2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bilmiyorum canım en son 37. haftada alttan muayene oldum o zaman yoktu ondan sonra hiç yapmadılar. Doktor zaten miad geçiyor diye yatış verdi doğuma. poliklinikte bi odaya gitcem önce konsültasyon için. heralde inceleme yapcaklar önce ben bunu anladım işte yaşayan bilen biri daha iyi anlatır.
Acile gittiğm için canım bana her gitmemde bakıyorlar büyük ihtimalle açılman vardır diye düşünüyorum

Merhaba ben henuz dogurmadan 2doz biontech oldum....doktorum perinatolog ve kendisi bana mutlaka biontech ol demisti....esim losangeles universitesindeki 2 kadin dogum profuna ve bir kac tane genetik uzman ve virologa sormustu twitteer uzerinde hepsi de geri donus yapmisti ...ilk uc ay haricinde gebe olan ve emziren kadinlar gonul rahatligiyla asi olabilirler diye..hatta anne karninda blvurulunca.bebek de antikorlu olur demislerdi...ailemizde de 4-5doktor var onlara da danistik onlar da yapin demisti...hepsi de biontech onerdi...ki zaten ilk iki doz.sinovac olan yaslilar icin 3.doz biontech cikti...sinovacin etkinliginin az oldugunu soyluyorlar ne kadar dogru bilemem...ben 2.dozumu 15gun once oldum
Merhaba hamileyken sanirim 2 doz biontech oldunuz herhangi bir sorun oldu mu acaba?
Hamileler icin 3 ay demissiniz emziren anneler icinde emzirirken ilk 3 ay yapilmamasi diye bir kural var miymis?

Acile gittiğm için canım bana her gitmemde bakıyorlar büyük ihtimalle açılman vardır diye düşünüyorum
Zaten karnım baya düştü kasılmam var sürekli çatı kemiklerim çok daha fazla ağrıyor. inş açıklık vardırda işim kolaylaşır.

Gözünüz aydın allah anali babali buyutsun 🥰 normal doğum olmadı sezeryana mı döndünüz
Amin cok tesekkur ederim😍
Evet 7cm acılmadan sonra dogum ilerlemedi maalesef, israrla ilerler diye saatlerce sancı cektim ama olmadi. Rahim agzi da yumusamamis yeterince, aylardir hurma yedigim halde😅 sonra mecburen sezeryana alindim. Hic istemiyordum ama iyi ki sezeryana alinmisim, acilma ilerlese de rahim agzi yumusasa da bebegim sıkısıp kalacakmis. Kafa olcusu hep onde cikiyodu, koca kafali kizimi sezeryanla almis olduk😍 Allah herkese hayirli ve saglikli bi dogum nasip etsin insallah

Senin kaç haftalık oldu ki canım
Benim daha 38+5 canim.dogmazsa 40+1e siyirma randevum var.hemen de dogsun istemiyorum cunku evde 2 canavar var zaten butun gun ordan oraya zipliyorlar.ilgilenemiyorumda cok .kardesleri gelince hic yetemiycem gibi hissediyorum .en hayirli zamanda gelir insallah saglikla 🤲

Tesekkur ederim dogumdan sonra olsa bukadar telaslanmicm ama suan zaten buyuk ve aciyor dogumda nasil ikincam bu hemoroidle😣
Doğumdan sonra da olsa sıkıntı ben 1 hafta bebeğimi kucağıma alamadım. Oturamadım. Sen şimdiden iyileştirmeye bak. Korkutmak değil amacım. Ben çok sıkıntı çektim ondan yazıyorum.

Selam kızlarr, dün gece kanamalı bir şekilde suyumun gelmesiyle acil sezaryene alındım.
Çok şükür minik oğlumla kavuştuk, kgsi düşük ama sağlığı yerinde hamdolsun🙏🏻 2385gr 48cm boyunda bir küçük adamım oldu. Ağrılarım biraz fazla ama bebeğime baktıkça unutuyorum🥺😢
Henüz doğum yapmamış annelerimize güzel doğumlar diliyorum, herkes sağlıkla kavuşsun evladına🙏🏻♥️
Geçmiş olsun güle güle büyütün kaç haftalık doğum yaptınız acaba

Benim daha 38+5 canim.dogmazsa 40+1e siyirma randevum var.hemen de dogsun istemiyorum cunku evde 2 canavar var zaten butun gun ordan oraya zipliyorlar.ilgilenemiyorumda cok .kardesleri gelince hic yetemiycem gibi hissediyorum .en hayirli zamanda gelir insallah saglikla 🤲
Bu üçüncü çocuğunsa kendiliğinden gelr canım büyük ihtimalle yakın zamanda sağlıcakla gelsin inşallah

Kızlar biz 1 aylık olduk.😍 İlk aşımızı olduk biraz huysuzlaniyoruz. 36.haftada dogmustuk 3220gr ve 50cm dik. şuanda 4590gr 55cm . Doktor problem yok dedi . Ama kafama takildi 36.haftada dogdugu icin neye göre nirmal oluyor yani 40.haftada dogana göremi yoksa erken doganlara göremi normal. bu arada bugün bende biontec aşıolacaktim dün gece hastanenin sogutma sistemi bozulmuş olamadim. Cocuk doktorumuzda biontec önerdi
Zaman ne çabuk geçiyor. Çok güzel ya 1vay olmuş darısı bize.🥰🥰

Arkadaslar merhaba...daha once bende olmayan hemoroid denilen popomda bir sivilce gibi birsey peyda oldu son 10gundur... Bugun acimaya basladi ne ypmam lazim bilmiyorum...gebelige bagli mi olustu acaba...benim gibi olan var mi?😞
Geçmiş olsun. Benim doğumdan sonra çıktı hemde 3 tane büyük yumurta çok zorladı beni. Doktorum buz masajı verdi. Buz masajı bitince orası uyuşuyor burun spreyi sıktık ardından krem sürdük iç dış. Sende doğum öncesi tabiki doktoruna da sorarak bunları yaparsan doğum sonrası rahat olabilirsin. Ayrıca sıcak su sadece acısını alıyor iyileşmesini sağlamıyor deneyimini bizzat yaptım.

Merhaba hamileyken sanirim 2 doz biontech oldunuz herhangi bir sorun oldu mu acaba?
Hamileler icin 3 ay demissiniz emziren anneler icinde emzirirken ilk 3 ay yapilmamasi diye bir kural var miymis?
Emziren anneler icin bilgim yok cunku gebeyken yaptirdim 2dozumu da sukur yan etki hic olmadi ama ilerde ne olacagini kimse bilemez tabiki...yine olsa yine yaparim cunku ailedeki doktorlar gebelikte kovit gecirenlerin daha agir bir tablo iler karsilastiklarini soylemislerdi ben de riske atmak istemedim asilari oldum🙏🌸

Geçmiş olsun. Benim doğumdan sonra çıktı hemde 3 tane büyük yumurta çok zorladı beni. Doktorum buz masajı verdi. Buz masajı bitince orası uyuşuyor burun spreyi sıktık ardından krem sürdük iç dış. Sende doğum öncesi tabiki doktoruna da sorarak bunları yaparsan doğum sonrası rahat olabilirsin. Ayrıca sıcak su sadece acısını alıyor iyileşmesini sağlamıyor deneyimini bizzat yaptım.
Benim de buyuk bir sivilce gibi disari.sarkmis farkinda bile degildim taa ki bugun agriyana kadar. Yarin soracagim kendisine hani kalici mi bi de bu ...oyleyse.hapi yuttuk🙄

Merhaba güzel anneler kızım doğdu 3700gr 53cm çok şükür ilk yürüyüşü ilk WC’yi atlattım epiduralim takılıydı ağrı geldikçe ilaç verebiliyordum yerinden çıkmış kendiliğinden ağrı kesicimin sefasını süremedim pek ama kızımı kucağıma aldıkça her şey geçiyor ablamız gelmeyi çok istiyor sürekli görüntülü arıyor ama almıyorlar nasipse yarın akşama doğru taburcu ederiz dediler kolostrumum geliyor ama kızım uyumaya o kadar meyilli ki bir türlü uyandıramıyoruz hemşire emzirirken kan uyuşmazlığından dolayı mama verdi ağzının kenarından şırıngalı bir düzenekle inşallah tekrar vermek zorunda kalmayız bir kez daha bu duyguyu tatmak çok güzel şükürler olsun Rabbime darısı bekleyen annelerimize🥰
Maşallah Allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın 🤲 bebeğin kilosu da cok güzel benim bebek minyon olucak ne yiyip içtiniz acaba hamileliğinizde ?

Kızlar ben yarın tam 38 haftalık olucam. Bebeğim bugün cok az hareket etti dürtüyorum sürekli karnımı oksuyorum ama yok bir hareket :KK43: çok korkuyorum en son doktora gittiğimde suyumun az oldugunu söylemişti bugün wc de afedersiniz peçeteye sarı akıntı gibi bişey geldi korkmalı mıyım doktora gitmeli miyim sizce. Yanı bu kadar az hareket etmesi de anormal bir durum. Çok tedirginim

Kızlar ben yarın tam 38 haftalık olucam. Bebeğim bugün cok az hareket etti dürtüyorum sürekli karnımı oksuyorum ama yok bir hareket :KK43: çok korkuyorum en son doktora gittiğimde suyumun az oldugunu söylemişti bugün wc de afedersiniz peçeteye sarı akıntı gibi bişey geldi korkmalı mıyım doktora gitmeli miyim sizce. Yanı bu kadar az hareket etmesi de anormal bir durum. Çok tedirginim
Tatlı birşeyler yiyip soluna yattın mı bi de öyle dene

X