2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeğimin burnu için serum fizyolojik alacağım sprey olanlardan mı alayım damla şeklinde olanlardan mı hangisi daha kullanışlı sprey burnunu acıtır mı acaba siz hangisini kullanıyorsunuz?

Canım bende de durum aynı tık yok o derece sancım yok son 1 hafta süre verdi doktorum sadece ağırlıktan artık sanırım vajina da çok ağrı var umarım o açılmadır
Benim özel ebem var onun söylediklerini yapıyorum bu süreçte;
Her gün yarım saat sıcak duş veya küvette dinlenme
Merdiven inip çıkma 9. Katta oturuyorum ve her gün in çık yapıyorum sabah akşam
Squat hareketleri destekli ve desteksiz tam çömelmeli
Pilates topu ile hareketler üzerinde oturup daireler çizme 8 çizme zıplama gibi.
Yürüyüş özellikle yokuş çıkmalı
Meryem ana otu, Ada çayı, ahududu yaprağı çayı, hurma ve ananas tüketmemi söyledikleri
Bana yap dediği ama artık gücüm kalmadığı için yapmadıklarım da
Çömelerek yer silme ve yine alaturka tuvalette oturur gibi evde bu şekilde odaları gez dedi ama bacaklarım dayanmıyor valla yapmadım
Benim doktor ve ebem biraz acımasız sanırım
Tek önemli nokta bebek kanala girdi ise bunlar yapılacak benimki dönüş yaptı kanalda

Slm güzel anneler bebeklerine kavuşanların gözü aydın
Analı babalı sağlıkla büyütmeleri nasip olsun kızıma doğum yaptığım günler aklıma geldi zaman çok hızlı geçiyor.
Belki faydası olur diye yazıyorum bir kaç doğum hikayenizi okumak için girdim soranlariniz olmuş yanlış anlamayın lütfen
Sütü arttırıcı en güzel besin bol bol su içmek öyle 3litre falan değil baya tüketin bunun haricinde bulgur pilavı,ayran,karpuz,helva,yeşil soğan,börülce,hurma,incir,ceviz,rezene çayı,humana emziren anne çayı,bestlak damla,bol meyve

Bize tam 1 hafta oldu bu gün kızlar. Bebiş ve ben çok iyiyiz. Sezeryan ağrılarım geçti çok şükür. Ama şişlik var arada yanıyor doktor normal dedi. Benim estetik dikiş yapıştırma. Zaten yara olan yer değil üzeri şişti. Çok zorladım daha ilk günden beri ayaktayım sürekli ilk yürüyüşü bile tek başıma yaptım. Sanırım ondan şişti. Onun dışında bizim tosun gece hiç uyumuyor sürekli ağlıyor ve sadece benim karnımda uyuyor cenin pozisyonunda. Buna nasıl çare bulabilirim? Mama takviyesi yapıyorum doktor kesmemi söyledi kilo vermesi lazımken kilo almış ve doğum kilosunu 50 gr geçmiş mamayı kes dedi ama bizimki vermeyince doymuyor ellerini emiyo ağlamaktan yıkıyor ortalığı nasıl kesicem bilmiyorum sütümde var baya emiyorda ama illa mama istiyor. Bu gün göbeğimizde düştü çok şükür tavsiyelerinizi bekliyorum

@

Merhaba..bebegin kalbine mi bakiyorlar yoksa bizim mibir de sizin dogumdan sonra bebegin sekerine bakilmismiydi?ben unsulin kullanmiyorum ama.seker sikintim.benim de var ve cok korkuyorumdogum esnasinda bisey olursa diye

Valla canim benimde cok yükselmiyordu hele son haftalarda aclik 93 99 arasiydi tokluklarim zaten hic yüksek cikmadi ama dogumdan sinra kizimda ani seker düsmesi oldu. Şekeri 35 di. Hemen mama verildi. Sonrasinda 2 gün hastanede yattik ve 3 saatte bir şekerine baktilar. Bence bakmazlarsada ısrar et baksınlar. Kızimin kalbine baktilar takip edecegiz.

Senin bu durumun banada oldu canım nasıl bir ağrı sancı olduğunu çok iyi anlıyorum.Bana doktorum dayanilmayacak ağrın,sancım olursa diye bir enjeksiyon yazdı.
Hastaneden çıktıktan sonra 2.gun yaşadım ben o ağrıyı omzumdan sağ boşluğuna Kaburgama kalbime kadar sancı vurdu nefes alamadim kalp krizi geçiriyorum sandım.Yattigim yerden kalkamıyordum yatınca başlıyordu ağrı yayiliyordu.
Sende doktoruna enjeksiyon yazdır istersen o rahatlatıyor.Adı intramuskuler enjeksiyon yazıyor.

Slm kizlar bende dogurdum cok sükür kusura bakmayin tek tek alinti yapamadimcgelmez dogmaz diyordum ama hic ummadigim anda geldi bebegim,,cok sükür kucagina aldimi insan bütün cektigi acilari unutuyor hamilelikde cektiklerim dogumda cektiklerim hepsi rüya gibi gecti darisi dogurmayanlarin basina hepiniz saglikla dogurup kucaklariniza alirsiniz insallah

Benim trigliserid degerim yuksek benim de mi kalbime etki ediyor acaba sekeryani benim de aclik 99u gecmiyor ama tokluk bazen sinirn uzerinde yni 2.saat tokluk 125 cikabiliyor...ilac veya insulin vermedi doktorum ama bebek icin cok koklrkuyorum...mama da aldim zaten hani sekeri duserse hemen versinler diye ama asiri duserse ne olur bilmiyorum...ben doguma.gidecegim gun zaten doktoruma da diyecem hani.baksinlar hemen dogar dogmaz seker degerine....bebeginizin kalbinde sikinti yok degil mi?minnak onlar ya insan kiyamiyor ki

Benim trigliserid degerim yuksek benim de mi kalbime etki ediyor acaba sekeryani benim de aclik 99u gecmiyor ama tokluk bazen sinirn uzerinde yni 2.saat tokluk 125 cikabiliyor...ilac veya insulin vermedi doktorum ama bebek icin cok koklrkuyorum...mama da aldim zaten hani sekeri duserse hemen versinler diye ama asiri duserse ne olur bilmiyorum...ben doguma.gidecegim gun zaten doktoruma da diyecem hani.baksinlar hemen dogar dogmaz seker degerine....bebeginizin kalbinde sikinti yok degil mi?minnak onlar ya insan kiyamiyor ki

Merhaba arkadaşlar
Pazartesi gecesi 9 ağustosta bebeğimiz dünyaya geldi. Çok mutluyuz çok tatlı, sağlıklı bir bebek.
Bu süreçte sorunlarıma cevaplarıyla yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Aslında doğumdan itibaren emiyor ama çok sıkıntılıydı yavrum. Özellikle dün öğlen 3 saat boyunca ağladı katılarak. Artık hastaneye götürecektik de bi şekilde sakinleşti. Bugün sarılık vs için doktora götürdük orada da aynı şekilde çığlık kıyamet ağladı, doktor açlık ağlaması bu dedi. Sarılık değeri de 13 çıktı. Kan uyuşmazlığı da olunca sınıra yakın dedi. Mama takviyesine başladık.
Emzirme danışmanı bebeğimi yanlış tuttuğumu söyledi. Meme başını güzel koyamıyormuş ağzına galiba. Biraz öğrettiler şimdi evde öyle denedim ama çok insan vardı etrafta tam düzgün yapamadım.

Bir de evde beni yemek ye diye çok darlıyorlar, özellikle de kayınvalidem. Normal sağlıklı insan yemekleri yiyorum aslında bir de şeker takibindeydim zaten onu da ister istemez saldım şu 3 gündür. Bu kadar çok yemeğime takılmaları sinirimi bozuyor. Onlar görmeden hızlıca ağzıma bişeyler atıştırıveriyorum arada, görmedikleri için yemedim sanıyorlar. 20 30 dk bir ye yemedin yemiyosun sana yemek getireyim diye ısrar olunca sinirim bozuluyor, ters bişey diyicem diye korkuyorum. Sakince anlatıyorum olmuyor.

Valla bi tavsiyesi olan varsa alırım.
Bu arada humana still tea aldım içtim ama şekerli bişeymiş. Gebelik şekeri olanlara pek tavsiye etmiyoruz dedi emzirme danışmanı. Başka benzer bir şey bilen var mı süt arttırıcı? Rezene gaz için oluyo dedi onun şu durum için anlamı yok dedi bir de. Bol bol su iç diyolar. Minimum 3 litre içiyorum aslında. Zor şeylermiş bunlar ya. Bir de herkes ayrı şey söylüyo laf anlatmaya insan dayanamıyor valla

Kizlar Bende dogurdum hem dakikada bir gelen normal sanciyi hemde epidural sezeryani tattim.kizima kavustum Allah herkese bu duyguyu yasatsin.merak ettiklerinizi cevaplayabilirim
Canım merhaba hayırlı olsun ne güzel maşallah darısı bizlere inşallah :)) sen tüp bebek ile mi hamile kalmıştın canım bir topikte şişli memorial diyince merak ettim :))

Canim hayirli uğurlu olsun güle güle büyüt bebeğini

o
Ben hipotroidi ve haşimato hastasıyım, sizin var mıydı böyle bir hastalığınız? Doktor bebeğe kalıtımla geçtiğini mi söyledi?

Ateşiniz yükseliyorsa doktorunuza başvurun enfeksiyon kaynaklı olabilir lohusa kanamanız nasıl renk ve koku da değişiklik var mı
Dün kontrolüm vardı dikişle ilgili sorun yok baktı, kanamamda normal ama öksürüğüm ve tıkanıklığım var bugün aradım solunum yolu enf olabilir bir kbb git dedi yarın gidicem. Teşekküler
Aynı şişlik bende de oluştu :/ dikişimde hiç ağrı sıkıntı yok o üzerindeki şişlik çok rahatsız edici. Doktor eve geçince çok oturmuşsun üzerine ağırlık vermişsin dedi. Mümkün oldugunca ayaklarını uzatarak otur, uzanmaya çalış sandalyede fln çok oturma doktorum öyle dedi. O şişliği de içine alan sıkı korse giymeye başlayabilirsin toparlar, geçer dedi.

Ilk günler benimde oyleydi herkes karisiyordu yanimda olmayanda götüntülu arayip karisiyordu. Herkesi gönderdim arayanlarida açmıyorum. Biraz önce 2 yumurta kırdım yedim

Doğuramayanlardan benim bugün çatı ağrım çok fazla sanki bebek kendisini ittiriyor gibi. Hareket azalması olur doğum yaklaşınca diyorlar ama benimki kıpır kıpır. Aşağı inmiş biraz baskı hissediyorum. Eşim de gece çalışıyor bugün. İki buçuk yaşında oğlum da var. Bakalım nasıl geçecek bu gece

Kızlar bebeğimin burnu için serum fizyolojik alacağım sprey olanlardan mı alayım damla şeklinde olanlardan mı hangisi daha kullanışlı sprey burnunu acıtır mı acaba siz hangisini kullanıyorsunuz?
Merhaba, damla şeklinde olmalı gifrer serum fizyolojik alabilirsiniz, spreyler yenidoğanlar için zararlı 3 aydan sonra öneriliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…