2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
aynen bence de öyle
mesela ben 37 den itibaren raporluyum :) birlşkte calıştıgım mühendiste bana iş kitlemye calışıyor:)
raporlıyum ama anlamıyor akıllı. evden çalışıyordum bu zamana kadar elimi sürmüyorum hiç bir işe 😂😂😂 raporum başlamış az maaş alıcam . ztn kısa calışmadan ötürü nasıl alcagımızda belli degil
Kusura bakmasın yapamaz valla. Suç işler. Analar gibi analık iznin var şurda. Otursun çalışsın.

Tüm doğum yapanlara tebrikleer 🤗

Doğuranlara soruyorum; doğum sancısı gelse uykumdan uyandırır değil mi?

Bugünki muayenemde doktor 2 cm açıklık var dedi. Serklajdan dolayı oluşan sert bölge tutuyor şu an bebeği, orası olmasa doğar hemen dedi.
Eğer pazartesiye kadar gelmezse lavman vericez sana ve orada kontrollü olarak bir yumuşama var mı bakacağız ama bu doğumu tetikleyecek muhtemelen dedi. Yani bi kaç defa anlattı ama hiç duymadığım için böyle şeyler aşırı kafam karıştı. Belki bişeyleri yanlış anlamışımdır.
Bir de serklaj bölgesi kontrolü ve çatı muayenesi yaptı epey yordu beni bugün. Biraz önce nişan denilen şey geldi. Muayeneden beri de biraz ağrım var gibi. Acaba doğum başlamış olabilir mi?

Şimdi uyuyacağım, eğer yok uykuda sancı gelse hissetmeyebilirsin derseniz beklicem valla. Çünkü benim durum biraz sıkıntılı rahimle ilgili olarak. Sancı başlayınca hiç beklemeden beni ara ve hastaneye gel dedi. Rahimde yırtılma vs riskler var az da olsa. Çok hafif karın bel ağrısı ve sanki arada gidip gelen sancı var gibi ama anlayamıyorum, çok yorgunum dinlenemedim. Biraz uyursam belki dinlenmiş olurum ve ağrı geçebilir diye düşünüyorum.
Doğuranlar diyor ki farketmemek mümkün değilmiş.

Tüm doğum yapanlara tebrikleer 🤗

Doğuranlara soruyorum; doğum sancısı gelse uykumdan uyandırır değil mi?

Bugünki muayenemde doktor 2 cm açıklık var dedi. Serklajdan dolayı oluşan sert bölge tutuyor şu an bebeği, orası olmasa doğar hemen dedi.
Eğer pazartesiye kadar gelmezse lavman vericez sana ve orada kontrollü olarak bir yumuşama var mı bakacağız ama bu doğumu tetikleyecek muhtemelen dedi. Yani bi kaç defa anlattı ama hiç duymadığım için böyle şeyler aşırı kafam karıştı. Belki bişeyleri yanlış anlamışımdır.
Bir de serklaj bölgesi kontrolü ve çatı muayenesi yaptı epey yordu beni bugün. Biraz önce nişan denilen şey geldi. Muayeneden beri de biraz ağrım var gibi. Acaba doğum başlamış olabilir mi?

Şimdi uyuyacağım, eğer yok uykuda sancı gelse hissetmeyebilirsin derseniz beklicem valla. Çünkü benim durum biraz sıkıntılı rahimle ilgili olarak. Sancı başlayınca hiç beklemeden beni ara ve hastaneye gel dedi. Rahimde yırtılma vs riskler var az da olsa. Çok hafif karın bel ağrısı ve sanki arada gidip gelen sancı var gibi ama anlayamıyorum, çok yorgunum dinlenemedim. Biraz uyursam belki dinlenmiş olurum ve ağrı geçebilir diye düşünüyorum.
Uyuyun dinlenin sancı olursa sizi uyandırır zaten

Arkadaşlar iyi akşamlar. 37+0 da sezeryan olucam. Aklıma takılan bir soru var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Aşağıdaki yönetmenliğe göre 37. Haftada doğum erken doğum sayılıp, kalan 3 hafta doğum sonrası iznime eklenir mi?
Ekleniyor hocam sonuçta doğum öncesi 8 doğum sonrası 8 hafta izniniz var. 3 haftayı doğum sonrasında kullanabiliyorsunuz. Hastanenin sisteme doğum tarihinizi işlerken dikkat etmesi lazım. Ya da sonradan dilekçe yazıpta kullanabiliyorsunuz diye biliyorum

Kusura bakmasın yapamaz valla. Suç işler. Analar gibi analık iznin var şurda. Otursun çalışsın.
zaten üstüm falan degil aynı birimde farklı iş dagılımı yapmıştık :) kendisi 40 yaşında oldugu için cogu iş bendeydi.
birde ben hic bi iş yapmıyormuşum gibi kıdem basıyordı kendince :)
bugün aradı acmadım sistemden gördüm dünya kadar evrak işi var kıcını kırıp yapsın , sırtımdan yeterince gecindi zaten 😂😂

Kızlar merhaba sizlere tavsiyem sezeryanda ameliyat yerim ağrır o olur bu olur diye sakın kendinizi yatağa teslim etmeyin bol bol hareket edin ve hiç bir hareketinizi kısıtlamayın.. Ben bu şekilde çok faydasını gördüm evet kabul ilk günler biraz zorladı ama her işimi kendim görüyorum ve hiç lohusana moduna girmedim çünkü girsem çıkamam biliyorum 🤣 dün kurabiyelerime kadar kendim yaptım çayın yanına eşime🥰 hareket edilince şahsi fikrim kasılıp kalmıyor oradaki dikişler ve size uyum sağlıyor bir nevi ameliyat yeri.... geçen hafta dogum yaptım ve 3 gündür de korsemi giyiyorum... Bir minik tavsiye daha kesinlikle korse takın dikiş yerlerini sıkı sıkıya kavrıyor ve inanın ameliyat yeriniz sabit kalarak çok rahat ediyor👍🏻
Saglikla buyutun bebeginizi insallah ve darisi saglikla bizlere olsun🙏🥰 aldigimiz korseden memnunmusunuz ve rica etsem nasil bisey aldiginizi.veya nereden aldiginizi paylasabilirmisniz?

Kızlar merhaba sizlere tavsiyem sezeryanda ameliyat yerim ağrır o olur bu olur diye sakın kendinizi yatağa teslim etmeyin bol bol hareket edin ve hiç bir hareketinizi kısıtlamayın.. Ben bu şekilde çok faydasını gördüm evet kabul ilk günler biraz zorladı ama her işimi kendim görüyorum ve hiç lohusana moduna girmedim çünkü girsem çıkamam biliyorum 🤣 dün kurabiyelerime kadar kendim yaptım çayın yanına eşime🥰 hareket edilince şahsi fikrim kasılıp kalmıyor oradaki dikişler ve size uyum sağlıyor bir nevi ameliyat yeri.... geçen hafta dogum yaptım ve 3 gündür de korsemi giyiyorum... Bir minik tavsiye daha kesinlikle korse takın dikiş yerlerini sıkı sıkıya kavrıyor ve inanın ameliyat yeriniz sabit kalarak çok rahat ediyor👍🏻
Oo maşallah 🧿😅 bende anca şimdiden dikişler açılırsa canım yanarsa diye korkutayım kendimi 🙈

Bir kaç saattir bebiş kasıklarda çok hareket ediyor eliyle ittirdigini bile hissediyorum sanki çıkacak gibi korkmaya başladım 🙈
Benimki de öyle hatta namaz kılarken suyum geldi sandım pat diye birsey hissettim gece 11 30dan 2 ye kadar çok hareketli o kadar hayret verici ki videoya çektik resmen yan tarafdan ayakları görünüyor gibi 😊

Saglikla buyutun bebeginizi insallah ve darisi saglikla bizlere olsun🙏🥰 aldigimiz korseden memnunmusunuz ve rica etsem nasil bisey aldiginizi.veya nereden aldiginizi paylasabilirmisniz?
Aminnn çok sağ olun darısı sizlere inşallah... doğumdan çok önce aldığım bir korseyi kullanıyorum şuan.. şu şekil tarif edeyim yüksek bel külotlar oluyor ya onların korsesini hayal edin işte benim ki o şekil😄 külot şeklinde giyilir ve gögüslerimin tam altında bitiyor inanın çok rahat ettim.. markası olsa da atsam keşke ama markası yok😥

Çok geçmiş olsun canım yazdıklarına harfi harfine katılıyorum💜🙏🏻Korsenin modelini markasını paylaşabilir misin kesinlikle dikişleri kesmemesi gerek seninki de öyle mi?

Çok geçmiş olsun canım yazdıklarına harfi harfine katılıyorum💜🙏🏻Korsenin modelini markasını paylaşabilir misin kesinlikle dikişleri kesmemesi gerek seninki de öyle mi?

Merhaba link bıraktım canım... ben doğumdan çok önce almıştım hamile kalmadan önce markası da yok🤣 ama bıraktığım linkteki görseldeki modelin aynısını kullanıyorum

Çok çabuk kuvoze koymuşlar sanki 200 Gr ödem de olabilir, her bebekte doğduktan sonra kilo kaybı oluyor ama olsun orda mama takviyesiyle daha iyi olacaktır 🤗 doğum kilosu da gayet iyi ben o kadar doğsa mutlu olcam valla biraz zayıf kaldı bebişim
Evet hemen kuvoze aldilar.. bizede siz gidin 3 gun kalacak diyorlar.. biz baska ilden geliyoruz nasil gideriz birakip.. hastanede de kalamiyoruz taburcu olucaz yarin.. ameliyatli halimle kaldim ortada 😔

Canım benim oğlum da 3390 dı bir gün sonra3205 gr çıktı ve doktor yüzde 10 normal dedi niye aldılar ki hemen benim oğlumu almadılar
Ure yuksek cikmis birazcık bu sekilde birakamam dedi hastane doktoru. kilosu cok dusmedi aslinda.. yeni sütüm geliyordu emmeye baslamisti guzel.. bilmiyorum ki.. bir de bize siz gidin bebek burda kalicak dediler.. eve 2 saat uzakta baska sehirdeyim.. ne yapacagimi sasirdim..

X