2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende bunları merak ediyordum ama burda önemli olan galiba izne ayrıldığıniz tarih mesela ben 37 de ayrıldım izne.
38+3 dogum olacak kısmetse.Zaten son çalışma süresi 37 birde benim bebekte önden gidiyor bir 4-5 gün.
Ama adet tarihini baz aldıkları için arada bir 10 gün kaynıyor sadece.Yani tam 16 hafta eklenmicekte 15 hafta 20 gün.
Sizin sorunuza gelince
Siz kaçıncı hafta ayrıldınız izne mesela 32 de ayrıldınız 37 de doğum yapınca aktarılır diye biliyorum.Cünkü 8 haftadan eksik kullanmış oluyorsunuz doğum öncesi.
bizim iş yeri 37. haftadan itibaren otomatikmen 16 hafta rapor ekliyor . cocuk ne zaman dogarsa dogsun.
erken dogarsa da atıyorım 35. haftadasınız. cocuk dogdu yine direk 16 hafta ekleniyor dogum tariginiz itibariyle

Vermemistik keske verseydik :KK43: benden emsin istemistim biraz bekledik.. dun sabah dogdu bu sabah 200 gram vermis hemen küvöze koydular.. zaten 3200 dogmustu minicikti.. hayirlisiyla kavusuruz insallah tesekkur ederim😊
Canım benim oğlum da 3390 dı bir gün sonra3205 gr çıktı ve doktor yüzde 10 normal dedi niye aldılar ki hemen benim oğlumu almadılar

bizim iş yeri 37. haftadan itibaren otomatikmen 16 hafta rapor ekliyor . cocuk ne zaman dogarsa dogsun.
erken dogarsa da atıyorım 35. haftadasınız. cocuk dogdu yine direk 16 hafta ekleniyor dogum tariginiz itibariyle
İnşallah bizimde öyledir canım bende tam o kısmını bilmiyorum cuma günü artık doğumdan sonra öğrenince yazarım buraya.

Ben sağlık sorunlarından 32. Haftada ayrıldım maalesef. Bende eklenmesi gerek gibi düşünüyorum. Ama 10 gün kaynama kısmını çok anlamadım 😕
Orası tam öyle olmayabilir canım benimde bilgi eksikligim var o konuda cuma günü doğumum var inşallah o zaman anlayacagim 37+16 hafta eklendiği diye.
Sen 32 de ayrildiysan 37 de doğum yaptıysan 2-3 hafta eklenmesi gerekir benim bildiğim yani anladığım.

Nasipten öteye gidilmiyor canım 9 ay devlete gittim son zamanlarda çok ilgisiz oldular. Sürekli bekleme yanlısılar ısrarla normal doğumu bekletiyorlar ama risk bence ki zaten 41 oldum sayılır hala neyi beklettiklerini anlamadım. Nasip özeldeymiş demekki. Sağlıkla alayım da inşallah. Son zamanların stresi yedi bitirdi beni hele arayıp soranlar daha doğmadımı daha ne bekliyor diye diye ayrı stres yapıyorlar. Allah hepimize en hayırlı şekilde doğum yapmayı en hayırlı şekilde büyütmeyi nasip etsin inşallah🤲🏻
Yani Allah korusun bazı şeyler terste gidebilir. Burda 40 olmuş diğer arkadaşlarda var kimsenin aklına kötü bir şey getirmek istemem ama bebek alacağını anneden aldı zaten. Çevre apayrı bi şey beni de her gün kayınvalidem arıyo nasılsın yok mu bi belirti vs vs. Geçen belim ağrıdı gerçi hala ağrıyo da doktorum 37 üstü doğum dicez dedi alsınlar bari diyo. Ayrı bi sinire strese soktu beni.

yani sonuç 🙄 iyi oldugunu soyle cnm ? inşallah kotu birsey yoktur
Sorun görünmüyor sınırda değerler takip edecez dedi sadece. Kaşıntılarımın olduğunu söyledim dahiliyeciyle de bi görüş kalıntılar için ursactive başlatabilir onun değerlendirmesine göre hareket edelim dedi. Dahiliye uzmanı da bu ilaca başlayabileceğimi söyledi canım. Kaşıntım olduğu için başlatmayı uygun gördü muhtemelen aslında büyük bi sorun yokmuş..

İzine ayrıldığınız günden itibaren 16 haftayı saymaya başlarsınız. Doğum erken ya da geç olsun fark etmez.
Arkadaşlar iyi akşamlar. 37+0 da sezeryan olucam. Aklıma takılan bir soru var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Aşağıdaki yönetmenliğe göre 37. Haftada doğum erken doğum sayılıp, kalan 3 hafta doğum sonrası iznime eklenir mi?

Doğum izni hakkı her halükarda 16 hafta oluyorsa hak kaybınız olmaz. Totalde 16 hafta izin var.

Selam kızlar bildiğiniz üzere kaşıntım vardı gece doktora meil yazdım sabah 10 da gel dedi . sabah kalktim dusumu aldim evden çıktım çamasırım islanmiş ama akintidir diye umursamadim 😬 doktora gittim kaşıntı sebebiyle nst ye bagladiklarinda bebegin kalp atislarinin yavasladigini fark ettiler 95 e kadar dustu 😭 nasil sikinti stres korku yasadim anlatamam aglaadim hemen hastaneye gonderdiler burda da ilk nst te idare ediyordu almanyada sezeryan vermiyorlar bildiginiz uzere (istege bagli degil) gerekirse imza atmak istedigimi soyledim yeterki cocugu kurtarsinlar diye ogleden sonra bi nst te daha yapacagiz dediler hastaneye yatisim yapildi odaya aldilar yataga tam yattim suyum patladi oysa sabah zaten akiyomus ben fark etmedim normalda akintim da oluyor diye 🤷‍♀️ suyum patladi 10 dk geçmedi agrilarim basladi hemen baktilar 5cm aciklik vardi saat 14:00 da tam 17:00 de acikligim 10 cm ulasti 17:14 te de kizim dunyaya gozlerini acti 😍😍😍 Allahima sukurler olsun Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin insallah biz siramizi saldik kurtulduk darisi tum hamislerin basina en saglikli ve guzel sekilde yavrularini kucaklasinlar ❤️
Gözun aydın cok şükür kurtuldun😍 darısı bız kalanların basına🤲

Vermemistik keske verseydik :KK43: benden emsin istemistim biraz bekledik.. dun sabah dogdu bu sabah 200 gram vermis hemen küvöze koydular.. zaten 3200 dogmustu minicikti.. hayirlisiyla kavusuruz insallah tesekkur ederim😊
Çok çabuk kuvoze koymuşlar sanki 200 Gr ödem de olabilir, her bebekte doğduktan sonra kilo kaybı oluyor ama olsun orda mama takviyesiyle daha iyi olacaktır 🤗 doğum kilosu da gayet iyi ben o kadar doğsa mutlu olcam valla biraz zayıf kaldı bebişim

Bende bunları merak ediyordum ama burda önemli olan galiba izne ayrıldığıniz tarih mesela ben 37 de ayrıldım izne.
38+3 dogum olacak kısmetse.Zaten son çalışma süresi 37 birde benim bebekte önden gidiyor bir 4-5 gün.
Ama adet tarihini baz aldıkları için arada bir 10 gün kaynıyor sadece.Yani tam 16 hafta eklenmicekte 15 hafta 20 gün.
Sizin sorunuza gelince
Siz kaçıncı hafta ayrıldınız izne mesela 32 de ayrıldınız 37 de doğum yapınca aktarılır diye biliyorum.Cünkü 8 haftadan eksik kullanmış oluyorsunuz doğum öncesi.
Son adet tarihine göre ultrasonda çıkan hafta baz alınıyor. 37’de izne çıkan kişi 16 hafta izin yapar. 32’de çıkan kişi de 16 hafta izin yapar.

Doğum izni hakkı her halükarda 16 hafta oluyorsa hak kaybınız olmaz. Totalde 16 hafta izin var.
aynen bence de öyle
mesela ben 37 den itibaren raporluyum :) birlşkte calıştıgım mühendiste bana iş kitlemye calışıyor:)
raporlıyum ama anlamıyor akıllı. evden çalışıyordum bu zamana kadar elimi sürmüyorum hiç bir işe 😂😂😂 raporum başlamış az maaş alıcam . ztn kısa calışmadan ötürü nasıl alcagımızda belli degil

Kızlar merhaba sizlere tavsiyem sezeryanda ameliyat yerim ağrır o olur bu olur diye sakın kendinizi yatağa teslim etmeyin bol bol hareket edin ve hiç bir hareketinizi kısıtlamayın.. Ben bu şekilde çok faydasını gördüm evet kabul ilk günler biraz zorladı ama her işimi kendim görüyorum ve hiç lohusana moduna girmedim çünkü girsem çıkamam biliyorum 🤣 dün kurabiyelerime kadar kendim yaptım çayın yanına eşime🥰 hareket edilince şahsi fikrim kasılıp kalmıyor oradaki dikişler ve size uyum sağlıyor bir nevi ameliyat yeri.... geçen hafta dogum yaptım ve 3 gündür de korsemi giyiyorum... Bir minik tavsiye daha kesinlikle korse takın dikiş yerlerini sıkı sıkıya kavrıyor ve inanın ameliyat yeriniz sabit kalarak çok rahat ediyor👍🏻

Tüm doğum yapanlara tebrikleer 🤗

Doğuranlara soruyorum; doğum sancısı gelse uykumdan uyandırır değil mi?

Bugünki muayenemde doktor 2 cm açıklık var dedi. Serklajdan dolayı oluşan sert bölge tutuyor şu an bebeği, orası olmasa doğar hemen dedi.
Eğer pazartesiye kadar gelmezse lavman vericez sana ve orada kontrollü olarak bir yumuşama var mı bakacağız ama bu doğumu tetikleyecek muhtemelen dedi. Yani bi kaç defa anlattı ama hiç duymadığım için böyle şeyler aşırı kafam karıştı. Belki bişeyleri yanlış anlamışımdır.
Bir de serklaj bölgesi kontrolü ve çatı muayenesi yaptı epey yordu beni bugün. Biraz önce nişan denilen şey geldi. Muayeneden beri de biraz ağrım var gibi. Acaba doğum başlamış olabilir mi?

Şimdi uyuyacağım, eğer yok uykuda sancı gelse hissetmeyebilirsin derseniz beklicem valla. Çünkü benim durum biraz sıkıntılı rahimle ilgili olarak. Sancı başlayınca hiç beklemeden beni ara ve hastaneye gel dedi. Rahimde yırtılma vs riskler var az da olsa. Çok hafif karın bel ağrısı ve sanki arada gidip gelen sancı var gibi ama anlayamıyorum, çok yorgunum dinlenemedim. Biraz uyursam belki dinlenmiş olurum ve ağrı geçebilir diye düşünüyorum.

X