar. 20 30 dk bir ye yemedin yemiyosun sana yemek getireyim diye ısrar olunca sinirim bozuluyor, ters bişey diyicem diye korkuyorum. Sakince anlatıyorum olmuyor.

Valla bi tavsiyesi olan varsa alırım.
Bu arada humana still tea aldım içtim ama şekerli bişeymiş. Gebelik şekeri olanlara pek tavsiye etmiyoruz dedi emzirme danışmanı. Başka benzer bir şey bilen var mı süt arttırıcı? Rezene gaz için oluyo dedi onun şu durum için anlamı yok dedi bir de. Bol bol su iç diyolar. Minimum 3 litre içiyorum aslında. Zor şeylermiş bunlar ya. Bir de herkes ayrı şey söylüyo laf anlatmaya insan dayanamıyor valla

Canım hiç canını sıkma. Sütünün gelmesi için tek gereken bol bol su içmek. Ve normal şekilde yemek yemek. Etrafına uyarsan aşırı kilo alırsın bir de. Bir de hastanede hemşireler sürümün hızlı gelmesi için bir besin takviyesi önermişlerdi. Ondan içmiştim ve hemen gelmişti. Şimdi çoğaldı sütüm ama yine de arada içiyorum.içindekiler tamamen doğal rezene gibi şeyler.

😃😃 bize gelen ebe de çocuk aç kalıyor 20 gr düştü diye mama vereceksin dedi. Önden emzirmeye çalış sonra biberonla takviye dedi. Şimdi çocuk memeyi almak istemiyor. Birde 120 cc öğünde alması gerek dedi. Kafam allak bullak benim. Sütüm okadar çıkmıyor delirmemek içten değil.

120 ml mi 😳 nasıl içsin yeni doğmuş bebek o kadarı. İlk başlarda her içisinde 30 ml, sonradan duruma göre artırırsın.

Yine saglikcilar gundem olmus anlasilan. Burada bir bayan haksiz da olsalar ne hikmetse saglikcilari savunuyor.

Bugun yasadigim olay;
Sezeryan sonrasi doktorum oksapar igne yazdi ve bugun enjeksiyon icin acile gittim. Enjeksiyon odasinda mesai saati icinde badana yapiliyordu. Boya var bekleyin dendi. Igneyi sabah tok karna olmam gerekiyor. Epey bekledim ve sira uzadi. Almadilar iceri bir turlu. Hadi orada boya var. O halde yan odada yap!! Tabi ben pabuc birakmam boylelerine. Bagirip cagirdim. Ne dese iyi... "Sizin icin boya yapiyoruz" 🤣🤣🤣 "Beni boya ilgilendirmiyor ameliyatliyim zor yuruyorum igne zamanim geciyor" dedim. Verdigi yanit; "O zaman baska yerde igne ol"
"Baska yerde igne olmicam burda olucam" dedim ve kamerayi acip kayda girip " Hadi simdi konus" dedim. Kaçtı! 🤣 Tabi yanina birakir miyim? Hayir. Gazeteciyim ben. Idari mudure ciktim. Haber yapicam sizi dedim. Aninda hemsire cagirdilar ignemi oldum.

Siz siz olun haddini bilmez saglikcilara pabuc birakmayin haddini bilsinler...

Yine saglikcilar gundem olmus anlasilan. Burada bir bayan haksiz da olsalar ne hikmetse saglikcilari savunuyor.

Bugun yasadigim olay;
Sezeryan sonrasi doktorum oksapar igne yazdi ve bugun enjeksiyon icin acile gittim. Enjeksiyon odasinda mesai saati icinde badana yapiliyordu. Boya var bekleyin dendi. Igneyi sabah tok karna olmam gerekiyor. Epey bekledim ve sira uzadi. Almadilar iceri bir turlu. Hadi orada boya var. O halde yan odada yap!! Tabi ben pabuc birakmam boylelerine. Bagirip cagirdim. Ne dese iyi... "Sizin icin boya yapiyoruz" 🤣🤣🤣 "Beni boya ilgilendirmiyor ameliyatliyim zor yuruyorum igne zamanim geciyor" dedim. Verdigi yanit; "O zaman baska yerde igne ol"
"Baska yerde igne olmicam burda olucam" dedim ve kamerayi acip kayda girip " Hadi simdi konus" dedim. Kaçtı! 🤣 Tabi yanina birakir miyim? Hayir. Gazeteciyim ben. Idari mudure ciktim. Haber yapicam sizi dedim. Aninda hemsire cagirdilar ignemi oldum.

Siz siz olun haddini bilmez saglikcilara pabuc birakmayin haddini bilsinler...
Kizima dogum yaptigim hastane devlet hastanesiydi. Ankarada zekai tahir. Bilenler bilir. Sancim var nisanim gelmis. kanamam var. Ve o zamana kadar hic alttan bakilmadim. İlk defa acilmama bakilacak. Ebe geldi. Uzun uzun tirnaklari eldiveni delecek nerdeyse. Elini muayene icin goturdugunde refleks olarak bacagimi cekiverdim o an. Bacagima vurdu. Resmen vurdu. Bana bana caspera 😬 ben naptim tabi 5 kati siddetle sancimin da verdigi kuvvetle koluna bi tane indirdim. Bi de yakasina yapistim. Bana bak seni burda paralarim kimse de elimden alamaz pislik kadin diye bas bas bagirdim. Dr geldi de sakinlestirdi beni. Muayeneme o devam etti sagolsun 😁 yoksa ana habere duserdik heralde. Doguma giden anne adayi ebeyi olduresiye dovdu diye 🤭🤭 ama o cinnet sonrasi adam gibi muamele gordum diger personelden. korktular heralde benden 🤷:-):-)
Ama akillandim Allah devlet hastanesinin eline dusurmesin. Bu bebegimde sirf bu cirkin muameleden oturu ozelde dogum yapacagim. Ama herkesin buna gucu yok iste. Keske iyilestirilse devlet hast. Sartlari. İnsanlar gonul rahatligiyla gitse oraya da.

Kızlar biberon temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Her kullanımdan sonra kaynatıyor musunuz? Emzik temizleme deterjanı aldım her seferinde onunla yıkıyorum normal musluk suyu ile. Arada bir de kaynamış suda bekletiyorum. Ama günde 6-7 kere mama verince her seferinde kaynatmak zor oluyor. Deterjan ile yıkamak yeter mi?

Kizima dogum yaptigim hastane devlet hastanesiydi. Ankarada zekai tahir. Bilenler bilir. Sancim var nisanim gelmis. kanamam var. Ve o zamana kadar hic alttan bakilmadim. İlk defa acilmama bakilacak. Ebe geldi. Uzun uzun tirnaklari eldiveni delecek nerdeyse. Elini muayene icin goturdugunde refleks olarak bacagimi cekiverdim o an. Bacagima vurdu. Resmen vurdu. Bana bana caspera 😬 ben naptim tabi 5 kati siddetle sancimin da verdigi kuvvetle koluna bi tane indirdim. Bi de yakasina yapistim. Bana bak seni burda paralarim kimse de elimden alamaz pislik kadin diye bas bas bagirdim. Dr geldi de sakinlestirdi beni. Muayeneme o devam etti sagolsun 😁 yoksa ana habere duserdik heralde. Doguma giden anne adayi ebeyi olduresiye dovdu diye 🤭🤭 ama o cinnet sonrasi adam gibi muamele gordum diger personelden. korktular heralde benden 🤷:-):-)
Ama akillandim Allah devlet hastanesinin eline dusurmesin. Bu bebegimde sirf bu cirkin muameleden oturu ozelde dogum yapacagim. Ama herkesin buna gucu yok iste. Keske iyilestirilse devlet hast. Sartlari. İnsanlar gonul rahatligiyla gitse oraya da.
Gecmis olsun. Allah dusurmesin kimseyi. Parasi olmayan yanmis. Devlette insanliktan nasibini almamis 3 kurusluk insanlarin eline kalmisiz demek ki. Ben de koridorda bagirdim devlete kapagi atan artistlik tasliyor diye... Okuyanlar en ufak gayri insani harekette kiyameti kopartin sessiz kalmayin. Bulundugum yer anadolu sehri diye halk cahil diye biraz da bu yapildi. Saglikcilara siddet kategorisine girmessiniz merak etmeyin. Biraz da haberlerde bu gosterilerek masum ve kotu muamaleye maruz kalan hastalar psikolojik olarak susturuldu. Susmayin darp uygulamadiginiz surece hicbir sorun olmaz. Desifre edin boylelerini..

Kızlar biberon temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Her kullanımdan sonra kaynatıyor musunuz? Emzik temizleme deterjanı aldım her seferinde onunla yıkıyorum normal musluk suyu ile. Arada bir de kaynamış suda bekletiyorum. Ama günde 6-7 kere mama verince her seferinde kaynatmak zor oluyor. Deterjan ile yıkamak yeter mi?
Ben kullandiktan sonra kaynar suya atiyorum. O yeterli olur zaten sabuna vs gerek duymuyorum

Tuzu kuru veya degil..yanlisa yanlis diyebilmek lazim...benim durumum var ve sukur degil ozel hastaneye , klinigi olan bir perinatologa gidiyorum ama gonul isterdi ki devlet hastaneleri ve calisanlari insan gibi davransin da ordan burdan kisarak ozle klinige gitmeseydim...burda oncelikle devlet sistemini zaten elestiriyoruz...eger denetim olsaydi, sorumluluk hekimde olsaydi ve hekim de risk almayacagi.icin karsisindakini daha dikkatli inceler isini ciddiye alir ve tetkikleri bastan savma yaptirmazdi....burda ilk hatali olan devlet ve gercekten isini insan gibi yapmayan saglik calisaninda....grupta saglik calisani yakinlari var ve sert tepki verebilirler bisey diyemem..benim de yakinlarim doktor ama ben her saglik calisanina demiyorum zaten her meslekte oldugu gibi sgalik calisanlari icinde de insanliktan nsibini almamis olanlar var ve bunu kabullenmek lazim...koru korune kimseyi savunamam...biri cikip avukatlara laf etse umursamam ...derim ki canini yakmislar ve sonucta her avukat isini adam akilli yapmiyor yani kimseye kefil olamam meslektasim diye....o yuzden tartismanin anlami da yok...denk gelmemislerdir oyle kotu calisanlara ve insallah da denk gelmezler....devlet hastanesinde calisan her sgalik calisani insan gibi davranmiyor bu devletin verdigi imkanla da alakasi yok... Sen hekimsin en azindan bir dogum sezeryan veya normal dogum olmasi gerektigine sen karar verirsin ...devlet de memuru oldugun icin yaptigin islemi.onaylar...devlet sana elinden geldigince yapmamaya calis der ama elzem duruma karismaz obur turlu sana ihtiyac duymaz......ama insanlar sikisinca tum b... Devlete tek atarlar...yok efendim devletin de hatali oldugu yer cok saglik calisanin da
Vallahi saglik calisani yakini oldugu icin burada sacma salak savunma yapanlar varsa Allah onlari devlet hastanesindeki kotu muameleyle sinasin ne diyeyim. Aptal bir yaklasim acikcasi. Hastaya kotu muamele yapani yakini degil tillahi gelse elimden kurtaramaz. Bedelini odetirim cezai olarak. Ekmegiyle oynamisim cart curt umrumda degil. Ekmegini dusunen adam gibi calisir.

X