2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
38+4 üz 2 gecedir akşamları 12 den sonra delleniyor bebek. sürekli bi tekme ittiröe hali. gündüz hareket ediyor ama akşam bu dedigim saatten bu saate kadar sürekli tekme ve ittirme. cuma günü 39+0 da sezeryaniö var .
artık bugün eşime dedim dayanamıyorum artık alsınlar dogsun diye. hareketleri beni uyutmuyo.
şuan en son balkonda salıncakta azıcık uyuya kalmşım yataga geldim. normal midir?

Kızlar yarım saatte gelen sancım var ama kısa sürüyor 1 dakika var yok ama takip ediyorum yarım saatte 1 geliyor
Kızlar ben yarın tam 38 haftalık olucam. Bebeğim bugün cok az hareket etti dürtüyorum sürekli karnımı oksuyorum ama yok bir hareket :KK43: çok korkuyorum en son doktora gittiğimde suyumun az oldugunu söylemişti bugün wc de afedersiniz peçeteye sarı akıntı gibi bişey geldi korkmalı mıyım doktora gitmeli miyim sizce. Yanı bu kadar az hareket etmesi de anormal bir durum. Çok tedirginim
Canim bende bugun kontrole gittim 39 haftadayim suyum yari yariya azalmis oyuzden yatisim yapilacak suni sanciyla dogum yapilacak dedi doktor sende 38 haftalk olmussun doktorun ne onerdi suyun azaldigi icin. Benimde bebegimin hareketleri azalmisti korkma ama kesinlkle doktoruna danis

Kızlar ben yarın tam 38 haftalık olucam. Bebeğim bugün cok az hareket etti dürtüyorum sürekli karnımı oksuyorum ama yok bir hareket :KK43: çok korkuyorum en son doktora gittiğimde suyumun az oldugunu söylemişti bugün wc de afedersiniz peçeteye sarı akıntı gibi bişey geldi korkmalı mıyım doktora gitmeli miyim sizce. Yanı bu kadar az hareket etmesi de anormal bir durum. Çok tedirginim
Hareket azalmasi hissettiginde gidip kontrol ettirmen gerekiyor canim.

Kizlar selamlar bebeklerini saglikla kucagina alan annelerimiz gozunuz aydin Allahim herkesin cocuklarina saglik sihhat uzun omurversin 🤲🏻 Saglik sorunu yasayan yavrularimizida biran once sifa versin insallah 🤲🏻🤲🏻Bende 39+4 olarak sabirsizlkla bekliorm oglumu. Amerikada yasiyorum cok aktif olarak gruba yazmasamda gonderileri siklikla okuyorum . Burda sistem cok farkli en fazla 3 kez ultrasona giriorsnz ve su haftaya kadar bir kez bile nts baglanmadm😆diger 2 gebelklermdede ayni sekildeydi. Ozeniorm kizlar siklkla bebeklern gelisimini takip edio 😞neyse biraz uzun oldu kbakmayin aslinda bi sorum olacakti herhangi bir kabizlk yasamama ragmen su son haftada hemoroidim portledi ve cok aciyo cok korkuyorum iyilesmezse dogumda ikinmadan dolayi hemoroidm dahada kotulesip cikar diye korkuorm …doguma hemoroidle giren varmi
Benim de gebeliğin son aylarında iki büyük hemoroidim olmuştu maalesef, sarı kantaron yağı ve kabız olmama ile küçültmüştüm biraz, doğuma doğru da birkaç gün proctolog adlı bir ilaç uygulamıştım, yine perhizle durumu biraz düzelmişti. Doğumdan sonra maalesef yine büyüdüler. Doktorum proctolog yazdı, iyice sönene kadar kullan dedi, sanırım max 15 güne kadar. Doğumdan sonra da kabız olmamak çok çok önemli. Kayısı hoşafı içtim doğum yaptığım gün, en az 1 litre içmişimdir, inanılmaz işe yaradı, bir süre daha içmeye devam ederim, benden tavsiye ☺️

Kızlar sancılarım 15 dakika ya düştü gitmeli miyim hastaneye
Nasılsın inşallah dogurmussundur🤲 Rabbım saglıkla kucagına versın inşallah hepimiz saglıkla alalım kucaklarımıza🤲 Okadar özenıyorumki dogum yapanlara dogurup kurtulalım inşallah tez zamanda hepımız

Nasılsın inşallah dogurmussundur🤲 Rabbım saglıkla kucagına versın inşallah hepimiz saglıkla alalım kucaklarımıza🤲 Okadar özenıyorumki dogum yapanlara dogurup kurtulalım inşallah tez zamanda hepımız
Geceden beri ayaktayım sancı daha 10 dakika da 1 e indi artık gitsem mi bilmiyorum

Daha henüz gitmedim aşırı korkuyorum 🥺
Korkma canim.olup bitecek bebek ciktigi anda hicbirsey hatirlamiycaksin.bak 3. Dogumuma girecem yakinda.korkulacak birsey olsa o kadar kadin cesaret edermiydi bir daha .duani et, cesaretini topla.doganin kanunu bu .hersey bebegine kavusmak icin.bebegine konsantre ol yeter. 🐣

38+4 üz 2 gecedir akşamları 12 den sonra delleniyor bebek. sürekli bi tekme ittiröe hali. gündüz hareket ediyor ama akşam bu dedigim saatten bu saate kadar sürekli tekme ve ittirme. cuma günü 39+0 da sezeryaniö var .
artık bugün eşime dedim dayanamıyorum artık alsınlar dogsun diye. hareketleri beni uyutmuyo.
şuan en son balkonda salıncakta azıcık uyuya kalmşım yataga geldim. normal midir?
Benmki başından beri öyle hece 11 30 dan 2 ye 3 kadar çok acayip tekme atıyo içerfe dönüyor hatta eli ayağı dizi bile farkediliyor gibi doktorum geceleri birsey yeme dedi ama ben zaten yemiyorum huyu böyle bence anne karnındq uyanık kaldıkları saatlerde doğunca da kalırlarmış diye duydum korkuyorum

Daha henüz gitmedim aşırı korkuyorum 🥺
Bence normal doğum sezeryana göre en korkutmayanı ya, zaten bebek kendi çıkacak içeriden, sen sadece ona ıkınarak yardım edeceksin ittireceksin, ne güzel hemen ayağa kalkacaksın, bebeğinle ilgilenebilceksin😍 Insallah hayirlisiyla kolayca doğurursun Allah yardimcin olsun 🙏🏻

Arkadaşlar selamlar.. Bende önceki doğumumdan kaynaklı sezeryan göbeği var. Kilo da olunca aşağıya biraz sarkıyor. Simdi ikinci sezeryan olunca da dikiş arada kaldı. Benim gibi olan arkadaşlar dikiş yerini nasıl koruyorsunuz?

Nişan gelmiş olabilir doktoruna haber ver bence benim doktorum hareketlerini takip et dedi bebek hareketleri çok önemli son haftalarda

Korkma canim.olup bitecek bebek ciktigi anda hicbirsey hatirlamiycaksin.bak 3. Dogumuma girecem yakinda.korkulacak birsey olsa o kadar kadin cesaret edermiydi bir daha .duani et, cesaretini topla.doganin kanunu bu .hersey bebegine kavusmak icin.bebegine konsantre ol yeter. 🐣
Bence normal doğum sezeryana göre en korkutmayanı ya, zaten bebek kendi çıkacak içeriden, sen sadece ona ıkınarak yardım edeceksin ittireceksin, ne güzel hemen ayağa kalkacaksın, bebeğinle ilgilenebilceksin😍 Insallah hayirlisiyla kolayca doğurursun Allah yardimcin olsun 🙏🏻
Amin kızlar Allah razı olsun inşallah evladıma sağlıcakla kavuşurum

Benmki başından beri öyle hece 11 30 dan 2 ye 3 kadar çok acayip tekme atıyo içerfe dönüyor hatta eli ayağı dizi bile farkediliyor gibi doktorum geceleri birsey yeme dedi ama ben zaten yemiyorum huyu böyle bence anne karnındq uyanık kaldıkları saatlerde doğunca da kalırlarmış diye duydum korkuyorum
ben korktum cok şükür harwket etsin tabiki ama 2 gündür öyle olunca bi korktum .
bende cok bişi yemedim gece.
ama demek ki belki de huyu böyle olacak.

X