2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bir kez oldu sadece sıcak su torbası koyup yürüyünce geçti tekrar olmadı doktorum da ağrın çok olursa acile gel serum verelim dedi ama idare ediyorum şimdilik dediğim gibi bir tek tuvalete çıkamadım bekliyorum bakalım
Merhaba, damla şeklinde olmalı gifrer serum fizyolojik alabilirsiniz, spreyler yenidoğanlar için zararlı 3 aydan sonra öneriliyor
Teşekkür ederim bayılıyorum bu foruma beni anlayan bilen birileriyle fikir alışverişi yapmak çok iyi geliyor

o

Ben hipotroidi ve haşimato hastasıyım, sizin var mıydı böyle bir hastalığınız? Doktor bebeğe kalıtımla geçtiğini mi söyledi?
Benim hamilelik boyunca hiç böyle bi sorunum olmadı hamilelik öncesinde de yoktu eşimde de yok ailede de yok. Ama olmasa da olurmuş sizin de bu hastalığınız olabilir ama çocukta olmayabilir. Biz topuk kanı verdik tsh 39 (biliyorsunuzdur inanılmaz yüksek bi değer bu) çıktı hemşire aradı sinir krizi geçirdim siz ne diyorsunuz diye. Ama en azından ilacı var tedavisi var ne gerekiyorsa yapıcaz . Biz de hemen koşa koşa çocuk endokrinologuna gittik damardan alıp baktılar bu sefer 9 çıktı (bu da yüksek ama en azından 39 değil) Bazen doğumsal olarak bu olabiliyormuş ya da üç yaşına kadar ilaç kullanıp kullanmayacağına karar verilecek. Doktor haftaya bir daha kan istedi düşme trendi gösteriyorsa ilaca gerek yokmuş. Ancak düşmezse ya da artarsa ilaç başlanacak çünkü 9 da yüksek bi değer. Siz içinizi ferah tutun doğumsal bi anomali bu belki kendiliğinden nötralize olacak dedi doktor şu an beklemedeyiz biz de. Allah dermansız dert vermesin diye kendimi telkin ediyorum. Netleşsin durum ilaca başlamak istiyorum zaten internette korkunç şeyler yazıyor zeka geriliği, cücelik vs Allah korusun inşallah hepimizin bebeğini

Hiç korkmayın sentetik olarak takviye edildiğinde normale dönen bir hormon bu. Erken dönemde teşhis koymuş olmaları müthiş. 39’dan 9’a gerilemiş olması da harika 1.5 seviyelerine iner yakında. En güzelini endokronologlar biliyorlar. Çevremde bir sürü hipotroidi teşhisli upuzun acayip yerlerde çalışan insanlar var. Mühim olan minik hapın gerekli dozda alınması, sonra o değer normale dönüyor.
İnternete bakmayın siz onlar herkesi amansız hastalığa saplayıp bırakırlar.
benim teşhisim de check up yaptırdığımda tesadüfen koyulmuştu 15 sene önce falan, 58 çıkmıştı, İlaçla düzene girdi yavaş yavaş çok normal seviyelere indi.

Ne demek canım rica ederimPaylaştıkça güzel herşey

Bende 3. Gün tuvalete cikabildim 2. Günde gaz çıktı.. valla tek bildgm tamam okey gececek 1 hafta 10 güne ama birdaha 2. Çocuk dusunmuyorm sebebi ise sezeryan

2 2 buçuk saate bir 60 cc en az fazlasını isterse veriyorum ama yetiyor önce emiyo 20 25 dk sonrada sagdigim 30 40 cc sütümü veriyorum baktım doymadi aranıyor Mama takviye ediyorum peki kusuyormu cok
Hic kusmuyor bugun ilk defa kusmaya kalkti onuda yuttu doktorum 3 saate bir beslemeye basla dedi ama kizim benden emiyor cok az cunku zorlandigi icin memeyi brakiyor sonra 20 dk arasi aç 1 saat arasi ac hic doymuyor bende bugun gogsumu sagmaya basladim oyle veriyorum zorlanmiyor 60 cc emyor simdi besledim 60 yetmedi mama takviyesi de 30 cc yapti toplam 1 defada 90 emdi insallah normaldir karin agrisi icin birsey veriyor mu sunuz ben Bunu vermeye basladim gece cok rahat oluyor gunde 3 damla sabah oglen aksam ben sadece sabah bir de aksam veriyorum

Eklentiler

• B771DE2A-FAEA-47E2-BC3A-453861D32632.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 29
Ben bebeğimi kaybettim canım Allah sizlerinkine hayırlı uzun ömür nasip etsin. Düşmanımın başına vermesin
Allah cok cok sabır versin, başın sagolsun, kendi evladımmış gibi acını hissettim, bir de tüp bebekti yanlış hatırlamıyorsam. Kelime bulamıyorum sorumlusu da Allahından bulsun ya Onca badireler atlatıyoruz, kolay elde etmiyoruz bazi şeyleri, bu kadar riske girmek akıl karı degil. Çok üzüldüm insallah zamani geldiginde hayirlisiyla saglikli bir evlat sahibi olursun

Allah razı olsun rabbim kimseye yaşatmasın. Siz benden etkilenip kötü şeyler düşünmeyin yazmayacaktım ama arkadaş sorunca cevap verdim. Bana oldu başkasına olacak diye birşey yok lütfen etkilenmeyin daha kötü hissederim

Etkilenme meselesi değil bu farklı bi durum olur mu hiç oyle şey, sizin acınız bizim acımız, keşke biraz olsun hafifletebilsek ama yüreğiniz yanıyodur farkındayım, Allah tekrar yaşatmasın, kimseye de göstermesin Ne desek boş Rabbim kuvvet versin.

Ben bebeğimi kaybettim canım Allah sizlerinkine hayırlı uzun ömür nasip etsin. Düşmanımın başına vermesin
Cokkk cokkk üzüldüm basın sagolsunnn canım
Rabbim sabır versin güç versin.. sorumlu olanlarda Rabbimden bulsun inşallah son haftalarindi.. acını hatirlatmak istemem çok taze .. ama neden pekii nasıl oldu bir anda çok az kalmıştı doğuma

Benimde öyle ne yazık ki bugün 6.gün hala bile oturur kalkarken acıma var yanma oluyor bazende umarım tez zamanda geçer rahat rahat bebeğimle ilgilenirim kucağıma alırım
Kuzum ben bebekle ilgilenebiliyorum geceleri kalkiyorum ediyorum emziriorm mamasını hazirliyorum ama ağrım gerçekten cokk.. normal doğum.nasil bilmiyorum ama sanmıyorum böyle acısı olsun.. gerçekten çok pis bir ağrı ve yanma .. resmen alev atıyor sanki. Yani orda bir yanardag var alev alev yanıyor sankii.. ve 5. Gün hala tam dikilemedim mesela yani hala eğik yürüyorum bel ağrısından falan.m iğnenin etkisimi yoksa bebeğin çıkışı ile belin boşa dusmesimi bilemiyorum.. ama eşime dedim bana sakın çocuk deme evet çok güzel bsey Rabbim canını sağ etsin iyi ki geldi ama ilk sezeryan olduğu için ikincide sezeryan olacak bu bünye bir daha sezeryani kabul etmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…