2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hastaneye atıştırmalık birşeyler götürdüğünü okumuştum forumda.Yani gerek oluyormu izin veriyorlar mı buna.Bitki çayı,kahve vs koyucam ama atıştırmalık bize izin verilmiyor mu ?

AminnCevabiniz icin cok tesekkur ederim .laninsoh o halde zararli degilsurup normal emzirebiliyoruz demekki

Cevabiniz icin Cok tesekkur ederim

Bu güne kdr gittiğim hastaneyi ve doktoru bu gün bıraktım kızlar. 40+5 im 42 ye kdr bu Kakasını yutabilir diye korkuyorum dedim yatıralım 42 ye kdr takip edelim dedi kabul etmedim. Özel hastaneye geldim kontrole hareketi düzensiz çıktı yarın sabaha sezeryan günü verdi kilosu 4 .300 zaten doğuramassın dedi hayırlısı olsun korkuyorum tabiki daha önce hiç ameliyat geçmişim yok .

Canım devlet hastanesinde bile 41 kadar bekletiyorlar neden orası öyle yaptıki acaba ayrıca hiç korkma evladın sağlıcakla gelsin hepsi geçer allahın izniyle

Canım benimki de öyle işte. Ölçümleri 35 haftalarda ölçümler 35 li haftalarda çıkınca haliyle kilo da eksik çıkıyor. Ac geçtiğimiz hafta 37 idi tam uyumluydu bu hafta 35+6 çıkmış mesela ben 38+1 deyim bugün..
Geçtiğimiz hafta 37+0 iken ac 37+1 idi bu hafta 38+1 im ac si 35+6 çıktı ben bu işi anlamadım.. bu haftadaki ölçümleri yanlıştır umarım. Açılmanız hiç var mıydı peki? Olmadı Suni sancı alırım bende diye düşündüm.

Bence de bu kadar riske atmana gerek yok canım ama özel olduğu halde neden bu kadar normal için bekletiyolar ki?

Korkacak hicbirsey yok canim .aslan gibi doğuma girip yavrunu kucagina alacaksin. Yavruna kavusmana az kaldı. Güzel haberlerini bekliyoruz

Canim hayirli saglikli dogumlar. Agrisiz sancisiz insallah.

Kızlar hastaneye atıştırmalık birşeyler götürdüğünü okumuştum forumda.Yani gerek oluyormu izin veriyorlar mı buna.Bitki çayı,kahve vs koyucam ama atıştırmalık bize izin verilmiyor mu ?

Canim ben kahve sallama cay buskivi tarzi seyler koydum. Oglumla annem icinde börek meyve suyu koymustuk. Ben sallama çay ve büskivilerden yemistim. Gece emzirince icim kıyılıyordu

Canim hep yaziyorum kiloya takilma banada 2800 dediler ama ultrasonda yanaklari tombis gibiydi 3220 dogdu. Bebegin alani daraldigindan son haftalar yanlis ölçülebiliyor dedi doktor dogum sonrasi. Hem dogruda olsa 2800 hic fena değil yeterki saglikli olsun

Kızlar doğumum cuma günü ama benden bayağı kremsi akıntı geldi su gibi kasık bel ağrım aralıklı kaç gündür var zaten ama.Ne yapmalıyım bilemedim.
Tatlım doğumun yakın sanki senin. Kremsi sulu ve bel agrisini dikkate alın. Ben acile gittigimde bana ilk bakan uykusundan yeni uyanan bir dr eve gönderiyordu kontrol etmesine rağmen sonra uyanip gelen ondan kidemli bir dr bende bakayim dedi ve hastanin doğumu başlamış suyu geliyor nasil eve göndermeye kalkarsınız diye tepki gösterdi o şekilde yatişım yapıldı ve doğum yaptım. Bazen drlarin dikkatinden kaçabiliyor.

Saat başı uyandırmaya çalışım canım. Uyuyorsa sarılık başlamış olabilir. Ayaklarını sıktırarak masaj yap en iyi o şekilde uyanıyorlar. Üstünü soy bezini çıkar. Bir şekilde zorla uyandır. Uyanmazsa sütünü sık kaşıkla da olda ver. Uyanmama sebebi şekeri düşüyor maalesef çok dikkatli olun. İlkinde biz de anlamamıştık bir gece mavi ışık tedavisi oldu sarılıktan. Bol bol emzir kakasıyla atacak sarılığı. Sütün yoksa ya da azsa mama vermekten çekinme. Biberon kullanmadığın sürece sıkıntı olmaz. Kaşık biberon ya da şırıngayla verebilirsin. Emzik ve biberon meme reddi yapar
Maalesef çatı muayenesi doğumu tetiklemior ya da bilemiyorum bende etki etmedi.. 3 hafta önce çatı muayenesi yapıldı 3 dk sürüyor hiçte doğumu tetiklemedi valla
Çatı muayenesi yaparken uyarı veriyor bazı doktorlar. Benim çatı muayenesinden iki gün sonra doğum olmuştu

Canım çok teşekkürler..Akıntım bayağı sıvı kıvamda geldi ama su gelme durumu olmadı henüz buradakilerin yazdıklarına dayanarak anlaşılır farkedilir birşey sanırım su gelmesi.Şuan kendimi gözlemliyorum kasıklarımda bıçak batması gibi batmalar oluyor saplanma gibi özellikle yürüdüğümde.
Son 2 günüm kaldı inşallah benim minik sabreder

Yok canım sağlıklı olsun da ölçümleri 35 haftayla uyumlu olunca üzüldüm.. umarım bende senin gibi sağlıkla alırım kucağıma yavrumu

1.5 2 xm açıklık dedi onu da suni sancı vermeden birgün önce çatı muyanesi ve sıyırma yöntemi ile nişan gibi kanamam geldi ama sabahdan akşama kadar suni sancı almama rağmen açılmam ve ağrım olmadı zaten bebeğin başı hiç inmemişti aşağı doktor yarn bi daha sancı verelim dedi ama o kadar alttan muyane oldu ki istemedim ağrım gelse gelirdi bebeği riske atmak istemedim

Evet suyun gelmesini anlaşılıyor mutlaka ama bir anda boşalma olmuyor,Inşallah sabreder tatlım az kaldı kendini takip etmeye devam et dediğin gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…