2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben bebeğimi kaybettim canım Allah sizlerinkine hayırlı uzun ömür nasip etsin. Düşmanımın başına vermesin
Hiç bir söz seni teselli edemez . Tüm zamanlarımıza şahittik tüp bebek anneleri olarak. Çok çok üzüldüm 😢 söyleceyecek çok şey var ama bıraktım söylemeyi. Sana ıkınanamışsın diyen doktor…. 42 ye kadar bir tüp bebeği bırak hiç bir bebek bekletilmez. İnan aklım hep sendeydi dedim bebek yaşar hasar kalırsa ya da bebek yaşayamazsa . Allah sabır versin sana ve eşine rabbim yerini doldursun cennetinde meleğinle kavuştursun 🙏🏻🙏🏻

Gaz için tavsiye edebilecegim cok iyi bir ilac hastaneden ciktigimiz gunden beri veriyorum bol bol gaz cikartiyor geceyi cok rahat geciriyoruz gunde 3 damla sabah oglen aksam ben oglen rahatsa sadece aksam veriyorum bir de sabah ☺️
Namını duymustum bu ilacin ama ulasmak mumkun degil galiba saol yinede dun bilac aldik cok tavsiye edildi onu deniyorum

Hala devlet hastanelerını savunan insanlar var sankı babalarının hayırlarına yapıolar o ameliyatları,, mılletın ödedıgı vergılerle alıolar maaslarını herseylerını🤬
Konu niye her seferinde sağlıkçıların parasına geliyor inanılmaz ya 😅kazandıkları para herkesin dilinde 😅 Suç doktorda mı başkasında mı belli değil.Bu arkadaşın devlette normal doğuma zorlanması Devletin politikası! Eskiden seçim hakkı vardı sezaryen mi normal mi. Devlet baktı ki sezaryen pahalı. Sezaryen için hastaya daha çok para harcanıyor. Yabancı ülkelerdeki gibi normal doğumu zorunlu tuttu. Eğer mümkün değilse normal doğum sezaryen yapılıyor ülkemizde. Durumu bilmiyorum ama devlette politika 42 haftaya kadar beklemekse o doktor hemşire bekler nokta. Ona doktor hemşire karar veremez onlara devlet şu şu şekilde şunu yapın demiştir çünkü. Ücret çalışmanın karşılığıdır yattıkları yerden para almıyolar konu hep buraya geliyor şaka gibi ya cidden LÜTFEN. Kıskanmayalım 😅 doktor hemşire karar vermiyor devlet politikası bu. Önce bunun saçmalığını kabul edelim bu durumun, sonra personele sallayalım. Sağlık sistemi yani şu an arkadaşımızın normal doğuma yönlendirilmesinin sebebi bu. Hey Allahım ya.

Gecen gun kizginligimi dile getirmistim diye burda.linc yedim..herkes isini layikiyla yapmiyor.malesef.arkalarinda devlet var nasilsa salla.basini al maasini davranan sorumsuz her meslek erbabindaki insanlari cekemiyorum sayet...
Tuzu kuru olanlar tarafından lınc yemek kolay,, durumu olmayıp devlete gıtmek zorunda kalıp her türlü muameleyı gören ınsanları tanıyorum ,,, ya adalet yok ınsan gıbı muamele görmen ıcın paranmı olması lazım,,, ustelıkl aldıkları maası bıle halk ödüyorkn

Konu niye her seferinde sağlıkçıların parasına geliyor inanılmaz ya 😅kazandıkları para herkesin dilinde 😅 Suç doktorda mı başkasında mı belli değil.Bu arkadaşın devlette normal doğuma zorlanması Devletin politikası! Eskiden seçim hakkı vardı sezaryen mi normal mi. Devlet baktı ki sezaryen pahalı. Sezaryen için hastaya daha çok para harcanıyor. Yabancı ülkelerdeki gibi normal doğumu zorunlu tuttu. Eğer mümkün değilse normal doğum sezaryen yapılıyor ülkemizde. Durumu bilmiyorum ama devlette politika 42 haftaya kadar beklemekse o doktor hemşire bekler nokta. Ona doktor hemşire karar veremez onlara devlet şu şu şekilde şunu yapın demiştir çünkü. Ücret çalışmanın karşılığıdır yattıkları yerden para almıyolar konu hep buraya geliyor şaka gibi ya cidden LÜTFEN. Kıskanmayalım 😅 doktor hemşire karar vermiyor devlet politikası bu. Önce bunun saçmalığını kabul edelim bu durumun, sonra personele sallayalım. Sağlık sistemi yani şu an arkadaşımızın normal doğuma yönlendirilmesinin sebebi bu. Hey Allahım ya.
IaSaglıkcıların aldıgı para
Benim lafım işini layıkıyla yapmayan insanlara,,, yoksa görevını cok ıyı yapsn insanlarda var,, ama kordon dolanmıssa artık bebegın boynuna öylede dogurtulmamalı buna kımsenın hakkı yoktu devletınde doktorunda kımse kusura bakmasın

Tuzu kuru olanlar tarafından lınc yemek kolay,, durumu olmayıp devlete gıtmek zorunda kalıp her türlü muameleyı gören ınsanları tanıyorum ,,, ya adalet yok ınsan gıbı muamele görmen ıcın paranmı olması lazım,,, ustelıkl aldıkları maası bıle halk ödüyorkn
Bu sorumluluk doktora mı ait hemşireye mi hanımefensi??? Parası olmayıp bu kötü sağlık sistemine maruz kalmak doktorun mu suçu??? Devlete kız o zaman Allah Allah ya.

Benimde çikmiyor en fazla 80 ama 60 emiyor şukur mama sadece gece veriyorum cunku uykulu kizimdan 30 dk once kalkmam lazim kendimi sagmam lazim diye zor geliyor bende gece 2 defa hazirnmama veriyorum 60 yapiyorum ama 40 emiyor gunduz sagdigim icin benden 60 ile doyuyor 120 cok degilmi 🧐
Bencede çok 120 niye öyle dedi anlamadım. Gece bende uyanamadım sağmak için mama verdin 2 defa

Ben de senin gibiyim. Sut ilk gun iyiydi. Hemsire yardimiyla emdi ama simdi uzak duruyor memeden. Cunku gogus ucum da yok. Mecbur mama veriyorum. Sadece bugun emdi. Onda da sut geldi mi bilmiyorum. Moralim bozuk valla
Canım benimde göğüs ucum yok enjektör ile çekiyoruz çıkıyor bebek ağzına alınca pıt içine giriyor geri ilk bebegimde 2 yıl silikon üç ile emzirdim bunda kararlıydım kullanmayacağım ne yapıp edip silikonsuz emzircem diye malesef olmadi yine kullanmaya basladim anne sutu alsinda yeterki nasil aldığı önemli değil canim

Bu sorumluluk doktora mı ait hemşireye mi hanımefensi??? Parası olmayıp bu kötü sağlık sistemine maruz kalmak doktorun mu suçu??? Devlete kız o zaman Allah Allah ya.
Devletınde sucu ama dokturun hastaya bagırması ters ters cevap vermesı dokturun hemsırenın sucu,,, cok yakın bı tanıdıgım yasadı dogumda kadına neler yapmıslar normal dogumda bagırıyormus dıe ne hakaretler etmiş,,, sıkıysa özelde yapsınlar bakım bunu,,, aradakı farkı nasıl görmuyorsunuz hala savunuyorsunuz,, ki aılemdede saglık calısanı oldukca fazla buna ragmen elestırıyorum sız her lafı kendı uzerınıze alınıyorsunuz herkesı suclamıyoruz,,, işini yapamayanları sucluyorum

Normalda her zaman farkli emiyor benden emdiginde 3 saate bir 60 cc hazir mama verdigimde 40 cc ile karni doyuyor ama o gece ilk defa benden 60 emdi doymadi ustune 30 da hazir emdi ama 60 i gecmiyor 2 gundur
Anason cay ver geceleri biraz o da iyi geliyor ben Lefax veriyorum gunde 2/3 damla
Alayım bende teşekkürler..

Bir kere yazacam ve kimseyle de konuyu uzatmiycam.yani planim bu en azindan.
Evet cogu ulkede ve sektorde oldugu gibi ozellikle bazi devlet calisanlari, memur, doktor, zabita,...Vs hizmet verdikleri kisilere haksiz, onyargili, keyfi muamele yapiyor.bunun altinda tabii ki onlarin kendilerini hakli gordugu noktalar var ki hizmet verdikleri halka istedikleri gibi davranabiliyorlar.halk da hakli olarak Benim vergimle maasi odenen biri Bana Bunu yapamaz psikolojisine giriyor.haklilar mi evet.burada mesele memurun Maas ucretinin yuksekligi ve ya o maasi yatarak kazandigini vurgulamak degil.belki o doktor 20 saattir gorevdeydi ve artik bunyesi ayakta kalmayi bile Kabul etmiyordu. Belki egoistin biriydi.isini sevmiyordu.hayatinda ters giden birseyler vardi.hastasina yansitti.Bilemeyiz.Sistemde ki yanlislar herkesi bir sekilde etkiler ve zararini herkes gorur.Ama ozellikle bir saglik calisani olarak kutsal bir meslek icraa Eden kisiler ki yeminliler, ne zorluklar yasarsa yasasinlar Bunun etkilerini, hastalarina kotu davranarak yansitmamalilar.ufak tefek yanlis yapmak ayri birsey.olabilir insaniz, insanlar ama doktorlar yapmasalar iyi olur.
Gecen ki tartismada hakli olunsada bazi arkadaslar saglik calisanlarina karsi kufurlu ve linc edici yazilar yazdi.hic hos degildi.ondan dolayi Ben de uzuldum.sonucta psikolojik ve fiziksel siddeti hic kimse haketmez.sikayet edersin, medyaya verirsin,..bir sekilde hakkini ararsin.

3 saatte bir mi 90 cc veriyorsun. Dr bununla ilgili birşey dedi mi? Kaç kiloydu kızın? Canım birde damlanın adını yazabilirmisin? Bizde çok kıvranıyoruz. Çörek otu yağı aldım göbeğine sürüyorum olmadı. Ebe rezene 10 cc ver günde dedi oda eh işte. Yavrum çok kıvranıyor.
Bende bugün çörek otunu deneyeceğim benimkide kıvranıyor sabaha kadar ağlıyor uyumuyor sancıdan

Canım benimde göğüs ucum yok enjektör ile çekiyoruz çıkıyor bebek ağzına alınca pıt içine giriyor geri ilk bebegimde 2 yıl silikon üç ile emzirdim bunda kararlıydım kullanmayacağım ne yapıp edip silikonsuz emzircem diye malesef olmadi yine kullanmaya basladim anne sutu alsinda yeterki nasil aldığı önemli değil canim
Evet haklisin. Ben de sagmaya basladim o yuzden kasikla veriyorum. Allah yardimcimiz olsun

Tek tek yazamıyorum kızlar hepinizden Allah razı olsun. Eğer benım kızım de yaşasaydı %90 engelli olacaktı zaten tabi takdiri ilahi ben evladımı her türlü baş üstünde taşırdım da rabbim böyle layık gördü. Minicik taputun içinde önümde gidiyor pamuk elleri bugun soğuk toprağa girecek. Çok sıkıntılar atlattım pek kolay hayatım olmadı daha 25 yaşındayım ama buda daha bi betermiş. Nasıl geçecek bilmiyorum rabbim kimseye yaşatmasın
Çok üzgünüm gözyaşıyla okudum Rabbim sana ve babasına dayanma gücü versin.cenette beraber buluşursunuz inşallah sana şefaatçi olacak.Allah büyük bundan sonra ki hayatın çok çok güzel olur dua edeceğim senin için.

X